Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

rondo przed Mariborem tam trzeba winetę!!!!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.09.2008 20:13

taurus napisał(a):
dids76 napisał(a):właśnie wróciłem z CRO ... teraz wiem na pewno że zawsze będę polecał trasę na Lenart.
Pozdrawiam


Witaj
Mam pytanie - w jakiej miejscowości przekraczałeś granicę
Słoweńsko - Chorwacką??

Pozdrawiam

Dokładnie niewiem jak się ta miejscowość nazywa ( po stronie CRO jest Gornji Macelj), ale jechałem A2 w CRO a po stronie Słoweńskiej była to droga nr9
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 23.09.2008 12:35

Dokładnie niewiem jak się ta miejscowość nazywa ( po stronie CRO jest Gornji Macelj), ale jechałem A2 w CRO a po stronie Słoweńskiej była to droga nr9


Witam

Dziękuje za odpowiedź. Przekraczałeś granicę głównym przejściem granicznym - myślałem, że może odbiłeś na mniejsze przejścia.
Macelj to loteria - raz uda się szybko przejechać a czasem nie.

pozdrawiam
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.09.2008 21:05

taurus napisał(a):
Dokładnie niewiem jak się ta miejscowość nazywa ( po stronie CRO jest Gornji Macelj), ale jechałem A2 w CRO a po stronie Słoweńskiej była to droga nr9


Witam

Dziękuje za odpowiedź. Przekraczałeś granicę głównym przejściem granicznym - myślałem, że może odbiłeś na mniejsze przejścia.
Macelj to loteria - raz uda się szybko przejechać a czasem nie.

pozdrawiam

Witam
Po stronie CRO było pusto po Słoweńskiej raczej tez stałem ok 10 minut ale na drodze po słoweńskiej stronie zaczynało się już robić ciasno, więc według mnie objazd na Ptuj i Lenart jest nie tylko alternatywą dla samej płatnej autostrady ( czy nawet jedynego na świecie płatnego ronda), ale jest drogą dzięki której można ominąć korki przed Mariborem.
Witold P.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 13.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witold P. » 24.09.2008 11:43

Kolego Lessar.
Powklejały się głupoty.Przepraszam.Moja odpowiedź dotyczyła siatki dróg w AM . Jechałem przez miasta Mureck,Lenart,Ptuj.Droga powrotna analogicznie. Moja nawigacja pokazywała każdą drogę.AM ver. 5.0.5.(553). I tak należy rozumieć mojego posta. Za zamieszanie przepraszam.
:papa: :hut:
Lessar
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 13.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lessar » 24.09.2008 20:09

Witold P. napisał(a):Kolego Lessar.
itd itd ........................
:papa: :hut:

Kolego !
Nie jestem pieniaczem i nie jestem taki pamiętliwy .
Wiem , że sam wrzuciłem na Forum moje gorące notatki i nie są one do końca precyzyjne ale jak wielu forumowiczów zaskoczony byłem sprawą kupowania winiet w Słowenii.
Dlatego też starałem się pomóc innym tak jak mogę i potrafię.
Pozdrawiam Ciebie i innych Forumowiczów z wątku "Rondo w Mariborze"
Lessar
partner
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 12.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) partner » 03.10.2008 00:30

Piotrek_B napisał(a):PARTNER
no to szukaj tego taryfikatora albo.......
partner napisał(a):...Jeśli znajdę taryfikator i będzie inaczej to to odszczekam, macie na to moje słowo.

8) :lol: 8)


Skoro słowo się rzekło to należy go dotrzymać.
W sprawie wysokości kar jest racja i minimalna kosztuje od 300 Eu lub połowę w zależności od jej regulowania.
Zwracam honor Januszowi za wkład pracy jakiej dokonał w prowadzeniu korespondencji. Szkoda tylko że nie podawałeś kwesti opłat aut powyżej 3,5T tzn, że opłacają za przejazd na bramkach lub inaczej gdyż DMC powyżej 3,5T dotyczy również pojazdów turystycznych, które jak się okazuje muszą wnosić inne opłaty.
I o to mi tu chodziło nazywając sprawę pieniactwem i straszeniem.
Nawiasem mówiąc może ktoś wie jak te opłaty wyglądają dla poj. pow. DMC 3,5t? Niestety stale będąc w drodze nie bardzo znajduję czas na dokładne sprawdzenie Słoweni.

Natomiast co do polemiki z innymi forumowiczami którzy zabrali głos np. w sprawie logiki, to dodam tylko, że nie da się wyciągnąć innych wniosków, gdy informacja jest nie pełna, no chyba że jeździ się tylko osobówkami i wszystko odczytuje się tylko pod nie.
Jak już gdzieś pisałem tu na forum, był okres w Polsce gdy płaciliśmy na pojazdach powyżej 3,5T DMC podatek od posiadanych środków transportów, podatek drogowy i dodatkowo za przejazd "autostradami" (niestety w cydzysłowiu bo jak inaczej uznać odcinek wówczas ok. 70km na A2 i 50 na A4).
Wycofano się z tego a dzisiaj chcą do tego wrócić. Przez myśl mi nie przeszło że Słoweńcy mogą być tak debilni jak Polski Rząd by doprowadzać do tego samego.
Niestety nie jeżdżę po słoweni innymi pojazdami jak osobowymi więc rozumowanie moje było logiczne posiadając tylko te inf. które były w temacie.
Ponadto nie da się zwiać ciężarówką z autostrady bez ujszczenia opłaty...
No chyba że głupa ktoś pali jadąc kempingiem o DMC powyżej 3,5T...
I to TYLE co mam do dodania.
Sorry tylko jeszcze za to że tak długo się nie odezwałem ale niestety nawalił mi komp w autku a moim maleństwem wracam tylko co jakiś czas do domku, więc trochę to trwało.
Pzdr.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.10.2008 07:38

partner napisał(a):Nawiasem mówiąc może ktoś wie jak te opłaty wyglądają dla poj. pow. DMC 3,5t? Niestety stale będąc w drodze nie bardzo znajduję czas na dokładne sprawdzenie Słoweni.


Do czasu wprowadzenia systemu poboru elektronicznego - po staremu

Płatności na bramkach dla pojazdów kat. 3 i 4

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.10.2008 09:52

Przeczytałem wszystkie posty dotyczące ronda i jednym zdaniem:
Niezły cyrk z tym rondem.
Pozdrawiam. :papa:
partner
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 12.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) partner » 03.10.2008 20:05

Janusz Bajcer napisał(a):
partner napisał(a):Nawiasem mówiąc może ktoś wie jak te opłaty wyglądają dla poj. pow. DMC 3,5t? Niestety stale będąc w drodze nie bardzo znajduję czas na dokładne sprawdzenie Słoweni.


Do czasu wprowadzenia systemu poboru elektronicznego - po staremu

Płatności na bramkach dla pojazdów kat. 3 i 4

Obrazek


No tak czyli w takim przypadku nie ma opcji uniknięcia opłaty za przejazd autostradą. Więc brzmienie tego zdania o karach dla pojazdów powyżej 3,5 t obecnie jest bez sensu i wprowadza w błąd ludzi, którzy na co dzień jednak czytają wszystko to co do nich się odnosi tak jak w moim przypadku...
A ciekaw jestem co by te policaj majstry zrobiły gdybym jechał kempingiem o DMC powyżej 3.5 t i bez winiety...
W końcu płaciłbym na bramkach.
Czy coś o tym ktoś pisał na forum?
Burdel zrobili na tych swoich drogach niesamowity.
W tym roku jechałem przez Słowenię pierwszy raz od 20 lat, jakoś ich zawsze omijałem ale w tamtych latach jeździło się bez stresowo a teraz trza kombinować.
Jeszcze raz sorry Janusz i dzięki za info.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.10.2008 20:47

Na samochód osobowy z przyczepą obowiązuje winieta.

Pojazd osobowy plus przyczepa nie mogą przekraczać DMC 3.5 tony :!:

Poczytaj forum karawaningu
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 03.10.2008 20:51

partner napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
Do czasu wprowadzenia systemu poboru elektronicznego - po staremu

Płatności na bramkach dla pojazdów kat. 3 i 4


No tak czyli w takim przypadku nie ma opcji uniknięcia opłaty za przejazd autostradą.


Jest taka opcja. Bramki na autostradach są nadal, tylko niektóre są otwarte i przez nie przejeżdżają ci, którzy są zobowiązani mieć winietę. Jak przez taką bramkę przejedziesz ciężarowym (albo kamperem >3,5t) to unikasz opłaty i należy Ci się taka sama kara jak za brak winiety w osobowym.


partner napisał(a):Więc brzmienie tego zdania o karach dla pojazdów powyżej 3,5 t obecnie jest bez sensu i wprowadza w błąd ludzi, którzy na co dzień jednak czytają wszystko to co do nich się odnosi tak jak w moim przypadku...


Przeczytaj co na ten temat napisał między innymi zawodowiec:
forum/viewtopic.php?p=308066#308066
To zdanie jest logiczne. W uproszczeniu: jedziesz osobowym bez winiety -> kara. Wjeżdżasz ciężarowym w bramkę dla osobowych -> unikasz opłaty -> kara.

partner napisał(a):Burdel zrobili na tych swoich drogach niesamowity.


Co prawda to prawda, ale chodzą słuchy, że już im się Unia dobrała do dupy i grozi im za to wysoka kara.

pozdrav K
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.10.2008 14:54

Ucieczka samochodu > 3.5 t (brak winiety) :?: :wink: :lol:

Obrazek
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 04.10.2008 15:29

heh ;D :)
partner
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 12.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) partner » 06.10.2008 07:50

To zdanie jest logiczne. W uproszczeniu: jedziesz osobowym bez winiety -> kara. Wjeżdżasz ciężarowym w bramkę dla osobowych -> unikasz opłaty -> kara.
pozdrav K


No tak, w takim rozumieniu jak piszesz jest jak największy sens, ale to już jazda "po bandzie" by taki numer wyciąć.
Albo trzeba mieć niezły "bałagan na półkach" jadąc pow. 3,5t, dosłownie na hama...

Na samochód osobowy z przyczepą obowiązuje winieta.
Pojazd osobowy plus przyczepa nie mogą przekraczać DMC 3.5 tony


Raczej myślałem o pojeździe bez przyczepy, takie są robione na "busach" o DMC pow. 3,5t. Wówczas masz kemping o większym DMC i obowiązują uprawnienia kat. "C" do prowadzemnia pojazdów o ciężarze całkowitym pow. 3.5t, albo np. na podwoziu autobusu.
Pozdrawiam.
rozczarowana
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rozczarowana » 06.10.2008 11:39

witam po bardzo długim oczekiwaniu na jakikolwiek odzew ze strony ambasady tak jak obiecałam zamieszczam treść otrzymanego maila jednak to nic pocieszającego ale być może faktycznie kiedyś otrzymam jednoznaczną odpowiedź na którą pozostaje mi dalej grzecznie czekać 8)

Szanowna Pani,

w odpowiedzi na skierowane do nas zapytanie dotyczące zasadności nałożenia mandatu za brak posiadania winiety na rondzie Pesnica, chciałbym poinformować, że do dnia dzisiejszego komenda policji w Mariborze nie udzieliła nam odpowiedzi na skierowaną do niej korespondencję, w której prosiliśmy o ustosunkowanie się do podnoszonych przez Panią zastrzeżeń.
O wszelkich nowych okolicznościach w powyższej sprawie poinformujemy Panią.

Z wyrazami szacunku,

Marcin Masiulanis
Konsul
Ambasada RP w Lublanie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
rondo przed Mariborem tam trzeba winetę!!!!! - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone