Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sv. Jure

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
annabxl
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.09.2017
Re: Góra Sveti Jure, jak dojechac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) annabxl » 19.09.2017 11:14

Croatia Travel Service ktos korzystal chodzi mio wjazd na Sv jure
dorion
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 19.04.2009
Re: Góra Sveti Jure, jak dojechac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorion » 19.04.2018 21:42

Z innej beczki, dzisiaj w tour de Croatia kolarze wjeżdżali na Sw. Jure było na co popatrzeć.
kawa62
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.02.2014
Re: Góra Sveti Jure, jak dojechac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa62 » 04.06.2018 23:03

Witam !
Mam pytanie do tych co tam byli. Ja będę w Drasnicach. Czy da się wjechać na tę górę od strony Podgory i jaka jest tam droga, czy też muszę jechać do Makarskiej ? A może da się wjechać z jeszcze innej strony ? Pozdrawiam
dodi79
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Góra Sveti Jure, jak dojechac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodi79 » 05.06.2018 07:53

kawa62 napisał(a):Witam !
Mam pytanie do tych co tam byli. Ja będę w Drasnicach. Czy da się wjechać na tę górę od strony Podgory i jaka jest tam droga, czy też muszę jechać do Makarskiej ? A może da się wjechać z jeszcze innej strony ? Pozdrawiam


Jest tylko jedna droga, z Makarskiej...
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Góra Sveti Jure, jak dojechac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 05.06.2018 17:54

kawa62 napisał(a):Witam !
Mam pytanie do tych co tam byli. Ja będę w Drasnicach. Czy da się wjechać na tę górę od strony Podgory i jaka jest tam droga, czy też muszę jechać do Makarskiej ? A może da się wjechać z jeszcze innej strony ? Pozdrawiam

Da się dojechać z Podgory.
Trzeba skręcić tu w drogę odchodzącą w prawo i pod górę.
Droga fajna, chociaż chwilami nieco kręta :)
Dojeżdżasz do skrzyżowania z 512, tam w prawo i po 600m skręcasz do PN Biokovo :)
Jadąc pod górę z Podgory czasem możesz odnieść wrażenie, że przejeżdżasz przez podwórka ;)
kawa62
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.02.2014
Re: Góra Sveti Jure, jak dojechac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa62 » 05.06.2018 22:38

Dzięki za odpowiedź, rozumiem że ta droga jest do przejechania zwykłym samochodem osobowym ?
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Góra Sveti Jure, jak dojechac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 05.06.2018 23:50

kawa62 napisał(a):Dzięki za odpowiedź, rozumiem że ta droga jest do przejechania zwykłym samochodem osobowym ?

Ludzie tam po drodze mieszkają, tak więc spokojnie. Jest trochę zakrętów, trochę stromo, ale spokojnie. Wjedziesz, tylko nie nie jedź na półsprzęgle, bo je zjarasz, chyba, że masz klasyczny automat ;)
Ale co ja tu o używaniu sprzęgła piszę, przecież ta zasada obowiązuje wszędzie, a w górach trzeba tylko bardziej się pilnować :)
dodi79
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Góra Sveti Jure, jak dojechac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodi79 » 06.06.2018 08:02

kojacek napisał(a):
kawa62 napisał(a):Witam !
Mam pytanie do tych co tam byli. Ja będę w Drasnicach. Czy da się wjechać na tę górę od strony Podgory i jaka jest tam droga, czy też muszę jechać do Makarskiej ? A może da się wjechać z jeszcze innej strony ? Pozdrawiam

Da się dojechać z Podgory.
Trzeba skręcić tu w drogę odchodzącą w prawo i pod górę.
Droga fajna, chociaż chwilami nieco kręta :)
Dojeżdżasz do skrzyżowania z 512, tam w prawo i po 600m skręcasz do PN Biokovo :)
Jadąc pod górę z Podgory czasem możesz odnieść wrażenie, że przejeżdżasz przez podwórka ;)


Prostuję swoją wcześniejszą odpowiedź, nie znałem tej drogi wcześniej...

kawa62 napisał(a):Dzięki za odpowiedź, rozumiem że ta droga jest do przejechania zwykłym samochodem osobowym ?


Ja 3 lata temu wjeżdżałem Mondkiem 2.0 D 140KM, spokojnie dał radę ale czułem, że miejscami miał ciężko... po drodze masz tzw. tarasy widokowe, warto tam zatrzymać się na chwilę by podziwiać widoki a i auto trochę odpocznie...
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017
Re: Góra Sveti Jure, jak dojechac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 06.06.2018 08:10

kawa62 napisał(a):Witam !
Mam pytanie do tych co tam byli. Ja będę w Drasnicach. Czy da się wjechać na tę górę od strony Podgory i jaka jest tam droga, czy też muszę jechać do Makarskiej ? A może da się wjechać z jeszcze innej strony ? Pozdrawiam


My od strony Podgory właśnie wyjeżdżaliśmy

https://goo.gl/maps/qF6XacZ6CR32

Nie wiem czy jest jakaś inna droga, tą na pewno wjeżdża się na teren całego Parku Biokovo :wink:
dodi79
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Góra Sveti Jure, jak dojechac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodi79 » 06.06.2018 08:13

ApropoDefacto napisał(a):
kawa62 napisał(a):Witam !
Mam pytanie do tych co tam byli. Ja będę w Drasnicach. Czy da się wjechać na tę górę od strony Podgory i jaka jest tam droga, czy też muszę jechać do Makarskiej ? A może da się wjechać z jeszcze innej strony ? Pozdrawiam


My od strony Podgory właśnie wyjeżdżaliśmy

https://goo.gl/maps/qF6XacZ6CR32

Nie wiem czy jest jakaś inna droga, tą na pewno wjeżdża się na teren całego Parku Biokovo :wink:


Drogi dojazdu do parku Biokovo, jak widać są różne ale wjazd na teren parku dla tych co chcą wjechać na Sveti Jure jest tylko jeden, ten co zaznaczyłeś...
kawa62
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.02.2014
Re: Góra Sveti Jure, jak dojechac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa62 » 06.06.2018 19:45

Czyli od strony Podgory nie ma punktu sprzedaży wejściówek na Sv. Jure ?
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Góra Sveti Jure, jak dojechac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 06.06.2018 21:46

kawa62 napisał(a):Czyli od strony Podgory nie ma punktu sprzedaży wejściówek na Sv. Jure ?

Punkt sprzedaży biletów jest tam, gdzie to wskazał ApropoDefacto, czyli wysoko nad Podgorą, a droga 512, do której podawałem dojazd z Podgory to zwykła droga, którą np jeździliśmy do BiH.
czikitta
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) czikitta » 01.07.2018 17:06

1. Co sądzicie o wjeździe na górę samochodem Renault Trafic Long?
2. Planuje wjeżdżać jak najszybciej się da żeby uniknąć mijania się chociaż przy wjeździe. Z tego co czytałem otwarte jest od 7:00 ale jedna osoba pisała że jak była przy szlabanie o 7:00 to już minęła osoby zjeżdżające z góry. Czy jest możliwość wcześniejszego wjazdu na szczyt?
3. Gdzie dokładnie znajduje się ta bramka z opłatami?
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4706
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 01.07.2018 19:19

czikitta napisał(a):1. Co sądzicie o wjeździe na górę samochodem Renault Trafic Long?
2. Planuje wjeżdżać jak najszybciej się da żeby uniknąć mijania się chociaż przy wjeździe. Z tego co czytałem otwarte jest od 7:00 ale jedna osoba pisała że jak była przy szlabanie o 7:00 to już minęła osoby zjeżdżające z góry. Czy jest możliwość wcześniejszego wjazdu na szczyt?
3. Gdzie dokładnie znajduje się ta bramka z opłatami?


Na pierwsze dwa pytania niestety nie znam odpowiedzi.
Nie radzę jednak wjeżdżać najszybciej, jak się da, bo może się to źle skończyć. :oczko_usmiech:
Ale wjeżdżać o jak najwcześniejszej godzinie, to jak najbardzej słuszna koncepcja.

Wjazd z bramkami jest tutaj.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 01.07.2018 21:00

czikitta napisał(a):1. Co sądzicie o wjeździe na górę samochodem Renault Trafic Long?
2. Planuje wjeżdżać jak najszybciej się da żeby uniknąć mijania się chociaż przy wjeździe. Z tego co czytałem otwarte jest od 7:00 ale jedna osoba pisała że jak była przy szlabanie o 7:00 to już minęła osoby zjeżdżające z góry. Czy jest możliwość wcześniejszego wjazdu na szczyt?
3. Gdzie dokładnie znajduje się ta bramka z opłatami?

Na górę wjeżdżają mniejszymi autokarami i dużymi busami. Mniejszy ruch jest rano.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone