Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Starigrad-Paklenica - czyli niedrogi wyjazd 2010

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 07.02.2011 14:04

Da radę :D

Obrazek

Witaj po przerwie weekendowej. 8)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.02.2011 14:12

Ania W napisał(a):Da radę :D


Aniu W kochana, jak Ty to zrobiłaś, że masz moje zdjecie, a mi się nie wyświetla :cry: Podpowiedz, bo czytam informacje o wrzucaniu zdjęć, ale nie wiem gdzie błąd - ja wkleiłam linka do zdjęcia z Picasa i nie zadziałało. Co trzeba przerobić :?: Ratuj :!:
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 07.02.2011 14:28

piekara114 napisał(a):
Obrazek


Spróbuję poratować. :)

Było prawie dobrze...
Klikasz na[img]i%20od%20razu%20wpisujesz%20adres[/img] bez żadnych spacji.

Zobacz jak zrobiłam klikając na "cytuj".

Powinno się udać,wierzę, że się uda. :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.02.2011 14:42

Aniu W właśnie najpierw dałam bez spacji, ale też nie działało, ale jak to mówią, gdzie diabeł nie może tam ........ :lol: więc tak długo różne dane z https wklejałam, aż zadziałało :D
Mam nadzieję, że to uniwersalny sposób, idę przerabiać zdjęcia i piszę. Obiecuję jeszcze dziś coś wrzucę papa
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 07.02.2011 14:47

Włączam się do czytelni w lipcu też byłem w Starigradzie zaliczyliśmy jaskinie w Paklenickim Parku Narodowym,WodospadyKRka i Plitwice ,Split i Medjugorie.Mieszkaliśmy tuż za przystanią przy tej uliczce wzdłóż brzegu morza.
Pewnie te miejsce pamiętasz
Obrazek :D
Ostatnio edytowano 07.02.2011 19:50 przez czekor68, łącznie edytowano 1 raz
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 07.02.2011 14:55

piekara114 napisał(a):. Obiecuję jeszcze dziś coś wrzucę papa


Mam nadzieję, że wyjdzie. :)
Zawsze po napisaniu tekstu i wklejenie zdjęć zobacz sobie na podglądzie czy wyszło.

Czekam na dalszy ciąg okraszony fotkami. :lol:

Miłego i owocnego popołudnia. :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.02.2011 22:25

Przepraszam za wprowadzenie w błąd :oops: ale znalazły się jakieś zdjęcia z autostrady :)
Obrazek

Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.02.2011 22:54

czekor68 napisał(a): Pewnie te miejsce pamiętasz


Witam serdecznie :D
oczywiście, że pamiętam. Też umieszczę podobną serię zdjęć,
właśnie straciłam mnóstwo czasu, aby umieścić 2 zdjęcia :evil: w południe najpierw niewyszło, a potem coś klinkęłam i wyszło, ale teraz stosuję metodę Krzysztof FF (tylko nie wiem jak daje się linka bezpośrednio do danego tekstu) - dzięki za tak dokładne prowadzenie za rączkę :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.02.2011 23:14

Wjeżdżamy do Staregogradu - ale to już było :lol:
I szukamy naszej kwaterki. Przejeżdżamy obok dużego parkingu, tuż obok dyrekcji PN Paklenica i szok 8O plaża przy samej drodze i parkingu 8O Jedziemy dalej. Nasz apartament jest z drugiej strony miasteczka patrząc od strony Seline, już za placykiem, kramami, lodziarniami i informacją turystyczną. Tuż przy markecie i bankomacie. Jesteśmy na miejscu :P

Pokoje i łazienka czyste to dla nas najważniejsze. Kwaterka na pierwszym piętrze, możemy wybrać pokój, bo są 2 wolne 3-osobowe.
O dziwo nie mam zdjecia pokoju, a zawsze takowe robiliśmy, ale mamy zdjęcie sprzed.
Wąski balkon, na którym jedliśmy posiłki i z niego 2 wejścia do małego korytarza skąd są wejścia do 3 pokojów

Obrazek

Obrazek

Parkujemy autko. Parking jest za domem i z boku domu, pod drzewami i w cieniu samego domu. W sam raz :D

Obrazek

Za domem jest prywatny camping, toalety capingowe bardzo czyste i jest ich dość sporo - jak na moje oko, bo nigdy na campingu nie byłam :( i patrząc na ceny + konieczność zakupu całego osprzęu capingowego nie bardzo mi się to opłaca
lukskajwoker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 15.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukskajwoker » 08.02.2011 00:08

a jak cenowo ?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.02.2011 12:28

lukskajwoker napisał(a):a jak cenowo ?


Czytając to forum stwierdzam, że przepłaciłam :evil: dałam 40 Eur za 3 osoby (pokój+tazienka+ malutka kuchnia). Jak się okazło był pośrednik :evil: Wpisz w wyszukiwarkę nazwę miejscowości +net i masz stronę polską z kwaterami, pośredniczy babka mówiąca po polsku.
Opis położenia za chwilę
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.02.2011 12:59

Po przyjeździe zwiedzamy szybko okolicę

Główny dom właścicieli, tuż nad marketem, jest przy samej Jadrance, my mieszkamy z drugim budynku, schowanym za tym głównym, więc szum z ulicy do nas już nie dochodzi :D
Do plaży przysłowiowy rzut beretem :D dokładnie tak jak w opisie na stronce www, czyli przechodzimy przez ulicę i jesteśmy nad morzem, a dokładnie w malutkiej marinie - malutka i kameralna :D
Marina i mniej więcej okolica naszego domku :arrow: czerwona strzałka
Obrazek

Obrazek

Niestety najbliższa plaża nie podoba nam się, :? wygląda to mniej więcej tak: morze, plaża drobne kamyki (ale takie szaro-czarne) szerokości długości ręcznika, murek i nad murkiem chodnik, z którego są wejścia do domów z pierwszej linii

Tu napewno nie będziemy się kąpać :(
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.02.2011 13:35

Robimy szybki wakacyjny obiadek :lol: :lol: i musimy jechać do kantora, i tu ważna informacja: pieniądze można wymienić tylko na poczcie (ale otwarta w jakiś nie ludzkich godzinach) i w kantorze na terenie hotelu Alan, na granicy Starigrad i Seline, dla nas to ok. 2km.

Widok na cały Starigrad Paklenica spod dużego campingu (jeszcze dalej za naszym domkiem)

Obrazek

Obrazek

Kasa wymieniona, idziemy na plażę na terenie hotelu. Dostęp do plaży nie jest zabroniony :D przed hotelem można zaparkować auto, nawet jak nie jest się jego gościem.

Hotel Alan to hotel typu blokowisko (z boku jest camping), z basenem (tylko dla gości) :( Hotel od plaży rozdzielony jest pasem zieleni z kilkoma restauracyjkami i placem zabaw. Plaża w tym miejscu jest szersza niż ta miejska, kamienista i betonowa. Niestety nie ma skałek.

Starigrad jest idealny dla rodzin z dziećmi :D nie ma tu praktycznie wcale jeżowców, nie ma przy samym brzegu głębokości, dziecko + woda to tu bezpieczne połączenie :lol:

Wieczorem spacer po miasteczku. Obowiązkowo zaliczamy kugle 5 kun, mały stragany z "pamiątkami". Spacerujemy brzegiem morza. Za głównym placykiem miasteczka przy samym morzu jest malutki kościółek, ale nie widzieliśmy go w środku

Obrazek

Z mariny, ale od strony głównego placyku jest dobre miejsce z ławeczkami do oglądania zachodów słońca. Jako, że Starigrad jest w zatoczce, zasłonięty przez wyspę Pag, słońce chowa się właśnie za wyspą

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zresztą na zachód słońca chodzimy co wieczór :D
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 08.02.2011 16:35

zasiadam bo tereny są mi obce, więc może.........
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 08.02.2011 23:03

witam i ja sie przylacze,bo 12 sierpnia ruszamy do Starigradu :) wszystkie rady bardzo cenne :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Starigrad-Paklenica - czyli niedrogi wyjazd 2010 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone