Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stare opracowanie "Trasa przez zachodnie Węgry"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 21.04.2008 17:01

gospodarz napisał(a):
kaszubskiexpress napisał(a):Witam . Pierwszy raz jechalismy w 2001 roku przez Cieszyn , ale w 2004 i w 2006 obralismy kurs Gdansk-Łódż-BB-Żywiec-Korbielów i dalej na Banską Bystrzycę.Pytanie do zorientowanych,czy na odcinku BB-Żywiec-Korbielów moga nas sptotkać jakieś niemiłe niespodzianki?Pozdrawiam.


BB-Żywiec jest w dzień bardzo obciążona ruchem.
Pamietasz, że odcinek m. Banską a Zvoleniem wymaga winiety?


Od kiedy ?!!!!!! Dwa lata temu chyba nie jechalem autostrada a jakas alternatywna droga,no chyba ze ta autostrade wybudowali po 2006 roku.Ile taka winietka kosztuje?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.04.2008 18:22

kaszubskiexpress napisał(a):....Od kiedy ?!!!!!! Dwa lata temu chyba nie jechalem autostrada a jakas alternatywna droga,no chyba ze ta autostrade wybudowali po 2006 roku.Ile taka winietka kosztuje?

Gospodarz ma, NIESTETY, rację :idea:
Faktem jest, że odcinek Zvolen-BB to nie autostrada a droga nr R1.
Na Słowacji nie tylko autostrady są płatne ale jest też kilkanaście dróg podlegających opłacie za przejazd. Najtańsza słowacka winieta kosztuje 150 SK (7-dniowa)
Wiecej o tym jest w FAQ a tak na szybko TU
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 21.04.2008 18:50

Dziekuje za info!!!
astropl
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 15.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) astropl » 23.04.2008 12:30

Jest taka stronka, dotycząca aktualnego postępu prac w budowie autostrad
i dróg szybkiego ruchu na Słowacji:

http://www.highways.sk

Odcinki w budowie (zielone) i planowane (szare) można kliknąć i obejrzeć
aktualny postęp prac, termin oddania do eksploatacji itp. Można też śledzić
stan prac (i plany oddawania odcinków do ruchu) po stronie polskiej:

http://www.highways.sk/other/Zwardon-Laliki.html

W tym roku jadę przez Cieszyn, bo Laliki i okolice nie nadają się do przejazdu.

Z kolei droga nr 11 (niebieska) Cieszyn-Svrcinovec (a konkretnie obwodnica
Jablunkova) ma zostać oddana do ruchu w przyszłym roku (brak dokładnego
terminu). Żródło:

http://www.dalnice.com/
stempy
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) stempy » 01.05.2008 00:53

Bardzo bym prosił o informacje , jaki jest rzeczywisty orientacyjny czas przejazdu przez Węgry drogą nr 86, od granicy SK do granicy Cro ? Bez większych postojów.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 01.05.2008 06:03

stempy napisał(a):Bardzo bym prosił o informacje , jaki jest rzeczywisty orientacyjny czas przejazdu przez Węgry drogą nr 86, od granicy SK do granicy Cro ? Bez większych postojów.


To jest okolo 230 km,jadac spokojnie,zgodnie z przepisami,a jest tam wiele ograniczen predkosci,szczegolnie w terenie zabudowanym,gdzie stoi nieraz policja,to przejedziesz w 4 do 4/5 godziny.Oczywiscie wez poprawke na to,kiedy bedziesz jechal,dzien czy noc.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.05.2008 11:03

3h bez posiłków standard o ile masz cokolwiek ikry ale i rozumu ... lol
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 01.05.2008 14:45

Jedna ważna uwaga, jadąc przez Węgry nie patrzymy na drogowskazy z kolejnymi nazwani miast, a wypatrujemy NUMERÓW DRÓG---86. To bardzo obniża stres podróżnych, oczywiście jeśli nie macie GPS
volare77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 24.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) volare77 » 01.05.2008 15:13

Tak tak - bo od tych nazw to może się w głowie zawrócić
a trzeba jechać na trzeźwego.
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 01.05.2008 17:20

Haweł napisał(a):
stempy napisał(a):Bardzo bym prosił o informacje , jaki jest rzeczywisty orientacyjny czas przejazdu przez Węgry drogą nr 86, od granicy SK do granicy Cro ? Bez większych postojów.


To jest okolo 230 km,jadac spokojnie,zgodnie z przepisami,a jest tam wiele ograniczen predkosci,szczegolnie w terenie zabudowanym,gdzie stoi nieraz policja,to przejedziesz w 4 do 4/5 godziny.Oczywiscie wez poprawke na to,kiedy bedziesz jechal,dzien czy noc.



tak jest jak pisze @Haweł ale .... jak jedziesz przez Budapeszt (bez GPS) to dodaj jeszcze spokojnie 1,5 godziny bo drogowskazy nic Ci nie dadzą (masa objazdów) ruch jak ...... w noc poślubną :D drogi popieprzone równo ... jest jeden plus - prawie wszyscy Węgrzy ,których pytałem o drogę kumają angielski - a jedna pani mnie zszokowała .... najpierw pyta o francuski hehe pomyślałem sobie .....) ,potem o niemiecki a na końcu wyjaśniła mi (po krótkiej rozmowie telefonicznej) po Polsku że trzeba przejechać przez most i skręcić w lewo :D
Teraz już się zabezpieczyłem - dobry GPS i nowe mapy .... przynajmniej wiem w którym kierunku będę jechał ...i jeszcze jedno pytanie do ziomali z Polski , czy ktoś wie może dlaczego Węgierki (niektóre śliczne laski) nie golą się pod pachami? czy tam jest taka moda? jak młoda ,śliczna panienka tłumaczy mi trasę a z pod pachy zwisa jej czarny warkocz to wymiękłem ... :D :D :D
stempy
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) stempy » 01.05.2008 19:20

Dzięki za informacje , będę jechał od Bratysławy to przejazd przez Budapeszt nie wchodzi w grę.
Pytam o tą trasę , bo w zeszłym roku jechałem autostradą przez Gyor M1 ,Budapeszt M0 , i obok Balatonu M7, prawie non stop autostrada , 400km w 4 godziny. W tym roku autostrady jest więcej oddane niż w zeszłym roku, to może będzie odrobine szybciej , ale wygląda że czas przejazdu jest porównywalny.
Dad
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 30.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dad » 02.05.2008 06:52

Piotrek_B napisał(a):
daisykf napisał(a):
korfu01 napisał(a):Może pytanie juz, gdzieś się powtarzało ale cholewa nie znalazłem-- czy w Letenye na Wegrzech znajde, stacje benzynowa czynna po 22.00 czy raczej nie?


Bez sensu, do granicy pare kilometrów, a paliwo u braci Madziarów dość drogie. Dodatkowo na granicy stacja paliw. po co komplikować sobie życie

Również potwierdzam - bez sensu :wink:
Na granicy w Gorican jest całodobowa stacja paliw INA z wszystkimi rodzajami paliwa, w tym LPG.
W Letenye jak na siłę chcesz zasilić węgierski budżet również masz całodobówkę koncernu MOL

Witam!
Czy przed granicą SLK-H znajdę stację z LPG ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.05.2008 08:41

Dad napisał(a):...Czy przed granicą SLK-H znajdę stację z LPG ?

A o którym przejściu granicznym mówisz ? :wink:
Dad
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 30.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dad » 02.05.2008 11:54

Piotrek_B napisał(a):
Dad napisał(a):...Czy przed granicą SLK-H znajdę stację z LPG ?

A o którym przejściu granicznym mówisz ? :wink:

Sorki!Faktycznie strzeliłem gafę :oops: Chcę jechać autostradą do Bratysławy i potem najrozsądniejszą drogą dostać się na 86-kę.Czy w tamtych okolicach zatankuję gaz czy muszę się rozglądać wcześniej?
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 02.05.2008 19:50

Dad napisał(a):
Piotrek_B napisał(a):
Dad napisał(a):...Czy przed granicą SLK-H znajdę stację z LPG ?

A o którym przejściu granicznym mówisz ? :wink:

Sorki!Faktycznie strzeliłem gafę :oops: Chcę jechać autostradą do Bratysławy i potem najrozsądniejszą drogą dostać się na 86-kę.Czy w tamtych okolicach zatankuję gaz czy muszę się rozglądać wcześniej?


Najlepiej zatankuj LPG w samej Bratyslawie,bo do granicy masz rzut beretem.Wegry przlecisz,to jest okolo 230 -240 km i zatankujesz juz w HR.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Stare opracowanie "Trasa przez zachodnie Węgry" - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone