Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Smak i zapach Hvaru

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Akasza
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akasza » 06.10.2010 08:15

Witam wszystkich tych którzy dopiero dołaczyli.

Bobemce - no tak - zacięło się trochę - ale już niedługo ciąg dalszy. :)

Witaj Kaala :) Widzę że dopłynęliście tą Jadrolinką :) Nam udało się jakoś zabrać następną... W jednym z kolejnych odcinków będą też Hvarskie spotkania :) zapraszam do wspominania.
Buziaki :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 07.10.2010 00:15

No to czekamy :wink:
Akasza
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akasza » 29.10.2010 13:28

Oj duuużo czasu minęło zanim się znowu zabrałam do pisania...
Ale mam nadzieję, że mi to wybaczycie. W końcu udało mi się napisać licencjat a to dzięki wielkiej pomocy z Waszej strony. Ankiety bardzo się przydały :)
Czas wrócić na moją lawendową wyspę.

05.09.2010 Dzień V
Poranek piękny, słoneczny, ciepły - czas wygramolić sie z wyrka i wyruszyć na jakieś zakupy. W poszukiwaniu czegoś nadającego się na śniadanie zawędrowaliśmy do pobliskiego Studenaca i nakupowaliśmy prowiantu na kilka dni - przecież codziennie chodzić nie trzeba - w końcu mamy wakacje :)
Po powrocie ze sklepu szybkie przygotowania i już możemy rozkoszować się chorwackim śniadaniem z widokiem :)

Obrazek

Obrazek

Szkoda że takie widoki przy śniadaniu mamy tylko w czasie wakacji... :( Ale już samo to pozwala naładować baterie na cały rok...
No to skoro widzieliście już nasze stanowisko śniadaniowe, to zapraszamy na zwiedzanie reszty "posiadłości" :D

Sypialnia
Obrazek

Garderoba
Obrazek

Lodówkownia balkonowa
Obrazek

Jakoś lazienka nie załapała się na sesję fotograficzną, więc musicie mi uwerzyć na słowo - była :)
Ogólnie -dla wszystkich zainteresowanych - świetne warunki za niewielką cenę. Wspaniały widok i bardzo mili właściciele - ale o tym później.

Teraz czas na Hvarski spacer - w świetle dnia.
Po wcześniejszych wyprawach ten dzień postanowiliśmy spędzić spokojnie, na szwędaniu się wąskimi uliczkami, fotografowaniu przyrody i ... jedzeniu. :) [bez tego się nie obędzie] :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na każdym kroku mnóstwo kwiatów, opuncji i lawendy - o dziwo nie wszystkie krzaczki straciły swoje kolory - zresztą sami spójrzcie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedno jest pewne - Hvar ma niezaprzeczalny urok.
Ale jeśli pospaceruje się jego uliczkami dłuższą chwilę, jedno uczucie zaczyna dominować nad innymi... głód... Z każdego rogu i zakamarka wyglądają knajpki, konoby, kawiarenki - od tych wszystkich zapachów człowiek może się zrobic naprawdę głodny, więc chcąc nie chcąc najwyższy czas zacząć rozglądać się za czymś pysznym. :)

Obrazek

Krążąc między uliczkami szukaliśmy miejsca idealnego :) A mówiąc idealnego, mam na myśli takie, w którym ceny nie przyprawią nas o zawał (a w mieście Hvar o takie niestety nie trudno), a przy tym jedzenie będzie takie, żeby chciało się tam wracać...
No i znaleźliśmy!
Trafiliśmy do tajemniczego ogrodu - niemal dosłownie. Przeszliśmy przez kamienną bramę, a naszym oczom ukazał się ogród porośnięty winoroślami i kwiatami. Zaglądamy do menu - tu nie ma wątpliwości Riblja plata, białe wino.... czyli to lubimy najbardziej :D
Po niedługim czasie przynieśli nam takie oto pyszności:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedzenie było naprawdę pyszne - winko też :D
Gdy tak siedzieliśmy rozkoszujac się ostatkami naszego posiłku, do naszego stolika podszedł właściciel restauracji, pytając czy wszystko było w porządku i przynosząc nam... talerz pełen pysznych dojrzałych fig w prezencie.

Obrazek

Takie niespodzianki zdecydowanie lubię :D
Najedzeni i szczęśliwi zaczeliśmy powolną wędrówkę w kierunku apartamentów... kupując po drodze kilka Karlovacko, by zakończyć ten w pełni leniwy chorwacki dzień piwkiem z widokiem na zachodzące słońce :)

Obrazek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.10.2010 13:37

Akasza napisał(a):W końcu udało mi się napisać licencjat a to dzięki wielkiej pomocy z Waszej strony. Ankiety bardzo się przydały :)


Gratulacje.

A jak odpowiadaliśmy?
Akasza
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akasza » 29.10.2010 13:46

Mój promotor trochę się zdziwi jak zobaczy wyniki ankiet - ponad 90% odpowiedzi na pytania o najbliższe plany wakacyjne brzmiało "Chorwacja" :) a trochę tych ankiet było... Jakby je tak przełożyć na cały kraj to można by powiedzieć, że zaczynamy kolonizować Chorwację :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.10.2010 13:52

Jak to - zaczynamy? 8O





:D

Congratulations
Akasza
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akasza » 29.10.2010 13:54

No fakt - już skolonizowaliśmy - chociaż schabowego jeszcze w Chorwacji nie uświadczysz. I mam nadzieję, że tak zostanie....
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.10.2010 14:12

Akasza napisał(a):... chociaż schabowego jeszcze w Chorwacji nie uświadczysz.

Jakby tak dobrze niektóre bagaże przejrzeć ... :wink:
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 30.10.2010 13:07

Piękna relacja Akszo. Czytam i już bym chciała być tam z powrotem.

Pozdrav
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 16.12.2010 05:01

Śliczny Hvar, świetne fotki. Pozdrawiam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.12.2010 11:50

Akasza, można prosić o jakiś internetowy namiar na tą Waszą kwaterkę? Jak tam ceny i jak daleko do centrum?
Czytam dopiero dziś, ale na ankietkę się już nie załapałam
Pisz dalej, wszyscy czekamy :D
Ostatnio edytowano 28.12.2010 14:52 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
Akasza
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akasza » 16.12.2010 11:57

Witam ponownie... po długiej przerwie - ciąg dalszy będzie i może uda mi się jeszcze coś napisać dzisiaj :) Namiary na kwaterkę też będą - tylko muszę się dokopać do naszych "pamiątek z podróży" :D Jeszcze trochę nam zostało do opowiedzenia o wyprawie na Hvar, więc zapraszam do czytania - obiecuję się poprawić z częstotliwością :)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 16.12.2010 13:14

Za oknem -17... jak dobrze pooglądać tak ciepłe fotki i poczytać o lawendowej wyspie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.12.2010 15:13

Co tam -17, u mnie na dachu takiej przybudówki ponad pół metra śniegu leży, a tak takie piękne słoneczne widoki :D
Pisz, pisz, bo sama chcę na Hvar 2011, myślałam o SN, ale okolice Hvaru chyba będą ciekawsze.
A jak wygląd połączenie z Drewnika z Hvarem: prom, a potem przez Jelsę i na Hvar czy prze tunel, SN i Milnę - jest taka droga?
Katarinka
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 13.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarinka » 16.12.2010 16:06

Jak cudnie czytać relacje z Chorwacji, kiedy śnieg za oknem ;D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Smak i zapach Hvaru - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone