Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sevid (Marina) Był ktoś ?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jokino
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) jokino » 31.07.2017 19:45

Jeżeli poszukuje ktoś ciszy i spokoju, a na wakacjach chce głównie wypocząć to Sevid jest dla niego. Mała (chyba 300 mieszkańców ) wioska z 1 knajpą i 1 marketem, ale za to bardzo zadbana. Cała miejscowość otoczona jest kamienistą plażą, więc nie ma problemu żeby znaleźć miejsce dla siebie (w przeciwieństwie do Makarskiej, gdzie trzeba było wyjść wcześniej z mieszkania, żeby zająć ze znajomymi miejsce na plaży). Wody otaczające Sevid są przejrzyste i turkusowe, chociaż warto się wybrać do Stari Trogir - można tam dotrzeć autem, idąc wybrzeżem, czy wypożyczoną łódką). Dla rodzin z dziećmi raczej bym nie polecała, ze względu na kamieniste i betonowe plaże, choć ku mojemu zdziwieniu było tam bardzo dużo maluszków. Jako baza wypadowa Sevid wygląda średnio, niby odległości do np. Trogiru nie są duże, ale trzeba liczyć się z wolnym przejazdem po wąskich ścieżkach. Jeżeli chodzi zaś o jedzenie w knajpie to nie jest złe, ale też nic specjalnego. Można za to dogadać się z Chorwatami, którzy przygotowują na życzenia grilla z różnymi specjałami. Na imprezy też nie ma co liczyć, ale za to można poczuć tam swoistą dzikość. Brak ograniczeń na morzu, zaciszne zatoczki zaraz za mieściną i nocne kąpiele w morzu. :wink:
kotecek5
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotecek5 » 21.08.2017 15:47

Sevid-miejscowosc faktycznie bardzo ładna i jest róznorodnosc plaz-skaliste,kamieniste,drobnozwirkowe,betonowe.Miejsca do skakania do wody dla dzieci-najwieksza frajda.
Cisza i spokój.Jeden sklep bardzo dobrze zaopatrzony-nie trzeba nic przywozic bo wszystko jest i ceny wg mnie podobne jak w wiekszych chorwackich sklepach.
Jezeli chodzi o ulokowanie apartamentów radziłabym najpierw sprawdzic gdzie sie znajduje bo niektóre blisko morza ale dojscie koszmar(bardzo strome)
Lodziarnia jest choc wybór smaków mały i nie zawsze wszystkie były
Piekarnia jest z przepyszna pizza jumbo(ogromna za jedyne 45 kuna)która pani zapieka w piecu
Jest Buffet Tony w którym są przystepne ceny kalmary z frytkami(65 kuna)-przepyszne,pizza margerita 45 kuna ,z salami 50 kuna
Przepyszna grillowana ryba Orada za która zapłaciłam (za sama rybe 125 kuna) a sto razy lepsza niz nad naszym morzem ryby w obrzydliwych panierkach.Ryba biała z duza iloscia miesa, polana oliwa,duza ilosc czosnku i pietruszki.
Mix mies bardzo przypadł do gustu synowi-75 kuna
Jedynym minusem i to duzym tej miejscowosci jest nadmiar smieci które wyłażą poza kubły i woda dowozona beczkowozem (po której niestety nawet po przegotowaniu mozna sie nabawic biegunki)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.08.2017 09:22

A kto w takich miejscowościach pije wodę z kranu ? Tam tylko butelkowa, nawet do gotowania. Sevid to mój nr 1 w cro ale póki dziecko mi nie podrośnie to więcej tam nie pojadę. Teraz priorytety się zmieniły i oaza przesadnego spokoju nie wchodzi w rachubę, Primosteny, Podgory już tak. Najgorsze kierunki urlopowe to Makarska i Tucepi.
esiaczek
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 10.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) esiaczek » 22.08.2017 10:00

Wybieramy się do Sevid we wrześniu i właśnie się zastanawiałam jak tam z jakością wody - radzicie butelkowaną...? W zeszłym roku byliśmy w Ražanj tam z wodą z kranu nie było problemu - nasz gospodarz jak zobaczył zgrzewkę wody przywiezioną z pl zrobił uśmiech i powiedział że jego też jest dobra :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.08.2017 10:47

Gospodarz może się śmiać, dla świętego spokoju pij wodę z butelki...Razanj nieco bardziej jest rozwinięty od Sevidu i tam woda jest znacznie lepsza.
Ostatnio edytowano 17.04.2018 11:42 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
kotecek5
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotecek5 » 22.08.2017 12:13

Nie pilismy wody z kranu tylko zawsze rano herbate z przegotowanej wody
esiaczek
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 10.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) esiaczek » 22.08.2017 12:25

alechandro napisał(a):Gospodarz może się śmiać, dla świętego spokoju pij wodę z butelki...Razanj nieco bardziej jest rozwinięty od Sevisu i tam woda jest znacznie lepsza.


dzięki za info, faktycznie lepiej spędzić wczasy w inny sposób niż na kwaterze biegając co po chwilę w wiadome miejsce ;)
jerzy76
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 18.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy76 » 27.03.2018 17:02

Witam wszystkich.
Dwa lata temu byłem w Mandre, ale w tym roku postanowiłem wybrać się bardziej na południe.
Na początku chciałem do Raźanij, ale nic nie udało mi się znaleźć i ostatecznie padło na Sevid. Znalazłem miejscówkę u Matko Cikotic . Czy ktoś z Was może był tam, lub widział?
Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 27.03.2018 17:42

Powitam serdecznie :)
Sporo informacji znajdziesz w wątku
https://www.cro.pl/sevid-subiektywnie-t43659-30.html?hilit=sevid%20subiektywnie
-podlinkowałem ostatnią stronę na której ocalaly zdjęcia. Wioska na uboczu z ciekawym dojazdem :wink: Cisza i spokój w pakiecie.
sopot7
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 17.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sopot7 » 25.05.2018 09:43

byłam w sevid jade do sevid jest cudnie wszedzie blisko wieczory spokojne grillowanie apartament dinco nieliczny z klima :boss: sklep jeden piwo lody sa jakas knajpka od biedy dzieci cos zjedza pizza kalmary tez ok woda krysztal ryby przywoza nie wiem jak z owocami morza bo ja umiem tylko dorade ogarnac reszte smakuje w restauracjach polecam ze wzgledu na czystosc wody
Poprzednia strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Sevid (Marina) Był ktoś ? - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone