Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
1arek11
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 15.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1arek11 » 03.08.2020 22:48

Kurcze, widzę że jest coraz większy ruch na granicy Słoweńsko- Chorwackiej. Wyjeżdżam z Wiednia około 4:30 w najbliższą niedzielę i teraz pytanie czy jechać przez Słowenię (jak co roku) czy lepiej przez Węgry. Co poradzicie?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.08.2020 23:06

1arek11 napisał(a):Kurcze, widzę że jest coraz większy ruch na granicy Słoweńsko- Chorwackiej. Wyjeżdżam z Wiednia około 4:30 w najbliższą niedzielę i teraz pytanie czy jechać przez Słowenię (jak co roku) czy lepiej przez Węgry. Co poradzicie?

Przez Węgry lub przez Slowenię ale innym przejściem niż Macelj
thommy83
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 07.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) thommy83 » 03.08.2020 23:15

Czy jest strona SLO i HR gdzie wyszczególniono, obywatele jakich krajów mogą korzystać z przejść granicznych?
dob8111
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) dob8111 » 04.08.2020 10:12

Witam,

mam pytanie czy ten odcinek po stronie słoweńskiej wymga kupna winiety na Słowenie? Screen załączony poniżej.
Załączniki:
Obraz 11.png
blindman
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 22.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) blindman » 04.08.2020 10:36

Tak, ten odcinek wymaga winiety. Rozwiązaniem jest przejazd przez Dolga Vas i Lendave - całość przejazdu przez Słowenię zajmuje 10-15 minut. po wjeździe do SLO od strony Węgier na pierwszym rondzie jest znak (skręcić w lewo - na wprost odcinek płatny)
dob8111
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) dob8111 » 04.08.2020 10:45

Dzięki wielkie za podpowiedź
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 06.08.2020 19:53

W poniedziałek wracałem do Polski węgierską 86. Od Kormend do Szombathely jechało się jakoś tak niefajnie: duży ruch, dużo tirów, sporo spowalniajacych traktorów i maszyn rolniczych, trochę zawalidróg. W części przypadków ciężko było wyprzedzać, robiły się długie kolumny pojazdów. Reasumując: pierwszy raz tą trasą jechałem na tyle wolno, że zauważyłem, że nie zawsze jest tam bezpieczna szerokość pobocza ;)

Za Szombathely odbiłem na północ na drogę przez Csepreg. Od Csepreg do Ujker nawierzchnia-masakra: nierówności, koleiny, nierówne łaty, wyboje i tym podobne.

Na następny rok skłaniam się ku jeździe trasą określaną jako "klasyczna" tj. Czechy-Austria-Słowenia.
ArielBB
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArielBB » 06.08.2020 22:23

Witam. W sobotę wracam z CRO do PL. Co prawda zawsze jadę przez Chorwację i Węgry, ale w tym roku chcemy sobie zrobić postój na Sloweni. Czytałem na stronie ambasady, że trzeba na granicy pokazać dowód pobytu w kraju strefy zielonej albo żółtej. Sprawdzają coś takiego? Jeśli tak to wystarczy potwierdzenie z booking.com?
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 06.08.2020 23:08

ArielBB napisał(a):Witam. W sobotę wracam z CRO do PL. Co prawda zawsze jadę przez Chorwację i Węgry, ale w tym roku chcemy sobie zrobić postój na Sloweni. Czytałem na stronie ambasady, że trzeba na granicy pokazać dowód pobytu w kraju strefy zielonej albo żółtej. Sprawdzają coś takiego? Jeśli tak to wystarczy potwierdzenie z booking.com?

Eee...może się czepiam ale...wracasz z CRO i jedziesz przez Chorwację...a można inaczej? 8)
A tak na poważnie na jakiej granicy coś okazywać? Chorwacko-Węgierską? I komu? Węgrom?
ArielBB
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArielBB » 07.08.2020 05:59

Granica Chorwacji i Słowenii. Ambasada w Lubljanie podaje, że na granicy trzeba udowodnić, że się nie przyjechało z krajów wpisanych do strefy czerwonej.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 07.08.2020 21:16

Dziś przekraczałem granicę Hr-Hu w Letenye na starym przejściu. Były 3 auta. Otworzyłem boczne szyby, żeby było wszystkich widać. Chorwat tylko zapytał: Pet? -Pet- odpowiedziałem po czym policzył dowody i machnął jechać. Węgier to samo. Całość 2 minuty.
zajcov
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) zajcov » 10.08.2020 20:48

12.08 wyruszam z Ełku (warmińsko-mazurskie) do Baska Voda. 12.08 wyjazd 6 rano do Bratysławy przez S8 i A1 Gorzyczki i Czechy z winietą. Przyjazd planowany ok 18.00 Potem 13.08 wyjazd na Węgry przez Szombately a potem na stare przejście Letenye. Pytanko czy na przejściu starym na stacji INA jest LPG ? Rok temu jechałem przez Cz-A-Slo standardowo i bez problemu lecz w tym roku po obserwacji korków wybrałem trasę przez SLO-HU. CZy w razie korków na Letenye?? o ile będą (będę ok godz.11.00 13.08.2020) można bezpłatnie przejechać przez Mursko Sredice bez winiety? CZy sprawdzają te druki entercroatia?
marciajn
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 01.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marciajn » 10.08.2020 21:25

Dzisiaj jechałem z Chorwacji do Wiednia.
Granice Hr/Slo przekraczałem w Mursko Sredisce. Ok. 12 aut i 25 min stania o godz 16:00. Granice w Lendavie Slo/Hun bez kontroli. A później na granicy Hun/A w Köszeg austriacki pogranicznik zatrzymał nas, obejrzał dowody, zapytał skąd jedziemy, gdzie spędziliśmy ostatnie 10 dni i dokąd jedziemy. Po czym nas przepuścił. Za nami jechało kilka aut na austriackich blachach, to ich nie zatrzymywał... droga z Drvenika do Wiednia zajęła mi 10,5 godz. W tym 30 min postój na jedzenie, 25 min kolejki na granicy i 2 tankowania po 10 minut oraz 15 minut stania przed tunelem Sv Rok (hak informował, ze było jakieś zatrzymane auto i zweżka).
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 10.08.2020 23:00

zajcov napisał(a):12.08 wyruszam z Ełku (warmińsko-mazurskie) do Baska Voda. 12.08 wyjazd 6 rano do Bratysławy przez S8 i A1 Gorzyczki i Czechy z winietą. Przyjazd planowany ok 18.00 Potem 13.08 wyjazd na Węgry przez Szombately a potem na stare przejście Letenye. Pytanko czy na przejściu starym na stacji INA jest LPG ? Rok temu jechałem przez Cz-A-Slo standardowo i bez problemu lecz w tym roku po obserwacji korków wybrałem trasę przez SLO-HU. CZy w razie korków na Letenye?? o ile będą (będę ok godz.11.00 13.08.2020) można bezpłatnie przejechać przez Mursko Sredice bez winiety? CZy sprawdzają te druki entercroatia?

Jest autogaz na tej stacji
rzym
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 18.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzym » 11.08.2020 13:18

Witam! Jak wygląda sytuacja na granicy w Koszeg? W tym roku ze względu na zamknięcie dla turystów większości granic Aut/Slo, jedziemy tamtędy (Cz/Aut/Hun/kawałek Słowenii [Dolga Vas/Redics] /Cro. I pytanie - czy ta granica jest czynna na 100%?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 287
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone