Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

rodzaje chleba w Cro

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gollum
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 30.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gollum » 14.07.2009 10:34

Coć co przypomina polskią bułkę parówkę, to najtańszy chleb w Trogirze. W Tommym bodajże 4,99 kuny. Zjedliwy, ale to jedyny plus, jaki można na jego temat powiedzieć.
Natomiast okrągły, nieco płaski, duży chleb, sprawia wrażdenie dmuchanego, nazwy nie pamiętam - przepyszny. Żona zawsze chciała mieć ten chcleb pod ręką na tzw. podgryzanie. Ale coś za coś - w zależności od sklepu chleb ten kosztował 8-12 kun.

A z nieco inej beczki: unikaj trogirskiego bazaru warzywnego. Drogo i potrafią oszukiwać.
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 25.07.2009 20:24

Na rynku w Trogirze w 2006r kosztował 6kn.
W 2009r ten sam już był za 7,50kn.
Crny kruh.
Obrazek
Aniutka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aniutka » 26.07.2009 19:00

Ten sam chleb kupowaliśmy codziennie za 8,90 cena w Supetar. Pozostałe chleby ( przypominające nasze batony) po kilku godzinach nie nadawały się do jedzenia tylko ewentualnie na bułkę tartą. Jeszcze droższe są bułki najtańsze były po 3 kuny.
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 26.07.2009 22:03

Cześć Aniutka
Chlebek ten przetrwał dwudniową podróż do kraju i był w znakomitej
formie.Został "wchłonięty" przez rodzinkę w oka mgnieniu
:D :D :D
Pozdrawiam
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 14.11.2009 20:52

Właśnie chleb jest w cro pod psem. Nie tylko że wybór mini (3-4 rodzaje), to jeszcze wszystko na jedno kopyto. Bułek zero! Byłem we wszystkich piekarniach w Orebicu i dziwię się jak ktoś pisze, że widział tam ogromny wybór. Niemcy którzy mają 800 rodzajów pieczywa muszą przeżywać prawdziwe męki, co rozumiem.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 14.11.2009 21:38

MWN napisał(a):Właśnie chleb jest w cro pod psem. Nie tylko że wybór mini (3-4 rodzaje), to jeszcze wszystko na jedno kopyto. Bułek zero! Byłem we wszystkich piekarniach w Orebicu i dziwię się jak ktoś pisze, że widział tam ogromny wybór. Niemcy którzy mają 800 rodzajów pieczywa muszą przeżywać prawdziwe męki, co rozumiem.

Znaczy, że w Orebiću mają kiepskie piekarnie, albo przychodziłeś nie w porę.. Ja za polskim pieczywem nie tęsknię (wyjątkiem jest chałka), nie narzekam też na mały wybór (choć mieszkam na głębokiej prowincji). A że bułek tu brak to pierwsze słyszę.
Pozdrawiam
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.11.2009 21:46

Kasiu, daj spokój z dyskusją... :) Są tacy co wiedzą lepiej. Widocznie jeszcze za krótko tam mieszkasz :) Ja tam w Orebiću widziałem i bułki i inne pieczywo ale gdzie ja tam bym się znał. W temacie pieczywa to najlepszy chleb na świecie jadłem w Kunie Peljeskiej, ispod peke...
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 14.11.2009 21:47

A ja kocham CRO też i za to, że jest tam pieczywo, takie jakie jest ! :P
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 14.11.2009 22:31

..... i jest bardzo fajnie, jak po przyjeździe do CRO, na pierwszym śniadanku pojawia się na stole grubo krojone, lub rwane UFO (tak zwyczajowo nazywamy ichni chlebek). Uważam, że pobyt w CRO trzeba brać z całym ich inwentarzem (smakiem też). Tym bardziej, że smaki mają wyśmienite.
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 14.11.2009 22:44

W tym roku w Mandre na Pagu mogliśmy wybierać w kilku gatunkach chleba, bułki tez były, codziennie rano świeżutkie pieczywo mąż przynosił z pobliskiego kiosku przy plaży. Dla mnie super za polskim chlebem nie tęskniłam ;)
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 14.11.2009 22:51

I o to chodzi Helen. Też tak robię każdego ranka w CRO. I innej opcji sobie nie wyobrażamy (taki wakacyjny rytualik). A przy okazji rannych wyjść oczywiście lody dla dzieciaków, jakieś owoce od Chorwatki sprzed sklepu - i pięknie jest !!! :P :P :P
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 15.11.2009 09:03

Widać nawiedzonym niewiele do życia brakuje...
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 15.11.2009 09:30

MWN napisał(a):Widać nawiedzonym niewiele do życia brakuje...


Dlaczego tak piszesz? Sławek ma rację, wybór pieczywa w Orebicu był bardzo duży, były bułki, rogaliki, chleby białe i te ciemniejsze. Prezentujesz postawę smrefa-marudy, narzekasz, że w tej Chorwacji a to źle dają jeść w knajpach, a to wino nie takie, a teraz że nie ma właściwego pieczywa. Powiedz mi zatem, po kiego grzyba tam jeździsz?

Pozdrawiam
Rafał
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 15.11.2009 09:37

JacYamaha napisał(a):No i jeszcze "Palacinka". Jest to naleśnik z dżemem, roztopioną czekoladą i siekanymi orzechami włoskimi.



Palacinka to jest ogólnie naleśnik, a nie naleśnik z dżemem i czekoladą.
Naleśnik z orzechami, rumem i czekoladą nazywa się palacinka a`la Gundel,
a po węgiersku Gundel palacsinta, bowiem stamtąd pochodzi ta receptura.


Pozdrawiam
Rafał
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 15.11.2009 09:40

Zebyś mógł się dziwić. A tak poważnie: dla mnie wybór między białą wacianą bułą okrągłą i podłużną nie jest wyborem. Byłem w Orebicu w czerwcu. Ale to niczego nie wyjaśnia, jeżli według Kasi nie robi się specjalnego pieczywa dla turystów....

Oczywiście gdyby nie odległość i pochodzenie (BiH) nigdy bym tam nie pojechał...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
rodzaje chleba w Cro - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone