Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.07.2016 16:35

Grzegorz_GRK napisał(a):Witam, czy ktoś jechał już tą trasą? https://www.google.pl/maps/dir/48.78270 ... !3e0?hl=pl

oczywiście, nie raz, trochę sam Brecav potrafi przytrzymać (korki na światłach), reszta spokojnie, choć przy korkowaniu się na Poysdorf, zapewne więcej osób decyduje się na Breclav, czyli wskazaną trasę
Grzegorz_GRK
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 20.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz_GRK » 27.07.2016 18:52

Chodzi mi głównie czy nadal taka kiepska autostrada jak w opisach sprzed 5-6 lat, oraz jak teraz tzn w tym roku jest z tym przejściem. Nie ma obostrzeń ze względu na uchodźców? Chcę dodać że granicę bedziemy przekraczali w nocy.
Pozdrawiam
jacekvi
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacekvi » 28.07.2016 11:23

Witam, wybieramy się do cro 15.08.2016,do Podacy busem 9osobowym,z dziećmi i znajomymi. Chcę jechać przez Węgry, nie wiem czy lepiej i szybciej z winieta autostradą czy darmową drogą 86? Czy się nie pogubię? Zawsze jeździłem autostradą przez szekeschwerezar, jak doradzicie?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.07.2016 12:41

jacekvi napisał(a):Witam, wybieramy się do cro 15.08.2016,do Podacy busem 9osobowym,z dziećmi i znajomymi. Chcę jechać przez Węgry, nie wiem czy lepiej i szybciej z winieta autostradą czy darmową drogą 86? Czy się nie pogubię? Zawsze jeździłem autostradą przez szekeschwerezar, jak doradzicie?

dostrzegam, że masz problem nawet z prawidłowym rozróżnieniem nazw miast, więc lepiej autostradami, bo inaczej:
jacekvi napisał(a):Czy się nie pogubię?
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 28.07.2016 13:30

Czekam i czekam na odpowiedź i nie doczekałam się :)
Ponowię pytanie
- doradźcie proszę, którą trasą do Marusici z Torunia ?
Jest to nas kolejny wyjazd do Cro, ale pierwszy z Kujaw.
Wyjeżdżamy 1 września po 18.
Busem- 2 rodzinki z 4 dzieci. Moja Juniorka nie lubi jazdy samochodem ( będzie miała wówczas 16,5 miesiąca), więc zastanawiam się, która trasa będzie najlepsza, najszybsza. Nie mamy zaplanowanego noclegu po drodze. Z góry dziękuję.
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 28.07.2016 13:35

kemilia napisał(a):Czekam i czekam na odpowiedź i nie doczekałam się :)
Ponowię pytanie
- doradźcie proszę, którą trasą do Marusici z Torunia ?
Jest to nas kolejny wyjazd do Cro, ale pierwszy z Kujaw.
Wyjeżdżamy 1 września po 18.
Busem- 2 rodzinki z 4 dzieci. Moja Juniorka nie lubi jazdy samochodem ( będzie miała wówczas 16,5 miesiąca), więc zastanawiam się, która trasa będzie najlepsza, najszybsza. Nie mamy zaplanowanego noclegu po drodze. Z góry dziękuję.


Może podaj kilka szczegółów typu: wolę autostradami, bez znaczenia czy autostradą czy nie, chcę taniej objazdami autostrad, cena nie gra roli, wolę przez Czechy, Austrię, wolę przez Słowację, Węgry, itd. to łatwiej będzie Ci coś doradzić w tej kwestii :)

A przepraszam :) Nie doczytałem, że Twoja Juniorka nie lubi jazdy samochodem, więc jeśli to ma być trasa najszybsza to Z Torunia to będzie A1 -> Czechy -> Austria -> Słowenia (autostradą lub objazdem) -> Chorwacja
Ostatnio edytowano 28.07.2016 13:48 przez fabio007, łącznie edytowano 1 raz
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 28.07.2016 13:41

fabio007 napisał(a):
kemilia napisał(a):Czekam i czekam na odpowiedź i nie doczekałam się :)
Ponowię pytanie
- doradźcie proszę, którą trasą do Marusici z Torunia ?
Jest to nas kolejny wyjazd do Cro, ale pierwszy z Kujaw.
Wyjeżdżamy 1 września po 18.
Busem- 2 rodzinki z 4 dzieci. Moja Juniorka nie lubi jazdy samochodem ( będzie miała wówczas 16,5 miesiąca), więc zastanawiam się, która trasa będzie najlepsza, najszybsza. Nie mamy zaplanowanego noclegu po drodze. Z góry dziękuję.


Może podaj kilka szczegółów typu: wolę autostradami, bez znaczenia czy autostradą czy nie, chcę taniej objazdami autostrad, cena nie gra roli, wolę przez Czechy, Austrię, wolę przez Słowację, Węgry, itd. to łatwiej będzie Ci coś doradzić w tej kwestii :)

"więc zastanawiam się, która trasa będzie najlepsza, najszybsza. " jedyne kryteria :) No i może z objazdem autostrady w Słoweni. Dziękuję za uwagę :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.07.2016 13:46

Ja bym się tam wiele nie zastanawiał, tylko jechał najprostszą :oczko_usmiech:
A1, potem "gierkówka" znów A1 do Czech (część remontów tam w połowie sierpnia się kończy, chyba że "wyrosną nowe"), Ostrava, Brno, Wiedeń (będziesz w nocy to powinno iść bez problemów), Graz i potem do wyboru Maribor lub M-L-P i w Chorwacji autostrada na miejsce. :mrgreen:
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 28.07.2016 13:51

kemilia napisał(a): "więc zastanawiam się, która trasa będzie najlepsza, najszybsza. " jedyne kryteria :) No i może z objazdem autostrady w Słoweni. Dziękuję za uwagę :)


Już zauważyłem, że jednak uszczegółowiłaś pytanie i już poprawiłem odpowiedź wyżej :)
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 28.07.2016 13:59

dids76 napisał(a):Ja bym się tam wiele nie zastanawiał, tylko jechał najprostszą :oczko_usmiech:
A1, potem "gierkówka" znów A1 do Czech (część remontów tam w połowie sierpnia się kończy, chyba że "wyrosną nowe"), Ostrava, Brno, Wiedeń (będziesz w nocy to powinno iść bez problemów), Graz i potem do wyboru Maribor lub M-L-P i w Chorwacji autostrada na miejsce. :mrgreen:

Dziękuję serdecznie, Mariusz.
A "M-L-P" to co to ? :oops:
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 28.07.2016 14:00

fabio007 napisał(a):
kemilia napisał(a): "więc zastanawiam się, która trasa będzie najlepsza, najszybsza. " jedyne kryteria :) No i może z objazdem autostrady w Słoweni. Dziękuję za uwagę :)


Już zauważyłem, że jednak uszczegółowiłaś pytanie i już poprawiłem odpowiedź wyżej :)

hehe
dziękuję :)
Wskakuję w google i sprawdzam.
A jeszcze jedno- gdzie mogę sprawdzić, którym zjazdem w Cro z autobany mogę zjechać ?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 28.07.2016 14:04

kemilia jedź drogą, którą poleca Mariusz.

M-L-P to objazd autostrady słoweńskiej przez Mureck, Lenart i Ptuj. :)
Ostatnio edytowano 28.07.2016 14:04 przez walp, łącznie edytowano 1 raz
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 28.07.2016 14:04

kemilia napisał(a):
fabio007 napisał(a):
kemilia napisał(a): "więc zastanawiam się, która trasa będzie najlepsza, najszybsza. " jedyne kryteria :) No i może z objazdem autostrady w Słoweni. Dziękuję za uwagę :)


Już zauważyłem, że jednak uszczegółowiłaś pytanie i już poprawiłem odpowiedź wyżej :)

hehe
dziękuję :)
Wskakuję w google i sprawdzam.
A jeszcze jedno- gdzie mogę sprawdzić, którym zjazdem w Cro z autobany mogę zjechać ?


Na Google jak sobie przybliżysz widok na poszczególne zjazdy to zobaczysz ich nazwy.
I tak: zjazd Sestanovac (bardzo widokowy), jeśli chcesz jechać według Google :) Możesz zjechać wcześniej na zjeździe Dugopolije (kierunek Split) albo za na zjeździe Zagvozd (tunelem do Baśka Voda).
Ostatnio edytowano 28.07.2016 14:08 przez fabio007, łącznie edytowano 2 razy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.07.2016 14:05

kemilia napisał(a):
dids76 napisał(a):Ja bym się tam wiele nie zastanawiał, tylko jechał najprostszą :oczko_usmiech:
A1, potem "gierkówka" znów A1 do Czech (część remontów tam w połowie sierpnia się kończy, chyba że "wyrosną nowe"), Ostrava, Brno, Wiedeń (będziesz w nocy to powinno iść bez problemów), Graz i potem do wyboru Maribor lub M-L-P i w Chorwacji autostrada na miejsce. :mrgreen:

Dziękuję serdecznie, Mariusz.
A "M-L-P" to co to ? :oops:

W skrócie "Objazd Słowenii"
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.07.2016 14:09

kemilia napisał(a):
fabio007 napisał(a):
kemilia napisał(a): "więc zastanawiam się, która trasa będzie najlepsza, najszybsza. " jedyne kryteria :) No i może z objazdem autostrady w Słoweni. Dziękuję za uwagę :)


Już zauważyłem, że jednak uszczegółowiłaś pytanie i już poprawiłem odpowiedź wyżej :)

hehe
dziękuję :)
Wskakuję w google i sprawdzam.
A jeszcze jedno- gdzie mogę sprawdzić, którym zjazdem w Cro z autobany mogę zjechać ?


http://hac.hr/hr/cestarina/cjenik/zagre ... -dubrovnik

Blato na Cetini
lub
Šestanovac
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 127
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone