Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jackq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 21.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackq » 30.07.2020 10:36

Jechałem ze śląska do Breli, przez Słowację i Węgry do Chorwacji. Na granicy Węgiersko-Chorwackiej byłem o 4 rano w niedzielę - pusto, 2 auta. Wracając na tej samej granicy byłem wczoraj o godzinie 15, kolejka na może 10 aut. Dosyć szybko poszło. Nic się nie zmieniło w stosunku do poprzednich lat, dowód do reki, szybkie spojrzenie i możesz jechać dalej.
Na autostradach w Chorwacji ruch niewielki, dużo mniejszy jak rok temu ale w samej Breli ludzi tyle co zawsze. Na plażach również bez zmian. To tak na marginesie ;)
daria.k
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) daria.k » 30.07.2020 10:42

Właśnie wrzuciłam sobie w translator ten czeski tekst i niestety brzmi on inaczej niż zakładałam hehe i faktycznie jest nieprzejezdny :D
dzięki, chyba pojedziemy 1 wersją, nie będę jechała przez Brzecław, bo pewnie mój szanowny małżonek nie zechce :D :roll:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.07.2020 10:47

Wahadło jest ale na trasie objazdu, droga nr 39614 :wink: Na Moście na drodze 52 nie może być wahadła bo mostu nie ma, sprawdźcie sobie kamerkę na dopravniinfo.cz :oczko_usmiech: :mrgreen:
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 30.07.2020 20:29

Do Linden
Jest jeszcze opcja, którą ja wybrałem:
Kupujesz winiety na Czechy, Słowację i Węgry
Jedziesz Pl A1 na Brno, potem Bratysława i Węgry M86
Na Letenye "stare przejście". Wjeżdżasz do Chorwacji bez stania na całej trasie aż do Zagrzebia. Dalej będzie ciasno ale to już końcówka.
Tylko uważaj na remontowanej gierkówce.
Nie wyprzedzaj tirów lewym wąziutkim pasem.
Ja miałem pecha i najechałem na jeden wysunięty słupek. Efekt 2h w plecy i 2 opony 1440zł.
robak40
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 08.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robak40 » 31.07.2020 09:57

Witam, drugi raz do Chorwacji po 3 latach. Wtedy trasa CZ-A-S a teraz planuję wyjazd 14-go sierpnia g. 17.00 z Olsztyna przez CZ-S-HU. Na Węgrzech M86 do Szombathely, potem 86 do Nagykanizsa. W związku z tym pytanie odnośnie przekroczenia granic. Czy lepiej Lenteye nowe czy stare? A także proszę o podpowiedź jak wygląda ewentualny przejazd przez Mursko Sredisce jadąc od Szombathely czy tam jest jakiś odcinek płatny?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.07.2020 10:06

robak40 napisał(a):Witam, drugi raz do Chorwacji po 3 latach. Wtedy trasa CZ-A-S a teraz planuję wyjazd 14-go sierpnia g. 17.00 z Olsztyna przez CZ-S-HU. Na Węgrzech M86 do Szombathely, potem 86 do Nagykanizsa. W związku z tym pytanie odnośnie przekroczenia granic. Czy lepiej Lenteye nowe czy stare? A także proszę o podpowiedź jak wygląda ewentualny przejazd przez Mursko Sredisce jadąc od Szombathely czy tam jest jakiś odcinek płatny?

Będziesz tam nad ranem w Sobotę, więc chyba lepiej stare przejście.
Jak pojedziesz przez Lendavę tak https://goo.gl/maps/AWtGqxUheFJzPzbC9 to nie trzeba winiety
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2020 10:10

robak40 napisał(a):Witam, drugi raz do Chorwacji po 3 latach. Wtedy trasa CZ-A-S a teraz planuję wyjazd 14-go sierpnia g. 17.00 z Olsztyna przez CZ-S-HU. Na Węgrzech M86 do Szombathely, potem 86 do Nagykanizsa. W związku z tym pytanie odnośnie przekroczenia granic. Czy lepiej Lenteye nowe czy stare? A także proszę o podpowiedź jak wygląda ewentualny przejazd przez Mursko Sredisce jadąc od Szombathely czy tam jest jakiś odcinek płatny?


Pewnie lepiej przez stare lub Mursko Sredisce. Jako taką orientację daje google map z natężeniem ruchu.
Do Mursko Sredisce można dojechać drogą lokalną zjeżdżając na pierwszym rondzie za granicą SLO na Dolga Vas.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2020 11:05

robak40 napisał(a):Witam, drugi raz do Chorwacji po 3 latach. Wtedy trasa CZ-A-S a teraz planuję wyjazd 14-go sierpnia g. 17.00 z Olsztyna przez CZ-S-HU. Na Węgrzech M86 do Szombathely, potem 86 do Nagykanizsa. W związku z tym pytanie odnośnie przekroczenia granic. Czy lepiej Lenteye nowe czy stare? A także proszę o podpowiedź jak wygląda ewentualny przejazd przez Mursko Sredisce jadąc od Szombathely czy tam jest jakiś odcinek płatny?


W innym wątku pisałem - Mursko z Szombathely. W Słowenii na rondzie zaraz po przejechaniu granicy zjeżdżasz z ronda na lokalną drogę, inaczej wpakujesz się na autostradę. Potem już z górki. Czas przejazdu jest podobny a ruch mniejszy.
Rekin 11
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 26.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rekin 11 » 31.07.2020 18:07

Witam. Może ktoś ze zorientowanych wrzucić trasę przez stare i nowe przejście Lenteye .
Dzięki.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.07.2020 18:14

Rekin 11 napisał(a):Witam. Może ktoś ze zorientowanych wrzucić trasę przez stare i nowe przejście Lenteye .
Dzięki.

A co tu skomplikowanego?
Nowe: https://goo.gl/maps/tx16iAd4Wh7UGYyP7
Stare https://goo.gl/maps/RJ7JHiYjQxJqC2679
robak40
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 08.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robak40 » 31.07.2020 19:20

dids76 :D dzięki, nie dopisałem, że lecimy z Olsztyna (warmińsko-mazurskie) po pracy około 17.00 wyjazd, a nocleg planujemy okolice Mszana/ Łaziska i około 7.00 rano wyjazd do CRO (sobota). Winieta Czechy EuroOil Antoszowice zgodnie z Twoją podpowiedzią w innym poście, a reszta zakup online. Po drodze zastanawiam się czy nie polecieć opłotkami Mosonmagyarovar do Csorna czy Mosonmagyarovar - Abda i wtedy M86. Na granicy w Leteyne może około 13.00 z przystankiem w Szombathely. Chcemy wracać przez Węgry, stacja noclegowa w Siofok. Potem Siofok - Olsztyn. Proszę o podpowiedź w takiej konfiguracji trasy.
Rekin 11
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 26.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rekin 11 » 31.07.2020 19:44

dids76 napisał(a):
Rekin 11 napisał(a):Witam. Może ktoś ze zorientowanych wrzucić trasę przez stare i nowe przejście Lenteye .
Dzięki.

A co tu skomplikowanego?
Nowe: https://goo.gl/maps/tx16iAd4Wh7UGYyP7
Stare https://goo.gl/maps/RJ7JHiYjQxJqC2679
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2020 19:46

Jechałem z Polski z noclegami przez Szombathely i do przez Siofok. W obu przypadkach super się jedzie, trzeba tylko pilnować ograniczeń prędkości. Do Szombathely lepiej zjechać z autostrady M1 na M85 i dopiero na M86. Jak masz winietę to nie ma sensu lecieć oplotkami.

robak40 napisał(a):dids76 :D dzięki, nie dopisałem, że lecimy z Olsztyna (warmińsko-mazurskie) po pracy około 17.00 wyjazd, a nocleg planujemy okolice Mszana/ Łaziska i około 7.00 rano wyjazd do CRO (sobota). Winieta Czechy EuroOil Antoszowice zgodnie z Twoją podpowiedzią w innym poście, a reszta zakup online. Po drodze zastanawiam się czy nie polecieć opłotkami Mosonmagyarovar do Csorna czy Mosonmagyarovar - Abda i wtedy M86. Na granicy w Leteyne może około 13.00 z przystankiem w Szombathely. Chcemy wracać przez Węgry, stacja noclegowa w Siofok. Potem Siofok - Olsztyn. Proszę o podpowiedź w takiej konfiguracji trasy.
robak40
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 08.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robak40 » 31.07.2020 19:48

OK
mariuszgw
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszgw » 31.07.2020 19:50

Hej,
dla zainteresowanych nasz dzisiejszo - wczorajszy dojazd do CRO:
wyjazd Sosnowiec 30-07 około godziny 17:00 przez Zwardoń, tankowanie w Węgierskiej Górce , dalej Czadca, Bratysława (E75), Gyor, zjazd na 85 i dalej 86. Dojazd do granicy HU/HR (Letenye - autostrada) około 0:25, przed nami dwa samochody, celnik węgierski żąda dowodu rejestracyjnego, chorwacki z uśmiechem, bez sprawdzenia paszportów wskazuje nam jedyny słuszny kierunek dalszej jazdy, czyli CRO :), cała procedura trwał max 5 minut :). Analogia jest w Neum, podjazd do granicy HR/BIH - minuta oczekiwania, celnik z BIH pyta tylko o miejsce podróży(brak kontroli paszportów zielonej karty, etc,) w Neum tankowanie (diesel), 1 litr 4 zł (płatność kartą mBank), granica BIH do HR to jakieś 5 minut stania w kolejce..... :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 285
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone