Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sun Odyssey – chorwacka majówka 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agus78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus78 » 19.10.2018 13:38

Piękna ta Brač widziana z morza! Od tej strony jej nie znałam. A te domy... pięknie byłoby zamieszkać w takim miejscu 8O 8) :roll:
Można pomarzyć...... :roll: A czy te drewniane domki to Murvica? Ma ktoś może namiary na nie?
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 19.10.2018 14:03

Cudne groty i winnice :hearts:
Co ja się nałaziłam po tych jaskiniach w tym roku :roll: :lol: A zwłaszcza po jednej :D

IMG_20180916_124955.jpg


Plaże z góry wyglądają tak..

IMG_20180916_160215.jpg


...a winnice na na górze też piękne...

IMG_20180916_161036.jpg

IMG_20180916_161636.jpg


Jaką zupę ugotowałaś? :papa:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 19.10.2018 15:08

Chociaż ostatnimi czasy, a właściwie od kilku ładnych miesięcy nie uczestniczę jakoś szczególnie w procesie komentowania relacji, jednak do wielu z nich zaglądam na bieżąco, poczytuję, i czasem narzekam na brak czasu, który powoduje niemoc komentatorską. Teraz, gdy pogoda na zdrowiu podupada wezmę się jednak za siebie i co nieco dopiszę. Beato. Przyznam, że „przepłynąłem” z Tobą od początku przez Stomorską, Makarską i jak na razie do Bolu i o ile mijany Primosten z okolicami poznałem w 2007, a Makarską odwiedziłem w 2010 roku to Były to raczej leniwe wyjazdy typowo plażingowe i niewiele mógłbym dodać, czy porównać. Bol w tym roku dostał po raz trzeci szansę a co z tego wyszło opisze któregoś zimowego dnia w relacji, którą za jakiś czas zacznę. Natomiast chciałbym się odnieść do dwóch elementów opisanych przez ciebie w relacji.

Kwestia Kapitana huja…

Chciałbym wszystkim czytającym dać do zrozumienia, że błędu ortograficznego w tym sformułowaniu nie ma. Nie od dziś niektórzy rodzice ucząc pociechy pisowni wyrazów z „ch” instruują, że wszelkie wyrazy oznaczające moc, sprawność, wysokość, donośność wielkość etc. pisane są przez h a przeciwne, słabe, podupadłe, niskie, czy liche przez „ch” – stąd głośne hałasy i harmidry, ale ciche chichoty, wysoko latające helikoptery ale rozdzierane byle powiewem wiatru chusteczki. Stąd mocny hucuł, ale słabowita chabeta. Tudzież czyhający ten, który ma siłę i napaść chce, a czmychający słabeusz chorowity zresztą. Nawet teoretycznie wyjątkowa, silna istota, jaką postrzegany był cherubin zwykle przedstawiana jest w postaci licho wyglądającego dziecka z maleńkimi skrzydłami…
Przechodząc zatem do słów chuj czy huj, da się to wytłumaczyć następująco. Słaby, miętki, niegotowy chujem zwany być powinien, a sprężyście i dumnie sterczący i gotowy do doznań już raczej hujem. Tako da się wytłumaczyć skąd kapitan, twarda sztuka przez „ch” nazwany być nie mógł…

Kwestia nabierającego już estymy sznurowadła Zdzisława.

Dziękuję Wam bardzo, że je tak rozpowszechnicie!!! Opiszę w relacji, jak to przez Katarzynę wziąć 3 sztuki musiałem i dlaczego aż dwie przydatne były. Wspomnę również co wspólnego ma sznurowadło z dentystą. Chciałbym jednak prosić o nazywanie tej metrowej pomocy trapera sznurowadłem Zdzisława… a jeśli już to ZdziHa…. Żeby nie wyszło, że mnie ktoś w rogu na kartce opisując „ch” użyłby ha, ha, ha.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.10.2018 15:30

beatabm napisał(a):Mijamy miasto i przed nami pojawia się Zlatni Rat.

zl. rat.JPG


Jak tu pusto dzisiaj!!!



:roll:
Pusto to ja miałem :oczko_usmiech:
DSCF0411.JPG

DSCF0412.JPG


Zlatni Rat i tak najlepiej prezentuje się z Vidovej Gory
DSCF0500.JPG

:papa:


Katerina napisał(a):Cudne groty i winnice :hearts:
Co ja się nałaziłam po tych jaskiniach w tym roku :roll: :lol: A zwłaszcza po jednej:D


Ta jedna ma szczególne miejsce u srcu
Obrazek
DSCF0425.JPG

DSCF0941.JPG

DSCF0943.JPG


ps.
Oj Kasiu :idea: , ta Twoja relacja, :hearts:
to baaardzo chce się wydostać 8) :lol:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 19.10.2018 16:19

Abakus68
wszelkie wyrazy oznaczające moc, sprawność, wysokość, donośność wielkość etc. pisane są przez h a przeciwne, słabe, podupadłe, niskie, czy liche przez „ch” –

Hardy, zahartowany, honor... versus chorowity, cherlawy, chamstwo :lol:
No, boska teoria co do pisowni nazwy "organa" 8) :wink: Czyli przez "h" to komplement, dobrze wiedzieć :P I pamiętajmy,że wtedy wymawiamy "h" twardo, a w tym drugim przypadku w sposób lekko zmiękczony :oczko_usmiech:

Potwierdzam, sznurowadło bardzo się przydało w nietypowych okolicznościach 8)

Wspomnę również co wspólnego ma sznurowadło z dentystą.

Już chyba w poprzedniej Twojej relacji Iza wspomniała,że może robić za nić dentystyczną??? :lol:

tomekkulach
Oj Kasiu :idea: , ta Twoja relacja, :hearts:
to baaardzo chce się wydostać 8)

Tak jak ja z tej groty :roll: :mrgreen: Tam był nietoperz i pająki 8O 8O Ale, za to jak cudownie było na tej plaży :hearts: Jedna z najwyżej uplasowanych w moim rankingu plaż w Cro :P :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.10.2018 16:28

agus78 napisał(a):Piękna ta Brač widziana z morza! Od tej strony jej nie znałam. A te domy... pięknie byłoby zamieszkać w takim miejscu 8O 8) :roll:
Można pomarzyć...... :roll: A czy te drewniane domki to Murvica? Ma ktoś może namiary na nie?

Witaj na naszym pokładzie. Cieszę sie że mamy szansę wielu Czytelnikom pokazać wyspy i ląd z nieco innej strony.
Co do tych domków niestety Ci nie odpowiem, musisz może Gusia albo Katerina będą wiedziały :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.10.2018 16:35

Abakus68 napisał(a):Chociaż ostatnimi czasy, a właściwie od kilku ładnych miesięcy nie uczestniczę jakoś szczególnie w procesie komentowania relacji, jednak do wielu z nich zaglądam na bieżąco, poczytuję, i czasem narzekam na brak czasu, który powoduje niemoc komentatorską. Teraz, gdy pogoda na zdrowiu podupada wezmę się jednak za siebie i co nieco dopiszę. Beato. Przyznam, że „przepłynąłem” z Tobą od początku przez Stomorską, Makarską i jak na razie do Bolu i o ile mijany Primosten z okolicami poznałem w 2007, a Makarską odwiedziłem w 2010 roku to Były to raczej leniwe wyjazdy typowo plażingowe i niewiele mógłbym dodać, czy porównać. Bol w tym roku dostał po raz trzeci szansę a co z tego wyszło opisze któregoś zimowego dnia w relacji, którą za jakiś czas zacznę. Natomiast chciałbym się odnieść do dwóch elementów opisanych przez ciebie w relacji.

Kwestia Kapitana huja…



Jak ja się cieszę że Cię tu widzę :hearts: Myślałam że całkowicie przepadłeś z forum a tu taka niespodzianka :smo:
Na Twoją relacje czekam z utęsknieniem - i będę stałym czytelnikiem.

Musze powiedzieć że wyjaśnieniem w kwestii Kapitana rozłożyłeś mnie na łopatki. Jednak całe życie człowiek się uczy :mrgreen:
Muszę Mu koniecznie pokazać co napisałeś - myślę że również bedzie zaskoczony, pozytywnie :oczko_usmiech:
Skoro już nadchodzi ten ziąb jesienny - zostań z nami na dłużej, znajac Ciebie - za chwile znowu jakąś nieznaną nam informacją nas zaskoczysz :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.10.2018 16:48

"tomekkulach"]
Pusto to ja miałem :oczko_usmiech:


Tam tak może być???? Aż nie mogę uwierzyć 8O 8O 8O

Zlatni Rat i tak najlepiej prezentuje się z Vidovej Gory


Oj tak :hearts: To jedyne miejsce skąd jest piękny :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.10.2018 16:59

"Katerina"]Cudne groty i winnice :hearts:
Co ja się nałaziłam po tych jaskiniach w tym roku :roll: :lol: A zwłaszcza po jednej :D

Plaże z góry wyglądają tak..
...a winnice na na górze też piękne...

Jaką zupę ugotowałaś? :papa:


Zupę? Trzeba by do jadłospisu zajrzeć, nie pamiętam :mrgreen:

CUdowne miejsca mi tu pokazujesz - z góry wszystko wygląda tak rajsko :hearts:

Tak jak ja z tej groty :roll: :mrgreen: Tam był nietoperz i pająki 8O 8O Ale, za to jak cudownie było na tej plaży :hearts: Jedna z najwyżej uplasowanych w moim rankingu plaż w Cro :P :papa:


Tylko to, czym tutaj mnie straszysz 8O 8O 8O
O ile nietoperza w sumie się nie boję choć kontakt z nim może być niezwykle niebezpieczny - o tyle te pająki 8O 8O 8O
O nie!!!!! Tam nie wchodzę!!!!! Jak ja sie ich panicznie boję!!!!!!
Wolę wracać na jacht - tam te potwory raczej nie bywają 8O 8O :roll:

PS. Czekam na Twoją relację :roll: :smo:
agus78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus78 » 19.10.2018 22:32

beatabm napisał(a):Witaj na naszym pokładzie. Cieszę sie że mamy szansę wielu Czytelnikom pokazać wyspy i ląd z nieco innej strony.
Co do tych domków niestety Ci nie odpowiem, musisz może Gusia albo Katerina będą wiedziały :papa:

Dzięki! Jeśli o mnie chodzi to jestem z Wami od początku :D 8) Rejs i relacja super. :smo: :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.10.2018 22:52

agus78 napisał(a):Piękna ta Brač widziana z morza! Od tej strony jej nie znałam. A te domy... pięknie byłoby zamieszkać w takim miejscu 8O 8) :roll:
Można pomarzyć...... :roll: A czy te drewniane domki to Murvica? Ma ktoś może namiary na nie?
Moim zdaniem to kemping Aloa położony między Bolem a Murvicą :) Mają tam takie domki właśnie.

Brac z tej strony jest :hearts:
Ciepła zupka po krio kąpieli najlepsza!
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 20.10.2018 19:46

agus78 napisał(a): Dzięki! Jeśli o mnie chodzi to jestem z Wami od początku :D 8) Rejs i relacja super. :smo: :papa:

:wink: Dziękuję pięknie za dobre słowo :wink:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 20.10.2018 19:47

gusia-s napisał(a):Brac z tej strony jest :hearts:
Ciepła zupka po krio kąpieli najlepsza!

Tak, zgadzam sie. Powiem Ci że ten fragment wyspy jest jednym z moich ulubionych w Cro. Choc Vis również mnie niezmiennie zachwyca :wink:
Krio...woda niecałe 21 stopni...to morsowanie prawie 8O 8O 8O
agus78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus78 » 20.10.2018 20:21

gusia-s napisał(a):Moim zdaniem to kemping Aloa położony między Bolem a Murvicą :) Mają tam takie domki właśnie.

Brac z tej strony jest :hearts:
Ciepła zupka po krio kąpieli najlepsza!

Dzięki wielkie za informację. Już znalazłam stronkę. Rzeczywiście ta strona wyspy jest cudna. Koniecznie do nadrobienia!!! :roll:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 20.10.2018 22:04

Ja już wiem o co tu chodzi z tym Złotym Rogiem. Oni go rozpropagowali po to, aby turyści myśleli, że tu i tylko tu należy pojechać i tym sposobem pozostałe cuda na południowym wybrzeżu Brača będą nietknięte. :oczko_usmiech: A tym czasem dociekliwi Cromaniacy z Polski nie dali się nabrać :wink: 8) .

Zdzihu wróciłeś :D :D :D :D Brakowało mi Twoich postów :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Sun Odyssey – chorwacka majówka 2018 - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone