Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

RAJD SARDYNII i KORSYKI 2016

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8714
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 28.10.2016 10:37

Mikeee napisał(a):
marze_na napisał(a):Wprawdzie wiem co z wakacjami :D , ale tak z ciekawości :hut: .

gdzie się wybierasz?

Po raz enty wybieramy się na lawendowy Hvar :lol: . Może tym razem dojedziemy :mrgreen: .
A jak lawendowy to musi być koniecznie w czerwcu i mam nadzieję, że tym razem żadne niespodziewane okoliczności nie storpedują nam planów :evil: .
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 28.10.2016 10:47

Lidia K napisał(a):Baunei to dobry punkt wypadowy do paru atrakcji sardyńskich, ciekawe co będzie ?

My dwukrotnie zwiedzanie kończyliśmy na wschodnim wybrzeżu i za każdym razem spieszyliśmy się na prom zostawiając te stronę Sardynii na kolejny przyjazd.

no i właśnie my też, a w szczególności ja, nie za dużo czasu spędziłem na wschodnim wybrzeżu. Tzn mniej niż chciałbym. Latałem po wyspie jak ćma w kloszu :wink: .
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 28.10.2016 11:05

marze_na napisał(a):
Mikeee napisał(a):
marze_na napisał(a):Wprawdzie wiem co z wakacjami :D , ale tak z ciekawości :hut: .

gdzie się wybierasz?

Po raz enty wybieramy się na lawendowy Hvar :lol: . Może tym razem dojedziemy :mrgreen: .
A jak lawendowy to musi być koniecznie w czerwcu i mam nadzieję, że tym razem żadne niespodziewane okoliczności nie storpedują nam planów :evil: .

Fajnie :)
jak kiedyś wrócę do Chorwacji to najprawdopodobniej będzie to właśnie Hvar
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 28.10.2016 11:19

Mikeee napisał(a):OS4 cdn - w drodze do naszej mety...


W końcowym etapie tego OS-u (ok 50 km) jechaliśmy jedną z najpiękniejszych tras widokowych na Sardynii – droga SS125 Dorgali-Baunei - piękne widoki. Potem jechałem jeszcze tą drogą kilkukrotnie i za każdym razem zatrzymywałem się co chwilę, żeby podziwiać te wspaniałe widoki na Park Narodowy Gennergentu



Dokładnie tak samo mieliśmy i my, widoki zapierają dech 8O i również robiliśmy na tej trasie kilka "obowiązkowych" przystanków 8)
Jak nawigacja wyznaczyła trasę, to się zastanawiałam czy aby nie "oszukuje" pokazując, że 50 km będziemy pokonywać w ponad 1,5 h ale była to piękna prawda :hut:
Zdjęcia super :D
Pozdrawiam :papa:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 28.10.2016 19:51

trinity napisał(a):Jak nawigacja wyznaczyła trasę, to się zastanawiałam czy aby nie "oszukuje" pokazując, że 50 km będziemy pokonywać w ponad 1,5 h

moja nawigacja nie była tak uczciwa. Pokazywała o wiele bardziej optymistyczny czas przejazdu niż w rzeczywistości. No ale sugerowała, że po tych serpentynach można jechać 90km/h i do tej prędkości obliczała czas :lol:

pozdrawiam,
Michał
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13793
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 28.10.2016 19:58

mysza73 napisał(a):
Mikeee napisał(a):Jedziemy dalej na północ wpadając na chwilę do najbardziej luksusowego miasta na Sardynii - Porto Cervo. Interesuje mnie tam pewien wcale nie zabytkowy kościółek.
To Stella Maris - Gwiazda Morza, który jest po niezwykłą "hobbitowską" architekturę typową dla Costa Smeralda.

Obrazek



Sardyńskie Alberobello ... :oczko_usmiech:


+ KOMINY SINTRY :)

Mikeee napisał(a):My man!! Fajnie przygrywał na saksie


Coś a la chłopaki z Nowego Orleanu na "Rattle and Hum" U2 - jak Irlandczycy chodzili po ulicach w Stanach

:)

Mikeee napisał(a):droga SS125 Dorgali-Baunei


Naczytałem się o niej, ale ludzikiem Google'a jeszcze nie jechałem.... chyba dlatego, że nie będzie raczej Sardynii w 2017.... zresztą w ogóle nie wiadomo jeszcze, czy coś będzie ....

Mikeee napisał(a):W Polsce też mi się często zdarza widywać takie scenki. Starszyzna siedzi w wioskach na ławkach przed domem, przy drodze, lub często przed kościołem i rozprawiają o wszystkim :wink:


Bardzo często jadąc autem kłaniam się takim panom i paniom :)
Może wtedy mają kolejny temat do dyskusji.....
- "kto to był? Tonie ten zięć Tadeusza?"
- "nie, tamten jest blady jakiś, ten był rumiany...."

:hut:

ALE WIDOK z okna w tym Baunei to mieliście!
DaveZ
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) DaveZ » 28.10.2016 20:06

A propos Portofino ;-)

DaveZ
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) DaveZ » 28.10.2016 20:07

Portofino trochę snobistyczne, trochę na chwilę, ale i tak warto zobaczyć.
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 28.10.2016 20:09

OS5 - Vamos a la Playa - czyli idziemy na plażę 8)

tytuł co prawda hiszpański, ale lepiej się kojarzy

ewentualnie dla tych co wolą nowsze rytmy

:oczko_usmiech:


Wczorajszy wieczór był dla nas baaaardzo długi, ocierający się prawie o poranek. Zakupiliśmy miejscowy trunek Filu 'e Ferru, dziewczyny zrobiły Trofie con Pesto (to samo, które jedliśmy u Renaty i Bogdana w Genui) i biesiadowaliśmy na tarasie do godzin nieprzyzwoitych. Filu 'e Ferru to miejscowy bimber, odpowiednik chorwackiej lub czarnogórskiej rakiji, rumuńskiej palinki, czy włoskiej grappy, moc - ponad 40 koni. Niestety przez cały pobyt nie udało nam się kupić tego bimbru w plastikowych butelkach prosto od producentów, ale te marketowe i tak były dobre.

IMG_1301-001.JPG


Dlatego następnego dnia zupełnie na luzie wstajemy i jemy śniadanie w porze prawie obiadowej. Patrizia (siostra właściciela) daje nam mapkę regionu i mówi, że do najbliższej plaży samochodem jest ok 3 km. Udajemy się tam na rekonesans i tak naprawdę na pierwszy kontakt z morzem podczas tego wyjazdu. Nie mówię o moczeniu nożyn, bo takowe było w Monterosso w 5T, ale o pełnoprawnym zanurzeniu się w morzu.

Pedra Longa.jpg


Wakacje2016 (783).JPG


Wakacje2016 (784).JPG


Wakacje2016 (786).JPG


Wakacje2016 (787).JPG


Plaża Pedra Longa to tak naprawdę nie jest plaża, tylko skaliste wybrzeże pełne dużych głazów, na których można się usadowić. Atutem tego miejsca jest mała ilość ludzi.

Wakacje2016 (791).JPG


Wakacje2016 (788).JPG


Wakacje2016 (789).JPG


Wakacje2016 (793).JPG


po drugiej stronie zatoki - Arbatax

Wakacje2016 (794).JPG
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 28.10.2016 20:10

Po 2 godzinkach bolą już nas tyłki od tych skał, więc zbieramy się i jedziemy do Santa Maria Navarese na plażę piaszczystą - Spiaggia di Tancau.

tu się okazuje tez niewiele naroda

Wakacje2016 (845).JPG


Wakacje2016 (846).JPG


Wakacje2016 (843).JPG



Moje owsiki nie dają jednak spokoju, więc oznajmiam, że nie będę tu leżał i jadę do niedalekiego Arbataxu. Dziewczyny zostają, Jacek jedzie ze mną.

Arbatax słynie z czerwonych formacji skalnych. Intensywność barwy jest jeszcze większa przy zachodzącym słońcu

Wakacje2016 (795).JPG


młodzi-gniewni...

Wakacje2016 (798).JPG


Wakacje2016 (807).JPG


Wakacje2016 (814).JPG


Wakacje2016 (812).JPG



Napotykamy również na inne kolory skał 8O

Wakacje2016 (815).JPG


Wakacje2016 (801).JPG


różnorodność sąsiadujących ze sobą kolorów zadziwia

Wakacje2016 (802).JPG
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 28.10.2016 20:12

Jeszcze trochę czasu mamy i choć już dzień chyli się ku końcowi udajemy się jeszcze na jedną plażę…

Wakacje2016 (818).JPG


Wakacje2016 (820).JPG


To Spiaggia di Su Sirboni

Wakacje2016 (821).JPG


idziemy w stronę plaży ścieżką przybrzeżną, ale w tym momencie dzwonią dziewczyny, że słońce zaszło i marzną na plaży. Fakt, późno już, a jeszcze mamy do zrobienia z 50 km. Musimy wracać

Wakacje2016 (822).JPG


Wakacje2016 (825).JPG


Wakacje2016 (826).JPG


Wakacje2016 (830).JPG


Wakacje2016 (832).JPG


Jadąc z powrotem mijamy fajny samochodzik, który okazuje się być samoróbką zbudowaną na bazie naszego malucha :)

Wakacje2016 (833).JPG


Wakacje2016 (834).JPG


Gdy wyprzedziliśmy pana w maluchu, trąbi miga światłami i macha przyjaźnie do nas oburącz. Oczywiście odmachowywujemy :)

Tam w górze to nasze Baunei - 480 mnpm

Wakacje2016 (839).JPG


i mapa dzisiejszego OS-u

OS5.jpg


na mecie jesteśmy już o zmroku. Krótka biesiadka na tarasie i spać. Czeka mnie jutro treking

:papa:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12753
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 28.10.2016 21:21

Mikeee napisał(a): Niestety przez cały pobyt nie udało nam się kupić tego bimbru w plastikowych butelkach prosto od producentów


A na wino nalewane prosto z kranika trafiłeś? Bo my :roll: nie...
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 28.10.2016 22:23

tony montana napisał(a):Bardzo często jadąc autem kłaniam się takim panom i paniom :)
Może wtedy mają kolejny temat do dyskusji.....
- "kto to był? Tonie ten zięć Tadeusza?"
- "nie, tamten jest blady jakiś, ten był rumiany...."

:mrgreen:
ja zawsze im macham. Najczęściej pozostają zdziwieni, niepewnie odmachując :lol:
DaveZ napisał(a):Portofino trochę snobistyczne, trochę na chwilę, ale i tak warto zobaczyć.

warto, warto 8)
dangol napisał(a):
Mikeee napisał(a): Niestety przez cały pobyt nie udało nam się kupić tego bimbru w plastikowych butelkach prosto od producentów

A na wino nalewane prosto z kranika trafiłeś? Bo my :roll: nie...

nie trafiłem, niespecjalnie szukałem. Trafiliśmy jedynie raz do pana sprzedającego sardyńskie produkty, ale ceny miał portofińskie... :roll:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12753
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 28.10.2016 23:10

My też nie szukaliśmy, ale w Chorwacji czy Grecji takie miejsce znajdują się same, a tu nic... No ale jakże w krainie korka , wino bez korka? Nie do pomyślenia!
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59083
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 29.10.2016 15:50

Mikeee napisał(a):jadę do niedalekiego Arbataxu.

My robiliśmy to w przeciwnym kierunku - najpierw Arbatax, potem Piedra Longa. Arbatax zakwalifikowaliśmy do miejsc najładniejszych.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
RAJD SARDYNII i KORSYKI 2016 - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone