Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sv. Jure

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 01.07.2018 21:37

endryu napisał(a):
czikitta napisał(a):1. Co sądzicie o wjeździe na górę samochodem Renault Trafic Long?
2. Planuje wjeżdżać jak najszybciej się da żeby uniknąć mijania się chociaż przy wjeździe. Z tego co czytałem otwarte jest od 7:00 ale jedna osoba pisała że jak była przy szlabanie o 7:00 to już minęła osoby zjeżdżające z góry. Czy jest możliwość wcześniejszego wjazdu na szczyt?
3. Gdzie dokładnie znajduje się ta bramka z opłatami?

Na górę wjeżdżają mniejszymi autokarami i dużymi busami. Mniejszy ruch jest rano.

My mijaliśmy się również z samochodami ciężarowymi dowożącymi materiały budowlane.
czikitta
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) czikitta » 05.07.2018 17:03

Dziękuję za pomoc ;)
robines
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 25.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) robines » 05.07.2018 19:44

Dzisiaj byłem na Sv.Jure ale z buta oczywiście bo góry to to co tygryski lubią najbardziej :wink: Na całym szlaku(wraz z 3 kumplami)spotkaliśmy 4 osoby więc prawie jak na deptaku do Moka :mrgreen: Trasa z Veliko Brdo zajęła nam 4,5h i 4h w dół.Szlak jest fajnie oznaczony(problem ze znakami tylko w jednym miejscu).Największe trudności występują w pierwszym odcinku szlaku gdzie na ostrym podejściu jest dużo luźnych kamieni i rumoszu skalnego.Tam trzeba uważać(także na zejściu).Oczywiście o wodzie(minimum 3 litry),dobrych butach i kapeluszu nie musze wspominać :lol: .Ogólnie trasa bardzo przyjemna a najfajniejsze były miny i kometarze tych z wypasionych fur którzy na nas patrzyli jak na jakiś mega wyczynowców co na taaaką górę wyszli a nie wyjechali :oczko_usmiech:
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 05.07.2018 20:45

Szacunek. O ktorej zaczeliscie wchodzić?
robines
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 25.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) robines » 06.07.2018 14:30

rufus295 napisał(a):Szacunek. O ktorej zaczeliscie wchodzić?

Hej, ruszyliśmy o 5.30 a trochę przed 14 byliśmy spowrotem przy samochodzie.
ryzka1990
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 21.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryzka1990 » 06.07.2018 14:43

robines napisał(a):Dzisiaj byłem na Sv.Jure ale z buta oczywiście bo góry to to co tygryski lubią najbardziej :wink: Na całym szlaku(wraz z 3 kumplami)spotkaliśmy 4 osoby więc prawie jak na deptaku do Moka :mrgreen: Trasa z Veliko Brdo zajęła nam 4,5h i 4h w dół.Szlak jest fajnie oznaczony(problem ze znakami tylko w jednym miejscu).Największe trudności występują w pierwszym odcinku szlaku gdzie na ostrym podejściu jest dużo luźnych kamieni i rumoszu skalnego.Tam trzeba uważać(także na zejściu).Oczywiście o wodzie(minimum 3 litry),dobrych butach i kapeluszu nie musze wspominać :lol: .Ogólnie trasa bardzo przyjemna a najfajniejsze były miny i kometarze tych z wypasionych fur którzy na nas patrzyli jak na jakiś mega wyczynowców co na taaaką górę wyszli a nie wyjechali :oczko_usmiech:


Gratulacje! Takie wyprawy szanuję :oczko_usmiech: Mam tylko małe pytanie. Gdzie mogę zostawić auto w Veliko Brdo, żeby po powrocie nic się z nim nie stało? :D
robines
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 25.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) robines » 06.07.2018 20:24

ryzka1990 napisał(a):
robines napisał(a):Dzisiaj byłem na Sv.Jure ale z buta oczywiście bo góry to to co tygryski lubią najbardziej :wink: Na całym szlaku(wraz z 3 kumplami)spotkaliśmy 4 osoby więc prawie jak na deptaku do Moka :mrgreen: Trasa z Veliko Brdo zajęła nam 4,5h i 4h w dół.Szlak jest fajnie oznaczony(problem ze znakami tylko w jednym miejscu).Największe trudności występują w pierwszym odcinku szlaku gdzie na ostrym podejściu jest dużo luźnych kamieni i rumoszu skalnego.Tam trzeba uważać(także na zejściu).Oczywiście o wodzie(minimum 3 litry),dobrych butach i kapeluszu nie musze wspominać :lol: .Ogólnie trasa bardzo przyjemna a najfajniejsze były miny i kometarze tych z wypasionych fur którzy na nas patrzyli jak na jakiś mega wyczynowców co na taaaką górę wyszli a nie wyjechali :oczko_usmiech:


Gratulacje! Takie wyprawy szanuję :oczko_usmiech: Mam tylko małe pytanie. Gdzie mogę zostawić auto w Veliko Brdo, żeby po powrocie nic się z nim nie stało? :D


Cześć.Jedziesz pod górę,niemal do końca Veliko Brdo.Po jakichś 2,3 km po lewej zobaczysz mały kościółek a po prawej ,w cieniu drzew trochę miejsca na kilka samochodów.Jest tam nawet "mini umywalka" z bieżącą wodą która daje mega radochę przy powrocie.W tym dokładnie miejscu(koło kościółka)spotkasz też czerwony szlak którym możesz ruszać prosto do góry.Powodzenia :papa:
bartekzet
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekzet » 29.08.2018 15:36

Witam,

Czy ktoś planuje wjeżdżać jutro albo pojutrze (30 lub 31 sierpnia) na Sv. Jure autem i mialby dwa wolne miejsca ? Jesteśmy w Baskiej Vodzie, niestety bez samochodu i szukamy jakiejś opcji dostania się na szczyt, ale niekoniecznie na pieszo :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 25.03.2019 21:31

czikitta napisał(a):Co sądzicie o wjeździe na górę samochodem Renault Trafic Long?

No właśnie, czy ktoś z Was wjeżdżał na sv. Jure większym samochodem, np. Opel Vivaro albo Renault Traffic? Czy to nie jest zły pomysł pakować się tam takim samochodem?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 25.03.2019 21:51

Na górę wjeżdżają autokary. :idea:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 25.03.2019 21:55

endryu napisał(a):Na górę wjeżdżają autokary. :idea:

Wiem, wiem, ale chodziło mi o relację kogoś, kto wjeżdżał podobnym samochodem. :wink:
tkj
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.05.2019
Sveti Jure - wjazd w nocy

Nieprzeczytany postnapisał(a) tkj » 14.05.2019 11:48

Hej,

zamarzyło mi się fotografowanie drogi mlecznej ze szczytu Sveti Jure. Czy ma ktoś z forumowiczów wiedzę na temat czy droga na szczyt jest jakoś zamykana po zmroku? Chciałbym wjechać tam w czerwcu/lipcu gdzieś koło 23 i 3-4h na górze spędzić fotografując gwiazdy i drogę mleczną.

Z góry dziękuję za informacje.
Użytkownik usunięty
Re: Sveti Jure - wjazd w nocy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.05.2019 12:30

Cześć
Droga jest otwarta 7-20 tak że musiałbyś zdecydować się na biwak na górze co napewno musi być fajnym przeżyciem no i wschód słońca pewnie nieziemski tylko nie wiem czy to legalne i czy ktoś to sprawdza
piotr900610
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 17.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr900610 » 01.07.2020 14:40

Hej mam pytanie, chcemy wejść z żoną w sobotę na sv. Jure z Veliko Brdo, ale chcemy też zobaczyć otwarty od jutra Skywalk. Myślicie że jest szansa na szczycie złapać stopa w stronę Skywalk i potem ze Skywalk z powrotem na szczyt żeby schodzić do Veliko Brdo? Jest tam duży ruch? I pytanie o Skywalk bo nigdzie nie ma informacji o cenie, a nie chce mi się wierzyć że będzie to darmowa atrakcja :) pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.07.2020 14:51

Nowa atrakcja turystyczna po drodze na Sv. Jure
https://www.croatiaweek.com/photos-open ... -mountain/

https://www.facebook.com/skywalkbiokovo/

Na stronie Parku odrębnego cennika na nową atrakcję jeszcze nie ma ...
https://pp-biokovo.hr/hr/71/cjenik
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone