Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stare opracowanie "Trasa przez zachodnie Węgry"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.05.2008 22:45

Haweł napisał(a):....Najlepiej zatankuj LPG w samej Bratyslawie,bo do granicy masz rzut beretem.Wegry przlecisz,to jest okolo 230 -240 km i zatankujesz juz w HR.

Kolega Haweł mnie wyręczył :lol: pozostaje mi sie tylko pod tym podpisać :wink:
Dodatkowo - w FAQ zrobiłem kiedyś dział z wyszukiwarkami stacji LPG więc tam znajdziesz więcej szczegółów.
Dad
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 30.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dad » 04.05.2008 22:10

Dzięki :D
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 18.05.2008 20:18

po sobotnim woyage :
utrudnienia od świateł w Skoczowie aż do końca dwupasmówki w Ustroniu
wcześniejsze odcinki już przejezdne - każdy swoim pasem

tak więc ISTEBNA odpada bo SKOCZÓW-USTROŃ można i 2 godziny stracić jak na weekend się trafi.
wlodek61
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 05.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek61 » 19.05.2008 11:21

Po długim weekendzie.Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, nie stwierdzono żadnych prac drogowych na odcinku Żywiec-Milówka.Pozdrawiam.
a.d.a.m.
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 27.12.2005
Poszerzam info dla miłośników Kubalonki

Nieprzeczytany postnapisał(a) a.d.a.m. » 20.05.2008 18:21

Głos Ziemi Cieszyńskiej (taka nasza lokalna GW) podaje że jeszcze w tym roku rusza remont drogi z Wisły na Kubalonkę.
I etap: Wisła Głębice do połowy drogi na Kunalonkę.
II etap: od połowy do przełęczy.
III etap: remont drogi na samej przełęczy.
IV etap: Modernizacja drogi z Kubalonki do Andziołówki.
W ramach remontu planowany jest również remont mostu nad potokiem Olecka.
Wg ZDW etapy I II III rozpoczną się jeszcze w tym roku, ale jako że będą realizowane na podstawie osobnych pozwoleń na budowę, nikt nie potrafi powiedzieć w jakiej naprawdę kolejności będą realizowane.
Remont będzie obejmował poszerzenie pasów ruchu, oraz modernizację zakrętów, toteż stanowczo odradzam ten rejon jako punk widokowy na trasie nad Adriatyk.
polomarko
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 10.04.2007
Re: 86

Nieprzeczytany postnapisał(a) polomarko » 21.05.2008 21:14

janusz_sul napisał(a):Kawałek pseudoautostrady na Słowenii z bramkami przypomina mi małego Rumunka "daj Panie daj", wrzucamy grosik (nie pamiętam czy 1 czy 0,5 E) do koszyczka i jadziem dalej. 5 biegu nie opłaca się wrzucać kawałek krajówki i znów mamy granicę.
Jechałem tą drogą końcem sierpnia 2007 i czegoś takiego nie widziałem . Domyślam się że odcinek autostrady na Słoweni jest niedawno oddany do użytku :?:


w ubiegłym roku jechaliśmy tą trasą opłata to koszt dokładnie 0,8 E dając 1E nie dostałem reszty bo nie posiała pani drobnych. ale to nic cały odcinek pokonaliśmy w ciągu ok 6 godzin 8O masakra
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2008 11:45

Witam fanów 86-tki, ja pojadę tędy pierwszy raz ze względu na "Hitre Cesty",
przestudiowałem całą trasę bardzo dokładnie (min. Google Earth) i postanowiłem z kumplem że śmigniemy 86-tką do Kormed ale dalej wprowadzamy małą modyfikację(Hitra Cesta w Słowenii):w Kormed wskakujemy na "76" i śmigamy do Zalaegerszeg gdzie trasa zmienia się na "74" stąd kawałek i jesteśmy w Nagykanisza ,skręt w prawo , zmiana drogi na "7" i jedziemy do granicy w Letenye gdzie wskakujemy już na "Auto Cesta"do Zagrzebia.
Dlaczego troszkę na około:jedziemy pierwszy raz i dodatkowo w nocy,nie chcę pogubić się w okolicy Lenti drogi tam są bardzo "cieniutkie" tzn.lokalne i łatwo wylądować w "ege szege burokach",ten Madziarski język,nadłożymy ok.20km ale pojedziemy głównymi drogami gdzie trzeba być mocno "utalentowanym" żeby zgubić dróżkę.
Pozdrówka
:papa:
krzysiek M.
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 01.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek M. » 23.05.2008 11:54

o ilę sie nie mylę, to odcinek drogi w Słowenii od Redics do Granicy HR tzn te kilka km to nie jest płatna hitra cesta. Sprawdz na forum bo ten temat jest w wątku winiety w słowenii.PZDR
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2008 12:03

krzysiek M. napisał(a):o ilę sie nie mylę, to odcinek drogi w Słowenii od Redics do Granicy HR tzn te kilka km to nie jest płatna hitra cesta. Sprawdz na forum bo ten temat jest w wątku winiety w słowenii.PZDR

Sprawdziłem
Kawałek pseudoautostrady na Słowenii z bramkami przypomina mi małego Rumunka "daj Panie daj", wrzucamy grosik (nie pamiętam czy 1 czy 0,5 E) do koszyczka i jadziem dalej. 5 biegu nie opłaca się wrzucać icon_wink.gif kawałek krajówki i znów mamy granicę.

UWAGA ZMIANYOmijamy Słowenię bo patałachy wprowadziły winiety. Chyba oczadzieli
i dlatego pojadę tak jak napisałem. :wink:
beatusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 05.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatusia » 23.05.2008 13:56

szaki17 napisał(a):Witam fanów 86-tki, ja pojadę tędy pierwszy raz ze względu na "Hitre Cesty",
przestudiowałem całą trasę bardzo dokładnie (min. Google Earth) i postanowiłem z kumplem że śmigniemy 86-tką do Kormed ale dalej wprowadzamy małą modyfikację(Hitra Cesta w Słowenii):w Kormed wskakujemy na "76" i śmigamy do Zalaegerszeg gdzie trasa zmienia się na "74" stąd kawałek i jesteśmy w Nagykanisza ,skręt w prawo , zmiana drogi na "7" i jedziemy do granicy w Letenye gdzie wskakujemy już na "Auto Cesta"do Zagrzebia.
Dlaczego troszkę na około:jedziemy pierwszy raz i dodatkowo w nocy,nie chcę pogubić się w okolicy Lenti drogi tam są bardzo "cieniutkie" tzn.lokalne i łatwo wylądować w "ege szege burokach",ten Madziarski język,nadłożymy ok.20km ale pojedziemy głównymi drogami gdzie trzeba być mocno "utalentowanym" żeby zgubić dróżkę.
Pozdrówka
:papa:


Jadąc do cro wypróbowaliśmy tę trasę -wskakuje się od razu na autostradę;-)) Wracając zahaczyliśmy o ten kawałeczek Słowenii wydawało nam się szybciej.....ale do domu jakoś zawsze szybciej się wraca. I tak i tak jest ok.Bezpiecznej drogi życzę i udanego urlopu;-))
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 25.05.2008 18:22

szaki17 napisał(a):
krzysiek M. napisał(a):o ilę sie nie mylę, to odcinek drogi w Słowenii od Redics do Granicy HR tzn te kilka km to nie jest płatna hitra cesta. Sprawdz na forum bo ten temat jest w wątku winiety w słowenii.PZDR

Sprawdziłem
Kawałek pseudoautostrady na Słowenii z bramkami przypomina mi małego Rumunka "daj Panie daj", wrzucamy grosik (nie pamiętam czy 1 czy 0,5 E) do koszyczka i jadziem dalej. 5 biegu nie opłaca się wrzucać icon_wink.gif kawałek krajówki i znów mamy granicę.

UWAGA ZMIANYOmijamy Słowenię bo patałachy wprowadziły winiety. Chyba oczadzieli
i dlatego pojadę tak jak napisałem. :wink:

Ten odcinek nie jest płatny.
mariusz29
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz29 » 25.05.2008 21:03

Jeśli 8 km odcinek Słowenii od przejścia granicznego H- Slo w kierunku Lendava i dalej Mursko Sredisce (Hr) jest nadal bezpłatny, to wydaje się że najlepiej (najkrócej) jechać drogą 86 do samego jej końca.
Od Mursko możliwe są różne rozwiązania dojazdu do autostrady A4 w kierunku na Zagreb, i tutaj proszę o opinię wyboru optymalnej trasy. :)
Z mapy wynika, że możliwe są następujące rozwiązania: :o
1. Mursko - Cakovec - A4 (wjazd nr 2).
2. Mursko - Cakovec - Nedelisce - Varazdin (obwodnica) - Semevec - A4 (wjazd nr 3).
3. Mursko - Cakovec - Nedelisce - Varazdin (obwodnica) i dalej kierunek pd-wsch - A4 (wjazd nr 4).
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 25.05.2008 21:12

szaki17 napisał(a):Witam fanów 86-tki, ja pojadę tędy pierwszy raz ze względu na "Hitre Cesty",
przestudiowałem całą trasę bardzo dokładnie (min. Google Earth) i postanowiłem z kumplem że śmigniemy 86-tką do Kormed ale dalej wprowadzamy małą modyfikację(Hitra Cesta w Słowenii):w Kormed wskakujemy na "76" i śmigamy do Zalaegerszeg gdzie trasa zmienia się na "74" stąd kawałek i jesteśmy w Nagykanisza ,skręt w prawo , zmiana drogi na "7" i jedziemy do granicy w Letenye gdzie wskakujemy już na "Auto Cesta"do Zagrzebia.
Dlaczego troszkę na około:jedziemy pierwszy raz i dodatkowo w nocy,nie chcę pogubić się w okolicy Lenti drogi tam są bardzo "cieniutkie" tzn.lokalne i łatwo wylądować w "ege szege burokach",ten Madziarski język,nadłożymy ok.20km ale pojedziemy głównymi drogami gdzie trzeba być mocno "utalentowanym" żeby zgubić dróżkę.
Pozdrówka
:papa:

Ja również wybrałem taką trasę,ale prawdopodobnie w drodze powrotnej (pierwszy raz droga przez Węgry) wracamy w lipcu.Oczywiście po konsultacji ze współtowarzyszami podróży.

Ile czasu zajmuje przejazd przez Węgry(około)

Pozdr.
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 25.05.2008 21:45

Dad....skąd jesteś? :D :papa:
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 25.05.2008 21:49

mireks napisał(a):
szaki17 napisał(a):Witam fanów 86-tki, ja pojadę tędy pierwszy raz ze względu na "Hitre Cesty",
przestudiowałem całą trasę bardzo dokładnie (min. Google Earth) i postanowiłem z kumplem że śmigniemy 86-tką do Kormed ale dalej wprowadzamy małą modyfikację(Hitra Cesta w Słowenii):w Kormed wskakujemy na "76" i śmigamy do Zalaegerszeg gdzie trasa zmienia się na "74" stąd kawałek i jesteśmy w Nagykanisza ,skręt w prawo , zmiana drogi na "7" i jedziemy do granicy w Letenye gdzie wskakujemy już na "Auto Cesta"do Zagrzebia.
Dlaczego troszkę na około:jedziemy pierwszy raz i dodatkowo w nocy,nie chcę pogubić się w okolicy Lenti drogi tam są bardzo "cieniutkie" tzn.lokalne i łatwo wylądować w "ege szege burokach",ten Madziarski język,nadłożymy ok.20km ale pojedziemy głównymi drogami gdzie trzeba być mocno "utalentowanym" żeby zgubić dróżkę.
Pozdrówka
:papa:

Ja również wybrałem taką trasę,ale prawdopodobnie w drodze powrotnej (pierwszy raz droga przez Węgry) wracamy w lipcu.Oczywiście po konsultacji ze współtowarzyszami podróży.

Ile czasu zajmuje przejazd przez Węgry(około)

Odcinkiem tym ( droga 86 )jechałem 4 razy i przeciętnie przejazd od Bratysławy do granicy z Chorwacją zajmował mi ok. 4,5 godziny - w tym mały popas dla pokrzepienia sił :D . Przez Węgry starałem sie jechać w miarę zgodnie z ograniczeniami prędkości.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Stare opracowanie "Trasa przez zachodnie Węgry" - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone