Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

rodzaje chleba w Cro

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 16.12.2009 19:24

zebik napisał(a):

Polecam do Cro wziąć tzw. "deski" czyli pieczywo chrupkie typu wasa. Masa spada momentalnie. :D :D



W moim przypadku masa spadałaby szybciej niż momentalnie--patrzeć na "deskę" nie mogę, a co dopiero ją jeść :D :D

Mnie pieczywo w Cro smakuje, wybredny nie jestem, brakuje mi tylko chlebka białego pieczonego na zakwasie. Kupuję go pod Węgrowem, przy każdym pobycie na działce.
JJMS
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 20.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) JJMS » 25.03.2010 09:31

Nie ma co narzekać. Jak się weszło między wrony trzeba krakać jak i one. Jedziemy do obcego kraju, inne smaki, inne przyzwyczajenia i albo je akceptujemy albo wieziemy swojskie jadło z domu. My staramy się "integrować " z tubylcami. W tym roku spróbujemy chleba z maslinką (choć nie jesteśmy amatorami oliwy). A może to jest smaczne!!
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 25.03.2010 11:40

maciek1956 napisał(a):
zebik napisał(a):

Polecam do Cro wziąć tzw. "deski" czyli pieczywo chrupkie typu wasa. Masa spada momentalnie. :D :D



W moim przypadku masa spadałaby szybciej niż momentalnie--patrzeć na "deskę" nie mogę, a co dopiero ją jeść :D :D

Mnie pieczywo w Cro smakuje, wybredny nie jestem, brakuje mi tylko chlebka białego pieczonego na zakwasie. Kupuję go pod Węgrowem, przy każdym pobycie na działce.


To nie są "deski" tylko dykta, a te białe to styropian. świństwo do kwadratu!
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 25.03.2010 12:48

W Chorwacji jest już wybór, nie ma co wybrzydzać, parę lat temu były tylko białe buły, a w ubigłym roku jedliśmy bardzo dobry chlebek ciemny, nie pamiętam jak się nazywał. Pekarnie mają coraz większy asortyment :lol:
JJMS
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 20.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) JJMS » 25.03.2010 15:39

MWN - jestem z Tobą!
I fakt - w piekarniach do wyboru do koloru. Tylko ten palec....czasami boli. Szczególnie jak rodzinka wybiera, a moze pzrebiera?!
rok2
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.11.2009
wirusy

Nieprzeczytany postnapisał(a) rok2 » 21.04.2010 16:06

Prosze nie wchodzić na wiadomosc od mirko - rodzaje chleba w Puli - są do niej "podczepione wirusy!!!
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: wirusy

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 21.04.2010 16:42

rok2 napisał(a):Prosze nie wchodzić na wiadomosc od mirko - rodzaje chleba w Puli - są do niej "podczepione wirusy!!!


usunieto :?
marena01
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 21.03.2016
Chleb nasz powszedni

Nieprzeczytany postnapisał(a) marena01 » 08.09.2019 07:46

Witam proszę o podpowiedzi jaki chleb lub pieczywo jest najsmaczniejszy w Chorwacji ?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Chleb nasz powszedni

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 08.09.2019 10:40

A jesteś pewien, że będzie Ci smakowało to samo co mi?
Dla mnie najważniejsze, żeby był z pekary.
Pieczywo z marketu to taki sam szajs jak u nas.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chleb nasz powszedni

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.09.2019 11:14

marena01 napisał(a):Witam proszę o podpowiedzi jaki chleb lub pieczywo jest najsmaczniejszy w Chorwacji ?

Post przeniesiony do starego wątku o chlebie.

W tym roku w Pakoštane wszystkim smakował crni kruh z pekary.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Chleb nasz powszedni

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 08.09.2019 11:34

marena01 napisał(a):Witam proszę o podpowiedzi jaki chleb lub pieczywo jest najsmaczniejszy w Chorwacji ?


Świeże, Maxik , świeże.... :oczko_usmiech:
marena01
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 21.03.2016
Re: Chleb nasz powszedni

Nieprzeczytany postnapisał(a) marena01 » 08.09.2019 16:55

Janusz Bajcer napisał(a):
marena01 napisał(a):Witam proszę o podpowiedzi jaki chleb lub pieczywo jest najsmaczniejszy w Chorwacji ?

Post przeniesiony do starego wątku o chlebie.

W tym roku w Pakoštane wszystkim smakował crni kruh z pekary.


dzięki Janusz

anakin napisał(a):A jesteś pewien, że będzie Ci smakowało to samo co mi?
Dla mnie najważniejsze, żeby był z pekary.
Pieczywo z marketu to taki sam szajs jak u nas.


dzięki anakin,rozwiń myśl napisz jaki ci smakował ?
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 08.09.2019 18:08

Francuz z pekary. Do oliwy i serów wg. mnie najlepszy.
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 08.09.2019 19:51

Najlepszy jest chleb z kukurydzy(kukuruzni kruh) albo ciemny(crni kruh)....Reszta to wata,na drugi dzien nie do jedzenia.....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.09.2019 20:43

Troche dziwi mnie dorabianie ideologii do chorwackich chlebo-bułek o smaku zmielonych trocin: „smakowanie Chorwacji”, „idealny do oliwy”. Z braku czegoś lepszego też je kupowaliśmy, ale moim zdaniem nie umywają się do polskich chlebów na zakwasie :-).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
rodzaje chleba w Cro - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone