Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stare opracowanie "Trasa przez zachodnie Węgry"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.06.2008 10:05

soul17 napisał(a):3. Trzecia wątpliwość to końcówka trasy na Węgrzech. Do tej pory zasuwałem na Lendavę, ale chcę przyspieszyć i wpaść na autostradę w Cro od początku, a nie dopiero za Varażdinem, więc zmiana trasy tak jak kolega @szaki17 napisał w Kormendzie na Zalaegerszeg i w Nagykanizsa :roll: na M7.
No i tu jest problem, zgodnie ze wspomnianą mapą ten odcinek do Letenye jest płatny. Ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć albo podać alternatywę?
pzdr


Odcinek autostrady M7 od Nagykanizsa do granicy chorwackiej jest płatny - jak na każdych autostradach - obowiązuje winietka 4 dniowa za 1530 forintów.
Można dojechać do granicy alternatywną "starą drogą"
soul17
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 28.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) soul17 » 24.06.2008 13:18

Czyli pozostają 3 warianty:
- Lendava
- "stara droga"
- 20 zł za tą 0,5 godzinną przyjemność :) i to w obie strony
pzdr
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2008 17:35

soul17 napisał(a):Czyli pozostają 3 warianty:
- Lendava
- "stara droga"
- 20 zł za tą 0,5 godzinną przyjemność :) i to w obie strony
pzdr

Witam,nie myl drogi "M 7" z drogą "7" ,"M7" jest faktycznie płatna(autostrada) natomiast "7" idzie równolegle do"M7" (stara droga do Letenye)) i jest bezpłatna :!:
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 25.06.2008 00:32

a ja chciałbym wiedziec jak sie ma trasa kilomertowo powiedzmy z Cieszyna do Makarskiej, a jak przez Austrię i jak to porównianie wychodzi czasowo plusk minusk i jak kosztowo (opłaty , winiety itd) czy ktos to porównywał...??
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 25.06.2008 10:53

Marku, tego się nie da jasno określić. Każdy kierowca jest inny i wiele zależy od terminu w którym jedziesz. Jeden korek na drodze i możesz mieć godzinę w plecy, przy czym trasa węgierska jest obarczona mniejszym ryzykiem, bo zawsze można wybrać jakąś drogę alternatywną i objechać a np na autostradzie w razie wypadku i korka z tym związanego nie ominiesz i nie zawrócisz. Co do trasy węgierskiej z doświadczenia powiem tak: Słowacja 2,5 - 3,5 h jazdy, Węgry 3-4 h, Chorwacja odcinek do Karlovaca 3 - 3,5 h w zależności od ruchu jaki występuje. Wyjeżdżając z Gierałtowic o 5 rano w Karlovacu jestem około godz. 18 z czego jakieś 2,5 h zajmują postoje po trasie. Z opłat - winieta słowacka + bramki w samej już Chorwacji.

Pozdrav
jaszczur
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 17.11.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaszczur » 26.06.2008 07:32

Witam.
Może koś z forumowiczów wie w jakich godzinach czynna jest restauracja w Csorna którą niektórzy tak zachwalają?
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 26.06.2008 09:06

Rysio napisał(a): Wyjeżdżając z Gierałtowic o 5 rano w Karlovacu jestem około godz. 18

Trochę z innej beczki - w sobotę będziemy niedaleko Ciebie -
na kiermaszu ogrodniczym w Śmiłowicach.
Pozdrawiam,
Krzysztof
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 26.06.2008 09:16

KW zapraszam, może wdepniecie do mnie :) Na kiermaszu będzie nasz namiot, chłopaki jadą go jutro rozkładać, żeby łaciatym plamy nie wypłowiały :wink:
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 26.06.2008 09:52

Będzie nas większa grupa maniaków - ogrodników, bo te targi
traktujemy wybitnie towarzysko.
Ostatni nasz wypad sprzed trzech tygodni jest obfotografowany na:
http://home.agh.edu.pl/~wilk/Sudety/

Za zaproszenie dziękuję, ale raczej czasu nie będzie.
A gdyby Ciebie zagnało w okolice Krakowa, to też zapraszam do nas!

Krzysztof
cygan
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.06.2008
POTRzebna pomoc uziemieni jestesmy w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) cygan » 26.06.2008 22:27

Moze nie na temat ale czy ktos z warszawy bedzie w ten weekend(28,06-30,06) jechal na chorwacje split-makarska-dubrownik i moze dowiezc nam czesc do samochodu ktorej nie mozemy dostac w chorwacji i nie mamy jak wrocic :( :( :( prosimy o pomoc RODACY
Tomcroek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 06.02.2005
Re: POTRzebna pomoc uziemieni jestesmy w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomcroek » 26.06.2008 23:03

cygan napisał(a):Moze nie na temat ale czy ktos z warszawy bedzie w ten weekend(28,06-30,06) jechal na chorwacje split-makarska-dubrownik i moze dowiezc nam czesc do samochodu ktorej nie mozemy dostac w chorwacji i nie mamy jak wrocic :( :( :( prosimy o pomoc RODACY


Cześć
Ja wyjeżdżam 29,06 ok.9-10 rano przez Plitvice, na miejsce (Basko Polje k.Makarskiej) planuję przyjechać 30,06 ok.godz.17-18.
Jeśli podrzucisz części do Wrocławia np.pociągiem przesyłką konduktorską, lub kurierem do soboty wieczór, to Ci je dowiozę.
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.06.2008 07:06

korfu01 napisał(a):a paliwo u braci Madziarów dość drogie.


Określenie"dosć drogie" jest mało precyzyjne i subiektywne,ja bym zaryzykował twierdzenie,że nieprawdziwe albo prawdziwe ale nie do końca..
W czerwcu tankowałem przed Gyor a potem rejestrowałem kątem oka ceny na stacjach w samym mieście i przy autostradzie w kierunku Wiednia.
Średnia cena wychodzi w granicach 310 HUF.
Czy to jest drogo w przeliczeniu na pln i w porównaniu do polskich cen zależy czym płacimy.
Jeśli forintami zakupionymi w polskim kantorze za powiedzmy 1,55 pln za 100 HUF-drogo.
Jeśli kartą kredytową po przeliczeniu po kursie bankowym -ok,1,40 wyjdzie nie tanio(bo tania benzyna to na Ukrainie :wink:) ale taniej niż u nas.

PS a propos

Pracuję jakieś 500 m od miejsca tej wystawy w Śmiłowicach.Zawsze mnie intrygowało co to te Dni otwarte i dopiero na forum o Chorwacji dowiedziałem się,że to targi ogrodnicze-ha,ha :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.06.2008 07:23

Knicz Mirosław napisał(a):SKOCZÓW-USTROŃ można i 2 godziny stracić jak na weekend się trafi.


Mirek ,ty to chyba wędkarz jesteś?
Remontują most w Skoczowie(poprzedni remont zakończony kilka lat temu,trwał lat kilkanaście) i potem przed Ustroniem jeden pas 6-7 km wyłaczony ale ruch jest płynny.
Jakieś ekstremalne korki może w czasie niedzielnych powrotów ale nie 2 godzinne na odcinku kilkunastu kilometrów.W dwie godziny to pieszo sie dojdzie :wink:
procesor
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 30.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) procesor » 27.06.2008 23:15

Witam. Bylem w Cro 3 lata temu i w tym roku wybieram sie podobnie. Poprzednio "lecialem" przez AU i SLO. Pewnie tym razem zrobilbym tak samo gdybym nie trafil tutaj i nie przeczytal o akcji winietkowej. Nie wchodzac w szczegoly tegowoz zdecyduje sie pewnie na podroz przez HU. Z tego co sie naczytalem wiekszosc osob wybiera trase 86 z wzgledow roznych, ale przede wszystkim z uwagi na fakt, ze jest bezplatna.
Mnie interesuje przede wszystkim szybki i jak najbardziej wygodny dojazd w zwiazku z tym pewnie odzaluje te paredziesiat PLNow na winietke w HU z tym, ze patrzac na ichniejsza mapke drog wydaje mi sie, ze lecenie autostradami na sile mija sie nieco z celem. Patrzac w sposob zdroworozsadkowy rozwiazaniem optymalnym wydaje sie pojechanie M1, potem w 82 przez Balaton do M7 i dalej do granicy z CRO.

Czy ma to sens ? Czy ktos probowal takiej trasy autostradowo-lokalnej ? Czy na owej 82 moga czekac jakies niespodzianki ? Wybor tej opcji podyktowany jest tez checia unikniecia popularnosci 86, ktora zapewne wzrosnie z poczatkiem lipca. Wlasnie usiadlem jeszcze do i-go i ten podpowiada mi jako opcje 81 - trasa dluzsza o 20 km, wiec to zadna roznica.

Prosba o konkretne opinie dla tej trasy jesli ktos moze takie dac - rozumiem, ze wiekszosc jest fanami 86 i moze sie wypowiadac o niej w samych zaletach, a mi zalezy na rozsadnej ocenie mojego pomyslu od kogos kto porusza(l) sie w tamtych okolcach nieco czesciej. Z gory dziekuje.
pbiel
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 15.08.2005
winiety na Wegrzech na trasach drogą 86

Nieprzeczytany postnapisał(a) pbiel » 27.06.2008 23:50

jesli zajrzycie na http://www.motorway.hu/engine.aspx?page=payment i klikniecie na link "document" w tekscie to zobaczycie dokument pdf z mapka platnych drog oraz tabelkami bezplatnych odcinkow.
Napisano tam, ze dla osobowych cala 86 jest bezplatna (chociaz sa platne odcinki dla wiekszych pojazdow) oraz M70 do granicy z CRO :D
Wiec niezaleznie czy chcecie jechac przez Slowenie czy bezposrednio do CRO to nie trzeba winietki wegierskiej od granicy ze Slowacja w Rajce do wyjazdu z Wegier
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Stare opracowanie "Trasa przez zachodnie Węgry" - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone