Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 06.08.2016 17:32

kirsza napisał(a):Słyszałam do znajomego, że z Wrocławia lepiej jechać przez Niemcy, czy to prawda? Szybciej? Ponoć autostrada cały czas
Pytam bo jedziemy z dziećmi i czas ważny;)



Zalezy skad jedziesz, bo jadac ode mnie mam okolo 400 450 dalej przez niemcy wiec nie ma sensu bo nie bedzie to ani szybciej ani taniej
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 06.08.2016 18:23

Jestem ciekaw trasy powrotnej przez Graz-Linz-Freistadt-Czeskie Budziejowice-Praga-Liberec...
Teoretycznie omijamy Wiedeń, Brno ale przez Czechy jakby jazda nieco wioskami?
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 06.08.2016 18:38

gigi napisał(a):Jestem ciekaw trasy powrotnej przez Graz-Linz-Freistadt-Czeskie Budziejowice-Praga-Liberec...
Teoretycznie omijamy Wiedeń, Brno ale przez Czechy jakby jazda nieco wioskami?


Nie rozumiem co chcecie od trasy przez wieden i brno, zawsze tak jade i bez problemu sie smiga w godzinach wieczornych i pozno wieczornych
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 06.08.2016 19:23

Bo tym razem powrót przez Wiedeń przypadnie mi w dzień :(
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 06.08.2016 21:38

gigi napisał(a):Bo tym razem powrót przez Wiedeń przypadnie mi w dzień :(




powrót to tak, zawsze również mi przypada w dzień ale jakoś się jedzie, tragedii nie ma trochę na światłach się postoi ale jedzie się spokonie
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2016 22:38

Dziś przez Wiedeń była rzeźnia... Ok. 15 tam gdzie zawsze, mocno ciasno. Zwężenie do jednego pasa. Na piechotę szybciej. Ale spoko, chorwackie, slowenskie i austriackie radio trąbiło o 15 km korku do tunelu Karawanki - inni mają gorzej ;-)
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 07.08.2016 12:32

Wracaliśmy wczoraj ok 14-15 na A2 przed Wiedniem ciasno, ale bez zwalniania. Potem S1-A4-A6 na Bratysławę i dalej przez Słowację na Zwardoń. Zero korka. Niestety Słowacka autostrada też w remoncie i sporo upierdliwych ograniczeń prędkości. W Austrii zresztą też.
magda8867
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 11.02.2010
Przez Węgry bez winietki

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda8867 » 07.08.2016 20:18

Moje pytanie brzmi czy jechał ktoś drogą od granicy sł weg w Komarno do granicy z Chorwacją omijając autostrade? W okolicy zalakaros mamy nocleg i zastanawiamy się nad taka opcja. Mapy pokazują tylko pół godz dłużej jadąc przez miasto Papa a potem mijając z lewej Balaton do Zalakaros różnymi drogami. Czy jechał ktoś tak? Nie wiem czy ryzykować wpakowaniem się w jakieś dziurawe drogi czy lepiej kupić tą winietke...potem od Zalakaros do granicy też nie jest daleko i zawsze trochę kasy w kieszeni by zostało :smo:
Dzięki za informacje
:wink:
fireman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 06.08.2016
Planowanie drogi

Nieprzeczytany postnapisał(a) fireman » 08.08.2016 22:38

Korzystając z doświadczenia zawodowego ( nie turystycznego) lubię się przygotować do podróży - na chwilę obecną analizujące wasze sugestie i opinie wybrałem sobie taką trasę ( również z pomocą szwagra, który jest kierowcą Tira i mam na bieżąco sytuację - w tygodniu będę wiedział jak wygląda droga przez Czechy i Austrię :).
Tak jak zapewne zauważycie - czas dałem z delikatnym zapasem - nie jadę tam na łeb na szyję - chcę jechać spokojnie bez szaleństw. Między tymi punktami, które oznaczyłem zapewne będę przerwy na parkingach na WC ;). Może polecicie nam jakąś fajną restaurację na Słowenii na tym objeździe, bo bym chciał spróbować ich jedzonka - ponoć jest smaczne, jak nie pozostanie mi ta Pizza:), dopuszczam delikatne zboczenie z trasy.

Założyłem nowy temat, bo później chciałbym go ciągnąć dalej - zrobić drogę powrotną ( bo będzie inna) i to co planuję w Chorwacji zwiedzić i zobaczyć - dzięki waszym relacjom.
Link do mapy google z planem trasy:

https://drive.google.com/open?id=1gCy4- ... sp=sharing
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Planowanie drogi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2016 22:59

fireman napisał(a): Może polecicie nam jakąś fajną restaurację na Słowenii na tym objeździe, bo bym chciał spróbować ich jedzonka - ponoć jest smaczne, jak nie pozostanie mi ta Pizza:), dopuszczam delikatne zboczenie z trasy.

posilek-na-objazdowce-lenart-ptuj-t36727-30.html
fireman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 06.08.2016
Re: Planowanie drogi

Nieprzeczytany postnapisał(a) fireman » 08.08.2016 23:33

Janusz Bajcer napisał(a):
fireman napisał(a): Może polecicie nam jakąś fajną restaurację na Słowenii na tym objeździe, bo bym chciał spróbować ich jedzonka - ponoć jest smaczne, jak nie pozostanie mi ta Pizza:), dopuszczam delikatne zboczenie z trasy.

posilek-na-objazdowce-lenart-ptuj-t36727-30.html


Dzięki "siwa czapla" też brzmi ciekawie :)
MączeK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 15.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) MączeK » 09.08.2016 09:17

Jeździłem do Cro wielokrotnie przez Czechy i Austrię oraz Słowację i Węgry, chodź od dwóch lat nie byłem w Cro i nie mogę się zdecydować. Kochani jaką trasę byście wybrali z Warszawy w połowie Wrześnie jazda na noc wyjazd ok godziny 18:00. Wydaje mi się bezpieczniejsza droga przez Austrię?
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 09.08.2016 09:48

MączeK napisał(a):Jeździłem do Cro wielokrotnie przez Czechy i Austrię oraz Słowację i Węgry, chodź od dwóch lat nie byłem w Cro i nie mogę się zdecydować. Kochani jaką trasę byście wybrali z Warszawy w połowie Wrześnie jazda na noc wyjazd ok godziny 18:00. Wydaje mi się bezpieczniejsza droga przez Austrię?




zawsze jeżdżę przez Austrię i jest spoko
krgsone
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 08.08.2016
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) krgsone » 10.08.2016 14:42

Witam, w piątek ruszam w trase do Chorwacji w okolice Riwiery Makarskiej, z racji tego, że to będzie mój pierwszy wypad na Chorwacje tak więc proszę o poradę. Wyjeżdzam z Wrocławia i na mapie domyślnie wyskakuje mi trasa przez Czechy/Austrie/Słowenie, jednak z tego co czytam to w Czechach są straszne utrudnienia związane z remontem autostrad. Tak więc może lepiej pojechać przez Słowacje/Asutrie/Słowenie i w końcu Chorwacje? Dodam do trasy około 50-80 km więcej ale może bez większych utrudnień? Jak uważacie? Może ktoś miał jakąś styczność z tą trasą? Bardzo proszę o pomoc.
mendoza1973
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mendoza1973 » 10.08.2016 19:33

Ja też jadę w piątek z Wrocka do Gradaca i raczej będę jechał przez Boboszów - Svitavy - Brno - Breclav - Wiedeń - Koszeg -Lendava- Cakovec ...
Wszystko zależy od pory dnia o której będziesz jechał - polecam przed danymi odcinkami trasy włączyć natężenie ruchu na mapach google i decydować którędy jechać .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 130
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone