Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rafy prosto z Marsa... Alam

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 23.08.2013 10:55

Roxi napisał(a):Elphinstone


Ephistone super :!:
Zazdroszczę :o

Roxi napisał(a):... ślimaczyło się przez cały pobyt i zagoiło dopiero wczoraj :)


Słona woda i skaleczenia to rzeczywiście problem.
Na samym początku naszych wakacji, fala popchnęła kajak (z pasażerką :D ), kajak popchnął mnie, ja się oczywiście przewróciłem, kajak to wykorzystał i "przeszurał się" przeze mnie. W sumie niewielkie obtarcia na koniec pobytu były już całkiem spore i zdecydowanie "ześlimaczone" :? :roll: .
Wygoiłem się po powrocie. :D

pzdr :wink:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 23.08.2013 11:24

Zdjęcia z rafy nie do zapomnienia. :D :D :D
Widzę, że jakbym przypadkiem kiedyś (to zupełnie nieprawdopodobne) rozpoczęła przygodę z morskim podwodnym światem (absolutnie nieprawdopodobne) to byłabym nim zafascynowana jak jestem w każdej zwiedzanej przez nas jaskini.


Na szczęście wystarcza mi zwiedzanie na sucho. :lol: Pięknie rafę opisujesz i pokazujesz. :D :D :D


longtom napisał(a):
Roxi napisał(a):... ślimaczyło się przez cały pobyt i zagoiło dopiero wczoraj :)


Słona woda i skaleczenia to rzeczywiście problem.
Na samym początku naszych wakacji, fala popchnęła kajak (z pasażerką :D ), kajak popchnął mnie, ja się oczywiście przewróciłem, kajak to wykorzystał i "przeszurał się" przeze mnie. W sumie niewielkie obtarcia na koniec pobytu były już całkiem spore i zdecydowanie "ześlimaczone" :? :roll: .
Wygoiłem się po powrocie. :D

pzdr :wink:


A plastry w płynie nie pomogłyby? Ja bym nie weszła do słonej wody z takimi ranami.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 24.08.2013 15:26

longtom napisał(a):Słona woda i skaleczenia to rzeczywiście problem.

Wygoiłem się po powrocie. :D


Więc doskonale rozumiemy o co chodzi :)

Lidia K napisał(a):Zdjęcia z rafy nie do zapomnienia. :D :D :D


Serdecznie witam w relacji :)

Lidia K napisał(a):A plastry w płynie nie pomogłyby? Ja bym nie weszła do słonej wody z takimi ranami.


Plastry pomagały, ale na lądzie. Po wejściu do wody ich czar szybko pryskał ;)
Wyboru z włażeniem do słonej wody nie miałam, a wleźć musiałam :)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 24.08.2013 15:46

Wtorek: Home reef

Dzięki temu, że wyjazd na rafę Elphinstone był wcześnie! rano, zdążyliśmy wrócić do hotelu jeszcze przed obiadem. Ależ byliśmy głodni :)

W końcu mogliśmy chwilkę poleżeć na leżakach, wygrzać w słoneczku... i skorzystać z baru :)

4.jpg


5.jpg


Czas uciekał szybko, ani się nie obejrzeliśmy, a już byliśmy w bazie nurkowej :)

1.JPG


Zaraz później cieszyliśmy oczy podwodnym przedstawieniem.

2.jpg


3.jpg


DSC01887.jpg


DSC01888.jpg


DSC01900.jpg


DSC01922.jpg


DSC01923.jpg


O żółwie było łatwo :lol:

DSC01933.jpg


DSC01936.jpg


DSC01939.jpg


DSC01941.jpg


DSC01945.jpg


DSC01952.jpg


DSC01967.jpg


DSC02014.jpg


DSC02025.jpg


DSC02035.jpg


DSC02039.jpg


DSC02040.jpg


DSC02053.jpg


DSC02067.jpg


DSC02073.jpg


Bliskie spotkanie z Aligatorem :)

DSC02100.jpg


DSC02102.jpg


DSC02105.jpg


DSC02112.jpg


DSC02114.jpg


DSC02117.jpg


100% zdjęć, 0% tekstu- taki odcinek mi wyszedł :)
Na drugą część nurkowania i wieczór na lądzie zapraszam w następnym odcinku.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.08.2013 15:50

Najlepsza część przedstawienia :wink: "tańcząca z żółwiem" :lol: :idea:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 24.08.2013 17:58

Roxi ...
Te ostatnie zdjęcia są super i jak widzę (?), nie jest tutaj aż tak głęboko.
Jak dla mnie, zdecydowanie wolę płytsze wody. Są więcej zamieszkałe, bardziej kolorowe. Jak w bajce. :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 24.08.2013 19:57

Janusz Bajcer napisał(a):Najlepsza część przedstawienia :wink: "tańcząca z żółwiem" :lol: :idea:


O taniec z nimi trudno... strasznie leniwe są. Ciężko było trafić na takie co im się chciało du..ska ruszyć i kawałeczek przelecieć :)

woka napisał(a):Roxi ...
Te ostatnie zdjęcia są super i jak widzę (?), nie jest tutaj aż tak głęboko.


Na rafie przy hotelu bawiliśmy się na max 20m.
Wtedy kolory widoczne są jeszcze dzięki przebijającemu słońcu. Głębiej trzeba używać latarek żeby zobaczyć kolory rafy...

Wtorek: Home reef cd

Na koniec nurkowania został mi do pokazania Aligator.
Aż człowieka kusiło żeby go jakimś badylem trącić żeby się ruszył :lol:

DSC02118.jpg


DSC02119.jpg


DSC02122.jpg


DSC02126.jpg


Po kolacji suto oblewanej winem ;) dzień żegnaliśmy na tarasie.

DSC02131.jpg


DSC02138.jpg


DSC02141.jpg


DSC02146.jpg


Grupa animatorów co wieczór organizowała wieczory w teatrze. Tym razem był kabaret i muszę przyznać, że skecze wyszły im znakomite! Trochę po angielsku, trochę po polsku i trochę po włosku rozśmieszali publiczność. Mogło być ciężko, bo przedział wiekowy był duży- od wnuczków do dziadków, ale wszyscy wyszli uśmiechnięci :)

DSC02159.jpg


DSC02160.jpg


DSC02162.jpg


Po wtorkowym kabarecie "słowo" - czeczereczecze jest przez nas bardzo często używane- przeważnie w momencie pustej szklanki, którą trzeba by napełnić drinkiem :D

To był długi dzień...

DSC02171.jpg


Zapraszam na nurkową, spokojną środę :)
Ostatnio edytowano 24.08.2013 20:56 przez Roxi, łącznie edytowano 1 raz
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 24.08.2013 20:10

Roxi napisał(a):Na rafie przy hotelu bawiliśmy się na max 20m.
Wtedy kolory widoczne są jeszcze dzięki przebijającemu słońcu. Głębiej trzeba używać latarek żeby zobaczyć kolory rafy...

20 m to jak dla mnie "hoho", .... o całe 15 m za dużo (ale niech już będzie) :wink: Myślę jednak, że to co zobaczylbym w przedziale np. do 10 m byłoby przeglądem całej rafy. Głębiej - ja bym nie nurkował ..(chyba). :(
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 24.08.2013 20:19

Nurkował byś, nurkował... :) Bo jak tutaj nie podpłynąć w korytarze koralowców, które są np na 18m :)
Tam poczucie głębokości jest całkiem inne niż u nas. 20m to w tak przejrzystej i ciepłej wodzie żadna głębokość i te 20m rzeczywiście wystarczy żeby zrobić przegląd rafy. Raz trafiłam ośmiornicę na 24m i to była max głębokość jaką zrobiłam na hotelowej rafie.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 24.08.2013 21:05

Roxi napisał(a):Nurkował byś, nurkował... :) Bo jak tutaj nie podpłynąć w korytarze koralowców, które są np na 18m :)
Tam poczucie głębokości jest całkiem inne niż u nas. 20m to w tak przejrzystej i ciepłej wodzie żadna głębokość i te 20m rzeczywiście wystarczy żeby zrobić przegląd rafy. Raz trafiłam ośmiornicę na 24m i to była max głębokość jaką zrobiłam na hotelowej rafie.

Skąd wiesz na jakiej jesteś głębokości, masz ciśnieniomierz na ręce zamiast zegarka czy zegarek (żeby wiedzieć ile czasu przebywasz pod wodą) z ciśnieniomierzem?
Nie wiem więc pytam.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 25.08.2013 09:17

Lidia K napisał(a):Skąd wiesz na jakiej jesteś głębokości, masz ciśnieniomierz na ręce zamiast zegarka czy zegarek (żeby wiedzieć ile czasu przebywasz pod wodą) z ciśnieniomierzem?


Na ręce mam komputer nurkowy, który pokazuje aktualną i maksymalną głębokość, temperaturę wody, czas nurkowania i czas dekompresji (ile minut na ilu metrach trzeba poczekać, żeby się bezpiecznie wynurzyć). To tylko niektóre z jego funkcji. Bardzo sprytne urządzenie :)
Ciśnieniomierz (manometr) jest przyłączony do butli i pokazuje aktualną ilość powietrza w butli.
Gdynianin
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gdynianin » 25.08.2013 15:22

Ja również dołączam do relacji :D szybko nadrobiłem zaległości, teraz czekam na relację z środowego nurkowania!
WolfAtTheDoor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 349
Dołączył(a): 16.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WolfAtTheDoor » 25.08.2013 15:52

"Jeżeli ktoś mieszka w Gliwicach lub okolicach, to w Palmiarni można rybki pooglądać- wystawione są akwaria...a jeżeli ktoś mieszka daleko, to zapraszam na dalszy ciąg relacji :)"

Byłem tam kiedyś ale nie pamiętam rybek, za to dużo fajnych egzotycznych roślin.

Rafki można pooglądać w sklepie erybka w zabrzu, a najlepiej u jakiegoś morszczaka - bo nigdzie nie ma tak zadbanych rafek (poza naturalnym środowiskiem) jak w domowych akwariach prawdziwych pasjonatów. Jednak żółwia, mureny i płaszczki to nie ma szans tam spotkać;) Skrzydlice niektórzy trzymają.
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 25.08.2013 15:59

Cudowne te podwodne przedstawienia. M. nie wytrzymał: "Przecież to w tym cholernym Egipcie. A ja tam już nie pojadę. Zresztą - wojna będzie...". Ot, urodzony optymista...

Ja tam będę oglądać każdy kolejny dzień...
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 25.08.2013 20:33

Oglądam i podziwiam. Świat podwodny raczej nie dla mnie, ale to co pokazujesz, to cuda Pani, cuda.. :D

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Afryka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rafy prosto z Marsa... Alam - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone