Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

rower w kasku

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacek_jpj
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 23.05.2006
rower w kasku

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek_jpj » 11.06.2006 12:39

no wlasnie. na stronie : http://www.ambasadapoljska.hr/pl/info_dla_przy.htm#4
jest napisane :

"(...)obowiązku posiadania kasku dla uczestników ruchu drogowego korzystających z pojazdów jednośladowych"

mam rozumiec ze musze miec kask podczas jazdy rowerem? czy dotyczy to tylko skuterow/motorow?

ciagne caly zestaw 3rowerowy pod koniec czerwca do Cro i bylbym zobowiazany gdyby ktos mi wyjasnil te watpliwosc. Albowiem w PL jezdze bez kasku.
pzdr.
Jacek
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 11.06.2006 13:16

jacku!
nie chce cię namiawiać do popełniania przewinień ale będąc 4 razy w cro zauważyłam że malo kto stosuje się do tego przepisu...we wszystkich miasteczkach w których miałam okazje być mało widzialam że ktos poruszał się jednosladem w kasku...nawet na skuterach...mogłabym policzyć na paluszkach tych ludzi którzy się storowali do tego
pozdrawiam
jade
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 24.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jade » 15.06.2006 09:43

ja też zabieram rower i...kask. ale nie ze względu na przepisy, tylko na moje bezpieczeństwo. w tamtym roku widziałam kilka osób w kaskach, więc może to nie jest martwy przepis? musisz wypróbować na sobie 8)
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 15.06.2006 10:02

nie chce cię namiawiać do popełniania przewinień ale będąc 4 razy w cro zauważyłam że malo kto stosuje się do tego przepisu...we wszystkich miasteczkach w których miałam okazje być mało widzialam że ktos poruszał się jednosladem w kasku...nawet na skuterach...mogłabym policzyć na paluszkach tych ludzi którzy się storowali do tego

z tego co kiedyś czytałem w motorze lub autoświecie (nie pamiętam) kraje południowe mają dyspenzę na używanie kasków w okresie letnim (nie wiem od kiedy do kiedy) w tym również motocykliści z tym że automatycznie jadąc bez kasku trzeba ograniczyć prędkość chyba do 50 km/h. Czytałem to kilka lat temu więc nie biorę żadnej odpowiedzialności za aktualność powyższej wypowiedzi choć możliwe że właśnie dlatego widzimy w Cro wielu ludzi na mopelkach różnej maści i mocy bez kasków
antic
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 15.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) antic » 16.06.2006 21:39

madzia1981 napisał(a):jacku!
nie chce cię namiawiać do popełniania przewinień ale będąc 4 razy w cro zauważyłam że malo kto stosuje się do tego przepisu...we wszystkich miasteczkach w których miałam okazje być mało widzialam że ktos poruszał się jednosladem w kasku...nawet na skuterach...mogłabym policzyć na paluszkach tych ludzi którzy się storowali do tego
pozdrawiam


ja natomiast widziałem jak biały motorek z dumnym napisem POLICIJA zatrzymał skuter, którego prowadziła osoba bez kasku...

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone