Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REKINY w Adriatyku?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ptasznik5
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 03.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ptasznik5 » 23.04.2008 17:44

Tak na wypadek ataku rekinów i obrony przed nimi warto poczytać:

http://tukituki.republika.pl/ataki.htm

lub potrenować obronę:

http://www.nokaut.pl/oferta/atak-rekina ... rates.html :lol: :lol: :lol:
troyan
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) troyan » 19.06.2009 08:13

A ja w 2008 koło Molunatu widziałem kilka małych rekinków, pojawiły się zaraz po tym jak wyszedłem z wody z rozwalonym kolanem.

Miały tak z 80cm, 4 sztuki. Pływały przez chwilę i zniknęły.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 19.06.2009 10:52

troyan napisał(a):A ja w 2008 koło Molunatu widziałem kilka małych rekinków, pojawiły się zaraz po tym jak wyszedłem z wody z rozwalonym kolanem.

Miały tak z 80cm, 4 sztuki. Pływały przez chwilę i zniknęły.

To chyba jesteś pierwszym CRO-forumowiczem, któremu trafił się taki fart jak zobaczyć rekiny w Jadranie. Gratuluję. Mi tylko raz udało się spotkać Delfiny (między Hvarem i Braciem).

A odnośnie tych 80 cm rekinków to zdaniem zaprzyjaźnionego, starego wiarusa z Hvaru właśnie te młode są najbardziej niebezpieczne bo atakują bez zastanowienia, podczas gdy duży okaz już kalkuluje kto zacz ta ofiara i czy aby będzie smaczna. Jego zdaniem 80 kg okaz już może zrobić krzywdę człowiekowi
troyan
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) troyan » 19.06.2009 17:18

niezawodny napisał(a):
A odnośnie tych 80 cm rekinków to zdaniem zaprzyjaźnionego, starego wiarusa z Hvaru właśnie te młode są najbardziej niebezpieczne bo atakują bez zastanowienia, podczas gdy duży okaz już kalkuluje kto zacz ta ofiara i czy aby będzie smaczna. Jego zdaniem 80 kg okaz już może zrobić krzywdę człowiekowi


8O

Żartujesz...a myśmy myśleli że one nic nie zrobią, koleżanka nawet chciała wejść do wody i je pomacać bo się uparła że takie malutkie to pewnie spokojne i można je pogłaskać jak na filmach. Jakby weszła to chyba ino raz bo tam gdzie byliśmy były pionowe skały, raczej byśmy jej nie wytargali z wody. Aż normalnie zaraz do niej zadzwonię :roll:
sky_fly
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 23.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sky_fly » 23.06.2009 14:01

kolejny punkt, który potrafi wpędzić człowieka w dobry nastrój przed wyjazdem do CRO :)

muszę żonie odłączyć net w domu :) bo jak przeczyta to nie będzie chciała snoorkować

ehh..
claude
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) claude » 23.06.2009 15:03

Dla uspokojenia , w wiekszosci wypadkow za rekina bierze sie inna rybe wystepujaca w tym regionie - lisa morskiego. Tez slusznych rozmiarow rybka bo osiaga 7,6 m długości przy ciężarze ciała około 350 kg. Za wikipedia ..."Nie notowano bezpośrednich ataków na ludzi, ale zdarzały się ataki na łodzie. Z racji dużych rozmiarów i drapieżnego trybu życia może stanowić zagrożenie dla człowieka...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kosogon
[/u]
Rogman
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.07.2010
Rekiny

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rogman » 29.08.2011 08:56

Wracam z Cresu, mam w Chorwacji rodzinę więc bywam tam bardzo często. 26.08.2011 na plaży pomiędzy Opatiją a Rijeką ok. południa ogłoszono alarm. Ratownicy namierzyli ok 30 m od plaży 5 metrowego żarłacza białego. Tak więc rekiny są i to całkiem duże. To oczywiście temat tabu, ale od zorientowanych tubylców wiem że pomiędzy istrią a cresem zlokalizowane są tereny rozrdocze żarłaczy. W zawiązku z tym proponuję zawsze mieć pewność że nie jesteś ostatnią osobą kąpiącą się w morzu (licząc w lini prostej od brzegu) lepiej pozwolić aby 2 lub 3 frajerów popłynęło dalej, Wtedy szanse na przeżycie zwiększają się o 90 %. Pozdrawiam
R
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1464
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 29.08.2011 11:50

troyan napisał(a):Miały tak z 80cm,

niezawodny napisał(a):...80 kg okaz


To ile one miały? 80 cm czy kg 8O :lol:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Rekiny

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 29.08.2011 12:27

Rogman napisał(a): W zawiązku z tym proponuję zawsze mieć pewność że nie jesteś ostatnią osobą kąpiącą się w morzu (licząc w lini prostej od brzegu) lepiej pozwolić aby 2 lub 3 frajerów popłynęło dalej, Wtedy szanse na przeżycie zwiększają się o 90 %. Pozdrawiam
R




Frajerzy powinni ważyć co najmniej 100 kg, wystarczają na głodnego rekina :? :?
piotrek200411
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek200411 » 01.09.2011 00:31

Odnośnie tego rekina to pisali w gazetach całej Chorwacji a ja nic nie wiedząc kąpałem się spokojnie niedaleko Pagu. 8O
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 08.09.2011 22:59

Rekiny - rekinki są i basta :D
Przynajmniej na Korculi

mi udało się złapać takiego przeszło 30 cm


Obrazek

Obrazek
ozyrys760
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 04.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ozyrys760 » 12.10.2011 08:21

gego napisał(a):Rekiny - rekinki są i basta :D
Przynajmniej na Korculi

mi udało się złapać takiego przeszło 30 cm


Obrazek

Obrazek


mniejszych nie było :?: :cry:

szpadlem trzeba było przyj....bać a nie z kuszy :cry:
croart
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 13.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) croart » 24.10.2011 20:29

ozyrys760 napisał(a):mniejszych nie było :?: :cry:

szpadlem trzeba było przyj....bać a nie z kuszy :cry:


Popieram! Aż serce boli gdy patrzę na tego "giganta ludojada"! :cry:
stratos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 16.06.2009
Re: Rekiny

Nieprzeczytany postnapisał(a) stratos » 24.10.2011 21:16

Rogman napisał(a):Wracam z Cresu, mam w Chorwacji rodzinę więc bywam tam bardzo często. 26.08.2011 na plaży pomiędzy Opatiją a Rijeką ok. południa ogłoszono alarm. Ratownicy namierzyli ok 30 m od plaży 5 metrowego żarłacza białego. Tak więc rekiny są i to całkiem duże. To oczywiście temat tabu, ale od zorientowanych tubylców wiem że pomiędzy istrią a cresem zlokalizowane są tereny rozrdocze żarłaczy. W zawiązku z tym proponuję zawsze mieć pewność że nie jesteś ostatnią osobą kąpiącą się w morzu (licząc w lini prostej od brzegu) lepiej pozwolić aby 2 lub 3 frajerów popłynęło dalej, Wtedy szanse na przeżycie zwiększają się o 90 %. Pozdrawiam
R

http://www.24sata.hr/sokantno/oprezno-ralje-na-plazi-traze-morsku-neman-kod-rijeke-232028
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 25.10.2011 06:32

troyan napisał(a):A ja w 2008 koło Molunatu widziałem kilka małych rekinków, pojawiły się zaraz po tym jak wyszedłem z wody z rozwalonym kolanem.

Miały tak z 80cm, 4 sztuki. Pływały przez chwilę i zniknęły.


Miał kolega cholerne szczęście. Mogło zakończyć się zeżarciem przez rekina rozwalonej nogi. Z jednej strony to szkoda, że się tak nie stało bo mielibyśmy pewność, że rekiny atakują turystów blisko plaży, a tak dalej jesteśmy w niepewności. Na drugi raz niech kolega dłużej posiedzi w wodzie. Pozdrawiam Darek1
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
REKINY w Adriatyku? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone