Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

RWPG - Relacja Wiosłem Pisana Gdzieniegdzie :D

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 02.09.2010 00:13

Maslinko Duba według mnie jest bardzo klimatycznym miejscem, ale już nie zadupiem ( masz rację :) choć we wrześniu było tam pusto.
Co do kalmarów- dla mnie to oprócz krewetek najpyszniejsze stwory morskie w każdej postaci! Super, że się przekonałaś :) lepiej późno niż później :) hihi
ja wstępnie w niedziele wyjeżdżam, mam w planach cres i rab, ale jeśli pogoda będzie kiepska to zmykamy na południe :)
Pozdrawiam!
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 02.09.2010 08:06

maslinka napisał(a):
Aguha napisał(a):Dobra, dość :wink: Rozumiem piękne widoki, rozbuchany apetyt na Mljet, wspomnienia z Boraka, ale... bez przesady, katować mnie kalmarami... Nie, to nieludzkie... :evil: Zgłaszam formalny protest :twisted:

Protest przyjęty do wiadomości :D :wink: W końcu żyjemy w demokratycznym kraju, podobno, więc protestować można do woli. A ja i tak pokażę jeszcze jakieś pyszności :P :twisted:


Sadystka :wink: :D
bl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bl » 02.09.2010 10:04

maslinka napisał(a):A kierowcą jest wyłącznie mój mąż. I jak już pije (i prowadzi potem), to jedno piwko do rybki czy pizzy. W Chorwacji wolno, bo dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi 0,5 promila. Nie chodzi oczywiście o to, żeby do tego limitu "dobijać" :wink:
Przyjemnie jest po prostu napić się zimnego piwa w chorwackich temperaturach :D

:papa:


Eee... A to coś się znów zmieniło? Bo dopiero co było 0,0 promila.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.09.2010 10:53

bl napisał(a):
maslinka napisał(a):A kierowcą jest wyłącznie mój mąż. I jak już pije (i prowadzi potem), to jedno piwko do rybki czy pizzy. W Chorwacji wolno, bo dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi 0,5 promila. Nie chodzi oczywiście o to, żeby do tego limitu "dobijać" :wink:
Przyjemnie jest po prostu napić się zimnego piwa w chorwackich temperaturach :D

:papa:


Eee... A to coś się znów zmieniło? Bo dopiero co było 0,0 promila.


forum/viewtopic.php?p=591244#591244

:wink:
bl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bl » 02.09.2010 10:56

A to przepraszam.
W sumie w takich sprawach to się mógłbym częściej mylić...
;)

edyta:
Ale to nie jest takie oczywiste:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zawartość_alkoholu_we_krwi
http://bham.pl/aktualnosci/mniej_alkoho ... owcow.html
I jeszcze to:
http://www.ciekawe-wakacje.pl/dojazd-do-chorwacji/
z wybranym cytatem z tego ostatniego:

poziom alkoholu w krwi:
Prawo dopuszcza 0,5 promila alkoholu w krwi, jeżeli kierowca nie spowodował wypadku. Przy jakimkolwiek wypadku samochodowym mandat jest większy. Prawo stanowczo zabrania spożywania alkoholu przez kierowców poniżej 24 lat, oraz kierowców zawodowych.

Do 0,5 promila alkoholu we krwi - mandat 700 kun
Od 0,5 do 1 promila alkoholu we krwi - mandat 1000-2000 kun
Od 1 do 1,5 promila alkoholu we krwi - mandat 2000-5000 kun
Ponad 1,5 promila - mandat 5000-15000 kun lub 60 dni aresztu


Starałem się wybrać linki do tekstów wyglądających na aktualne.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.09.2010 11:21

maslinka napisał(a):Przyjemnie jest po prostu napić się zimnego piwa w chorwackich temperaturach :D :papa:


Nic więcej do tego zdania nie można dodać :D co najwyżej kufel :wink: :D

Obrazek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.09.2010 12:37

bl napisał(a):z wybranym cytatem z tego ostatniego:

poziom alkoholu w krwi:
Prawo dopuszcza 0,5 promila alkoholu w krwi, jeżeli kierowca nie spowodował wypadku. Przy jakimkolwiek wypadku samochodowym mandat jest większy. Prawo stanowczo zabrania spożywania alkoholu przez kierowców poniżej 24 lat, oraz kierowców zawodowych.

Do 0,5 promila alkoholu we krwi - mandat 700 kun
Od 0,5 do 1 promila alkoholu we krwi - mandat 1000-2000 kun
Od 1 do 1,5 promila alkoholu we krwi - mandat 2000-5000 kun
Ponad 1,5 promila - mandat 5000-15000 kun lub 60 dni aresztu


Starałem się wybrać linki do tekstów wyglądających na aktualne.


Odniosę się od końca - wyglądające na aktualne czyli pewności nie Masz.

Co do tekstu: Przy jakimkolwiek wypadku samochodowym mandat jest większy to dla mnie oczywiste - jeśli jest Twoja wina to jest mandat (z automatu) a jeżeli Masz dopuszczalne 0,5 to mandat jest większy. Powyżej inne konsekwencje.
bl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bl » 02.09.2010 13:00

To ja się jednak trochę poupieram - z cytowanego przeze mnie tekstu wynika, że można sobie chlapnąć (o ile masz ukończone 24 lata i nie jesteś kierowcą zawodowym) tak do 0,5 promila i siąść za kółko. Robisz to jednak na własne ryzyko - jeśli spowodujesz wypadek, łupią Ci - poza innymi konsekwencjami - mandacik w wysokości 700 kun. Mało toto nie jest... A jeśli uda się przekroczyć magiczną granicę 0,5 promila (co w sumie nie jest takie trudne), konsekwencje stają się jeszcze bardziej bolesne.
Ergo - ja poprzez "dozwolone do 0,5 promila" rozumiem to, że mogę mieć tyle we krwi, siąść za kółko i z tego tytułu nie spotka mnie żadna dolegliwość. A tu, jeśli autor cytatu wiedział, co pisze, wychodzi, że bez dolegliwości się nie obejdzie przy jakimkolwiek poziomie powyżej 0,0.
Czy jest na sali ktoś, kto może to sprawdzić u źródeł? Bo ja po chorwacku nichuchu.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 02.09.2010 13:14

Czyli i tak kicha, bo ja prawka nie mam, a mój jest kierowcą zawodowym ;)
Ale zawsze mozna jechać w dwie pary i drugi kierowca się znajdzie ;)
Pozdrówka!
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.09.2010 13:37

mutiaq napisał(a):Czyli i tak kicha, bo ja prawka nie mam, a mój jest kierowcą zawodowym ;)


Kierowca zawodowy na urlopie już chyba nie jest zawodowy :lol:

bl napisał(a):...


I tu się z Tobą zgadzam - też nichuchu. :wink:
bl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bl » 02.09.2010 13:41

No pewnie. Zawodowy nie może pić przed lub w trakcie pracy, tj. gdy ma wieźć ludzi albo siąść za kółko tira czy innej ciężarówy...
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.09.2010 13:47

ines napisał(a):Maslinko Duba według mnie jest bardzo klimatycznym miejscem, ale już nie zadupiem ( masz rację :) choć we wrześniu było tam pusto.


Zgadzam się z Ines

W sierpniu na plaży można spotkać sporo osób , które przypłynęły z Riviery Makarskiej . . . i nie tylko

Obrazek


Pozdrawiam
Piotr
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 02.09.2010 14:19

Prawo o ruchu drogowym
:sm:

Artykuł 199

(1) kierowcy pojazdów kategorii C1, C1 E, C, CE, D, DE i H, jak jazda instruktora i kierowcy kategorii B pojazdu, który napędza podstawowych interesów (taksówkarzy, kierowców pogotowia, kierowcy z firmy i instytucje rządowe itp. .), czas wykonywania tych zadań oraz młody kierowca nie może prowadzić samochód na drodze i prowadzenia samochodu, aby rozpocząć, jeżeli organ narkotyków lub alkoholu.
(2) kierowcy pojazdów kategorii A1, A2, A, B, BE, F, G i M nie może prowadzić samochód na drodze i prowadzenia samochodu, aby rozpocząć, jeżeli organ narkotyków lub alkoholu powyżej 0,50 g / kg lub kwotę miligramów na litr w wydychanym powietrzu.
(3) Niezależnie od kierowcy w ustępie 2 niniejszego artykułu, których jednostka alkoholu do 0,50 g / kg lub równowartość w miligramach na litr oddech, jest zbieżny dla każdego naruszenia przewidzianych w ustawie, pod warunkiem że będzie jazda z alkoholu w organizmie do 0 , 50 g / kg, lub w odpowiedniej wysokości w miligramach na litr w wydychanym powietrzu za oddzielne przestępstwo, wykroczenie.
(4) uznaje się, że kierowca zaczął prowadzić samochód, jeśli pojazd jest uruchamiany z miejsca.
(5) obecność alkoholu w organizmie określa się poprzez analizę próbek krwi lub moczu, pomiar ilości litrów alkoholu w oddechu, badań lekarskich i innych metod i aparatów.
(6) uznaje się, że kierowca ciała ma leku jeśli obecność narkotyków określenia właściwych środków lub urządzeń, badania lekarskie lub badanie krwi lub moczu i krwi.
(7) grzywna w wysokości 700,00 Kuna są nakładane na kierowców i instruktorów jazdy w ustępie 1 niniejszego artykułu, jeżeli organ alkoholu do 0,50 g / kg lub równowartość w miligramach na litr w wydychanym powietrzu, a kierowcy w pkt 3 niniejszego artykułu, których jednostka alkoholu do 0,50 g / kg lub równowartość w miligramach na litr w wydychanym powietrzu odrębnego przestępstwa wykroczenia.
(8) grzywny, począwszy Od 1000.00 do 2000,00 Kuna są nakładane na kierowców i instruktorów jazdy, jeżeli organ alkoholu powyżej 0,50 do 1,00 g / kg lub równowartość w miligramach na litr w wydychanym powietrzu .
(9) grzywny od 2000,00 do 5000,00 Kuna są nakładane na kierowców i instruktorów jazdy, jeżeli organ alkoholu powyżej 1,00 do 1,50 g / kg lub równowartość w miligramach na litr w wydychanym powietrzu .
(10) grzywny w wysokości od 5000,00 do 15,000.00 HRK lub pozbawienia wolności do 60 dni są nakładane na kierowców i instruktorów jazdy w organizmie, gdy alkohol jest powyżej 1,50 g / kg lub kwotę miligramów na litr w wydychanym powietrzu lub jeśli organ ma narkotyków.
(11) grzywny w wysokości 500,00 Kuna są nakładane na kierowców i rowerów zaprežnog pojazdu, jeżeli organ alkoholu powyżej 0,50 g / kg lub równowartość w miligramach na litr w wydychanym powietrzu lub jeśli organ narkotyków .
---------------------------------------------------------------------------------
Tak przetłumaczyło google
bl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bl » 02.09.2010 14:31

Uff...
Czyli, o ile dobrze zrozumiałem, autor cytowanego fragmentu jednak wiedział, co pisze.
Czyli niby mogę jechać do 0,5 promila, ale jak spowoduję wypadek, to dostanę ekstra mandat.
Niby zatem dozwolone, ale karę można za to dostać.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 02.09.2010 22:23

ines napisał(a):ja wstępnie w niedziele wyjeżdżam, mam w planach cres i rab, ale jeśli pogoda będzie kiepska to zmykamy na południe :)
Pozdrawiam!


No to ... UZIVAJTE :!:
Sretan put :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
RWPG - Relacja Wiosłem Pisana Gdzieniegdzie :D - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone