Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

spanie na dziko w Chorwacji, jak to wyglada??:)

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cichuu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 04.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) cichuu » 07.04.2007 21:52

Dzieki za cenna rade:) mam nadzieje ze ktos bedzie przychylny i mnie dowiezie do chorwacji:)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.04.2007 21:53

cichuu napisał(a):Dzieki za cenna rade:) mam nadzieje ze ktos bedzie przychylny i mnie dowiezie do chorwacji:)


np. LOT :mrgreen: ...
może jakiś statek z Gdańska popłynie.... :lol:
cichuu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 04.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) cichuu » 07.04.2007 22:03

tiaaa, wisła a pozniej dalej jak kto chce :P
albo płynac do chorwacji przez bałtyk, połnocne, norweskie, ocean spokojny, srodziemne i wskoczyc na adriatyk :P tez koncepcja :P
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 08.04.2007 08:27

ja tam mile wspominam Węgry z jazdy stopem, raz facet wiózł nas (dwóch facetów) z Komamrom do Budapesztu, raz na tej samej trasie wiozła mnie kobieta (byłem wtedy sam...i jedyny raz zostałem zabrany na stopa przez kobietę!). Raz z pewnym Aussie (poznany w autobusie Zagrzeb-Nagykanizsa) jechaliśmy stopem na trasie Nagykanizsa - Siofok. I wcale nie czekaliśmy całe wieki...zależy, komu co i jak się uda... :lol: za to np. w chorwackim Goricanie nic nie mogliśmy złapać kiedyś z kumplem przez kilka godzin i wtedy nagabywaliśmy kierowców na stacji beznzynowej...
cichuu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 04.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) cichuu » 08.04.2007 10:15

ja musze jeszcze przedyskutowac wszelkie opcje z moja towazyszka podrózy, co by pozniej wszystko nie było na mnie :P
Rolek
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rolek » 17.05.2007 16:44

Plumek napisał(a):Za nurkowanie na dziko zabierają sprzęt (nietani)


Co znaczy "nurkowanie" w tym przypadku? Czy masz na mysli akwalung czy takze snoorkling? Bo w sumie wybieram się miedzy innymi posnoorkowac sobie z brzegu a nie chcę mieć z tego powodu nieprzyjemności :P
Cosmo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cosmo » 18.05.2007 09:25

cichuu napisał(a):ja musze jeszcze przedyskutowac wszelkie opcje z moja towazyszka podrózy, co by pozniej wszystko nie było na mnie :P

I jak się udał wypad? Może coś napiszesz
Pozdrawiam
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 18.05.2007 09:55

Cosmo napisał(a):
cichuu napisał(a):ja musze jeszcze przedyskutowac wszelkie opcje z moja towazyszka podrózy, co by pozniej wszystko nie było na mnie :P

I jak się udał wypad? Może coś napiszesz
Pozdrawiam


Jeszcze łapie stopa wśród słoneczników u Madziarów :wink:
burebaruta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 20.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) burebaruta » 18.05.2007 10:01

Rysio napisał(a):Jeszcze łapie stopa wśród słoneczników u Madziarów

U Madziarów raczej się nie utknie, tak jak ostatnio w Chorwacji :)
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 18.05.2007 12:20

w wątku o Paryżu pisałem o spotkaniu jednej pary z tych zawodów autostopowych, a Ula podała link do ich strony.
Wiem że pierwsi dotarli z Gdańska do Splitu w niecałe 24 godziny.
A nasz bohater to nie wiem kiedy.
Krzysztof
Alen
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 16.02.2005
Spanie na dziko

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alen » 11.04.2008 00:00

Podczas naszej wyprawy objazdowej po BiH i Chorwacji
http://www.gogoart.republika.pl/BosniaiHercegowina.htm
takie spanie na dziko przytrafiło się tylko 2 razy.
Pierwszy raz gdy odpłyną ostatni prom na Hvar i kolejny gdy zmęczeni kilkugodzinnym korkiem w okolicach jak i samym Trogirze przenocowaliśmy jak się rano okazało w parku miejskim w jakiejś małej mieścinie :lol:
Nasze noclegi polegały na przespaniu się w śpiworach do rana.
To samo zrobili włosi tylko oni spali w swoich auto przyczepach.
Należy jednak pamiętać aby zostawić po sobie a właściwie to nie zostawić nic .
Słyszałem też że dużo ludzi nocuje na dziko na wysepkach naturystycznych
(Piekielne wyspy)w okolicach m Hvar gdzie kilkanaście razy dziennie kursują taxi wodne.

http://www.gogoart.republika.pl/BosniaiHercegowina.htm#_Hvar

Obrazek
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 19.07.2009 07:07

,,Węgierski turysta zginął przygnieciony przez lawinę kamieni, która runęła na niego, kiedy nocował na dzikiej plaży na chorwackim wybrzeżu Adriatyku - poinformowała w sobotę chorwacka telewizja powołując się na policję.
Do wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę na wyspie Krk, w pobliżu miasta Stara Baszka.

48-letni mężczyzna i jego przyjaciel zdecydowali się spędzić noc pod gwiazdami na małej plaży oddalonej o około kilometra od Starej Baszki i dostępnej wyłącznie od strony morza.

W środku nocy lawina kamieni niespodziewanie spadła z klifu otaczającego plaże i zabiła go na miejscu. Jego przyjacielowi nic się nie stało, w szoku trafił do szpitala.

Chorwacja gościła w 2008 roku ok. 9,4 mln zagranicznych turystów, w tym 370 tys. Węgrów.''
Pepe12345
zbanowany
Posty: 328
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pepe12345 » 19.07.2009 07:45

AndrzejJ. napisał(a):,,Węgierski turysta zginął przygnieciony przez lawinę kamieni, która runęła na niego, kiedy nocował na dzikiej plaży na chorwackim wybrzeżu Adriatyku - poinformowała w sobotę chorwacka telewizja powołując się na policję.
Do wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę na wyspie Krk, w pobliżu miasta Stara Baszka.

48-letni mężczyzna i jego przyjaciel zdecydowali się spędzić noc pod gwiazdami na małej plaży oddalonej o około kilometra od Starej Baszki i dostępnej wyłącznie od strony morza.

W środku nocy lawina kamieni niespodziewanie spadła z klifu otaczającego plaże i zabiła go na miejscu. Jego przyjacielowi nic się nie stało, w szoku trafił do szpitala.

Chorwacja gościła w 2008 roku ok. 9,4 mln zagranicznych turystów, w tym 370 tys. Węgrów.''



O właśnie miałem o tym napisać... Już sobie Węgrzy pospali na dziko, niestety :(
samgnus
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) samgnus » 26.06.2011 23:41

Witam! W ub.roku byliśmy z żoną w Chorwacji samochodem "na dziko".Wjechaliśmy w okolicach Gorican,potem na południe,przez Rijekę w kierunku Istrii.Cała trasa z Polski drogami krajowymi.Większość czasu spędziliśmy w okolicach Puli.Dziwią mnie komentarze nt.trudności z "dzikim nocowaniem",a tym bardziej te piętnujące taki sposób zwiedzania Chorwacji.Rozbijaliśmy namiot na noc przy samochodzie każdej nocy,najczęściej za zażdym razem w innym miejscu i nie było najmniejszych z tym problemów.Obok nas spali nie raz Francuzi,Włosi,Niemcy.Rozumiem,że nie każdy lubi taką formę podróżowania i wypoczynku,ale po co od razu mijać się z prawdą lub bez powodu obrażać innych tylko dlatego,że nie wydają na apartamenty(czytaj pokoje do wynajęcia),czy kempingi,na których pobyt wcale nie jest fajny,a do tego kosztuje.Dla nas najfajniejsze w tym wszystkim jest właśnie to,że wspiadamy w samochód,jedziemy,gdzie nas oczy poniosą,śpimy tam,gdzie spać nam się zachce(nie płacąc za to przy tym),a do tego mamy fajne wspomnienia i natchnienie do ponownych wypadów.Pieniądze zaoszczędzone na noclegach i tak wydajemy,ale nie na apartamenty.lecz na własne przyjemności.Pozdrawiam myślących.
stratos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stratos » 27.06.2011 00:44

AndrzejJ. napisał(a):48-letni mężczyzna i jego przyjaciel zdecydowali się spędzić noc pod gwiazdami na małej plaży


jakby grzecznie spali to kamienie z klifu by się nie sypały :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
spanie na dziko w Chorwacji, jak to wyglada??:) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone