Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Spacerowym krokiem...2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 04.08.2010 12:06

witaj helen dzięki, dzięki, a ryby mmmmm :hearts: :hearts: :hearts: taaaakie były :)
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 04.08.2010 23:01

Arbuzuję i włóczę się z Wami. Ale faaaajnie. I ta kawka, a potem stwory. Tak mi wychodzi, że ja tylko o jedzeniu :lol:
Hmmm - no właśnie. Dawno nikt o arbuzach nie pisał... :D
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 04.08.2010 23:42

Teraz szybciutko, bo w sumie nic ekscytującego się nie działo :)

05.09.2009

Proszę Państwa, dziś smutny dzień - wyjazd z naszego ukochanego Primosten :(
No ale najważniejsze, że to jeszcze nie koniec, nasz nowy cel to Orebic.

Rano pakujemy się szybciorem, żegnamy z gospodarzami i wyjazd.

Pogoda dzisiaj jakaś taka kapryśna...i to mocno kapryśna, zaczyna padać...
Jedziemy Jadranką i pada coraz mocniej, w okolicach Omisa, dalej pada, ale widzimy, że chwilę wcześniej musiało tu nieżle lać, a tam gdzie jedziemy czarno...

Po drodze kupujemy kruszkówkę i wielkiego arbuza ( U-la jest o arbuzach) na wieczór :lol:

No i oczywiście cały czas zadaję pytanie: czy będzie jeszcze pogoda??? Czy będzie jeszcze pogoda??? Mam nadzieję, że ten deszcz tylko na chwilę, tylko przejazdem???

Nie będę Was zanudzała, bo jedziemy i jedziemy i jedziemy, ale jak wjeżdżamy na półwysep, to i pogoda się zmienia, a tam jest cudnie, te kolorki i tyle zielonego. Podoba mi się :mrgreen:

Kiedy dojeżdżamy do Orebica, czeka nas szukanie apartamentu, trochę to trwało, naoglądaliśmy się tego, że hoho!
Przeszliśmy Orebic wzdłuż i wszerz.
Ale udało się całkiem miły domeczek znaleźć. A teraz rozpakowywanie i plaża...

Wieczorem taras, arbuz, kruszkówka i laku noc :!:



06.09.2009

Kolejny dzień również bez większych uniesień, głównie plażowanie - najpierw musieliśmy znaleźć taki odpowiedni dla nas kawałek :)
A jak już znaleźliśmy, to tak nam zleciał dzień na nicnierobieniu
:oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wieczorem spacerek, zakupiliśmy winko i tarsowanie, bo taki mieliśmy milutki taras :D
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 04.08.2010 23:55

marsylia napisał(a):Po drodze kupujemy kruszkówkę i wielkiego arbuza ( U-la jest o arbuzach) na wieczór :lol:


:hearts: :hearts: :hearts: :hearts: :hearts: :hearts:

Dziękuję :D Niewiele więcej mi już do pełni szczęścia brakuje :wink: :lool: :lool: :lool: :lool:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 05.08.2010 08:55

No proszę :!: Ciąg dalszy nastąpił... :D
To zasiadam po przerwie :D

pozdr
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 05.08.2010 09:11

janusz zapraszam, przerwa była jak na reklamy w TVN :oops: :oops: :oops:
Josko Bulic
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josko Bulic » 05.08.2010 09:45

:D Witam Marsylia. :D Jake fajnia plaża ale my sie zrobylo smutno bo ja dopiero5 dni temu wruczile z Horwacije i sumie tszy tygodnia to nie malo a jednak barzo my brakuje Split,i wispa Dugi Otok.Teraz sie karmim Twojom pienknom relacijom.Nie muw o reklamach bo one som nudne a Twoja pszerwa jest ok bo każdy pripowiedacz muszi troche odsapnicz i nabrać sile na dalszom droge .Pozdrawliam i czekam na jeszcze :D :D :D :D :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 05.08.2010 10:03

marsylia napisał(a):janusz zapraszam, przerwa była jak na reklamy w TVN :oops: :oops: :oops:


Z tym się nie zgodzę, bo na reklamach zawsze zasypiam, a tutaj nie sposób oka przymknąć, bo tyle ładnych zdjęć :)
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 10.08.2010 14:11

dziękuję Wam bardzo, od razu człowiek dostaje skrzydeł do pisana :wink:

Dzisiaj jestem w domu, bo mnię pogło :wink: , znaczy wcale mi nie jest do śmiechu...mam coś jakby skurcz w lewej łopatce, który trzyma przez szyję, kark i połowę głowy, aż po lewą rękę, a boli jak... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:.
Ale już wcześniej napisałam kilka słów więc zaraz wkleję :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 10.08.2010 20:38

marsylia napisał(a):
Dzisiaj jestem w domu, bo mnię pogło :wink: , znaczy wcale mi nie jest do śmiechu...mam coś jakby skurcz w lewej łopatce, który trzyma przez szyję, kark i połowę głowy, aż po lewą rękę, a boli jak... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:.


To się chyba nazywa " zawianie "
:wink:
Bardzo mi przykro

marsylia napisał(a):Ale już wcześniej napisałam kilka słów więc zaraz wkleję :)


A to jest dobra wiadomość :D
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 10.08.2010 23:02

Dzisiaj 07.09.2009 będzie więcej atrakcji :lol:
Wstajemy rano i ruszamy na prom - kierunek Korcula, po opiniach na forum jestem bardzo ciekawa i wyspy i samego miasteczka.

Prom mamy o 9.30, pogoda jest piękna, aż nie mogę uwierzyć, że dwa dni temu widziałam szaro-burą Chorwację... nie czekamy za długo, szybko i sprawnie wjeżdżamy na prom

Obrazek


i maszerujemy na górę, nie ma zbyt wielu ludzi :lol:

Jak widać znajdzie się jeszcze kilka wolnych miejsc ;)

Obrazek


Zająwszy odpowiednie pozycje, zachwycamy się kolorami i widoczkami.

Obrazek


Chwila moment i dobijamy do brzegu wyspy. Jedziemy na parking, a później kierunek Stare Miasto.

Obrazek

Stoimy przed bramą

Obrazek


i chwilę się wahamy od czego zacząć...idziemy w prawo, w kierunku armaty :idea:

Do aaaataaaakuuuu :!:

Obrazek

Idziemy sobie powolutku, o tej godzinie nie ma jeszcze tłumów i jest całkiem przyjemnie, no i nawet tu ładnie ;)

Obrazek


Powolutku obchodzimy mury Starego Miasta...


Obrazek


Zatrzymujemy się na dłużej przy schodach i przy żabie plującej wodą, co to obecnie nie pluje wodą ;), ale bardzo mi się tu podoba :hearts: :hearts: , wiem, że schody mają więcej zwolenników (pozdrowienia dla Natki :oczko_usmiech: )

Obrazek

Obrazek


W tych okolicach tez jest zagłębie kotów, które wyglądają uroczo, ponieważ wylegują się na schodach w promieniach słońca, po jednym przy każdej bramie ;) i nie robią sobie absolutnie nic z obszczekującego je psa.

Obrazek
koty po lewej stronie :mrgreen:


Są też i takie atrakcje

Obrazek



Dochodzimy do bramy lądowej i wieży Revelin, tam pozbywamy się dziecka hihihi i mamy luz :sm:


Obrazek



No to teraz powolutku z przewodnikiem w ręku...
Za bramą po lewej stronie znajduje się loggia, a główna ulica prowadzi do Katedry św. Marka

Obrazek

Obrazek

Spodobała mi się ta chrzcielnica

Obrazek

Obok Katedry mieści się malutki kościółek, nie pamiętam już czy to Kościół Św. Piotra :?:

Obrazek



Oglądamy, zaglądamy, zwiedzamy, przechodzimy uliczkami wzdłuż i wszerz (jak się da oczywiście :roll: )

Obrazek


Obrazek


Obrazek


W niektórych miejscach zatrzymujemy się na dłużej, a w innych nie :nice:

Obrazek

Obrazek


Maszerujemy wąskimi uliczkami

Obrazek


W pewnym momencie na horyzoncie pojawia się taki smok...

Obrazek

Zastanawiam się, jakby to było spędzić urlop na takim promie :?:
Pewnie nuda :twisted:


Jeszcze kilka miejsc przypadło mi do gustu :hearts: :hearts: :hearts:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Stare Miasto Korculi jest malutkie więc można je przedreptać w niedługim czasie, co tez zrobiliśmy.
Niedaleko bramy znajduje się taki mini bazarek, myśleliśmy, ze kupimy jakieś owoce, ale ceny nas poraziły, nie pamiętam teraz co ile kosztowało, ale było dużo droższe niż w Orebicu...a panie tak nachalne, jak nigdzie :evil: :evil: :evil:

Ostatni rzut oka :)

Obrazek


Oddaliliśmy się z tego miejsca w kierunku jakiejś kawiarenki aby zaaplikować sobie filiżankę kawki ;) w oczekiwaniu na resztę ekipy.

Na kawie robimy podsumowanie - ładnie tu, ładnie, a i owszem, ale szału nie ma :P.
Zapakowani w auto ruszamy dalej - prosto przed siebie...:nice:

cdn
:papa:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 10.08.2010 23:19

marsylia napisał(a):
Dzisiaj jestem w domu, bo mnię pogło :wink: , znaczy wcale mi nie jest do śmiechu...mam coś jakby skurcz w lewej łopatce, który trzyma przez szyję, kark i połowę głowy, aż po lewą rękę, a boli jak... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:.


A na to, to trzeba się troszkę znieczulić z lekką nutą zwiotczenia i mija jak ręką odjął :lol: :lol:

marsylia napisał(a):Ale już wcześniej napisałam kilka słów więc zaraz wkleję


Wklejka pierwsza klasa :D
:papa:
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 11.08.2010 11:18

wojan napisał(a):
A na to, to trzeba się troszkę znieczulić z lekką nutą zwiotczenia i mija jak ręką odjął :lol: :lol:


tak jest Panie Doktorze :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
jak nic trzeba się zastosować :devil:
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 11.08.2010 17:31

Jeszcze kilkanaście dni i będę podążał twoimi śladami :D . Zdjęcia super 8O . Teraz to dopiero nie mogę doczekać się wyjazdu.
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 11.08.2010 17:43

Lechu67 napisał(a):Jeszcze kilkanaście dni i będę podążał twoimi śladami :D . Zdjęcia super 8O . Teraz to dopiero nie mogę doczekać się wyjazdu.


ale wiesz gdzie jest i tak fajniej - najfajniej :hearts: :hearts: :hearts: :?:
tak, tak, właśnie tam :lol: :lol: :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Spacerowym krokiem...2009 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone