Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Relacja z Owczej Wyspy;) Krk 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 06.06.2018 15:34

ROBROY1 napisał(a):I ja zaznaczam swą obecność, byliśmy w 2015 roku (czerwiec) i było wyśmienicie pomimo pogody w kratkę :)


Cześć :) U nas było podobnie- pomimo pogody w kratkę to były wspaniałe wiosenne wakacje :)

beatabm napisał(a):Fajny spacer :D I widok przedni z wysoka. :wink:


Krk pod względem widoków jest super, zwłaszcza południowa część :)

mchrob napisał(a):W taką pogodę to takie wędrówki są przyjemnością. W pełnym słońcu w sierpniu to już niekoniecznie.


Dlatego nie jeździmy w sierpniu :wink:
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 06.06.2018 20:01

Widok roztaczający się z wielu cmentarzy na wybrzeżu chorwackim to bajka, jednak ten w Bašce jest jednym z tych, które zaliczam do czołówki najpiękniejszych. Choć zawsze w takim miejscu łapie mnie refleksja typu memento mori, to jak już i tak każdego z nas to czeka, to z pewnością łatwiej to zaakceptować, mając świadomość wiecznego spoczynku w takich okolicznościach przyrody.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 06.06.2018 21:25

Fajny widok na wyspę Prvič :) Tylko słonko mogłoby wyjść
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 06.06.2018 21:43

Widoki nad Baśką wspaniałe :D
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 07.06.2018 09:05

Jakoś nigdy mnie Krk nie interesował, zmieniłam podejście po przeczytaniu relacji Gusi :) ale raczej zdecydowałabym się jak Wy - na majówkę :)

Najlepsze te kamienne owieczki :lol:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 07.06.2018 10:07

Po kilku tygodniach nieobecności, w tym mały wypad do Słowenii :D jestem i nadrabiam zaległości.
Na Krku byliśmy tylko raz podczas jednodniowej wycieczki :D
Chętnie pooglądam co tam można ciekawego zobaczyć.
Będzie "gotowiec" w razie czego :oczko_usmiech:
Pozdrawiam serdecznie :papa:
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 07.06.2018 10:51

Pääkäyttäjä napisał(a):My za półtorej miesiąca znów na Krk do Krku - i już nie mogę się doczekać :mrgreen:

A my od dzisiaj dokładnie za miesiąc i niedaleko od kolegi z forum - do Linardici. Mam nadzieję, że nic nie pokrzyżuje planów, bo ostatnio trochę stresowych sytuacji się zdarzyło. Oczywiście chętnie pooglądam i poczytam :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.06.2018 10:53

Marko66 napisał(a):A my od dzisiaj dokładnie za miesiąc i niedaleko od kolegi z forum - do Linardici. Mam nadzieję, że nic nie pokrzyżuje planów, bo ostatnio trochę stresowych sytuacji się zdarzyło. Oczywiście chętnie pooglądam i poczytam :D


Podobno fajną plażę tam mają - daj potem znać z pola bitwy, jak to wygląda :mrgreen: Dopisz sie do kalendarza wyjazdowego ;)
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 07.06.2018 17:50

Igłą pinii napisał(a):. Choć zawsze w takim miejscu łapie mnie refleksja typu memento mori, to jak już i tak każdego z nas to czeka, to z pewnością łatwiej to zaakceptować, mając świadomość wiecznego spoczynku w takich okolicznościach przyrody.


Niby tak. Chociaż ja nawet w tych najpiękniejszych miejscach staram się uciekać od tych refleksji, bo mnie za bardzo w depresję wpędzają :roll:

tony montana napisał(a):Fajny widok na wyspę Prvič :) Tylko słonko mogłoby wyjść


Prvić mnie niezmiennie fascynował, gdybyśmy mieli jakieś pływadełko to byśmy na niego popłynęli. Słońce wylezie "pojutrze"- ale nie wiem kiedy to będzie :wink:

Habanero napisał(a):Widoki nad Baśką wspaniałe :D


Nieprawdaż :?: :)

tyniolek napisał(a):Jakoś nigdy mnie Krk nie interesował, zmieniłam podejście po przeczytaniu relacji Gusi :)


Ja podobnie :D

tyniolek napisał(a): ale raczej zdecydowałabym się jak Wy - na majówkę :)



Ja bym jeszcze mogła wrześniówkę rozważyć. Plaża w Bašce w sezone to musi być Sodoma i Gomora 8O

krakusowa napisał(a):Po kilku tygodniach nieobecności, w tym mały wypad do Słowenii :D jestem i nadrabiam zaległości.
Na Krku byliśmy tylko raz podczas jednodniowej wycieczki :D
Chętnie pooglądam co tam można ciekawego zobaczyć.
Będzie "gotowiec" w razie czego :oczko_usmiech:
Pozdrawiam serdecznie :papa:


Cześć Ania :!: Nawet się ostatnio zastanawiałam gdzie Cię wywiało :roll: Do Słowenii też bym chętnie wpadła na dłużej :)

Marko66 napisał(a): Mam nadzieję, że nic nie pokrzyżuje planów, bo ostatnio trochę stresowych sytuacji się zdarzyło. Oczywiście chętnie pooglądam i poczytam :D


Cześć :) Mam nadzieję, że plany wypalą.

Pääkäyttäjä napisał(a):
Marko66 napisał(a):A my od dzisiaj dokładnie za miesiąc i niedaleko od kolegi z forum - do Linardici. Mam nadzieję, że nic nie pokrzyżuje planów, bo ostatnio trochę stresowych sytuacji się zdarzyło. Oczywiście chętnie pooglądam i poczytam :D


Podobno fajną plażę tam mają - daj potem znać z pola bitwy, jak to wygląda :mrgreen: Dopisz sie do kalendarza wyjazdowego ;)


Trochę Wam zazdroszczę, że jesteście jeszcze "przed" :wink:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 08.06.2018 16:19

16 maja, środa. W oczekiwaniu na okno pogodowe

Czy w Cro może padać 3 dni z rzędu :?:
Nieee, na pewno nie. Tak sobie pomyślałam. Co prawda prognozy na dziś zapowiadały masakrę, ale przecież muszą się w końcu pomylić- będzie zimno, to nic, jak nie będzie padać to idziemy na Obzovą(czyli najwyższy szczyt wyspy Krk). To nie wymaga lampy, wystarczy widoczność.

Kiedy rano wstaliśmy(niespiesznie) rzeczywistość jednak brutalnie zweryfikowała plany. Bo lało oczywiście. Z kawki na tarasie znów nici :( Ale ponieważ z natury jesteśmy optymistami, po porannym ogarnięciu zakładamy sportowe ciuchy i czekamy na okno pogodowe. Gapiąc się w okno zwyczajne :wink:

No i tak siedzimy i siedzimy i siedzimy. Trochę jak w tym skeczu:



:mrgreen:

W międzyczasie przychodzi nasza gospodyni z nowymi ręcznikami i przynosi nam przy okazji ciasto :D No, chociaż jest coś pozytywnego.

Po za tym czas umilają:

:arrow: Ožujsko
:arrow: Graševina
:arrow: Kruškovac
:arrow: Medovka

:mrgreen:

Ale ja i tak nie mam humoru, więc wylewam na cro.pli swe gorzkie żale pogodowe. I nawet beatabm pociesza mnie :D (pozdrav Beata :papa: )


No jakoś lepiej. Co nie zmienia faktu, że pada nadal. W końcu jednak przestaje, ale jest już godzina 16-sta. Trochę za późno na pokonywanie 500 m w pionie i tyle samo zejścia. Niby mamy czołówki, no ale schodzić po ciemku w nieznanym terenie. Jakoś tak nie bardzo...

Wymyślamy zatem inną wycieczkę- zamiast na Obzovą, pójdziemy po prostu w przeciwnym kierunku.

Opuszczamy schron.

Najpierw trzeba przejść na drugą stronę "Jadranki" by znaleźć się w Batomalji-tu jest węzeł szlaków w różne strony.

f17.jpg


Potem wdrapać się na grzbiet gór, które codziennie podziwialiśmy z naszego balkonu. Wyglądały przerażająco, na niemal pionowe 8O Ale wejście okazało się nadspodziewanie łatwe.

Baška z jeszcze innej perspektywy:

f18.jpg


W dole- na pierwszym planie Batomalj, trochę dalej Jurandvor, i z prawej kawałek Baški:

f19.jpg


Na każdej wycieczce mieliśmy towarzystwo:

f20.jpg


Widoczek z góry:

f21.jpg


Dotarliśmy do skrzyżowania:

f22.jpg


W stronę Starej Baški:

f23.jpg


Trasa z mapy wyglądała jak spacerek po łące, więc spodziewałam się czegoś na kształt bieszczadzkich połonin. Hahaha. No na górze to może płasko i jest. Ale po za tym jest milion średniej wielkości wystających, ostrych kamieni, więc podziwiać widokó za bardzo się nie da.

Trzeba uważać żeby:

:arrow: Nie wybić sobie zębów
:arrow: Nie skręcić kostki
:arrow: Nie podziurawić butów

Dodatkowo szlak na pewnym etapie zgubiliśmy, i na tym nieszlaku było pewnie jeszcze więcej kamieni. Zresztą kamienie to nie wszystko. Bo były jeszcze miliardy owczych goowienek. Rozmoczonych po deszczu. Nic tylko się na tym pośliznąć.

Pierwotnie mieliśmy pomysł przejścia w któryś dzień z Baški do Starej Baški. Ale już wiem, że pomysł umarł, a dziś wieczorem wyprawię mu uroczysty pogrzeb, wpisując w google Stara Baška-parking :mrgreen:

Nie ma lekko, trza iść po tych kamulcach, co jest wielce upierdliwe- tęsknie spoglądam na stromy żleb, gdyby się tak opuścić na tyłku to w parę minut można być na dole. Ale nie mam tyle odwagi.

f24.jpg


f25.jpg


f26.jpg


Dzisiejszy plan zakładał, że dojdziemy szlakiem aż do końca na- cypelek z małą latarnią(Rt. Skuljica). Ten plan też umarł, bo było za mało czasu, mieliśmy się wybrać w inny dzień, ale potem przyszła pogoda, to już nam się nie chciało- woleliśmy się na plaży smażyć. A w domu zobaczyłam na google mapie, że kurcze, ładnie tam. Teraz to żałuję, że nie poszliśmy :roll:

Ale wróćmy do naszej wycieczki. Kiedy widzimy pierwsze lepsze zejście w kierunku Batomalj, przyjmujemy je jak zbawienie. Oczywiście jest upierdliwie, bo teraz jest stromo i są małe kamyczki co to lubią jeździć pod nogami, ale przynajmniej do domu blisko.

Ostatnie skrzyżowanie:

f27.jpg


I początek upierdliwego zejścia:

f28.jpg


Cóż, dzień był taki sobie, ale przynajmniej nie spędziliśmy go w apartmanie. Coś się jednak dało z tej nędznej pogody wycisnąć. A jutro pojedziemy na wycieczkę samochodową.

:papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.06.2018 22:38

My na wędrówkę na Obzovo wybraliśmy dzień w którym szalała bura, jedyny chłodniejszy podczas pobytu. Był to ostatni gwizdek przed wyjazdem. Wcześniejsze podchody spełzały na niczym z powodu upałów. Szło się bardzo ciężko a na szczycie to już na czworaka bo chciało nas zmieść ;) ale nie załuję ani jednego kroczku :)

Wam też fajna wędrówka wyszła pomimo zmiany celu :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 08.06.2018 22:52

ruzica
Czy w Cro może padać 3 dni z rzędu :?:

No właśnie, że, kurna, może...Nawet dłużej :roll:
Ale wtedy można zobaczyć to, czego być może nie zobaczyłoby się , gdyby była pogoda.
Wasza wędrówka super (trochę pamiętam te miejsca z relacji Gusi), a i "towarzystwo" wyborne :)
A może jednak ta trasa Gusi to gdzie indziej jednak było? :roll:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.06.2018 23:01

Kasiu gdzie indziej ;) ale to wsio podobne :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 08.06.2018 23:16

gusia-s napisał(a):Kasiu gdzie indziej ;) ale to wsio podobne :mrgreen:

Podobne zwierzątka spotkałaś, i wiatr był , pamiętam :roll: :lol:
ik26
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 09.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ik26 » 09.06.2018 12:39

Jako że jest to mój pierwszy post na forum to chciałem wszystkich serdecznie powitać. Jak nie będzie jutro rano ulewy to planuję wyruszyć do Chorwacji na motocyklu pod namiot na wyspę Krk. Jako że jest to pierwszy wyjazd ,nie chcę się wypuszczać w południowe rejony kraju mimo że wg opisów są najpiękniejsze . Mam prośbę odnośnie wyspy Krk ,gdzie polecacie nocleg na jakim kempingu. Zależy mi na bezpieczeństwie moto bagażów. Czy jest możliwość pozostawienia dokumentów kluczyków gdybym chciał iść np na plażę. Przepraszam za może dla większości banalne pytania ,ale jest to mój pierwszy wyjazd w pojedynkę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Relacja z Owczej Wyspy;) Krk 2018 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone