Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

RAJD SARDYNII i KORSYKI 2016

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 21.10.2016 00:02

OS4 - pierwsze kilometry na Sardynii

Rano budzi nas głos pani z obsługi, płynący z głośników w 4 językach. Mamy czas na szybką toaletę i małe śniadanie z kawą. Prom zawija do Olbii o czasie, czyli o 7:00. Schodzimy na platformę, na której nocował nasz samochód i czekamy na swoją kolej do wyjazdu.

Wyjeżdżamy z portu nie zatrzymując się w Olbii. Na pierwszy strzał idą okolice Golfo Aranci. Chieliśmy dotrzeć do plaż Cala Moresca i Cala Greca. Kawałek za Golfo Aranci droga się kończy dalej można iść tylko pieszo – kilkaset metrów. Niestety na miejscu okazuje się, że Cala Moresca jest odgrodzona i nie ma dojścia – chyba jakieś prace tam trwają. Jemy zatem śniadanie w najbliższej okolicy podziwiając budzący się na wyspie piękny dzień...

Isola di Figarolo

Wakacje2016 (653).JPG


Wakacje2016 (654).JPG


w oddali specyficzna wyspa - Tavolara

Wakacje2016 (655).JPG


Wakacje2016 (656).JPG



Trochę niepocieszeni wracamy do auta i jedziemy w stronę luksusowego Costa Smeralda (Szmaragdowe Wybrzeże)…
Chcemy dotrzeć do Spiaggia dell’Elefante, na której znajduje się specyficzna skała w kształcie słonia. Niestety znów pudło, bo okazuje się że dojście do plaży, które znaleźliśmy jest prywatne, bo furtka jest zamknięta.

Wchodzimy na sąsiednią plażę La Celvia, która mimo wczesnej pory już zaludniona

Wakacje2016 (658).JPG


Wakacje2016 (659).JPG


sprawdzamy czy da się przejść bez wchodzenia do wody, ale niestety nie.

Gdzieś powinno być inne dojście, ale my już nie będziemy go szukać

tak wygląda wspomniana plaża - zdjęcie z netu

spiaggia_dellelefante_ok.jpg
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 21.10.2016 00:04

Spacerujemy zatem uliczkami ekskluzywnego Capriccioli, pełno tu pięknych posiadłości z bujnymi ogrodami

Wakacje2016 (661).JPG


Wakacje2016 (663).JPG


Wakacje2016 (664).JPG


Wakacje2016 (665).JPG


i taka sytuacja: Rolls-Royce urywa se krótką, wesołą pogawędkę ze starą Renówką.

Wakacje2016 (667).JPG



Jedziemy dalej na północ wpadając na chwilę do najbardziej luksusowego miasta na Sardynii - Porto Cervo. Interesuje mnie tam pewien wcale nie zabytkowy kościółek.
To Stella Maris - Gwiazda Morza, o niezwykłej "hobbitowskiej" architekturze typowej dla Costa Smeralda.

Wakacje2016 (668).JPG


Wakacje2016 (669).JPG


Wakacje2016 (670).JPG


Wakacje2016 (671).JPG


Wakacje2016 (672).JPG



Wartość inwentarza widocznego w poniższym kadrze idzie w dziesiątki milionów Euro... 8O

Wakacje2016 (673).JPG


Tu też stoi kilka baniek. Te piękne i nieskazitelne trojaczki stały w kolejce do myjni, mimo że jednego pyłka bym na tych Rollsach nie znalazł... :roll:

Wakacje2016 (675).JPG


Podobno wakacje tu spędzają sławni piłkarze, aktorzy, muzycy...i najbogatsi.

Silnik stygnie - trzeba jechać dalej. Kawał drogi przed nami do naszego miejsca noclegowego w Baunei

cdn
Ostatnio edytowano 21.10.2016 19:58 przez Mikeee, łącznie edytowano 1 raz
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.10.2016 00:22

Przyznaję, że bardzo jestem ciekaw Twojego spojrzenia na Sardynię i jak bardzo się różni od mojego.

Pozdrawiam,
Wojtek
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 21.10.2016 08:50

Mikeee napisał(a):Niestety znów pudło, bo okazuje się że dojście do plaży, które znaleźliśmy jest prywatne, bo furtka jest zamknięta
(…) sprawdzamy czy da się przejść bez wchodzenia do wody, ale niestety nie

Costa Smeralda okazała się dla Was mało przystępna, ale przynajmniej miała swoje szmaragdowe barwy 8) . My natomiast trafiliśmy na odcienie :mrgreen: szaro-bure… Tak więc, luksusowa część Sardynii :? niespecjalnie nam się spodobała, no może za wyjątkiem „Mater Dolorosa” w Stella Maris, bo do kościółka w Porto Cervo zajrzeliśmy, deszczowa aura co najwyżej „zepsuła” fotki zewnętrzne…
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 21.10.2016 08:55

Mikeee napisał(a):Jedziemy dalej na północ wpadając na chwilę do najbardziej luksusowego miasta na Sardynii - Porto Cervo. Interesuje mnie tam pewien wcale nie zabytkowy kościółek.
To Stella Maris - Gwiazda Morza, który jest po niezwykłą "hobbitowską" architekturę typową dla Costa Smeralda.

Obrazek



Sardyńskie Alberobello ... :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15684
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.10.2016 10:00

Te bramy wejściowe/wjazdowe do domów to jak z filmu Jaskiniowcy :D
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 21.10.2016 12:57

Pięknie miejsca i super zdjęcia :)
BTW, w kościele jest też jeszcze jedna perełka - obraz Mater Dolorosa przypisany El Greco.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21057
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 21.10.2016 15:31

Mikeee napisał(a):w oddali specyficzna...


...same specyficzne fotki pokazujesz... :wink: ...a więc wylądowaliśmy... :oczko_usmiech: :papa:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 21.10.2016 15:55

Mikeee napisał(a):późno się robi...
Ale jak ładnie :!:

pzdr :wink:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 21.10.2016 20:40

Franz napisał(a):Przyznaję, że bardzo jestem ciekaw Twojego spojrzenia na Sardynię i jak bardzo się różni od mojego.

cóż...moje jest trochę chaotyczne... :wink:
dangol napisał(a):...luksusowa część Sardynii :? niespecjalnie nam się spodobała

mamy podobne odczucia. Może też za mało ją poznałem?
mysza73 napisał(a):Sardyńskie Alberobello ... :oczko_usmiech:

miałem dokładnie to samo skojarzenie jak ujrzałem ten kościół i domki w okolicy :wink:
piekara114 napisał(a):Te bramy wejściowe/wjazdowe do domów to jak z filmu Jaskiniowcy :D

był nawet Fred Flinstone w Rolls-Royce'ie :oczko_usmiech:
dangol napisał(a):„Mater Dolorosa” w Stella Maris

maxredaktor napisał(a):...w kościele jest też jeszcze jedna perełka - obraz Mater Dolorosa przypisany El Greco.

niestety dowiedziałem się o tym później, bo oba moje przewodniki nie raczyły o tym wspomnieć :? Jakoś nie spodziewałem się czegoś takiego po kościółku wybudowanym w latach 60-tych ubiegłego wieku...
ajdadi napisał(a):
Mikeee napisał(a):w oddali specyficzna...

...same specyficzne fotki pokazujesz... :wink:

bo taka była specyfika tego wyjazdu 8)
longtom napisał(a):
Mikeee napisał(a):późno się robi...
Ale jak ładnie :!:
o tak! nawet Mama Natura się w tamtym kierunku zapatrzyła :wink:


pozdrawiam,
Michał
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 21.10.2016 21:34

O Mater Dolorosa w Sella Maris wspomniał maxredaktor :papa: przy okazji relacji Kulek z ich pierwszej sardyńskiej eskapady. Relację wertowałam przed swoim wyjazem, więc wiedziałam, że El Greco tam jest :) . Dar jakiegoś bogacza (bodajże kolekcjonera sztuki Heinricha Thyssena bądź kogoś z jego rodziny), których przecież w Porto Cervo nie brakuje...
Dodatkowo o obrazie przypomniało mi oglądnięcie sardyńskich odcinków Makłowicza - przed podróżami lubimy zapoznać się z naszym celem od kuchni :wink: . O ile dla Grecji naszym "kuchmistrzem" jest Teo Vafidis, to dla Sardynii właśnie pan Robert, bo znaleźliśmy aż 4 odcinki z wyspy (wykorzytaliśmy to i owo w praktyce :P ) . A przy okazji wyszedł El Greco, wiedziałam gdzie mam go szukać w kościółku. Fakt, gdyby nie ta wiedza, mogłabym nie zauważyć :oops: ... Obraz co prawda duży, ale jest w bardzo ciemnej tonacji, przy słabym oświetleniu wnętrza (a takie było w deszczową pogodę) nie rzuca się zbytnio w oczy, co najwyżej jako ciemna plama na białej ścianie...
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 21.10.2016 21:41

Niestety nie miałem zbyt dużo czasu na przygotowania...
umknęło mi to zupełnie, mimo że przejrzałem relację od początku...
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 21.10.2016 22:16

OS4 cd - San Pantaleo i mrówkojad

Na Costa Smeralda i w Porto Cervo czujemy się jakoś nieswojo przez ten wszechobecny przepych i splendor. Jedziemy w głąb lądu, do uroczego – jak mówi przewodnik - miasteczka San Pantaleo, które położone jest w sardyńskich dolomitach.

Cóż…Akurat dzisiaj w San Pantaleo jest bazar i centrum miasteczka zastawione jest sztandami z wszystkim. Na widok kramów widzę u dziewczyn błysk w oczach i brak reakcji na bodźce zewnętrzne, więc podejmujemy decyzję o rozłączeniu się.
Umawiamy się za 30 minut przy samochodzie i idę w mniej zatłoczone zakamarki wioski, na odchodnym prosząc jedynie Olę o kupno dobrego sardyńskiego sera.

Wakacje2016 (678).JPG


Wakacje2016 (687).JPG


Wakacje2016 (679).JPG


Wakacje2016 (682).JPG


Wakacje2016 (681).JPG


Wakacje2016 (683).JPG


Wakacje2016 (684).JPG


Wakacje2016 (686).JPG


Wakacje2016 (688).JPG


Wakacje2016 (689).JPG


Wakacje2016 (690).JPG


My man!! Fajnie przygrywał na saksie :wink:

Wakacje2016 (691).JPG


widok na San Pantaleo i granitowe szczyty...

Wakacje2016 (692).JPG



Podoba mi się tu, ale gdyby nie jarmark, wioska zrobiłaby jeszcze lepsze wrażenie. Warto jeszcze wspomnieć, że proboszczem tutejszej parafii jest polski ksiądz.


Sardyński ser kupiony, kolejnym miejscem gdzie chcemy na chwilę zajrzeć jest Arzachena, a konkretnie widziana w relacji Kulek ciekawa skałka – Roccia del Fungo – Skała Grzyb


Wakacje2016 (693).JPG



choć mi bardziej kojarzy się z mrówkojadem... 8)

Wakacje2016 (694).JPG


Wakacje2016 (700).JPG


Ola pod mrówkojadem dla pokazania wielkości skały

Wakacje2016 (698).JPG


Skałka znajduje się na wzniesieniu, rozpościera się stąd ciekawa panorama na Arzachenę i okolice

Wakacje2016 (696).JPG


czas na kolejny etap oesu, który prowadzi dalej w głąb wyspy...

OS4 cdn :papa:
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 21.10.2016 22:49

Jak zwykle kapitalna relacja - pełna przepięknych kadrów, konkretna i ciekawa:).

ten kawałek włoskiej ziemi wciąż przed nami więc zachwycam się i śledzę dalej:).

W czerwcu objechaliśmy Teneryfę z wydrukowaną Waszą relacją a za rok planujemy Sardynię, na Korsyce już byliśmy ale z chęcią zobaczę Waszymi oczami:).

Na Grossglockner byliśmy z kolei również w sierpniu, 2 tyg przed Wami:). Napotkaliśmy też sporo świstaków przy tym samym parkingu i przy Swarovskim ale dopiero pod wieczór jak większość osób już wyjechało, byliśmy z naszymi 4,5 i 8 latkami więc była radocha:).
Udało nam się też zejść najbliżej jak się do do lodowca...piękne widoki :)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 21.10.2016 23:03

ArliJ napisał(a):Udało nam się też zejść najbliżej jak się do do lodowca...piękne widoki :)


:wink: wooow, dysponujecie fotkami?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
RAJD SARDYNII i KORSYKI 2016 - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone