Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

spanie na dziko w Chorwacji, jak to wyglada??:)

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cichuu
Podróżnik
spanie na dziko w Chorwacji, jak to wyglada??:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) cichuu » 04.04.2007 20:03

mam pytanko jak wyglada spanie w namiocie, chodzi mi czy jak sie przekimam w namiocie na plazy to moze mnie policja zgarnac? i jak sie moze ktos orientuje to ile moze kosztowac spanie na jakims polu namiotowym w splicie, bo akurat tam sie wybieram:)

Jade tam stopem w wekend majowy i pewnie spedze tam max 2-3 doby, a kasy zaduzo tez nie mam aby sie gdzies rozbijac za płątne spanie:)
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.04.2007 21:28

teoretycznie nie mozna. poszukaj tanich campow
Rysio
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 04.04.2007 21:31

piotrulex napisał(a):teoretycznie nie mozna. poszukaj tanich campow

A praktycznie to obojętnie kto z mieszkańców Cię zauważy śpiącego w namiocie na plaży to zadzwoni na policję bo dbają o swój interes i ich w 100% popieram.
cichuu
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) cichuu » 04.04.2007 22:28

a ile kosztuje mandat :P
Plumek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 04.04.2007 22:36

cichuu napisał(a):a ile kosztuje mandat :P

Nie opłaci Ci się :)

Za nurkowanie na dziko zabierają sprzęt (nietani), za pływanie łajbą bez uprawnień lub winiety - konfiskują pływadełko...
chesjowisz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) chesjowisz » 04.04.2007 23:05

Jesli chodzi o Split to proponuję nie brać namiotu.Split duże miasto i jakieś kartony się znajdą. :wink:
A tutaj masz ceny na campingu.
http://www.campingsplit.com/2007.pdf
RobCRO
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 05.04.2007 07:45

a ja powiem szczerze, że w czasie pierwszej podróży do Chorwacji w 1997, spaliśmy gdzie się dało, ale tylko w śpiworach, oczywiście unikaliśmy zatłoczonych miejsc czy parków, głównie ze względu na bezpieczeństwo i nigdy nikt nie zwrócił nam uwagi, ale z drugiej strony rzadko kiedy było nas widać np. w okolicach Puli spaliśmy niemal na winoroślach, gdzieś koło Plitvic w jakiejś szopie (padał deszcz...), koło Opatiji gdzieś blisko cmentarza ( :twisted: - o czym dowiedziałem się rano...), koło Krka Slap spaliśmy na poczcie...wtedy śpiwór nam wystarczał i niektóre noce i tak były za gorące... :lol:

PS pamiętam te Plitvice, że zasypiając sami, obudziliśmy się w towarzystwie kilku innych osób, komuś innemu nasz pomysł na nocleg bardzo się spodobał...
Rysio
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 05.04.2007 07:47

cichuu napisał(a):a ile kosztuje mandat :P

nie stać Cię :D
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.04.2007 11:56

Rysio napisał(a):A praktycznie to obojętnie kto z mieszkańców Cię zauważy śpiącego w namiocie na plaży to zadzwoni na policję bo dbają o swój interes i ich w 100% popieram.

Przesadzasz
velo_12
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 05.04.2007 17:24

Powszechnym widokiem są noclegi na stacjach benzynowych w drodze na wybrzeże, nie tylko w autach, ale nawet na karimatce między autami :)
Rysio
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 05.04.2007 17:42

piotrulex napisał(a):
Rysio napisał(a):A praktycznie to obojętnie kto z mieszkańców Cię zauważy śpiącego w namiocie na plaży to zadzwoni na policję bo dbają o swój interes i ich w 100% popieram.

Przesadzasz

Nie :D Po prostu nie lubię dziczyzny :D

Przynajmniej w takim wykonaniu :wink:

Saturn 18, co innego w drodze a co innego na wybrzeżu. Jeśli Cię spanie ściśnie nikt :!: nie zmusi Cię do dalszej jazdy bo może się to wiązać z wypadkiem. Na wybrzeżu, świadome rozbicie namiotu na dzikiej plaży, gdzie wokół jest pełno campów i kwater to zupełnie inna sprawa.

A tak na marginesie pytanie do pytającego, gdzie za przeproszeniem pójdziesz za potrzebą jeśli będziesz musiał a w ciągu 2-3 dni na pewno będziesz musiał :?: :D bo ja np nie życzę sobie zasranych i obsikanych plaż w Cro, nawet tych dzikich :roll:
darek1
zbanowany
Re: spanie na dziko w chorwacji, jak to wyglada??:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 05.04.2007 18:20

[quote="cichuu"]mam pytanko jak wyglada spanie w namiocie, chodzi mi czy jak sie przekimam w namiocie na plazy to moze mnie policja zgarnac? i jak sie moze ktos orientuje to ile moze kosztowac spanie na jakims polu namiotowym w splicie, bo akurat tam sie wybieram:)

Jade tam stopem w wekend majowy i pewnie spedze tam max 2-3 doby, a kasy zaduzo tez nie mam aby sie gdzies rozbijac za płątne spanie:)[/quote]

Najlepiej poćwicz koło bloku spanie pod namiotem, pozbieraj butelek do skupu, sprzedaj za kase i jedz. Nie martw sie reszte zakombinujesz od polaków albo ich skubniesz tych na forum też. Nie ma cwaniaka nad Polaka.

W Niemczech mają rowery tam tez skubnij.

Jak ci nie starczy kasy to idz do rodaków w Chorwacji napewno ci pomogą.

Powodzenia drobny człowieczku
cichuu
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) cichuu » 05.04.2007 18:34

bez przeginki:) nie jestesmy przeciez w Angli:P namiocik biore jak najbardzije, zlookałem ceny kampow i ceny sa podobne do Polskich :)
Wiec pewnie pierwsza noc spedze na plazy rozkoszujac sie widokiem wschodzoncego słonca i pewnie nawet namiotu nie bede rozbijał:) a pozostałe dni pojde na camp:) Jade tam pierwszy raz i chce czuc ten cały klimat całym soba:) Dzieki za pochlebne i nie pochlebne uwagi:)
MorskiPas
Cromaniak
Re: spanie na dziko w chorwacji, jak to wyglada??:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 05.04.2007 21:10

darek1 napisał(a):nie ważne co ...

Darek wyluzuj. Bardzo Cię proszę. Wielki Człowieku. :!:

A na temat spania na dziko to na własne oczy widziałem jak właściciele okolicznych domów grozili dzwonieniem na policję ludziom, którzy kamperem stanęli z zamiarem spania. To było w lipcu, czyli pełny sezon i nad samym morzem. W głębi kraju nikt chyba nie będzie robił trudności.
cichuu
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) cichuu » 05.04.2007 22:08

hehehe, coraz bardziej sie zastanawiam czy nie wyzyłowac sie jednak na campem jakims :P bo zaczynacie tu dosc tragizowac;)
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC