Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ROMA - Veni, vidi, vici... COV-ici, sriči....

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
ROMA - Veni, vidi, vici... COV-ici, sriči....

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.01.2022 17:49

1.Obrazek

2. Obrazek

3. Obrazek

4. Obrazek

5.Obrazek

6.Obrazek

7. Obrazek

8. Obrazek

9. Obrazek

10. Obrazek

11. Obrazek

12. Obrazek

13. Obrazek

14. Obrazek

15. Obrazek

16. Obrazek

17. Obrazek

18. Obrazek

19. Obrazek

20. Obrazek

:roll: :roll: :roll:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.01.2022 17:57

Widząc sam tytuł byłam pewna, że to będzie relacja Tonego...
:papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 02.01.2022 18:13

piekara114 napisał(a):Widząc sam tytuł byłam pewna, że to będzie relacja Tonego...
:papa:

Też tak miałam :oczko_usmiech:

Widzę Tony, że sporo fajnego Rzymu widziałeś ... :oczko_usmiech:
No i piękne Tivoli i urocze Anzio będzie :D

Pisz, nie ociągaj się za bardzo :smo:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 02.01.2022 18:23

My po 2 tygodniach na przełomie czerwca/lipca 2022 po pobycie w cro mamy zarezerwowane 4 dni pod Florencją plus szukamy 5 dni w Rzymie. Będziemy obserwować Twój wątek.
Ostatnio edytowano 02.01.2022 19:32 przez amatus1, łącznie edytowano 1 raz
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.01.2022 18:52

Z nowym rokiem z kolejną eskapadą...

Pozdrawiam,
Wojtek
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 02.01.2022 20:33

Rozpędzaj się bo na italiańskiej ziemi mam stanąć już w czwartek i szczególnie interesi mnie to "COV-ici, sriči...." :D
A Rzym z przyjemnością powspominam.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 02.01.2022 20:39

tony montana napisał(a):Obrazek[/img]

FAJOWE !
Co prawda to nie to samo co mgły, deszcze i zimno Irlandii, Szkocji itp. ale mnie się bardzo podoba :lol: ...
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 02.01.2022 21:35

a skąd kurna wziąłeś fote nr.10 ?
nawet Cowit nie sprawi że jest tam tak pusto,
:wink:
Rzym,
z ciekawością sobie poprzypominam,
HNY,
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.01.2022 09:09

piekara114 napisał(a):Widząc sam tytuł byłam pewna, że to będzie relacja Tonego...
:papa:


Hmm ciekawe po czym poznać ;)

mysza73 napisał(a):
Widzę Tony, że sporo fajnego Rzymu widziałeś ... :oczko_usmiech:
No i piękne Tivoli i urocze Anzio będzie :D

Pisz, nie ociągaj się za bardzo :smo:


Jak zwykle zacznę z kopyta a potem..... :smo:

amatus1 napisał(a):My po 2 tygodniach na przełomie czerwca/lipca 2022 po pobycie w cro mamy zarezerwowane 4 dni pod Florencją plus szukamy 5 dni w Rzymie. Będziemy obserwować Twój wątek.


Rzym w lipcu? Serdecznie współczuję ;)
:roll: :oczko_usmiech:


Franz napisał(a):Z nowym rokiem z kolejną eskapadą...

Pozdrawiam,
Wojtek


Udało się (choć z przygodami) wyjechać w drugie święto i wrócić w Nowy Rok (tez z przygodami)

margaret-ka napisał(a):Rozpędzaj się bo na italiańskiej ziemi mam stanąć już w czwartek i szczególnie interesi mnie to "COV-ici, sriči...." :D
A Rzym z przyjemnością powspominam.


U, to do czwartku niewiele się pojawi.

COV-ici oznacza, że:

1. maseczki także na dworze, w parku etc
2. pełno wszelkiego rodzaju służb nakazujących naciągnięcie "opadniętej" maseczki na nos (a najlepiej na oczy) :boss:
3. pomimo terroru maseczkowego (ja jestem po 3 dawkach i generalnie ZA aby nie było wątpliwości) - pełno ludzi jara śmierdzące fajki przy innych, w kolejkach, na ulicy, w knajpach
4. autobusy jeżdżą jak chcą, w środkach transportu musi być maska FFP2 (zwykła chirurgiczna nie wystarczy, policja zwraca uwagę)
5. wszędzie paszporty covid sprawdzają, w niektórych sklepach mierzą temperaturę

:papa:

Potter napisał(a):FAJOWE !
Co prawda to nie to samo co mgły, deszcze i zimno Irlandii, Szkocji itp. ale mnie się bardzo podoba :lol: ...


Nie potwierdzam. W Szkocji dużo słońca.
Nie byłaś ani razu to nie wiesz :smo: :lool: :lool:


599 napisał(a):a skąd kurna wziąłeś fote nr.10 ?
nawet Cowit nie sprawi że jest tam tak pusto,
:wink:
Rzym,
z ciekawością sobie poprzypominam,
HNY,


Zalety wczesnoporannych spacerów
Pusta Di Trevi, Piazza Navona, plac przed Panteonem etc

:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.01.2022 09:41

UNO.

Lot z Modlina wykupiony w połowie listopada. Drogo jak na standardy tego połączenia. No ale wylot w drugie święto, powrót w Nowym Roku.
Do tego kilkanaście dni przed wylotem Italia ogłasza, że niezależnie od tego, czy masz czipa po 10 dawkach czy nie - musisz mieć test. Na szczęście antygen wystarczy, natomiast ten ma ważność 24 h.
W pierwsze święto w Trójmieście nie da rady się stestować, nic nie działa.

Na Modlin Airport od 8 rano działać ma "testowalnia", potwierdzam telefonicznie w Centrum Damiana.
Nazwa istotna, bo ta i druga organizacja z inną budką zgotowały ludziom piekło.

Z domu wyjeżdżamy 5.20, parking i w kolejce (wydawałoby się niedługiej, ok 25-30 osób na oko) stajemy ok. 9 rano.
Za nami sukcesywnie tworzy się spora kolejka. Nic to, samolot mamy 11.55 przecież zdążymy - 3 godziny.

Piździ mróz - minus 10.
Kolejka porusza się w ślimaczym tempie. Z jednej strony kontenerka zmarznięty pan zapisuje w komputerze dane i wydaje skierowanie oraz pobiera kasę.... 460 zł za 4 osoby...z drugiej strony w pomieszczeniu metr dwadzieścia na 80 cm Pan robi testy, wyniki są po 10 minutach.

Wymieniamy się co chwila część z nas idzie się ogrzać na lotnisko - 50 metrów od budki.
Stoję i tańczę, bo ustać na miejscu się nie da tak zimno. Czuję się jak drwal na Syberii czekający w kolejce do wypłaty w budce.
Tylko, że tutaj to ja płacę.

Godzina 10, kolejka posuwa się CORAZ WOLNIEJ, zaczynają się akcje podchodzenia ludzi z końca kolejki i pytania, czy mogą się wepchać, bo oni mają samolot niedługo. Wszyscy mamy.

O 10.45 zaczyna mi się mimo pizgającego mazowieckiego mrozu robić gorąco.... k.... jest szansa, że nie zdążymy na samolot.
O 11.00 do nóg osób na początku kolejki (w tym nas) pada wyjąca z płaczu młoda kobieta, ledwo można ją zrozumieć, ale rozumiemy, że ona musi zdążyć na samolot bo ktoś z rodziny umiera i chce zdążyć....
Dziewczyna wchodzi z nami na piątego.

O 11.20 mamy 4 wyniki testu i na LAST CALL biegniemy omijając kolejki (Żona wcześniej załatwiła) do sprawdzenia paszportów, wskakujemy na początek kolejki do kontroli osobistej - wszystko to trwało 3 minuty....
Całe szczęście lotnisko Modlin niewiele większe od kurnika i zaraz jako jedni z ostatnich pasażerów przybiegamy zziajani jak Zatopek Emil na gejta, spoceni jak znany arcybiskup w tvn zasiadamy w samolocie, 2 minuty po nas "boarding completed".....

ZDĄŻYLISMY

Ile osób nie poleciało swoimi lotami to nie wiem, ale jeśli ktoś tego nie zgłosił do telewizji, gazet co tak się działo - to już nie wiem, chyba jesteśmy bezwolnym już narodem....

Czy ktoś słyszał o tym skandalu z testami na lotnisku MODLIN w dniu 26.12.2021?????????????

:roll: :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.01.2022 10:43

Ja planowałam Neapol na styczeń na ferie, ale postanowiłam się wstrzymać z planami, bo z włoskimi pomysłami nic nie wiadomo, a jak ogłosili testy dla każdego to całkiem zrezygnowałam z pomysłu...
Stresu na lotnisku nie zazdroszczę... Ale ostatnio tak jest w wielu punktach testowania, kolega na test PCR czekał 5h....
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.01.2022 12:09

piekara114 napisał(a):Ja planowałam Neapol na styczeń na ferie, ale postanowiłam się wstrzymać z planami, bo z włoskimi pomysłami nic nie wiadomo, a jak ogłosili testy dla każdego to całkiem zrezygnowałam z pomysłu...
Stresu na lotnisku nie zazdroszczę... Ale ostatnio tak jest w wielu punktach testowania, kolega na test PCR czekał 5h....


Czekał NA TEST, czy na WYNIK TESTU?
:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.01.2022 13:59

DUE

Na lotnisko Ciampino lądujemy zgodnie z planem o 14.10. Wita nas jedna pani z obsługi, pyta, czy mamy paszporty covid - pokazujemy, looka tylko pobieżnie, nic nam po nich nie pika, czy aktualne (wszędzie potem pikają nam te green passy tymi maszynami!), pyta czy mamy testy - mówimy, że mamy, ale nie zdążyłem wyjąć bo już machnęła ręką.....
a mogliśmy przez nie nie polecieć w ogóle....

O PLF w ogóle nie pytała, w żadnej bazie nic nie sprawdzała, wszystko na stojąco na środku korytarza.

Jest niedziela. Jako, że będziemy tutaj w sumie do soboty czyli niby 6 nocy ale 7 dni zdecydowałem się na zakup kart CIS (tygodniowa od momenty skasowania), cena 24 Euro. Wygląda na sporo, ale de facto już po dwóch trzech przejazdach dziennie się zwraca (bilet jednorazowy ważny 100 minut kosztuje 1,50 Euro), na tych biletach można jechać autobusem 720 lub 520 do metra, wszystkimi tramwajami, autobusami, metrem, koleją, a także np. do Ostii (nie pojechaliśmy do Ostii, bo wybraliśmy Tivoli i Anzio, gdzie jedzie się na osobnych biletach)
Bilet kasuje sie tylko raz - na początku, trzeba wpisać imię i nazwisko i datę urodzenia, są kontrole!

Kupuję CIS u Pani w okienku i idziemy na pobliską wyjścia z lotniska fermatę, aby wsiąść w autobus 720 w celu dojazdu do stacji metra Laurentina (stamtąd metrem do stacji Piramide), a potem w deszczu na Zatybrze, gdzie mamy pierwszego apartmana na trzy noce.
Obrazek

Porta San Paulo z roku 275
Obrazek

Pani już na nas czeka i wręcza klucze do Happy House (tak się nazywa place), prysznic i jedziemy tramwajem numer 8 (jeździ bardzo często) na Trastevere i od razu lądujemy we właściwym miejscu

Santa Maria de Trastevere - jedna z najstarszych świątyni w Rzymie
Obrazek

Obrazek

Trwa nabożeństwo więc nie wchodzimy
Obrazek

Obrazek

Fiume Tevere wieczorową (albo popołudniową raczej) porą
Obrazek

Obrazek

I Zamek Św. Anioła po raz pierwszy
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A potem....
Obrazek

:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.01.2022 15:38

tony montana napisał(a):
piekara114 napisał(a):Ja planowałam Neapol na styczeń na ferie, ale postanowiłam się wstrzymać z planami, bo z włoskimi pomysłami nic nie wiadomo, a jak ogłosili testy dla każdego to całkiem zrezygnowałam z pomysłu...
Stresu na lotnisku nie zazdroszczę... Ale ostatnio tak jest w wielu punktach testowania, kolega na test PCR czekał 5h....

Czekał NA TEST, czy na WYNIK TESTU?
:papa:
Tyle czekał na pobranie wymazu....
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.01.2022 16:07

piekara114 napisał(a):
tony montana napisał(a):
piekara114 napisał(a):Ja planowałam Neapol na styczeń na ferie, ale postanowiłam się wstrzymać z planami, bo z włoskimi pomysłami nic nie wiadomo, a jak ogłosili testy dla każdego to całkiem zrezygnowałam z pomysłu...
Stresu na lotnisku nie zazdroszczę... Ale ostatnio tak jest w wielu punktach testowania, kolega na test PCR czekał 5h....

Czekał NA TEST, czy na WYNIK TESTU?
:papa:
Tyle czekał na pobranie wymazu....


Przed lotem? Jeśli nie - olałbym to.
Następna strona

Powrót do Włochy - Italia

cron
ROMA - Veni, vidi, vici... COV-ici, sriči....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone