Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REKINY w Adriatyku?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.02.2008 20:52

darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 29.02.2008 22:39

ally napisał(a):Spójrzcie tu:
http://ryby.fishing.pl/gatunek.php

Występowanie: We wszystkich tropikalnych i umiarkowanie ciepłych morzach kuli ziemskiej. W północnym Atlantyku od południowych wybrzeży Wielkiej Brytanii i Irlandii do Senegalu; Azory, Madera, Wyspy Kanaryjskie, Jako letni gość pojawia się czasami w Morzu Północnym, w cieśninie Skagerrak i u środkowych wybrzeży Norwegii. Spotykany również w Morzu Śródziemnym.( zerknijcie na mapę występowania - dp HR nie ma on daleko
Tryb życia: Rekin otwartego morza, aktywny głównie nocą. Często podejmuje dalekie wędrówki. Uważany jest za gatunek szczególnie agresywny; czasami atakuje nurkujących i kąpiących się ludzi. Samice uzyskują dojrzałość płciową przy długości 2.5 m; nie wiadomo, w jakiej porze roku dochodzi do parzenia się dorosłych osobników. Gatunek żyworodny. Młode odżywiane są w ciele matki za pośrednictwem rozwiniętego łożyska, którym dostarczane są z jej organizmu niezbędne dla ich rozwoju odżywcze związki. Zależnie od wielkości i wieku samicy rodzi ona latem od 5 do 63 młodych. W chwili narodzin mają one długość 50-60 cm.



Tak to prawda że ludzie nie zdaja sobie sprawy z niebezpieczeństwa. W zeszłym roku prokuratora włoska i chorwacka podały że zagineło kilkanascie osób, które mogły kapać się nad brzegiem adriatyku. Odnaleziono zaledwie trzy osoby które unosiły sie na wodzie. Były silnie okaleczone. No cóż ludzie to niedowiarki ale to prawda rekiny atakuja. Ciała rzadko się odnajduja. uważajcie, nie kapcie się na głebokiej wodzie tylko takiej do 120 cm. Na płycizny rekin nie wpływa, a łatwo go poznać po tylnej unoszącej się płetwie, Najpierw trzy razy okrąża ofiarę i atakuje. Aż mnie dreszcze przechodzą już na samą myśl. Uwazajcie na siebie i nawzajem się ostrzegajcie .
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 29.02.2008 22:47




Ty Janusz nie cwaniakuj tylko uważaj na siebie bo wędkarzy statystycznie rekiny atakuja bardziej niż innych. Wyjatek stanowią faceci po kielichu, ich o dziwo nie atakują, podobno nie znoszą odoru alkoholu. Najbardziej skupiają uwagę na kobietach, tych co chodza toples - takie atakują bezwzględnie. Pozdrawiam Cie Janusz Serdecznie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.02.2008 23:03

Adaś :lol: znalazł sposób na rekiny, aby nie okaleczyły :wink:
Ponieważ nie umie zamieszczać zdjęć i obrazków na forum, przesłał to co znalazł do mnie, a ja zamieszczam poniżej :lol: :wink:

Obrazek
Ostatnio edytowano 01.03.2008 22:27 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 29.02.2008 23:10



Na rekiny najlepszy trójkąt:wink:
odblaskowy
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 29.02.2008 23:11

Janusz Bajcer napisał(a):Adam11 :lol: znalazł sposób na rekiny, aby nie okaleczyły :wink:
Ponieważ nie umie zamieszczać zdjęć i obrazków na forum, przesłał to co znalazł do mnie, a ja zamieszczam poniżej :lol: :wink:

Obrazek



No, nie powiem to może być alternatywny sposób na uspokojenie rekinów.
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 29.02.2008 23:25

darek1 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Adam11 :lol: znalazł sposób na rekiny, aby nie okaleczyły :wink:
Ponieważ nie umie zamieszczać zdjęć i obrazków na forum, przesłał to co znalazł do mnie, a ja zamieszczam poniżej :lol: :wink:

Obrazek



No, nie powiem to może być alternatywny sposób na uspokojenie rekinów.

No ale jeśli to rekiny gwałciciele to nawet nie chcę widzieć co zamieści Janusz Bajcer po akcji.Rekinów oczywiście. :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.02.2008 23:40

Poczekam co Adaś znajdzie po akcji rekinów gwałcicieli :wink: :lol:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.03.2008 17:28

petris napisał(a):
platon napisał(a):tu kolega na desce koło Primostenu,rekin odgryzł mu mały palec u nogi
:wink:
http://szok.neostrada.pl/niesamowite/5.jpg




:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Ale rekiny sa :!: ,prawdopodobnie przyplywaja z morza Sródziemnego. Widzialam znakowanie rekinów na Adriatyku.na filmie dokumentalnym Planet
Tygrysiego mozna zlowc na wedke. :)




Pewnie , że są rekiny. Jak Cię dziabnie i wciagnie na 1 km pod wode to się wreszcie przekonasz. Dlatego prze wyjazdem zostawiam testament dla dzieci i kazdorazowo go odnawiam co wyjazd.
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 02.03.2008 17:47

darek1 napisał(a):
petris napisał(a):
platon napisał(a):tu kolega na desce koło Primostenu,rekin odgryzł mu mały palec u nogi
:wink:
http://szok.neostrada.pl/niesamowite/5.jpg




:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Ale rekiny sa :!: ,prawdopodobnie przyplywaja z morza Sródziemnego. Widzialam znakowanie rekinów na Adriatyku.na filmie dokumentalnym Planet
Tygrysiego mozna zlowc na wedke. :)




Pewnie , że są rekiny. Jak Cię dziabnie i wciagnie na 1 km pod wode to się wreszcie przekonasz. Dlatego prze wyjazdem zostawiam testament dla dzieci i kazdorazowo go odnawiam co wyjazd.


:D :D :lol: heh :papa: Pozdrav
ptasznik5
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 03.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ptasznik5 » 26.03.2008 16:40

Hurrrra!!! Ludziska!!! Piszmy testamenty i ubezpieczajmy się na wypadek ataku REKINóW!!! :lol:
gusio72
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 12.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusio72 » 13.04.2008 22:35

No nieźle to forum dotyczące rekinów się rozluźniło, ale pamiętajcie w każdym żarcie jest trochę prawdy(nie jest to bynajmniej przypowieść ludowa), moja żona się tym tematem przejeła.
Pozdro.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 19.04.2008 17:06

gusio72 napisał(a):No nieźle to forum dotyczące rekinów się rozluźniło, ale pamiętajcie w każdym żarcie jest trochę prawdy(nie jest to bynajmniej przypowieść ludowa), moja żona się tym tematem przejeła.
Pozdro.

Żony nie powinny wchodzić do Adriatyku gdy są "niedysponowane" bo to przyciąga rekiny - mam na to papier - wyczytałem w mądrej książce pt. "Rekiny i ludzie" gdzie jest wszystko n/t temat. Są niezłe zdjęcia - np. trampki a w nich ludzkie stopy i kawałki goleni - tyle się ostało z delikwenta (przynajmniej nie potrzebował dużej trumny). Faktem jest że tak naprawdę to niewiadomo ile ludzi ginie od ataku rekinów bo jak pływak znika na zawsze w morzu to przyczyna zaginięcia jest "nieznana"...
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 19.04.2008 19:45

Ni mniej jednak można smiało i bez kozery powiedzieć, że dużo ginie. Smutne ale prawdziwe. Prawdopodobieństwo ataku jest małe, ale pamietajcie, że tym wyjatkiem mozecie być wy.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.04.2008 19:55

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
REKINY w Adriatyku? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone