Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sv. Jure

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 01.08.2020 13:30

marekkowalak napisał(a):
Radpul napisał(a): Polecam wycieczkę na taras widokowy Biokovo, wjeżdża się swoim autem i jest pilnowana ilość samochodów na górze. To tyle z moich spostrzeżeń.



W jaki sposób pilnują liczby samochodów na górze? Są strażnicy, którzy ponaglają? Ile czasu można tam spędzić?


na górze może byc około 20 pojadów. jesteś na tarasie tyle ile chcesz. masz tam obsługę tarasu widokowego.
rotacja w systemie 3 samochody wyjeżdżają i 3 wjeżdżają.
:hut: :hut: :hut:
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 01.08.2020 16:48

maciuś77 napisał(a):
Radpul napisał(a):
maciuś77 napisał(a):Widziałeś może pokonujących tą trasę na rowerze?

Pewnie to pytanie do mnie.
Tak mijałem kilku rowerzystów, a może raczej oni mijali mnie :D Na szczyt svieti jure jest 23 km, 1780 mnpm. Do szklanego tarasu jest ok 11 km ok1250 mnpm. Na motocyklach też wjeżdżali.


Dzięki :hut:
Kilkanaście lat temu dojechałem mniej więcej do połowy samochodem, a na ten rok założyłem właśnie rower :mrgreen:
Ciekawiło mnie, czy to oby nie szatański plan :oczko_usmiech:

Polecam wjazd rowerem, byłem dzisiaj. Jest kilka plusów: taniej bo 25KN, bez kolejki, dzisiaj o 6.15 było ze dwadzieścia samochodów. No i zjeżdża się szybciej niż samochody. Na tym plusy się kończą. Niestety przy wjeździe duży ruch, zdecydowanie skywalk zrobił swoje. Kiedyś takiego ruchu nie było.
maciuś77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 18.06.2015
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciuś77 » 01.08.2020 17:05

faziolot napisał(a):
maciuś77 napisał(a):
Radpul napisał(a):
maciuś77 napisał(a):Widziałeś może pokonujących tą trasę na rowerze?

Pewnie to pytanie do mnie.
Tak mijałem kilku rowerzystów, a może raczej oni mijali mnie :D Na szczyt svieti jure jest 23 km, 1780 mnpm. Do szklanego tarasu jest ok 11 km ok1250 mnpm. Na motocyklach też wjeżdżali.


Dzięki :hut:
Kilkanaście lat temu dojechałem mniej więcej do połowy samochodem, a na ten rok założyłem właśnie rower :mrgreen:
Ciekawiło mnie, czy to oby nie szatański plan :oczko_usmiech:

Polecam wjazd rowerem, byłem dzisiaj. .


Jak długo wjeżdżałeś?
Bardzo męczące są podjazdy?
Bo zakładam, że pierwsze 23 km jest pod górkę :oczko_usmiech:
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 01.08.2020 17:10

maciuś77 napisał(a):
faziolot napisał(a):
maciuś77 napisał(a):
Radpul napisał(a):
maciuś77 napisał(a):Widziałeś może pokonujących tą trasę na rowerze?

Pewnie to pytanie do mnie.
Tak mijałem kilku rowerzystów, a może raczej oni mijali mnie :D Na szczyt svieti jure jest 23 km, 1780 mnpm. Do szklanego tarasu jest ok 11 km ok1250 mnpm. Na motocyklach też wjeżdżali.


Dzięki :hut:
Kilkanaście lat temu dojechałem mniej więcej do połowy samochodem, a na ten rok założyłem właśnie rower :mrgreen:
Ciekawiło mnie, czy to oby nie szatański plan :oczko_usmiech:

Polecam wjazd rowerem, byłem dzisiaj. .


Jak długo wjeżdżałeś?
Bardzo męczące są podjazdy?
Bo zakładam, że pierwsze 23 km jest pod górkę :oczko_usmiech:

Wjazd to jakiś 2.5h, na pewno trzeba mieć trochę pary w nogach, niektóre odcinki potrafią dać w kość. No i 23 km podjazdu robi swoje, choć są kawałki płaskie. Myślę, że wstając od stołu się nie da, ja robię rocznie jakieś 6-7 tys.
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 01.08.2020 22:07

victoo napisał(a):savic o czym Ty piszesz? sv. Jure porównywalna do Żaru??

dokładnie tak - około 500m przewyższenia na niecałych 8km od mostu (Żar) , 1500m na 23km od szlabanu Sv. Jure . Nie dopisałem tylko że jest dalej ale podjazd mocno porównywalny
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 02.08.2020 08:43

savic napisał(a):
victoo napisał(a):savic o czym Ty piszesz? sv. Jure porównywalna do Żaru??

dokładnie tak - około 500m przewyższenia na niecałych 8km od mostu (Żar) , 1500m na 23km od szlabanu Sv. Jure . Nie dopisałem tylko że jest dalej ale podjazd mocno porównywalny


Ale do tego szlabanu też musisz jakoś podjechać. A z Żarem Biokovo ma wiele wspólnego - zwłaszcza żar lejący się z nieba i praktycznie brak miejsc z porządnym cieniem.
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 02.08.2020 15:13

Ja byłem w zeszłym roku na samej górze autem, to 2 razy na przechyłach i zakretach 180stopni mój 15 letni staruszek tracił moc, ja mu w gaz a on nic, jakby paliwa nie dostawał a miałem ponad połowe benzyny w zbiorniku.Dojazd zajął 50 minut od szlabanu.U góry sprawdziłem zaraz na kompie błędy i wyszła mała wydajność pompy paliwa.
W tym roku jeżeli wyjazd dojdzie do skutku będę chciał wjechać tylko do punktu widokowego.
victoo
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 22.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) victoo » 02.08.2020 17:08

a od wczoraj w masywie Biokova trwają poszukiwania polskiego biegacza

https://www.facebook.com/MarcinSwiercOf ... 2677153828
Njemanja
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Njemanja » 04.08.2020 18:59

Czy z Tucepi są organizowane wycieczki busikami na taras widokowy i sv Jure?
czlowiek_bigos
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) czlowiek_bigos » 04.08.2020 19:23

Czy z Tucepi nie wiem, pewnie tak. Widziałem w Podgorze w jakiejś agencji przy deptaku ofertę wycieczek busem na skywalk. Na sam szczyt chyba wycieczek nie ma. Parę lat temu szukałem i nie znalazłem
Njemanja
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Njemanja » 04.08.2020 19:39

A kojarzy Pan może cenę takiej wycieczki? ;)
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 04.08.2020 20:09

Njemanja napisał(a):A kojarzy Pan może cenę takiej wycieczki? ;)


https://happytovisit.com/pl/Makarska/Pa ... rs-g20-a51
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 11.08.2020 21:46

Dla wybierających się na Skywalk jedna mała rada - nie bądźzie cwaniakami jakimi my chcieliśmy być i jakimi było naście dalszych samochodów.
Kolejka na wjazd zajmuje 2 godziny: 1 godzinę przed szlabanem, druga po jakiś 10 minutach jazdy.
Każdy kto słyszał od obsługi o tych 2 godzinach co robił: GoogleMap i hop na "drugi" wjazd mając nadzieję, że wjedzie z drugiej strony - bo tak to wygląda na mapie.
NIC Z TEGO - zakaz ruchu, szutrowa droga, monitoring - powielając nasz błąd zmarnujecie tylko z 40 minut by wrócić i tak do kolejki.
Bądźcie już o 40 minut bliżej Skaywalk- nie dajcie się zwieźć googlemaps ;-)))
Pozdrawiam.
PS. Na CB-RADIO już wracając mówiłem rodakom, żeby zawracali - to chyba myśleli, że ich w uja robię i tak jechali - by za chwilę śmiać się z swojej (naszej) gupoty po powrocie pod szlaban.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 12.08.2020 00:31

Wybrałem się na Sv. Jure 5 sierpnia koło południa - wróciłem spod szlabanu jak wiele innych osób, bo czekanie w ogromnym korku nie miało sensu.

Pojechałem ponownie następnego dnia ok. 7ej - korka co prawda nie było, ale znów trzeba było trochę poczekać przed szlabanem i w lesie.

Generalnie widać, że trasa zrobiła się o wiele bardziej popularna przez Skywalk. Wiele osób dojeżdża tylko tam i przez to na dolnym odcinku są korki.

Od Skywalka do góry było prawie pusto - minąłem ledwie kilka samochodów. Nieprawda, że na szczycie ktokolwiek kieruje ruchem i zapełnieniem parkingu. Nieprawdą jest również, że jest rotacja co 3 auta. Po prostu na zdrowy rozsądek - jest miejsce, to się wjeżdża. Nie ma - to się czeka.

Najbardziej pusto jest na tym odgałęzieniu do schroniska pod Vošcem, który zresztą jest akurat w przebudowie i nie ma parkingu - jest miejsce ledwie na 2,3 auta. A podejście stamtąd na Vošac proste, krótkie (pół godzinki) i przyjemne, natomiast widoki - bajka!!

Jechałem tą trasą po raz pierwszy i muszę przyznać, że nie jest specjalnie trudna. Mnóstwo mijanek co kilkadziesiąt metrów, śmiało można się wyminąć nawet z busem czy niedzielnym kierowcą. Nie ma się czego bać! :D
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 12.08.2020 15:43

Nam się nie udało (wpadliśmy na to będąc już na skywalk) zostawiliśmy to na przyszły rok - ale jakby komuś się chciało...
... wziąć jakiś porządny firmowy głośnik i... puścić na full odgłos pękającego szkła :D :D :D
Oczywiście filmować reakcję :twisted:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone