Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stare opracowanie "Trasa przez zachodnie Węgry"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.05.2008 09:15

binkowskig napisał(a):
szaki17 napisał(a):
krzysiek M. napisał(a):o ilę sie nie mylę, to odcinek drogi w Słowenii od Redics do Granicy HR tzn te kilka km to nie jest płatna hitra cesta. Sprawdz na forum bo ten temat jest w wątku winiety w słowenii.PZDR

Sprawdziłem
Kawałek pseudoautostrady na Słowenii z bramkami przypomina mi małego Rumunka "daj Panie daj", wrzucamy grosik (nie pamiętam czy 1 czy 0,5 E) do koszyczka i jadziem dalej. 5 biegu nie opłaca się wrzucać icon_wink.gif kawałek krajówki i znów mamy granicę.

UWAGA ZMIANYOmijamy Słowenię bo patałachy wprowadziły winiety. Chyba oczadzieli
i dlatego pojadę tak jak napisałem. :wink:

Ten odcinek nie jest płatny.

Jak nie jest płatny skoro Rysio jechał i zapłacił to co dał się orżnąć :?:
Ostatnio edytowano 26.05.2008 09:34 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 26.05.2008 09:18

binkowskig napisał(a):
szaki17 napisał(a):
krzysiek M. napisał(a):o ilę sie nie mylę, to odcinek drogi w Słowenii od Redics do Granicy HR tzn te kilka km to nie jest płatna hitra cesta. Sprawdz na forum bo ten temat jest w wątku winiety w słowenii.PZDR

Sprawdziłem
Kawałek pseudoautostrady na Słowenii z bramkami przypomina mi małego Rumunka "daj Panie daj", wrzucamy grosik (nie pamiętam czy 1 czy 0,5 E) do koszyczka i jadziem dalej. 5 biegu nie opłaca się wrzucać icon_wink.gif kawałek krajówki i znów mamy granicę.

UWAGA ZMIANYOmijamy Słowenię bo patałachy wprowadziły winiety. Chyba oczadzieli
i dlatego pojadę tak jak napisałem. :wink:

Ten odcinek nie jest płatny.


Czy ta informacja jest pewna w 100%. Gdzieś można dowiedzieć się więcej??
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.05.2008 09:21

Mam jeszcze jedną wątpliwość i chcę ją rozwiać odnośnie samego Cieszyna(Czechy),na mapie jest zaznaczona obwodnica miasta (autostrada),ktoś pisał że jest bezpłatna,potwierdzacie to :?: :!: Bo znając mojego pecha , jeżeli wjadę na płatną drogę bez winiety to na pewno mnie zatrzymają :evil:
Bierut
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bierut » 26.05.2008 11:19

Zgodnie z mapka slowenskich autostrad ten krotki odcinek drogi w Slowenii ( od granicy z Wegrami do Chorwacji) a wiec drogi nr 3, 109 nie jest obiety oplatami. Zauwazcie, ze winiety w Slownii beda dotyczyc autostrad i hitrych cest (oznaczonych A, H). Co prawda nie wiem dokad na dzien dzisiejszy siega A5, ale chyba zawsze mozna jechac po staremu i nie korzystac z autostrady ?

Poza tym nie wiem czy zwrociliscie uwage ze w kierunku Lendava Wegrzy wybudowali jeszcze bezplatna autostrade M70. Tak wiec zastanawiam sie czy nie lepiej po przekroczeniu granicy w m. Lendava skierowac sie droga nr 443 (Lendavska Cesta) z powrotem w kierunki Wegier i skorzystac z M70, dojechac do granicy w Letenye, a w Chorwacji kontynuujemy od razu autostrada. Problem polega na tym, ze sytuacja drogowa zmienia sie z dnia na dzien i rozne mapy i serwisy typu viamichelin nie podaja jeszcze aktualnego stanu drog.
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 26.05.2008 14:57

szaki17 napisał(a):
binkowskig napisał(a):
szaki17 napisał(a):
krzysiek M. napisał(a):o ilę sie nie mylę, to odcinek drogi w Słowenii od Redics do Granicy HR tzn te kilka km to nie jest płatna hitra cesta. Sprawdz na forum bo ten temat jest w wątku winiety w słowenii.PZDR

Sprawdziłem
Kawałek pseudoautostrady na Słowenii z bramkami przypomina mi małego Rumunka "daj Panie daj", wrzucamy grosik (nie pamiętam czy 1 czy 0,5 E) do koszyczka i jadziem dalej. 5 biegu nie opłaca się wrzucać icon_wink.gif kawałek krajówki i znów mamy granicę.

UWAGA ZMIANYOmijamy Słowenię bo patałachy wprowadziły winiety. Chyba oczadzieli
i dlatego pojadę tak jak napisałem. :wink:

Ten odcinek nie jest płatny.

Jak nie jest płatny skoro Rysio jechał i zapłacił to co dał się orżnąć :?:

Jego opis dotyczy innej trasy...gdzie stał przysłowiowy MURZYNEK. Natomist ten odcinek-przedłużenie drogi 86, jest bezpłatny...zresztą to droga drugorzędna jeśli chodzi o ruch graniczny. Pozdrawiam
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 26.05.2008 19:38

szaki17 napisał(a):Mam jeszcze jedną wątpliwość i chcę ją rozwiać odnośnie samego Cieszyna(Czechy),na mapie jest zaznaczona obwodnica miasta (autostrada),ktoś pisał że jest bezpłatna,potwierdzacie to :?: :!: Bo znając mojego pecha , jeżeli wjadę na płatną drogę bez winiety to na pewno mnie zatrzymają :evil:


Przerabiałem ten fragment na początku maja 2008 i nie zauważyłem żadnych opisów żeby to była autostrada i by istniała konieczność opłaty typu WINIETKA, tyle że często trasa leciała po staremu, a tylko kawałki były włączone do ruchu. Mknąłem od SK (Mosty u Jabłonkowa - do Cieszyna) gdzie wylądowałem na przejściu, z którego leci się na BB super dróżką (normalne 120 km/h)
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 28.05.2008 17:06

Witam,
Wspominana tutaj przez niektórych kolegów autostrada ma łączyć Słowenię z Węgrami i będzie prowadzić z Mariboru do granicy w Pince gdzie połączy się z węgierską autostradą M70 w kierunku Letenye i Budapesztu.

Można to sprawdzić tutaj, gdzie wchodzimy w "Europe", potem "Slovenia" i "A5 Avtocesta Pomurski Krak"

Autostrada ta będzie więc przecinać drogę HU(Redics) - CRO(Mursko Sredisce) prowadzącą z północy na południe.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 03.06.2009 14:29 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
Bierut
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bierut » 29.05.2008 07:45

Dzieki za potwierdzenie. Podobny opis zamiescilem w innym temacie.
Mosqito, po obrazku domniemam zes z Krzesin ? :D
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 29.05.2008 14:40

Hej.
Nie.To tylko nick.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 12.01.2014 23:13 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 31.05.2008 19:25

Knicz Mirosław napisał(a):
szaki17 napisał(a):Mam jeszcze jedną wątpliwość i chcę ją rozwiać odnośnie samego Cieszyna(Czechy),na mapie jest zaznaczona obwodnica miasta (autostrada),ktoś pisał że jest bezpłatna,potwierdzacie to :?: :!: Bo znając mojego pecha , jeżeli wjadę na płatną drogę bez winiety to na pewno mnie zatrzymają :evil:


Przerabiałem ten fragment na początku maja 2008 i nie zauważyłem żadnych opisów żeby to była autostrada i by istniała konieczność opłaty typu WINIETKA, tyle że często trasa leciała po staremu, a tylko kawałki były włączone do ruchu. Mknąłem od SK (Mosty u Jabłonkowa - do Cieszyna) gdzie wylądowałem na przejściu, z którego leci się na BB super dróżką (normalne 120 km/h)


Potwierdzam obwodnica Czeskiego Cieszyna i dalej na Slowację - bezpłatna :D
Adrian34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 06.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adrian34 » 17.06.2008 16:15

Czy ktoś może potwierdzić,że odcinek autostrady D2 z Bratysławy do Mosomagyarovar (część węgierska) jest bezpłatny. Chodzi mi odojazd do 86. Pozdrawiam :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.06.2008 16:50

Adrian34 napisał(a):Czy ktoś może potwierdzić,że odcinek autostrady D2 z Bratysławy do Mosomagyarovar (część węgierska) jest bezpłatny....

Ciężko potwierdzić coś czego nie ma :lol:
Na Słowacji wszystkie odcinki autostrad są platne.
Chyba, że chodzi Ci o odcinek węgierski Rajka-Mosomagyarovar na M-1 to ten rzeczywiście jest bezpłatny.
Adrian34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 06.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adrian34 » 17.06.2008 21:16

Tak ,właśnie o ten fragment mi chodziło . :lol: dzięki
soul17
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 28.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) soul17 » 24.06.2008 08:40

Na tej trasie są trzy wątpliwości jak dla mnie.
1. Zawsze jeździłem przez Zwardoń więc Czechy odpadały, ale tym razem polecę przez Cieszyn z nadzieją, że będzie szybciej. Więc wątpliwość pierwsza to konieczność posiadania winiety. Jak do tej pory forumowicze potwierdzają, że takiej potrzeby nie ma.
2. Odcinek z Bratysławy/Rajki do zjazdu na 86-tkę. Oczywiście chodzi o winietki :), jak dotąd zasuwałem bocznymi drogami, ale teraz patrząc na mapę dróg płatnych u bratanków utwierdzam się w przekonaniu, iż ten odcinek jest niepłatny dla kategorii D1 (m.in. samochody osobowe).
3. Trzecia wątpliwość to końcówka trasy na Węgrzech. Do tej pory zasuwałem na Lendavę, ale chcę przyspieszyć i wpaść na autostradę w Cro od początku, a nie dopiero za Varażdinem, więc zmiana trasy tak jak kolega @szaki17 napisał w Kormendzie na Zalaegerszeg i w Nagykanizsa :roll: na M7.
No i tu jest problem, zgodnie ze wspomnianą mapą ten odcinek do Letenye jest płatny. Ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć albo podać alternatywę?
pzdr
astropl
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 15.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) astropl » 24.06.2008 09:43

soul17 napisał(a):Na tej trasie są trzy wątpliwości jak dla mnie.
1. Zawsze jeździłem przez Zwardoń więc Czechy odpadały, ale tym razem polecę przez Cieszyn z nadzieją, że będzie szybciej. Więc wątpliwość pierwsza to konieczność posiadania winiety. Jak do tej pory forumowicze potwierdzają, że takiej potrzeby nie ma.
2. Odcinek z Bratysławy/Rajki do zjazdu na 86-tkę. Oczywiście chodzi o winietki :), jak dotąd zasuwałem bocznymi drogami, ale teraz patrząc na mapę dróg płatnych u bratanków utwierdzam się w przekonaniu, iż ten odcinek jest niepłatny dla kategorii D1 (m.in. samochody osobowe).
3. Trzecia wątpliwość to końcówka trasy na Węgrzech. Do tej pory zasuwałem na Lendavę, ale chcę przyspieszyć i wpaść na autostradę w Cro od początku, a nie dopiero za Varażdinem, więc zmiana trasy tak jak kolega @szaki17 napisał w Kormendzie na Zalaegerszeg i w Nagykanizsa :roll: na M7.
No i tu jest problem, zgodnie ze wspomnianą mapą ten odcinek do Letenye jest płatny. Ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć albo podać alternatywę?
pzdr


Ad 1. Na drodze nr 11 oraz obwodnicy Czeskiego Cieszyna nie trzeba
(i w przyszłości też nie będzie trzeba) posiadać winiety:
http://www.dalnice.com/doprava/poplatky/poplatky.htm

Ad 2. Rzeczywiście nie jest płatny.

Ad 3. Nie wiem, jeżdżę przez Lendavę :)

Pozdrav!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Stare opracowanie "Trasa przez zachodnie Węgry" - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone