Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sv. Jure

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 10.07.2020 23:16

rowerkiem można śmiało asfaltem śmigać tylko temperaturka robi swoje podjazd porównywalny z Beskidzkim Żarem lub podjazdem z Wisły na przełęcz salmopolską
victoo
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 22.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) victoo » 11.07.2020 06:22

savic o czym Ty piszesz? sv. Jure porównywalna do Żaru??
Galak
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Galak » 26.07.2020 22:45

Witam
Planuje wjazd za kilka dni na szczyt busem typu long 9 osobowym, co myślicie? warto próbować czy lepiej odpuścić? osobowym wiadomo łatwiej cofnąć czy się wyminąć...
Prośba o poradę.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 26.07.2020 22:59

Galak napisał(a):Witam
Planuje wjazd za kilka dni na szczyt busem typu long 9 osobowym, co myślicie? warto próbować czy lepiej odpuścić? osobowym wiadomo łatwiej cofnąć czy się wyminąć...
Prośba o poradę.

Witam.
Przejrzyj temat np. od sv-jure-t15951-300.html
Najważniejsze to jakie kierowca ma doświadczenie w kierowaniu wymienionym pojazdem.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 27.07.2020 08:05

Galak napisał(a):Witam
Planuje wjazd za kilka dni na szczyt busem typu long 9 osobowym, co myślicie? warto próbować czy lepiej odpuścić? osobowym wiadomo łatwiej cofnąć czy się wyminąć...
Prośba o poradę.


W ubiegłą środę widziałem wjeżdżający na Sv. Jure autobus, może nie z tych największych ale zawsze...Jeśli już jechać, to wcześnie rano. Park jest czynny od 6.00 rano, a Nebeska šetnica od 8.00
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 27.07.2020 09:32

Władze parku ograniczyły liczbę wjeżdżających samochodów do 25 na godzinę, więc nie powinno być tak ciasno, tym bardziej, że pewnie połowa z nich cały czas stoi przy Skywalku, a niektóre dojeżdżają tylko tam, a nie na szczyt.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.07.2020 09:50

Tak jak pisał endryu ważne jest doświadczenie w prowadzeniu takiego pojazdu. Podczas naszego wjazdu wyjeżdżał mały autobus. Kierowca radził sobie lepiej niż dwie Niemki w małym Audi, które nieomal zsunęły się z drogi.
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 27.07.2020 14:37

Zwróćcie uwagę że przed tymi małymi autobusami zwykle jedzie skuter który "czyści im drogę"
Przynajmniej tak widziałem w poprzednich latach. Teraz jak ruch mniejszy pewnie jest łatwiej
Busem bym śmiało jechał.
marciajn
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 01.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marciajn » 27.07.2020 15:25

marekkowalak napisał(a):Władze parku ograniczyły liczbę wjeżdżających samochodów do 25 na godzinę, więc nie powinno być tak ciasno, tym bardziej, że pewnie połowa z nich cały czas stoi przy Skywalku, a niektóre dojeżdżają tylko tam, a nie na szczyt.


Czy wiesz, czy są jakieś kolejki do Skywalk? Czy na bieżąco się wchodzi? Nie wiem, czy należy rezerwować sobie na to 15 minut, czy np. godzinę?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 27.07.2020 19:43

marciajn napisał(a):
Czy wiesz, czy są jakieś kolejki do Skywalk? Czy na bieżąco się wchodzi? Nie wiem, czy należy rezerwować sobie na to 15 minut, czy np. godzinę?


Przy platformie jest personel Parka Prirode Biokovo i nie pozwala na zbyt długie deptanie po szkle. :oczko_usmiech: Tak samo na szczycie - teoretycznie wolno parkować ok. 15 minut. Nie jest to oczywiście rygorystycznie egzekwowane, ale pracownicy parku cały czas o tym przypominają. Również pracownicy parku sterują ruchem pomiędzy wjazdem do parku a Ravną Vlaška, gdzie zlokalizowana jest Nebeska šetnica :papa:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 01.08.2020 09:28

Radpul napisał(a): Polecam wycieczkę na taras widokowy Biokovo, wjeżdża się swoim autem i jest pilnowana ilość samochodów na górze. To tyle z moich spostrzeżeń.



W jaki sposób pilnują liczby samochodów na górze? Są strażnicy, którzy ponaglają? Ile czasu można tam spędzić?
Radpul
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 18.07.2020
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radpul » 01.08.2020 10:40

marekkowalak napisał(a):
Radpul napisał(a): Polecam wycieczkę na taras widokowy Biokovo, wjeżdża się swoim autem i jest pilnowana ilość samochodów na górze. To tyle z moich spostrzeżeń.



W jaki sposób pilnują liczby samochodów na górze? Są strażnicy, którzy ponaglają? Ile czasu można tam spędzić?


Przy wjeździe gdzie kupujesz bilety jest szlaban, strażnicy wpuszczają na górę 25 samochodów co godzine, przy tarasie jest strażnik który informuje wcześniej żeby zjeżdżać bo bedza wpuszczać z dołu. Wyżej na sviety jure też jest strażnik. Na bieżąco wiedzą ile jest samochodów na górze. Niedzielnym kierowcom odradzam wjazd. No ale tacy raczej do Cro nie jeżdżą :lol:
maciuś77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 18.06.2015
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciuś77 » 01.08.2020 11:02

Widziałeś może pokonujących tą trasę na rowerze?
Radpul
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 18.07.2020
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radpul » 01.08.2020 11:07

maciuś77 napisał(a):Widziałeś może pokonujących tą trasę na rowerze?

Pewnie to pytanie do mnie.
Tak mijałem kilku rowerzystów, a może raczej oni mijali mnie :D Na szczyt svieti jure jest 23 km, 1780 mnpm. Do szklanego tarasu jest ok 11 km ok1250 mnpm. Na motocyklach też wjeżdżali.
maciuś77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 18.06.2015
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciuś77 » 01.08.2020 11:16

Radpul napisał(a):
maciuś77 napisał(a):Widziałeś może pokonujących tą trasę na rowerze?

Pewnie to pytanie do mnie.
Tak mijałem kilku rowerzystów, a może raczej oni mijali mnie :D Na szczyt svieti jure jest 23 km, 1780 mnpm. Do szklanego tarasu jest ok 11 km ok1250 mnpm. Na motocyklach też wjeżdżali.


Dzięki :hut:
Kilkanaście lat temu dojechałem mniej więcej do połowy samochodem, a na ten rok założyłem właśnie rower :mrgreen:
Ciekawiło mnie, czy to oby nie szatański plan :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone