Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rekin 11
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 26.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rekin 11 » 31.07.2020 20:12

Lepiej dojechać do końca drogą M86 i dalej na przejście w Letenye?
Rekin 11
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 26.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rekin 11 » 31.07.2020 20:15

dids76 napisał(a):
Rekin 11 napisał(a):Witam. Może ktoś ze zorientowanych wrzucić trasę przez stare i nowe przejście Lenteye .
Dzięki.

A co tu skomplikowanego?
Nowe: https://goo.gl/maps/tx16iAd4Wh7UGYyP7
Stare https://goo.gl/maps/RJ7JHiYjQxJqC2679





Wyszły jednakowe :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.07.2020 20:32

Jednakowe, ale wszystko widać.
Na stare przejście jedziesz drogą nr 7
Na nowe przejście jedziesz autostradą M70
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.07.2020 21:37

Rekin 11 napisał(a):
dids76 napisał(a):
Rekin 11 napisał(a):Witam. Może ktoś ze zorientowanych wrzucić trasę przez stare i nowe przejście Lenteye .
Dzięki.

A co tu skomplikowanego?
Nowe: https://goo.gl/maps/tx16iAd4Wh7UGYyP7
Stare https://goo.gl/maps/RJ7JHiYjQxJqC2679





Wyszły jednakowe :D

Jak je wklejałem to były różne, teraz już zostaną różne bo dodałem punkt pośredni w nowym. Wcześniej GM kierowało na nowe ale jak widać już tam sie korek robi i kieruje na stare :oczko_usmiech:
Stare https://goo.gl/maps/WTbwo6hqcZsjUTQPA
Nowe https://goo.gl/maps/KYrkXFodWXkX6iZ49
Rekin 11
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 26.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rekin 11 » 31.07.2020 23:35

Dziękuję.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.08.2020 09:51

Uwaga na ograniczenia prędkości ! jeżeli ktoś omija płatną drogę za Koszycami i jedzie na stare przejście graniczne Tornyosnemeti, Słowacy strasznie pilnuję ograniczeń ! polują szczególnie na Polaków, kolega niedawno dostał mandat w tym miejscu i ja dostałem :( po prostu się zagapiłem jadąc za Słowakiem i jego nie zatrzymali. Przekroczyłem prędkość o 15 km/h na ograniczeniu do 50 km/h. Nie miałem euro ale udało się zapłacić kartą, mieli czytnik :)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 01.08.2020 10:03

bluesman napisał(a):Przekroczyłem prędkość o 15 km/h na ograniczeniu do 50 km/h. Nie miałem euro ale udało się zapłacić kartą, mieli czytnik :)

Ile taka przyjemność teraz kosztuje?
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.08.2020 10:21

Wynegocjowałem 10 EUR, powinno być bodajże 50 EUR, jak twierdzą, nie da się całkowicie wykasować wykroczenia. Jak radar został użyty podobno zostaje ślad i muszą się z tego rozliczyć. Natomiast na Węgrzech nie odnotowałem by stały tak gęsto radary umieszczone w starych samochodach na poboczu jak w zeszłym roku.
Jeszcze jedno, przed Starą Lubownią stał na poboczu radiowóz, a 2 km dalej stał ukryty cywilny samochód z radarem, gdyby nie ostrzeżenia kierowców słowackich można byłoby się nadziać !. To była chyba Kia Picanto. Widzieliśmy też na Słowacji wypadek po zderzeniu auta z jeleniem, a było to koło godziny 16 :papa:
Prawdziwy Polak
zbanowany
Posty: 113
Dołączył(a): 01.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prawdziwy Polak » 01.08.2020 12:04

Było jechać zgodnie z przepisami, jak jest 50 to 50, a nie po polsku powyżej 60. Albo skorzystać z autostrady.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 01.08.2020 12:42

bluesman napisał(a):Wynegocjowałem 10 EUR, powinno być bodajże 50 EUR, jak twierdzą, nie da się całkowicie wykasować wykroczenia. Jak radar został użyty podobno zostaje ślad i muszą się z tego rozliczyć. Natomiast na Węgrzech nie odnotowałem by stały tak gęsto radary umieszczone w starych samochodach na poboczu jak w zeszłym roku.

Przynajmniej można negocjować. W PL to chyba niemożliwe.


bluesman napisał(a): Jeszcze jedno, przed Starą Lubownią stał na poboczu radiowóz, a 2 km dalej stał ukryty cywilny samochód z radarem, gdyby nie ostrzeżenia kierowców słowackich można byłoby się nadziać !. To była chyba Kia Picanto. Widzieliśmy też na Słowacji wypadek po zderzeniu auta z jeleniem, a było to koło godziny 16 :papa:

Trzeba być czujnym.


Prawdziwy Polak napisał(a):Było jechać zgodnie z przepisami, jak jest 50 to 50, a nie po polsku powyżej 60. Albo skorzystać z autostrady.

Specjalnie po to się zarejestrowałeś prawdziwy Polaku aby to napisać? LOL.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.08.2020 19:29

Tak dla wiadomości aktualny cennik :)
mandaty sk.jpg
foczka2011
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 24.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) foczka2011 » 03.08.2020 12:53

A jak to jest z czasem przejazdu który podaje Google mapa? Czy ten czas zawiera już opóźnienie spowodowane przez korki na granicach? Czy trzeba sobie dodać czas stania w korku?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 03.08.2020 13:06

foczka2011 napisał(a):A jak to jest z czasem przejazdu który podaje Google mapa? Czy ten czas zawiera już opóźnienie spowodowane przez korki na granicach? Czy trzeba sobie dodać czas stania w korku?

GM ma traffic więc jeśli sprawdzasz czas dojazdu teraz to pokazuje czas dojazdu wg aktualnych korków.
Nie ma wpływu na powstałe korki, jeśli np. autostrada będzie zablokowana z powodu potężnej kraksy. Ale z wyprzedzeniem zaproponuje inną drogę, jeśli zmiana trasy sprawi że dojedziesz szybciej.
Jeśli z kolei sprawdzasz trasę na inny dzień/godzinę to podaje Ci w widełkach.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 03.08.2020 17:54

empire13 napisał(a):
foczka2011 napisał(a):A jak to jest z czasem przejazdu który podaje Google mapa? Czy ten czas zawiera już opóźnienie spowodowane przez korki na granicach? Czy trzeba sobie dodać czas stania w korku?

GM ma traffic więc jeśli sprawdzasz czas dojazdu teraz to pokazuje czas dojazdu wg aktualnych korków.
Nie ma wpływu na powstałe korki, jeśli np. autostrada będzie zablokowana z powodu potężnej kraksy. Ale z wyprzedzeniem zaproponuje inną drogę, jeśli zmiana trasy sprawi że dojedziesz szybciej.
Jeśli z kolei sprawdzasz trasę na inny dzień/godzinę to podaje Ci w widełkach.


Googlowski traffic trzeba czasem brać z przymrużeniem oka bo czasami głupoty pokazuje. Dzisiaj dla przykładu, pokazywał bordowy korek w Wiedniu a w rzeczywistości na kamerkach online autostrada była prawie pusta. Także jak jest możliwość to trzeba sprawdzać kamery.
thommy83
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 07.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) thommy83 » 03.08.2020 21:35

empire13 napisał(a):
Googlowski traffic trzeba czasem brać z przymrużeniem oka bo czasami głupoty pokazuje. Dzisiaj dla przykładu, pokazywał bordowy korek w Wiedniu a w rzeczywistości na kamerkach online autostrada była prawie pusta. Także jak jest możliwość to trzeba sprawdzać kamery.



Dokładnie, kiedyś jakiś gość zrobił test już nie wiem w jakim mieście, ale włączył w 20-stu telefonach Google maps i włożył je do wózka a następnie się przemieszczał spacerkiem po ulicach. I co ? Na mapach Google wyskoczył korek na bordowo - mimo że ruchu nie było, widocznie system odczytał powolne ruchy odbiorników i z tąd ten wynik
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 286
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone