Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

APARTAMENTY - DALMACJA POŁUDNIOWA

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 24.01.2022 14:33

[quote="skrzys"]Czy ktoś może napisać mniej więcej oczywiście jak kształtują się ceny kwater w okresie wakacyjnym2022?/quote]
Na Riwierze M.; Hvarze, Pelješac, Braču ciężko coś znaleźć w przyzwoitym standardzie (nie wczesny Tito), blisko morza w sezonie za 100 euro dla rodziny 2+2.
W poprzednich latach spokojnie za 70 eroków wynajmowałem.
Jak coś jest wolnego to 120, 150 i więcej euro. Oceniam, że >80% już zarezerwowano na lipiec i sierpień.
Tzw. "luxury" to już cena >200, 250 euro.

EDIT: Szukam tylko wynajmu prywatnego.
skrzys
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzys » 24.01.2022 15:26

dzięki :-)
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 24.01.2022 16:05

Od kilku lat dostaję w odpowiedzi na moje maile ceny 100€ lub więcej za 2+2 - co nie zmienia faktu, że zawsze się w końcu udawało znaleźć coś w przedziale 60-80 (w zależności od roku). Nie mniej jednak chyba trzeba powoli przyzwyczajać się do 100€ za rodzinę, o ile nie mamy znajomego gospodarza. Biorąc po uwagę inflację, to prawie jakby ceny się nie zmieniły :D Szkoda tylko, że pensje też zaliczyły inflację.
Standardy mieszkań też z roku na rok coraz lepsze moim zdaniem. Ponarzekamy, ale się przyzwyczaimy. Tanio już było.
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 25.01.2022 10:11

Koenig napisał(a):Od kilku lat dostaję w odpowiedzi na moje maile ceny 100€ lub więcej za 2+2

Też zawsze dostawałem oferty >100€ ale to nie było normą. Zawsze udało się wynająć za ok. 70E w pierwszej lub drugiej linii brzegowej z balkonem lub tarasem oraz widokiem na morze "nie luxury" ale w dobrym standardzie. W tamtym roku zapłaciłem 145E za ósemkę (3 sypialnie, 2 łazienki, kuchnia i taras kilkadziesiąt m2) 20m do plaży (Tucepi, Donji ratac). Wyszło po 72,5 na rodzinę.
W tym roku nie mam żadnej oferty <100€.
Średnia oferta za 2+2; 2+3; 3+1 lub 4 wynosi dokładnie 155E - 8 ofert, min. 100, max. 250 (bliźniaczy jest za 140 ale ten oferowany miał jesienią zrobiony remont :roll: ) te za 100 to troszkę lepszy standard niż "późny Tito"

Zanosi się na to, że w tym roku wydam jakieś 3 tys. więcej za wakacje, czyli będą mnie kosztować jakieś 15-16 tys. (całkowity koszt w ubiegłym roku wyniósł ok. 12,5tys. bez oszczędzania ale i bez szaleństw) :(
Takie koszty pomału stają się dla mnie nieakceptowalne (nie chodzi o to czy stać mnie czy mnie nie stać, po prostu przestaję akceptować taki koszt wakacji i zaczynam mieć wyrzuty sumienia).
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 25.01.2022 10:46

yooshky napisał(a):
Koenig napisał(a):Od kilku lat dostaję w odpowiedzi na moje maile ceny 100€ lub więcej za 2+2

Też zawsze dostawałem oferty >100€ ale to nie było normą. Zawsze udało się wynająć za ok. 70E w pierwszej lub drugiej linii brzegowej z balkonem lub tarasem oraz widokiem na morze "nie luxury" ale w dobrym standardzie. W tamtym roku zapłaciłem 145E za ósemkę (3 sypialnie, 2 łazienki, kuchnia i taras kilkadziesiąt m2) 20m do plaży (Tucepi, Donji ratac). Wyszło po 72,5 na rodzinę.
W tym roku nie mam żadnej oferty <100€.
Średnia oferta za 2+2; 2+3; 3+1 lub 4 wynosi dokładnie 155E - 8 ofert, min. 100, max. 250 (bliźniaczy jest za 140 ale ten oferowany miał jesienią zrobiony remont :roll: ) te za 100 to troszkę lepszy standard niż "późny Tito"

Zanosi się na to, że w tym roku wydam jakieś 3 tys. więcej za wakacje, czyli będą mnie kosztować jakieś 15-16 tys. (całkowity koszt w ubiegłym roku wyniósł ok. 12,5tys. bez oszczędzania ale i bez szaleństw) :(
Takie koszty pomału stają się dla mnie nieakceptowalne (nie chodzi o to czy stać mnie czy mnie nie stać, po prostu przestaję akceptować taki koszt wakacji i zaczynam mieć wyrzuty sumienia).

Niestety mamy podobne spostrzeżenia, w tym roku postanowiliśmy po cro ( wersji budżetowej) spędzić 2 tyg. w Toskanii. Patrzać na ceny apartamentów nie widzę wielkiej różnicy między Chorwacja. 12 noclegów zarezerwowane już mamy przez booking, zapewne bezpośrednio u gospodarza taniej...jak wróce będe miał porównanie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.01.2022 11:26

amatus1 napisał(a):Niestety mamy podobne spostrzeżenia, w tym roku postanowiliśmy po cro ( wersji budżetowej) spędzić 2 tyg. w Toskanii. Patrzać na ceny apartamentów nie widzę wielkiej różnicy między Chorwacja. 12 noclegów zarezerwowane już mamy przez booking, zapewne bezpośrednio u gospodarza taniej...jak wróce będe miał porównanie.
Jestem bardzo ciekawa Twojego porównania, bo na pewno to będą inne wakacje....
W IT znalezienie noclegu bezpośrednio u właścicieli nie jest łatwe, bo raz nie ma tam dużo takich obiektów jak w Chorwacji, dwa dominuje wynajem hoteli lub wynajem przez agencje turystyczne czy właśnie pośredników typu b.ing... Inna sprawa to campingi, które są w IT bardzo popularne...
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 25.01.2022 14:36

Tak od 2005 roku do 2018 dla swojej rodziny apartmani 4 + 2 mieściłem się 70EUR - 90EUR. Potem człowiek zrobił się wygodny i szukaliśmy 6+2 ceny już 100EUR - 120EUR, rodzice 2+1 około 50-60EUR

Na ten rok :

Draśnice pierwszy tydzień Apartmani 6+2 130m2 - 120EUR, rodzice Apartmani 2+1 50EUR
Promajna drugi tydzień A5 70m2 - 120EUR, rodzice A2+1 - 65EUR
Środek sezonu ostatni tydzień lipca i pierwszy sierpnia

Jeszcze koledze rezerwowałem na ten rok:
Slatine A4+1 65m2 - 90EUR
Igrane drugi tydzień A3+2 - 80EUR
Kolega dwa pierwsze tygodnie lipca.

Zawsze szukam z klimatyzacją i w miarę blisko do morza :)

W tym roku oprócz maps.google korzystałem ze strony:

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Mają namiary bezpośrednio do właścicieli, często to tylko telefon, ale 90% ma WhatsApp na tym numerze a żona gada i pisze po chorwacku więc bez kłopotu dogadaliśmy się :)
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 25.01.2022 17:23

Zbigniew74 napisał(a):https://www.apartamentychorwacja.pl/

Mają namiary bezpośrednio do właścicieli, często to tylko telefon, ale 90% ma WhatsApp na tym numerze a żona gada i pisze po chorwacku więc bez kłopotu dogadaliśmy się :)


Spoko, mam wiele swoich źródeł i własnych metod ;) Zawsze prywatnie rezerwuję. Wysłałem aktualnie 58 zapytań i już mi się odechciewa :(

(W sumie raz skorzystałem z Casamundo w 2013r. Mieli za przystępne 50E dwójkę nad samym morzem w Podgorze w lipcu. Przedłużałem pobyt o 2 dni już prywatne za 40E.)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 25.01.2022 19:14

yooshky napisał(a):
Zbigniew74 napisał(a):https://www.apartamentychorwacja.pl/

Mają namiary bezpośrednio do właścicieli, często to tylko telefon, ale 90% ma WhatsApp na tym numerze a żona gada i pisze po chorwacku więc bez kłopotu dogadaliśmy się :)


Spoko, mam wiele swoich źródeł i własnych metod ;) Zawsze prywatnie rezerwuję. Wysłałem aktualnie 58 zapytań i już mi się odechciewa :(

(W sumie raz skorzystałem z Casamundo w 2013r. Mieli za przystępne 50E dwójkę nad samym morzem w Podgorze w lipcu. Przedłużałem pobyt o 2 dni już prywatne za 40E.)

58 zapytań, nieźle:):):)
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 25.01.2022 20:10

Jeździmy zwykle połowa sierpnia. Za ostatnie kilka lat ceny 80-100 euro za apartament przy samej wodzie dla 4-5 osób (2 sypialnie). Dobry standard/wyposażenie. Korcula, Hvar, Primosten, Medici, Dingac Borak. W ubiegłym roku Prizba za 70 euro. Dwa lata temu Pag za 60 euro na przełomie sieprnia/września.

We Włoszech (Sardynia) podobna konfiguracja w podobnej cenie, ale od końca sierpnia, bo sam sierpień to albo ceny co najmniej o połowę wyższe, ale brak ofert, bo wiele nejciekawszych miejsc nie ma w ofercie (trzymają dla siebie, rodziny znajomych).

W Grecji ceny podobne do chorwackich, ale standard zwykle nieco niższy. W Hiszpanii można bez problemu w sierpniu znaleźć w dobrym standardzie apartament za 70-80 euro, ale zwykle są to kompleksy w bloczkach ze wspólnym basenem na dziedzińcu, nie wszystkim odpowiadają takie klimaty.
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 25.01.2022 20:46

amatus1 napisał(a): 58 zapytań, nieźle:):):)


Nieaktualne, wysyłam właśnie 71-sze :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.01.2022 20:52

Często wysyłałam nawet po 100/150 zapytań, zwłaszcza jeśli nie miałam sprecyzowanej miejscowości, a jedynie region.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 25.01.2022 21:01

58 zapytań to już jest jakiś kosmos :roll:
Ostatnio edytowano 25.01.2022 22:48 przez Habanero, łącznie edytowano 1 raz
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 25.01.2022 21:25

yooshky napisał(a):
amatus1 napisał(a): 58 zapytań, nieźle:):):)


Nieaktualne, wysyłam właśnie 71-sze :)


Taki pech???
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 25.01.2022 21:40

naszastruga napisał(a):
yooshky napisał(a):
amatus1 napisał(a): 58 zapytań, nieźle:):):)


Nieaktualne, wysyłam właśnie 71-sze :)


Taki pech???


Nie wiem czy pech. Późno już na rezerwację. Do tego szukam tylko pierwszej lub drugiej linii zabudowy od brzegu, wyłącznie z tarasem lub balkonem "seaview". Takie pewnie idą pierwsze. Jak takiego nie znajdę to rezygnuję z wyjazdu. Dla mnie ważny jest poranek o 5:00 z kawą na tarasie z widoczkiem, później śniadanko w tej samej scenerii (takie zboczenie) ;)

Na 76 zapytań mam 8 pozytywnych odpowiedzi z czego cenowo pasuje mi już jedna.
Maksymalna oferta wynosi już 290E (nie wiem dlaczego oferuje mi 2+1 gdy szukam 2+2 i 3+2, ledwo pomalowane, meble Ikea, 200 schodów do plaży).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
APARTAMENTY - DALMACJA POŁUDNIOWA - strona 167
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone