Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

spanie na dziko w Chorwacji, jak to wyglada??:)

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Calapula
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 03.09.2017 09:44

romuald22 napisał(a):
kojacek napisał(a):
majeczka napisał(a):[...]
W tym przypadku przyczyną była iskra od transformatora, podobno one są najbardziej niebezpieczne.

Ciekawi mnie to tłumaczenie linii energetycznych jako źródła pożarów. Jeśli cała linia jest dobrze zaprojektowana i wykonana-iskry nie powinny się pojawić.
Iskry z transformatora? Rozumiem, że w okolicy nie było prądu-trafo sypiący iskrami raczej nie nadaje się później do użytku.
Podobnie jak wcześniej czytałem, że powodem pożarów były iskry z linii energetycznych. No bez jaj proszę.

Prawdopodobnie nie chodzi o samo trafo. Jak gdzieś pizdnie to pizdnie.
Piorun to morze ognia. Widziałem to na własne oczy. Blisko.
A ewentualne zabezpieczenia przećiwprzepięciowe mogą iść się wtedy paść.

Wczoraj ujęto kilku podpalaczy więc nie ma co szukać przyczyn gdzie ich nie ma. Pioruna nikt nie słyszał od kilku tygodni a pali się regularnie to tu to tam.
Fanka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 03.09.2017 10:02

Nie wiem jak to było gdzie indziej. Jeśli chodzi o przyczyny wielkiego pożaru w Splicie i Omniś, to oficjalnie podano, że było to zaprószenie ognia, mógł być to np grill. Wyczytałam też, że z powodu nienormalnej liczy pożarów, chodzą spiskowe teorie po Chorwacji, których nie będę powtarzać. Nawet chyba kogoś aresztowano w związku z jakimś pożarem
kojacek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 03.09.2017 20:50

romuald22 napisał(a):
kojacek napisał(a):
majeczka napisał(a):[...]
W tym przypadku przyczyną była iskra od transformatora, podobno one są najbardziej niebezpieczne.

Ciekawi mnie to tłumaczenie linii energetycznych jako źródła pożarów. Jeśli cała linia jest dobrze zaprojektowana i wykonana-iskry nie powinny się pojawić.
Iskry z transformatora? Rozumiem, że w okolicy nie było prądu-trafo sypiący iskrami raczej nie nadaje się później do użytku.
Podobnie jak wcześniej czytałem, że powodem pożarów były iskry z linii energetycznych. No bez jaj proszę.

Prawdopodobnie nie chodzi o samo trafo. Jak gdzieś pizdnie to pizdnie.
Piorun to morze ognia. Widziałem to na własne oczy. Blisko.
A ewentualne zabezpieczenia przećiwprzepięciowe mogą iść się wtedy paść.

Piorun to zupełnie inna bajka-napięcia wedle fantazji, tej górnej, prądy też niczego sobie, ale chyba wtedy nie było wyładowań?
W sumie sam kiedyś widziałem, jak mimo wieczora zrobiło się wokół widno jak w dzień, bo coś się z transformatorem SN/NN zadziało. Ale to było... dawniej niż wczoraj ;)
Dlatego zrzucanie na linie energetyczne jako źródło pożarów nieco mnie dziwi. Jeśli byłaby burza-deszcz raczej ugasiłby zarzewie pożaru. Wyładowanie gdzieś dalej raczej nie wpłynęłoby na ten lokalne trafo-sieci SN nie są zbyt rozległe.
Przepraszam za ewentualny OT ;)
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.09.2017 21:09

Oficjalnie noclegi na dziko są zabronione a faktycznie i jak już wielu forumowiczów pisało w ten sposób udaje się im w zasadzie przenocować na całym wyjeździe, oczywiście w miejscach ustronnych.
Ogień tak samo może zaprószyć ten co mieszka w apartamencie jak i ten co śpi na dziko, to nie ma związku za bardzo.
Sami Chorwaci nie są zbyt ostrożni w tym względzie a potem teorie spiskowe o podpalaczach. Wielokrotnie widziałam jak palą fajki, gestykulują rękoma, popiół czasem jeszcze z żarem leci gdzie popadnie.
toxarz
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) toxarz » 25.01.2018 12:51

Witam wszystkich :) Powoli zbliża się sezon, auto ciągle poprawiane ale już powoli można planować trasę ;)
Będziemy jechać najprawdopodobniej w 6 osób jesteśmy nastawieni na spanie na dziko tak jak to robiliśmy w innych krajach - jednak nigdy nie w Chorwacji.
Opinie widzę są podzielone jedni mówią że da radę inni że nie. Normalnie zawsze szukaliśmy małej wioski z niej jakiejś bocznej drogi w kierunku przeciwnym do turystów i spaliśmy gdzieś pod lasem/ na polach daleko od cywilizacji. Jednak Chorwacja to inny klimat jakieś wskazówki ? Bo spanie przy plaży/przy drodze to moim zdaniem proszenie się o mandat :P Ma ktoś jakieś w miarę pewne miejscówki ? prosiłbym o przesłanie na wiadomości prywatnej.
Zaś jeśli tak bardzo gonią włoczykijów w Chorwacji to ma ktoś doświadczenia z krajami bardziej na południe ? Czarnogórą i Albanią bo jeśli w Chorwacji bardzo by mieli z tym problem to większość urlopu spędzimy w bardziej gościnnych krajach ;)
Pozdrawiam
007man
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 25.01.2018 13:08

Doprecyzuj jak chcesz od kogoś odpowiedzi :roll:
W 6 osób to chyba nie w samochodzie o którym piszesz :!: :?:
Inna bajka dla samochodu, a trochę inna dla namiotów :wink:
toxarz
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) toxarz » 25.01.2018 13:21

2 Osoby w samochodzie 4 w 2 namiotach :)
W Słowacji, Węgrzech, Czechach i Polsce dało radę to się zastanawiam jak się to ma do Bałkanów.
007man
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 25.01.2018 13:40

No to jeszcze trochę trudniej z ukryciem się :wink:
Czytałem gdzieś w relacjach, że w głębi Bałkanów było bez problemów no oczywiście z rozsądkiem.
W Chorwacji też się może udać, ale raczej troszkę dalej od wybrzeża i rejonów turystycznych.
toxarz
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) toxarz » 25.01.2018 13:58

Dzięki za odpowiedź :D
Jak będą problemy to spędzimy 2 noce na kempingach i lecimy na południe bo tam prościej ;)
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC

spanie na dziko w Chorwacji, jak to wyglada??:) - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2018