Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

rondo przed Mariborem tam trzeba winetę!!!!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lessar
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 13.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lessar » 14.09.2008 00:28

Obrazek

Na żółto drogi płatne , na czerwono rozwiązanie bezpłatne.
Na uwagi wcześniejsze , są przed rondem tabliczki o opłacie za przejazd.
Witold P.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 13.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witold P. » 14.09.2008 11:36

Wczoraj na powrocie przez Maribor 3-krotnie zjeżdżałem z płatnej drogi expresowej aby znaleźć odpowiedni dojazd do drogi 437 i dzisiaj na jednej z map internetowych znalazłem objazd 300 m dojazdu i wyjazdu od strony Austrii , tuż przed dojechaniem do nieszczęsnego ronda ( ok 300 m a może mniej , jadąć od strony Austrii należy skręcić w lewo w malutką drogę w lewo , jedziemy równolegle do drogi 437 , skręcamy w lewo ( jadąc jakgdyby po angielsku obok nieszczęsnego ronda ) po ok 300 m skręcamy w prawo , przecinamy drogę prowadzącą do tegoż ronda i lokalną dróżką wjeżdżamy w sieć lokalnych ulic przedmieść Mariboru.

GPS z Auto Mapą 5 nie pokazuje tych małych dróg.

Dla zainteresowanych służę pomocą , spróbuję jutro podać linka gdzie widać ten objazd , być może widziałem go na Google Earth ( byłem na tej drodze ale z perspektywy kierowcy nie widziałem tego rozwiązania )

Pozdrawiam
Lessar


Nieprawda!!! Jechałem trasą Mureck,Lenart,Ptuj...w/w AM pokazywała wszystkie drogi.Dojechałem bez problemów.Trasę edytowałem etapowo.
Po dojechaniu do Mureck wyznaczałem drogę do Lenart,potem do Ptuj.I odwrotnie.Podziekowania dla kolegów przecierających trasę.POLECAM!!
Lessar
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 13.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lessar » 14.09.2008 23:58

Drogi kolego !
Niedokładnie i chyba zbyt szybko przeczytałeś mojego posta.
Konstatując :
Jeśli granicę Austrii ze Słowenią przekroczycie jadąc autostradą to MUSICIE wykupić winiety !!!
Jeśli chcecie wjechać na drogę 437 bez płacenia to trzeba zjechać z A9 jeszcze w Austrii i dotrzeć do drogi 437.
I aby nie płacić za przejazd przez rondo na końcu drogi 437 w Mariborze , a w zasadzie na jego przedmieściach to tu sugeruję mojego wczorajszego 2-go posta z małym zdjęciem z Google Earth , jest możliwośc objazdu tegoż ronda ( zjazd w lewo z drogi 437 ok 300 m przed rondem ) i dalej małymi lokalnymi dróżkamii przejechania przez Maribor ale wymaga to trochę gimnastyki.
NIGDY też nie wjeżdżajcie na "Drogę Szybkiego Ruchu" - PŁATNA !!!

Jeśli chodzi o trasę Mureck do Ptuj nie ma żadnych wątpliwości , że droga nie wymaga winiet i GPS to pokazuje prawidłowo ale taki przejazd należy "wymusić" w GPS ( przynajmniej w Auto Mapie ).

Pozdrawiam
Lessar

PS Tak naprawdę to nie wiem co w Twoim poście znaczy , czego dotyczy słowo "Nieprawda!!!" ( mając na uwadze napisany przeze mnie wczoraj tekst tekst )
Jeśli możesz to napisz że :
Niprawdą jest , że .....
itd itd
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 15.09.2008 08:31

Lessar napisał(a):Obrazek

Na żółto drogi płatne , na czerwono rozwiązanie bezpłatne.
Na uwagi wcześniejsze , są przed rondem tabliczki o opłacie za przejazd.


Możesz wrzucić trochę większą mapkę?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.09.2008 14:16

Na moje kolejne pytanie następującej treści:

"Bardzo dziękuję za szybka odpowiedź , ale dalej nie wiem czy jest obowiązek posiadania winiety na rondzie Pesnica w Mariborze na odcinku wjazdu na niego z drogi niepłatnej nr 437 i wyjazdu z niego na drogę niepłatną nr 3. ???

Z powazaniem Janusz Bajcer"


Dziś otrzymałem taką odpowiedź z Ambasady RP w Słowenii:

"Szanowny Panie,

Z wyjaśnień jakie otrzymaliśmy ze strony agencji DARS, która odpowiedzialna jest za płatne odcinki dróg w Słowenii, w chwili obecnej na rondzie Pesnica koło Mariboru wymagane jest posiadanie winiety. Z uwagi na spór trwający pomiędzy agencją DARS a słoweńskim inspektoratem drogowym, w przyszłości może nastąpić zmiana w zakresie obowiązku posiadani winiety na tym odcinku drogi.

Z poważaniem,
Marcin Masiulanis
Ambasada RP w Lublanie"


A to moja moja odpowiedź-komentarz:

"Dziękuję bardzo - teraz wszytko jasne.

Ale jest to dla mnie całkowicie niezrozumiałe , jak można pobierać opłaty za przejazd rondem , jeśli wjeżdża się na niego z drogi niepłatnej i wyjeżdża z niego na drogę niepłatną.
35 euro za "kółko" po rondzie - ta najdroższa karuzela świata."
:!: :!: :!:
rozczarowana
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rozczarowana » 15.09.2008 14:35

Janusz ty chyba masz jakieś "chody" w tej ambasadzie ( żartuję oczywiście) bo ja czekam i czekam i odpowiedzi jak nie ma tak nie ma.
Może wysyłasz na jakiegoś innego maila ja wysłalam na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.09.2008 14:40

rozczarowana napisał(a):Janusz ty chyba masz jakieś "chody" w tej ambasadzie ( żartuję oczywiście) bo ja czekam i czekam i odpowiedzi jak nie ma tak nie ma.
Może wysyłasz na jakiegoś innego maila ja wysłalam na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Pan Marcin chyba mnie lubi :lol: :wink: :papa:
who
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) who » 15.09.2008 15:55

:arrow: Janusz
Wynika z tego, że mają nie gorsze bordello organizacyjne, niż my. Z tym , że
pod płaszczykiem bordella, kroją tjuristiew na żywca. Pewnie u nich anestezjolodzy też strajkują (albo wyjechali do GB).
Stanek
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 13.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanek » 15.09.2008 19:15

Lessar napisał(a):
Jeśli chodzi o trasę Mureck do Ptuj nie ma żadnych wątpliwości , że droga nie wymaga winiet i GPS to pokazuje prawidłowo ale taki przejazd należy "wymusić" w GPS ( przynajmniej w Auto Mapie ).



I taki wariant wybrałem wracając wczoraj z Chorwacji i jadąc 1 września. W Automapie trzeba faktycznie to wymusić ale nie ma z tym problemu wystarczy postawić jeden lub dwa punkty pośrednie. Wariant ten wybrałem po poście rozczarowanej i teraz widzę że słusznie. Trasa bezproblemowa. Mały ruch na drodze. Wielkie dzięki dla osób które przetarły szlak.
Lessar
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 13.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lessar » 15.09.2008 19:32

el_guapo napisał(a):
Lessar napisał(a):Obrazek

Na żółto drogi płatne , na czerwono rozwiązanie bezpłatne.
Na uwagi wcześniejsze , są przed rondem tabliczki o opłacie za przejazd.


Możesz wrzucić trochę większą mapkę?


Nie potrafię zamieścić zdjęcia , może ktoś pomoże please ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.09.2008 19:48

Lessar napisał(a):Nie potrafię zamieścić zdjęcia , może ktoś pomoże please ?


Obrazek
Lessar
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 13.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lessar » 15.09.2008 22:35

Dzięki za pomoc !
Pozdrawiam
Lessar
darius
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 21.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darius » 16.09.2008 16:50

Witam,
Od paru dni przeglądam ten temat bo jechałem przez to nieszczęsne rondo 2 razy (23.08 i 6.09) i raz je obszedłem całe na piechotę.
Niestety potwierdza sie bałagan na słoweńskich drogach bo z jednej strony przed rondem przy wjeździe z drogi nr 437 i 3 jest znak, że obowiązuje winieta a z drugiej oznakowanie nie pokazuje, że jest to droga (rondo) ekspresowa lub autostrada na której wg rozporządzenia obowiązują winiety.
Dopiero po zjeździe z ronda na drogę H2 jest znak "droga ekspresowa" i przy zjeździe z niej też jest znak "koniec drogi ekspresowej". Wynika to z tego, że pewnie DARS musi to rondo utrzymywać (zarządzać) w ramach umowy na zarządzanie autostradami i drogami ekspresowymi i nie ma z tego tytułu żadnych przychodów i próbuje powiekszyć sobie dochody stawiajac bezprawnie znak że obowiazują winiety przed rondem.
Jeśli chodzi o objazd ronda zaproponowany przez Lessara to sadzę, że w stronę Mariboru nie jest to możliwe ponieważ znaki nie pozwalaja tam wjechać. Jest to wąska droga asfaltowa na którą z drogi 437 są dwa wjazdy przed jednym jest znak "zakaz skrętu w lewo" przy drugim "zakaz ruchu" a pod nim tabliczka "dovoljeno za kolesarje in traktorje" chyba to znaczy że "nie dotyczy rowerów i traktorów". Natomiast wjeżdżając na tę drogę od strony Mariboru (przecinając drogę nr 3) nie ma tam żadnego oznakowania i wjazd jest teoretycznie możliwy. Ale jeżeli droga jest tylko dla traktorów i rowerów to policja zaraz sie będzie czepiać widząc na niej jakikolwiek ruch samochodowy.
Pozdrawiam
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.09.2008 22:49

właśnie wróciłem z CRO , jechałem przez Ptuj (tankowałem za 1,13 euro) Lenart , Mureck. Bez winety bez stresu, a co najśmiesziejsze przed Wiedniem na parkingu spotkałem gościa który jechał z winetą przez Maribor a wyprzedzał mnie na chorwackiej autostradzie przed Słoweńską granicą (Podobno był korek w Mariborze, nie wiem nie jechałem). Staliśmy jeszcze dzisiaj około 2h w korku w samym Wiedniubo sie Austyjakom napraw przez weekend zachciało.Ale teraz wiem na pewno że zawsze będę polecał trasę na Lenart.
Pozdrawiam
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 22.09.2008 14:30

dids76 napisał(a):właśnie wróciłem z CRO ... teraz wiem na pewno że zawsze będę polecał trasę na Lenart.
Pozdrawiam


Witaj
Mam pytanie - w jakiej miejscowości przekraczałeś granicę
Słoweńsko - Chorwacką??

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
rondo przed Mariborem tam trzeba winetę!!!!! - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone