Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przewóz mięsa i wędlin

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 11.07.2012 22:22

cambriaaa napisał(a):Bejur, serio myslisz, że nam sie te opanierowane cyce w lodówkach turystycznych popsują?


swoim dzieciom bym nie dała, uwierz :)

ile te Twoje dzieci jedzą???? kilogram na obiad??? kup sobie w sklepie na miejscu skoro nie mogą nic innego i będziesz spokojna, ale jakbyś dała im szansę na sprobowanie czegoś innego - mogłoby się okazać, ze inne rzeczy też jedzą.
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 11.07.2012 22:40

Myślę że jeśli jest mus na cyce i jeśli one muszą jechać z Polski , to niech sobie jadą w lodówce , ale bez panierki .

Koleżanka wkłada takie zamrożone do lodówki i nic im się nie dzieje .
Oczywiście mówimy o niewielkiej ilości , na kilka pierwszych dni pobytu.

Ja zabieram zawsze kilka zawekowanych słoików , bo niewiele mięsa jadamy , czasem upichcę jakieś danie z dodatkiem kury ,czy indora i wtedy taki słoiczek otwieram , nie muszę do sklepu zasuwać.

Ale jak większe ilości to takie słoiczki będą sporo ważyły....
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 11.07.2012 22:51

Można też zapakować próżniowo (ewentualnie)
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 11.07.2012 23:44

cambriaaa napisał(a):Dziękuję :D , wychodzi ok. 36 zł za kg, to ja chyba jednak pobawię się w to zamrażanie i odmrażanie :?

24 Kn za kg to raczej ok 15 zl
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 11.07.2012 23:46

cambriaaa napisał(a):Bejur, serio myslisz, że nam sie te opanierowane cyce w lodówkach turystycznych popsują?


mozna w domu opanierowac i usmazyc,a na miejscu zamrozic!

warunek - przewiezc w lodowce...


funkcjonuje na 100% :)
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 11.07.2012 23:47

noyle napisał(a):
cambriaaa napisał(a):Dziękuję :D , wychodzi ok. 36 zł za kg, to ja chyba jednak pobawię się w to zamrażanie i odmrażanie :?

24 Kn za kg to raczej ok 15 zl


cena za kilo - 48,99 ...............
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 11.07.2012 23:54

Basiulinek napisał(a):warunek - przewiezc w lodowce...


funkcjonuje na 100% :)


jak wursty :)
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 12.07.2012 00:35

BeJur napisał(a):
Basiulinek napisał(a):warunek - przewiezc w lodowce...


funkcjonuje na 100% :)


jak wursty :)


jak nie- jak tak ;) :)
Bunio
Croentuzjasta
Posty: 144
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bunio » 12.07.2012 00:49

BeJur napisał(a):
Basiulinek napisał(a):warunek - przewiezc w lodowce...


funkcjonuje na 100% :)


jak wursty :)[/quo
Jest taki sklep jak Wierzejki,nie wiem czy jest to reklama ale u mnie w mieście a także pewnie w każdej miejscowości w regionie Polski wschodnio -północnej w ubiegłym roku kupowałem różne rodzaje mięs które były pakowane na miejscu próżniowo i zostały dowiezione do Cro bez problemu.Moje dzieci jedzą tylko sprawdzone mięsa i nie wszystko w Cro im smakuje gdyż jak wiadomo większość potraw jest grillowanych.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 12.07.2012 06:28

Bunio napisał(a):...u mnie w mieście a także pewnie w każdej miejscowości w regionie Polski wschodnio -północnej w ubiegłym roku kupowałem różne rodzaje mięs które były pakowane na miejscu próżniowo i zostały dowiezione do Cro bez problemu
.

Pięknie. A ten sklep to jaki daje termin przydatności do spożycia na zawartość takiego opakowania?

Moje dzieci jedzą tylko sprawdzone mięsa
.

To tak jak i większość innych dzieci. W sklepach nie ma mięsa nie sprawdzonego.
art66x
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) art66x » 12.07.2012 07:03

Jakim cudem wychodzi ci 36 zł za kilogram 8O W/g mnie kilogram kosztuje 49 kun czyli 27 zł :lol: Co do przewożenia sprawdzonym sposobem jest kupowanie mięsa , wędlin zapakowane próżniowo lub wacum .Schładzamy dość mocno w lodóweczce pakujemy do lodóweczki turystycznej dokładamy wkłady mrożące i na pewno wytrzyma podróż do Cro. :roll:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 12.07.2012 07:11

demi-duox napisał(a):
Moje dzieci jedzą tylko sprawdzone mięsa
.

To tak jak i większość innych dzieci. W sklepach nie ma mięsa nie sprawdzonego.


właśnie :)

bo przez moment się poczułam, jakby moje jadły beleco ... ;)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.07.2012 08:41

Sprawdzone to to mięsko jest ale nikt nie przewiduje że pojedzie kilkanaście godzin autem. Jak nie kabana pastowanego to można zabrać ze sześć kur. Cyców dzieciakom powinno starczyć na standardowe 2 tygodnie :D
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 12.07.2012 09:27

Rysio napisał(a):można zabrać ze sześć kur. Cyców dzieciakom powinno starczyć na standardowe 2 tygodnie :D


najlepiej w klatce na dachu :)
Jak w autobusie w Indiach :)
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 13.07.2012 17:51

Basiulinek napisał(a):
noyle napisał(a):
cambriaaa napisał(a):Dziękuję :D , wychodzi ok. 36 zł za kg, to ja chyba jednak pobawię się w to zamrażanie i odmrażanie :?

24 Kn za kg to raczej ok 15 zl


cena za kilo - 48,99 ...............


no ale udka kosztują 28 kn /kg
http://online.konzum.hr/products/50005544/pileci-batak-s-zabatkom-vindija?source=RECOMMENDED
a cały kosztuje 20KN za kg
http://online.konzum.hr/products/50005669/pilece-domace-na-podlosku-perutnina?source=RECOMMENDED
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przewóz mięsa i wędlin - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone