Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przewóz mięsa i wędlin

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.08.2012 15:57

Farmazony.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 15.08.2012 16:05

W tym roku małżonka na wyjazd żeberka zrobiła, jadłem przez tydzień. Żeberka uber alles :lol:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 15.08.2012 16:24

Bocian napisał(a):Farmazony.


A kogo to obchodzi :)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 15.08.2012 16:35

Pitraszenie to poezja jak mawia Mistrz Patelni Robert Makłowicz. Do tego trzeba mieć serce i cierpliwośc. Dlatego wolę swoje wyroby niż te niepewne zrobione na przefrytkowanym oleju i 10 razy odgrzewane. Do konoby to chodzę ale na owoce morza. Ale wolałbym takie, jakie przygotowuje chorwacka gospodyni na kwaterze. Pozdrawiam
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 15.08.2012 16:41

Jako, że jeżdżę n-ty raz i próbowałem kilkakrotnie, naprawdę :) okazuje się nie mam być może tak wyrafinowanego podniebienia jak Ty. Muszę stwierdzić, że kuchnia chorwacka nam nie odpowiada. Z owoców morza to głównie schabowy :mrgreen:
fhuzbych
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fhuzbych » 15.08.2012 17:31

Pierwszy raz a było to 5 lat temu pobyt zorganizowany z HB, tzw szwedzki stół. Jeżeli miałbym się stołować na mieście to wybrałbym takie rozwiązanie. Dylemat 7 dni All lub chociaż HB czy 14 ze swoim jedzeniem, ja wybieram swojei 14 dni luzu, ale znam osoby które jadą all. Ja wiozę jedzenie i nie jest mi z tego powodu wstyd. Wstyd to jest kraść.
Aattaa
Croentuzjasta
Posty: 226
Dołączył(a): 11.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aattaa » 15.08.2012 17:42

Ja też zabieram przygotowane w domu żarełko. Kotleciki schabowe, gulasz, mielone, wędlinę . Wszystko jest zamrożone na kość i dojeżdża na miejsce bez problemu. To duża oszczędność czasu. Czytam sobie spokojnie a w garnku szybciutko bulgocze. :D
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 15.08.2012 17:48

No jeśli bulgocze to nietaktem byłoby nie dziabnąć Rakiji do takiego ważnego i apetycznego na powietrzu dania :wink: :D . Pozdrawiam :hut:
tacim
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 167
Dołączył(a): 04.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tacim » 15.08.2012 18:00

Zabieram wiadro jedzenia :) full mrożonek mięsnych i obligo tonę zółtego sera na tosty hehe. A i 2 tony słodyczy dla juniorów w zeszłym roku przesadziłem i zostały 8O. Lodówka chodzi choć na ten rok mam przemyślenia czy nie lepsza bedzie taka zwykła - jest lżejsza i zamknięta na amen wytrzyma bez problemu te 15 godzin .Można jeszcze ją lodem zasypać :)
Romano300
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romano300 » 16.08.2012 00:50

Ubolewam, że nie można u nich kupić chleba, ten ich to raczej napompowane bułki których nie cierpię.
W zeszłym roku jadłem a właściwie spróbowałem te ich Cievapcici czy jakoś tak, i .... cała porcja do kosza.
muchador
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 07.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) muchador » 16.08.2012 13:31

Romano300 napisał(a):Ubolewam, że nie można u nich kupić chleba, ten ich to raczej napompowane bułki których nie cierpię.
W zeszłym roku jadłem a właściwie spróbowałem te ich Cievapcici czy jakoś tak, i .... cała porcja do kosza.

Peka - ciemna jak polski chleb, po prostu nikt Ci nie pomógł dobrze wybrać...
Załączniki:
zdjęcie.JPG
Na pewno nie jest to napompowana bułka prawda?
del_sol
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 19.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) del_sol » 16.08.2012 14:28

za pierwszym razem tez zabraliśmy ze sobą słoiki,makarony,garnki,patelnie itp nawet 10 butelek wina zabrałem :) teraz się z tego śmieje jak sobie przypomne :) tylko niepotrzebne obciążenie samochodu. i tak połowa żarcia wróciła spowrotem do Polski (na tym upale nikt nawet nie chciał patrzeć na słoiki)i. Teraz zabieramy swoja ulubioną kawe do śniadania, 2 kubki,2 tależyki,nóż.Śniadania sami robimy, wszystko świeże można kupić rano w sklepie, wyśmienity ciemny chleb i bułki, przy kawie zobaczy sie w TVN24 co tam w Polsce,jakie biuro podróży upadło :), potem cos na deser w barze przy plaży a obiado-kolacja wieczorem jak troche chłodniej w konobach. Polecam :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.08.2012 14:37

bluesman napisał(a):W tym roku małżonka na wyjazd żeberka zrobiła, jadłem przez tydzień. Żeberka uber alles :lol:


W przyszłym roku odejmij żonie roboty. :idea:

Jedź rowerem na Magazynową do hurtowni "Sokołowa" :lol:

Kupisz tam gotowe żeberka w puszce, na dodatek w kapuście :lol:

W Cro podgrzewacie i obiad pyszny macie :P
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1726
Dołączył(a): 20.05.2012
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 16.08.2012 14:48

cambriaaa napisał(a):No ja bardzo chętnie jadłabym przez 2 tygodnie ryby i inne stwory, ale dzieciaki bez cyców i spaghetti bolognese nie dałyby nam żyć :)


Spaghetti bolognese i kotlety panierowane z piersi kurczaka są w karcie jeżeli nie większości, to przynajmniej bardzo wielu chorwackich knajp, często w części "menu dla dzieci" - za 25-40 kun za porcję (do kotletów oczywiście frytki i jakieś warzywo wliczone w cenę zestawu). Porcje dla dzieci są bardzo duże - moje dzieci nie były w stanie zjeść wszystkiego.
Szczególnie spaghetti z takiego zestawu dla dzieci zrobiło na mnie piorunujące wrażenie - było olbrzymie, większe niż normalna porcja w Polsce (np. w Da Grasso). Córka po nierównej walce z tą górą makaronu na talerzu stwierdziła, że jest super pyszne, ale nie da rady zjeść do końca.
Czyli masz szansę przetrwać wakacje w Cro nawet bez bagażnika pełnego słoików z domowymi kotletami i makaronami :wink:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 16.08.2012 15:05

Janusz Bajcer napisał(a):
bluesman napisał(a):W tym roku małżonka na wyjazd żeberka zrobiła, jadłem przez tydzień. Żeberka uber alles :lol:


W przyszłym roku odejmij żonie roboty. :idea:


Jedź rowerem na Magazynową do hurtowni "Sokołowa" :lol:

Kupisz tam gotowe żeberka w puszce, na dodatek w kapuście :lol:

W Cro podgrzewacie i obiad pyszny macie :P



Sprawdzę Cię zobaczysz !!!!!! :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przewóz mięsa i wędlin - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone