Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

APARTAMENTY - DALMACJA POŁUDNIOWA

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yooshky
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 24.01.2022 14:33

[quote="skrzys"]Czy ktoś może napisać mniej więcej oczywiście jak kształtują się ceny kwater w okresie wakacyjnym2022?/quote]
Na Riwierze M.; Hvarze, Pelješac, Braču ciężko coś znaleźć w przyzwoitym standardzie (nie wczesny Tito), blisko morza w sezonie za 100 euro dla rodziny 2+2.
W poprzednich latach spokojnie za 70 eroków wynajmowałem.
Jak coś jest wolnego to 120, 150 i więcej euro. Oceniam, że >80% już zarezerwowano na lipiec i sierpień.
Tzw. "luxury" to już cena >200, 250 euro.

EDIT: Szukam tylko wynajmu prywatnego.
skrzys
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzys » 24.01.2022 15:26

dzięki :-)
Koenig
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 24.01.2022 16:05

Od kilku lat dostaję w odpowiedzi na moje maile ceny 100€ lub więcej za 2+2 - co nie zmienia faktu, że zawsze się w końcu udawało znaleźć coś w przedziale 60-80 (w zależności od roku). Nie mniej jednak chyba trzeba powoli przyzwyczajać się do 100€ za rodzinę, o ile nie mamy znajomego gospodarza. Biorąc po uwagę inflację, to prawie jakby ceny się nie zmieniły :D Szkoda tylko, że pensje też zaliczyły inflację.
Standardy mieszkań też z roku na rok coraz lepsze moim zdaniem. Ponarzekamy, ale się przyzwyczaimy. Tanio już było.
yooshky
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 25.01.2022 10:11

Koenig napisał(a):Od kilku lat dostaję w odpowiedzi na moje maile ceny 100€ lub więcej za 2+2

Też zawsze dostawałem oferty >100€ ale to nie było normą. Zawsze udało się wynająć za ok. 70E w pierwszej lub drugiej linii brzegowej z balkonem lub tarasem oraz widokiem na morze "nie luxury" ale w dobrym standardzie. W tamtym roku zapłaciłem 145E za ósemkę (3 sypialnie, 2 łazienki, kuchnia i taras kilkadziesiąt m2) 20m do plaży (Tucepi, Donji ratac). Wyszło po 72,5 na rodzinę.
W tym roku nie mam żadnej oferty <100€.
Średnia oferta za 2+2; 2+3; 3+1 lub 4 wynosi dokładnie 155E - 8 ofert, min. 100, max. 250 (bliźniaczy jest za 140 ale ten oferowany miał jesienią zrobiony remont :roll: ) te za 100 to troszkę lepszy standard niż "późny Tito"

Zanosi się na to, że w tym roku wydam jakieś 3 tys. więcej za wakacje, czyli będą mnie kosztować jakieś 15-16 tys. (całkowity koszt w ubiegłym roku wyniósł ok. 12,5tys. bez oszczędzania ale i bez szaleństw) :(
Takie koszty pomału stają się dla mnie nieakceptowalne (nie chodzi o to czy stać mnie czy mnie nie stać, po prostu przestaję akceptować taki koszt wakacji i zaczynam mieć wyrzuty sumienia).
amatus1
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 25.01.2022 10:46

yooshky napisał(a):
Koenig napisał(a):Od kilku lat dostaję w odpowiedzi na moje maile ceny 100€ lub więcej za 2+2

Też zawsze dostawałem oferty >100€ ale to nie było normą. Zawsze udało się wynająć za ok. 70E w pierwszej lub drugiej linii brzegowej z balkonem lub tarasem oraz widokiem na morze "nie luxury" ale w dobrym standardzie. W tamtym roku zapłaciłem 145E za ósemkę (3 sypialnie, 2 łazienki, kuchnia i taras kilkadziesiąt m2) 20m do plaży (Tucepi, Donji ratac). Wyszło po 72,5 na rodzinę.
W tym roku nie mam żadnej oferty <100€.
Średnia oferta za 2+2; 2+3; 3+1 lub 4 wynosi dokładnie 155E - 8 ofert, min. 100, max. 250 (bliźniaczy jest za 140 ale ten oferowany miał jesienią zrobiony remont :roll: ) te za 100 to troszkę lepszy standard niż "późny Tito"

Zanosi się na to, że w tym roku wydam jakieś 3 tys. więcej za wakacje, czyli będą mnie kosztować jakieś 15-16 tys. (całkowity koszt w ubiegłym roku wyniósł ok. 12,5tys. bez oszczędzania ale i bez szaleństw) :(
Takie koszty pomału stają się dla mnie nieakceptowalne (nie chodzi o to czy stać mnie czy mnie nie stać, po prostu przestaję akceptować taki koszt wakacji i zaczynam mieć wyrzuty sumienia).

Niestety mamy podobne spostrzeżenia, w tym roku postanowiliśmy po cro ( wersji budżetowej) spędzić 2 tyg. w Toskanii. Patrzać na ceny apartamentów nie widzę wielkiej różnicy między Chorwacja. 12 noclegów zarezerwowane już mamy przez booking, zapewne bezpośrednio u gospodarza taniej...jak wróce będe miał porównanie.
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.01.2022 11:26

amatus1 napisał(a):Niestety mamy podobne spostrzeżenia, w tym roku postanowiliśmy po cro ( wersji budżetowej) spędzić 2 tyg. w Toskanii. Patrzać na ceny apartamentów nie widzę wielkiej różnicy między Chorwacja. 12 noclegów zarezerwowane już mamy przez booking, zapewne bezpośrednio u gospodarza taniej...jak wróce będe miał porównanie.
Jestem bardzo ciekawa Twojego porównania, bo na pewno to będą inne wakacje....
W IT znalezienie noclegu bezpośrednio u właścicieli nie jest łatwe, bo raz nie ma tam dużo takich obiektów jak w Chorwacji, dwa dominuje wynajem hoteli lub wynajem przez agencje turystyczne czy właśnie pośredników typu b.ing... Inna sprawa to campingi, które są w IT bardzo popularne...
Zbigniew74
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 25.01.2022 14:36

Tak od 2005 roku do 2018 dla swojej rodziny apartmani 4 + 2 mieściłem się 70EUR - 90EUR. Potem człowiek zrobił się wygodny i szukaliśmy 6+2 ceny już 100EUR - 120EUR, rodzice 2+1 około 50-60EUR

Na ten rok :

Draśnice pierwszy tydzień Apartmani 6+2 130m2 - 120EUR, rodzice Apartmani 2+1 50EUR
Promajna drugi tydzień A5 70m2 - 120EUR, rodzice A2+1 - 65EUR
Środek sezonu ostatni tydzień lipca i pierwszy sierpnia

Jeszcze koledze rezerwowałem na ten rok:
Slatine A4+1 65m2 - 90EUR
Igrane drugi tydzień A3+2 - 80EUR
Kolega dwa pierwsze tygodnie lipca.

Zawsze szukam z klimatyzacją i w miarę blisko do morza :)

W tym roku oprócz maps.google korzystałem ze strony:

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Mają namiary bezpośrednio do właścicieli, często to tylko telefon, ale 90% ma WhatsApp na tym numerze a żona gada i pisze po chorwacku więc bez kłopotu dogadaliśmy się :)
yooshky
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 25.01.2022 17:23

Zbigniew74 napisał(a):https://www.apartamentychorwacja.pl/

Mają namiary bezpośrednio do właścicieli, często to tylko telefon, ale 90% ma WhatsApp na tym numerze a żona gada i pisze po chorwacku więc bez kłopotu dogadaliśmy się :)

Spoko, mam wiele swoich źródeł i własnych metod ;) Zawsze prywatnie rezerwuję. Wysłałem aktualnie 58 zapytań i już mi się odechciewa :(

(W sumie raz skorzystałem z Casamundo w 2013r. Mieli za przystępne 50E dwójkę nad samym morzem w Podgorze w lipcu. Przedłużałem pobyt o 2 dni już prywatne za 40E.)
amatus1
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 25.01.2022 19:14

yooshky napisał(a):
Zbigniew74 napisał(a):https://www.apartamentychorwacja.pl/

Spoko, mam wiele swoich źródeł i własnych metod ;) Zawsze prywatnie rezerwuję. Wysłałem aktualnie 58 zapytań i już mi się odechciewa :(

(W sumie raz skorzystałem z Casamundo w 2013r. Mieli za przystępne 50E dwójkę nad samym morzem w Podgorze w lipcu. Przedłużałem pobyt o 2 dni już prywatne za 40E.)

58 zapytań, nieźle:):):)
naszastruga
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 25.01.2022 20:10

Jeździmy zwykle połowa sierpnia. Za ostatnie kilka lat ceny 80-100 euro za apartament przy samej wodzie dla 4-5 osób (2 sypialnie). Dobry standard/wyposażenie. Korcula, Hvar, Primosten, Medici, Dingac Borak. W ubiegłym roku Prizba za 70 euro. Dwa lata temu Pag za 60 euro na przełomie sieprnia/września.

We Włoszech (Sardynia) podobna konfiguracja w podobnej cenie, ale od końca sierpnia, bo sam sierpień to albo ceny co najmniej o połowę wyższe, ale brak ofert, bo wiele nejciekawszych miejsc nie ma w ofercie (trzymają dla siebie, rodziny znajomych).

W Grecji ceny podobne do chorwackich, ale standard zwykle nieco niższy. W Hiszpanii można bez problemu w sierpniu znaleźć w dobrym standardzie apartament za 70-80 euro, ale zwykle są to kompleksy w bloczkach ze wspólnym basenem na dziedzińcu, nie wszystkim odpowiadają takie klimaty.
yooshky
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 25.01.2022 20:46

amatus1 napisał(a): 58 zapytań, nieźle:):):)

Nieaktualne, wysyłam właśnie 71-sze :)
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.01.2022 20:52

Często wysyłałam nawet po 100/150 zapytań, zwłaszcza jeśli nie miałam sprecyzowanej miejscowości, a jedynie region.
Habanero
Mistrz Euro 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 25.01.2022 21:01

58 zapytań to już jest jakiś kosmos :roll:
Ostatnio edytowano 25.01.2022 22:48 przez Habanero, łącznie edytowano 1 raz
naszastruga
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 25.01.2022 21:25

yooshky napisał(a):

Taki pech???
yooshky
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 25.01.2022 21:40

naszastruga napisał(a):
yooshky napisał(a):

Taki pech???

Nie wiem czy pech. Późno już na rezerwację. Do tego szukam tylko pierwszej lub drugiej linii zabudowy od brzegu, wyłącznie z tarasem lub balkonem "seaview". Takie pewnie idą pierwsze. Jak takiego nie znajdę to rezygnuję z wyjazdu. Dla mnie ważny jest poranek o 5:00 z kawą na tarasie z widoczkiem, później śniadanko w tej samej scenerii (takie zboczenie) ;)

Na 76 zapytań mam 8 pozytywnych odpowiedzi z czego cenowo pasuje mi już jedna.
Maksymalna oferta wynosi już 290E (nie wiem dlaczego oferuje mi 2+1 gdy szukam 2+2 i 3+2, ledwo pomalowane, meble Ikea, 200 schodów do plaży).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje

APARTAMENTY - DALMACJA POŁUDNIOWA - strona 167
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022