Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 01.08.2016 09:06

Do mojego urlopu zostało 40dni, ale dorzucę parę świeżych informacji (kolega wrócił parę dni temu):
- 86 bardzo fajnie przejezdna, odcinki autostrady pozwalają podgonić tempa.
3 wahadła na chwilę obecną.
Nocą trzeba uważać, do troszkę zwierzyny się kręci.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 01.08.2016 09:12

papse napisał(a):A może taką trasą https://goo.gl/maps/N8b1r2qj9my
Odległość podobna, czas niewiele większy, dwie winiety załatwiają sprawę, żadnych objazdów typu M-L-P.
Mój kolega z Wawy tak jeździ i jak mówi jeździł będzie :D

Jakie dwie winiety?
Czechy Austria i Słowenia to 3. Chyba że u mnie tak wyświetla.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.08.2016 09:25

Ja nie widzę w linku odcinka przez Czechy ....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2016 09:27

Michalm2012 napisał(a):
papse napisał(a):A może taką trasą https://goo.gl/maps/N8b1r2qj9my
Odległość podobna, czas niewiele większy, dwie winiety załatwiają sprawę, żadnych objazdów typu M-L-P.
Mój kolega z Wawy tak jeździ i jak mówi jeździł będzie :D

Jakie dwie winiety?
Czechy Austria i Słowenia to 3. Chyba że u mnie tak wyświetla.


Ja widzę trasę przez Košice, Budapeszt, Zagrzeb.
Maciek828
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.07.2016
Trasa - prośba o opinię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciek828 » 05.08.2016 08:59

Witam, chciałbym zapytać bardziej doświadczonych CRO Maniaków czy moja trasa jest ok :)

https://goo.gl/maps/4rzEHGctJur

Zastosowałem tutaj tylko manewr omijający autostradę w Słowenii (30 EUR).

Chciałbym też zapytać czy polecacie jakieś parkingi w okolicy Brna, ewentualnie do 100km za Brnem ?

Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam.

P.S. Jeśli miałoby to być pomocne to wyjeżdżam w Niedzielę około 21.00 z Krakowa, a na stacji w Gliwicach planuję zakup winiet.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014
Re: Trasa - prośba o opinię

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 05.08.2016 09:15

Trasa jak najbardziej ok, jeśli chodzi o przejazd przez CZ, A i SLO, jechalem tak za pierwszym razem. Rozumiem, że wziąłeś pod uwagę remonty we wszystkich z tych krajów?
Jesteś z Krakowa, dlaczego nie chcesz jechać przez SK HU?
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013
Re: Trasa - prośba o opinię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 05.08.2016 09:31

papse napisał(a):Trasa jak najbardziej ok, jeśli chodzi o przejazd przez CZ, A i SLO, jechalem tak za pierwszym razem. Rozumiem, że wziąłeś pod uwagę remonty we wszystkich z tych krajów?
Jesteś z Krakowa, dlaczego nie chcesz jechać przez SK HU?


Trasa optymalna z KR prosta i szybka, ja tak jadę co roku i w tym również.
Remonty zawsze się gdzieś trafi. Co do SK i HU jechałem raz i nigdy więcej niby trochę krócej (Km) ale, czasowo 3-4 h dłużej.
Maciek828
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.07.2016
Re: Trasa - prośba o opinię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciek828 » 05.08.2016 09:48

papse napisał(a):Jesteś z Krakowa, dlaczego nie chcesz jechać przez SK HU?


Słyszałem nieciekawe opinię no i spotykam się w Gliwicach ze znajomymi z Wrocławia, dalej jedziemy wspólnie.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014
Re: Trasa - prośba o opinię

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 05.08.2016 09:54

Kobal66 napisał(a):
papse napisał(a):Trasa jak najbardziej ok, jeśli chodzi o przejazd przez CZ, A i SLO, jechalem tak za pierwszym razem. Rozumiem, że wziąłeś pod uwagę remonty we wszystkich z tych krajów?
Jesteś z Krakowa, dlaczego nie chcesz jechać przez SK HU?


Trasa optymalna z KR prosta i szybka, ja tak jadę co roku i w tym również.
Remonty zawsze się gdzieś trafi. Co do SK i HU jechałem raz i nigdy więcej niby trochę krócej (Km) ale, czasowo 3-4 h dłużej.

Widzisz, to dokładnie odwrotnie niż ja :)
Maciek828 napisał(a):
papse napisał(a):Jesteś z Krakowa, dlaczego nie chcesz jechać przez SK HU?


Słyszałem nieciekawe opinię no i spotykam się w Gliwicach ze znajomymi z Wrocławia, dalej jedziemy wspólnie.

No chyba, że tak :D
MaReEK
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 22.08.2013
Re: Trasa - prośba o opinię

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaReEK » 05.08.2016 12:00

Kobal66 napisał(a):Trasa optymalna z KR prosta i szybka, ja tak jadę co roku i w tym również.
Remonty zawsze się gdzieś trafi. Co do SK i HU jechałem raz i nigdy więcej niby trochę krócej (Km) ale, czasowo 3-4 h dłużej.


Zawsze jeżdżę przez H i Sk, kilka lat temu jechałem przez Cz i A, również rok temu dałem się namówić i nigdy więcej. Trasa przez H i Sk jest o wiele spokojniejsza i czasowo wychodzi podobnie (pod warunkiem, że nie trafi się na korki i remonty w Cz i A).
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 05.08.2016 14:44

Kobal66 napisał(a):
Trasa optymalna z KR prosta i szybka, ja tak jadę co roku i w tym również.
Remonty zawsze się gdzieś trafi. Co do SK i HU jechałem raz i nigdy więcej niby trochę krócej (Km) ale, czasowo 3-4 h dłużej.


Wszystko zależy jak się leci i którędy. Kilometrowo krócej wychodzi (mówię w moim przypadku) ale przez średnią prędkość mniejszą niż autostradami przez CZ i A czas dotarcia jest zbliżony.
Przejechałem parę razy jedną i drugą ścieżką. Tak naprawdę kwestia preferencji co kto woli. Ja nigdy nie miałem żadnych nieprzyjemności.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Trasa - prośba o opinię

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 05.08.2016 17:13

Maciek828 napisał(a):Witam, chciałbym zapytać bardziej doświadczonych CRO Maniaków czy moja trasa jest ok :)

https://goo.gl/maps/4rzEHGctJur

Zastosowałem tutaj tylko manewr omijający autostradę w Słowenii (30 EUR).

Chciałbym też zapytać czy polecacie jakieś parkingi w okolicy Brna, ewentualnie do 100km za Brnem ?

Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam.

P.S. Jeśli miałoby to być pomocne to wyjeżdżam w Niedzielę około 21.00 z Krakowa, a na stacji w Gliwicach planuję zakup winiet.

Tu mała informacja o remoncie A4 w Katowicach
http://www.dziennikzachodni.pl/motofakt ... ,10472292/
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 05.08.2016 19:28

gigi napisał(a):Jak co roku; zwężki we Wiedniu, ograniczenia i mnóstwo radarów a obecnie chyba więcej nawet tych odcinkowych pomiarów prędkości, niemal na każdym wjeździe i wyjeździe z tunelu...
Co ciekawe szybko austriackie mandaty do Polski idą, kolega w lipcu wrócił z Chorwacji a manadacik w ojro już w domu na niego czekał...
Dalej bez żadnych problemów, jak już wyżej koledzy pisali - jak jedziesz w nocy przez Wiedeń to żadnego przestoju.
W dzień raczej bym się nie odważył bo zapewne na zwężkach będzie się korkować...



Wiedeń zawsze nocą biorę, dzieki za info
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 05.08.2016 19:45

...a ja ani Wiedeń,,,,ani Praga...Budapeszt-od 3 lat "obwodnicą"....ale dojeżdżamY.... :)
kirsza
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.08.2016
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kirsza » 06.08.2016 12:20

Słyszałam do znajomego, że z Wrocławia lepiej jechać przez Niemcy, czy to prawda? Szybciej? Ponoć autostrada cały czas
Pytam bo jedziemy z dziećmi i czas ważny;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 129
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone