Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Sevid (Marina) Był ktoś ?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jokino
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) jokino » 31.07.2017 19:45

Jeżeli poszukuje ktoś ciszy i spokoju, a na wakacjach chce głównie wypocząć to Sevid jest dla niego. Mała (chyba 300 mieszkańców ) wioska z 1 knajpą i 1 marketem, ale za to bardzo zadbana. Cała miejscowość otoczona jest kamienistą plażą, więc nie ma problemu żeby znaleźć miejsce dla siebie (w przeciwieństwie do Makarskiej, gdzie trzeba było wyjść wcześniej z mieszkania, żeby zająć ze znajomymi miejsce na plaży). Wody otaczające Sevid są przejrzyste i turkusowe, chociaż warto się wybrać do Stari Trogir - można tam dotrzeć autem, idąc wybrzeżem, czy wypożyczoną łódką). Dla rodzin z dziećmi raczej bym nie polecała, ze względu na kamieniste i betonowe plaże, choć ku mojemu zdziwieniu było tam bardzo dużo maluszków. Jako baza wypadowa Sevid wygląda średnio, niby odległości do np. Trogiru nie są duże, ale trzeba liczyć się z wolnym przejazdem po wąskich ścieżkach. Jeżeli chodzi zaś o jedzenie w knajpie to nie jest złe, ale też nic specjalnego. Można za to dogadać się z Chorwatami, którzy przygotowują na życzenia grilla z różnymi specjałami. Na imprezy też nie ma co liczyć, ale za to można poczuć tam swoistą dzikość. Brak ograniczeń na morzu, zaciszne zatoczki zaraz za mieściną i nocne kąpiele w morzu. :wink:
kotecek5
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotecek5 » 21.08.2017 15:47

Sevid-miejscowosc faktycznie bardzo ładna i jest róznorodnosc plaz-skaliste,kamieniste,drobnozwirkowe,betonowe.Miejsca do skakania do wody dla dzieci-najwieksza frajda.
Cisza i spokój.Jeden sklep bardzo dobrze zaopatrzony-nie trzeba nic przywozic bo wszystko jest i ceny wg mnie podobne jak w wiekszych chorwackich sklepach.
Jezeli chodzi o ulokowanie apartamentów radziłabym najpierw sprawdzic gdzie sie znajduje bo niektóre blisko morza ale dojscie koszmar(bardzo strome)
Lodziarnia jest choc wybór smaków mały i nie zawsze wszystkie były
Piekarnia jest z przepyszna pizza jumbo(ogromna za jedyne 45 kuna)która pani zapieka w piecu
Jest Buffet Tony w którym są przystepne ceny kalmary z frytkami(65 kuna)-przepyszne,pizza margerita 45 kuna ,z salami 50 kuna
Przepyszna grillowana ryba Orada za która zapłaciłam (za sama rybe 125 kuna) a sto razy lepsza niz nad naszym morzem ryby w obrzydliwych panierkach.Ryba biała z duza iloscia miesa, polana oliwa,duza ilosc czosnku i pietruszki.
Mix mies bardzo przypadł do gustu synowi-75 kuna
Jedynym minusem i to duzym tej miejscowosci jest nadmiar smieci które wyłażą poza kubły i woda dowozona beczkowozem (po której niestety nawet po przegotowaniu mozna sie nabawic biegunki)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.08.2017 09:22

A kto w takich miejscowościach pije wodę z kranu ? Tam tylko butelkowa, nawet do gotowania. Sevid to mój nr 1 w cro ale póki dziecko mi nie podrośnie to więcej tam nie pojadę. Teraz priorytety się zmieniły i oaza przesadnego spokoju nie wchodzi w rachubę, Primosteny, Podgory już tak. Najgorsze kierunki urlopowe to Makarska i Tucepi.
esiaczek
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) esiaczek » 22.08.2017 10:00

Wybieramy się do Sevid we wrześniu i właśnie się zastanawiałam jak tam z jakością wody - radzicie butelkowaną...? W zeszłym roku byliśmy w Ražanj tam z wodą z kranu nie było problemu - nasz gospodarz jak zobaczył zgrzewkę wody przywiezioną z pl zrobił uśmiech i powiedział że jego też jest dobra :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.08.2017 10:47

Gospodarz może się śmiać, dla świętego spokoju pij wodę z butelki...Razanj nieco bardziej jest rozwinięty od Sevidu i tam woda jest znacznie lepsza.
Ostatnio edytowano 17.04.2018 11:42 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
kotecek5
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotecek5 » 22.08.2017 12:13

Nie pilismy wody z kranu tylko zawsze rano herbate z przegotowanej wody
esiaczek
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) esiaczek » 22.08.2017 12:25

alechandro napisał(a):Gospodarz może się śmiać, dla świętego spokoju pij wodę z butelki...Razanj nieco bardziej jest rozwinięty od Sevisu i tam woda jest znacznie lepsza.

dzięki za info, faktycznie lepiej spędzić wczasy w inny sposób niż na kwaterze biegając co po chwilę w wiadome miejsce ;)
jerzy76
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy76 » 27.03.2018 17:02

Witam wszystkich.
Dwa lata temu byłem w Mandre, ale w tym roku postanowiłem wybrać się bardziej na południe.
Na początku chciałem do Raźanij, ale nic nie udało mi się znaleźć i ostatecznie padło na Sevid. Znalazłem miejscówkę u Matko Cikotic . Czy ktoś z Was może był tam, lub widział?
Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
AdamZ
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 27.03.2018 17:42

Powitam serdecznie :)
Sporo informacji znajdziesz w wątku
https://www.cro.pl/sevid-subiektywnie-t43659-30.html?hilit=sevid%20subiektywnie
-podlinkowałem ostatnią stronę na której ocalaly zdjęcia. Wioska na uboczu z ciekawym dojazdem :wink: Cisza i spokój w pakiecie.
sopot7
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) sopot7 » 25.05.2018 09:43

byłam w sevid jade do sevid jest cudnie wszedzie blisko wieczory spokojne grillowanie apartament dinco nieliczny z klima :boss: sklep jeden piwo lody sa jakas knajpka od biedy dzieci cos zjedza pizza kalmary tez ok woda krysztal ryby przywoza nie wiem jak z owocami morza bo ja umiem tylko dorade ogarnac reszte smakuje w restauracjach polecam ze wzgledu na czystosc wody
Poprzednia strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje

Sevid (Marina) Był ktoś ? - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022