Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
axlgks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 19.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) axlgks » 27.07.2020 16:18

tomek64 napisał(a):
dids76 napisał(a):
max21 napisał(a):
mflaku napisał(a):Jedyny minus to taki że na objeżdzie w Słoweni przez Lentave chciałem zatankować i były pozamykane stacje w nocy, była chyba otwarta samoobsługowa ale nie chciałem ryzykować.
POLECAM taką Trase

Ta stacja też była w nocy zamknięta https://www.google.com/maps/place/Petro ... 16.4598551

Według trony petrol.si powinna być otwarta https://www.petrol.si/prodajna-mesta/17 ... ski-servis

Tankowałem dzisiaj na tej stacji o godzinie 00.52 . Według strony internetowej Petrol jest całodobową stacją . Zaskoczony byłem dobrą ceną paliwa- równe 1 €

Dokładnie. Najtańsze tankowanie na całej trasie, nie licząc Polski. W chorwacji ceny chore, najdrożsżą zauważoną było przeszło 10k za diesla...
mariusz12345
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 31.05.2020
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz12345 » 27.07.2020 22:09

kaeres napisał(a):W radio Dr. Robert Flisiak wypowiedział się o przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się COVID-19 w Polsce.
Jego słowami 200-600 zachorowań na dobę to jest norma i kompletnie akceptowalna i kontrolowana liczba nie powodująca niepokoju, ani wymagająca działań do zwiększania obostrzeń. Jak widać nawias jest spory (3 krotność), a to nadal norma.
Więc w Chorwacji 50-150 dziennie to nadal to samo bo zależy jedynie od liczny testów oraz testowanego rejonu.
Gdy nagle skoczy do 1000os /dobę w Chorwacji to mnie obudźcie.

A tymczasem pora załatwiać winiety na tolltickets i planować dokładnie traskę.


Dokładam się i zgadzam w całej rozciągłości. Czas planować urlop. Co do traski w tym roku to chyba wariant bez kombinacji, czyli Czechy / Austria / SLO / CRO?

Zastanawiam się czy ryzykowac Węgry co myślicie?
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 27.07.2020 22:20

axlgks napisał(a):...W chorwacji ceny chore, najdrożsżą zauważoną było przeszło 10k za diesla...


Ceny "wakacyjne", jak przystalo na HR... ;)
thommy83
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 07.07.2020
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) thommy83 » 27.07.2020 22:27

mariusz12345 napisał(a):
Dokładam się i zgadzam w całej rozciągłości. Czas planować urlop. Co do traski w tym roku to chyba wariant bez kombinacji, czyli Czechy / Austria / SLO / CRO?

Zastanawiam się czy ryzykowac Węgry co myślicie?


Też zastanawiałem się nad Węgrami, ale chyba zostanie A/SLO/CRO

Tylko jadę w środku tygodnia i zastanawiam się o jakiej porze przekroczyć granicę SLO/CRO
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 27.07.2020 22:28

mariusz12345 napisał(a):
Dokładam się i zgadzam w całej rozciągłości. Czas planować urlop. Co do traski w tym roku to chyba wariant bez kombinacji, czyli Czechy / Austria / SLO / CRO?

Zastanawiam się czy ryzykowac Węgry co myślicie?


Ja tez mialem podobny dylemat ale po analizie pozostalem przy sprawdzonym wariancie CZ, A, SLO.
Użytkownik usunięty
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2020 22:31

mariusz12345 napisał(a):
Zastanawiam się czy ryzykowac Węgry co myślicie?


Co jest ryzykownego w podróży przez Węgry? Jako zwolennik jezdzenia przez Austrię i Slowenię, świadomie pojechałem tam i nazad przez Wegry i Słowację oraz Czechy. Mam roczną winietę na Czechy więc jechałem aż do oporu, słowacka granica pusta, węgierska to samo. Jechałem w sobotę do Szombathely, w niedzielę rano ruszałem dalej - pusta droga, zero ruchu niemalże. Największy ruch jest w poniedziałek i piątek.

Nie bać się i jechać, rylko raczej nie w nocy choć szwagier jeździ tamtędy ciągnikiem i mówi, że nie jest tak źle.
thommy83
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 07.07.2020
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) thommy83 » 27.07.2020 22:40

pääkäyttäjä napisał(a):
Nie bać się i jechać, tylko raczej nie w nocy choć szwagier jeździ tamtędy ciągnikiem i mówi, że nie jest tak źle.


A co takiego dzieje się w nocy? Asfalt składają :D ?
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 28.07.2020 06:49

thommy83 napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):
Nie bać się i jechać, tylko raczej nie w nocy choć szwagier jeździ tamtędy ciągnikiem i mówi, że nie jest tak źle.


A co takiego dzieje się w nocy? Asfalt składają :D ?

Dzikie zwierza wypuszczają na wolność. Ale ja nie tego nie zauważyłem.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 28.07.2020 07:02

Niech zamontują sobie gwizdki na zwierzynę...
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 28.07.2020 07:06

Witajcie.
Doszły mnie słuchy, że w Mikulovie jakieś utrudnienia drogowe. Wiecie coś na ten temat?
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 28.07.2020 08:12

Użytkownik usunięty
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2020 11:21

thommy83 napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):
Nie bać się i jechać, tylko raczej nie w nocy choć szwagier jeździ tamtędy ciągnikiem i mówi, że nie jest tak źle.


A co takiego dzieje się w nocy? Asfalt składają :D ?


Dziczyzna se biega po drodze ale ja się dwa razy spociłem w dzień więc to nie ma reguły.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 28.07.2020 11:39

pääkäyttäjä napisał(a):
Dziczyzna se biega po drodze ale ja się dwa razy spociłem w dzień więc to nie ma reguły.


Nie ma - jeździłem 86 w nocy i w dzień.
Nocą nie spotkałem żadnego zwierzaka, a w dzień 2 razy jakieś 100m przed maską przeskoczył mi jeleń/sarna.

Kluczem jest podpięcie się pod TIR'a, zwłaszcza nocą - jedzie równo, więc średnia wychodzi niezła.
Bierze też na siebie komary i ćmy 8)
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 28.07.2020 18:40

Jak w ogóle wygląda płynność przejazdu przez Czechy? Tak na teraz, bo jakiś filmik obejrzałem kogoś kto w lipcu był na wakacjach i narzekał strasznie że całe Czechy w remoncie.

Planuję wyjechać w piątek około 18:00 z Piekar Śląskich. W Czechach około 19:00 i kierunek Brno, Bratysława.

Rok i dwa lata temu było super. Narobili jakichś robót drogowych w ostatnim czasie?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.07.2020 18:57

tranquilo napisał(a):Jak w ogóle wygląda płynność przejazdu przez Czechy? Tak na teraz, bo jakiś filmik obejrzałem kogoś kto w lipcu był na wakacjach i narzekał strasznie że całe Czechy w remoncie.

Planuję wyjechać w piątek około 18:00 z Piekar Śląskich. W Czechach około 19:00 i kierunek Brno, Bratysława.

Rok i dwa lata temu było super. Narobili jakichś robót drogowych w ostatnim czasie?

Planuję wyjazd też w piątek, tylko wcześniej okolo 13 i od kilku tygodni obserwuję GM i dopravniinfo.cz. W kierunku południowym raczej korków nie ma. Trochę remontów i to raczej takich mniejszych jedno - dwu dniowych pomiędzy Olomoucem a Brnem się pojawia, ale popołudniu już jest czysto.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 283
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone