Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przepisy drogowe w krajach tranzytowych i w Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 09.05.2016 08:14

Nie do końca z tym ograniczeniem.

Kolega Austriak podesłał.

Jak ktoś szprecha to niech przetłumaczy.
http://www.ris.bka.gv.at/GeltendeFassun ... r=10011027
Nie dotyczy EURO 5 i 6.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2016 16:54

To jest tekst całej ustawy napisany typowo prawniczym językiem.
Nie mam siły, żeby to studiować :roll:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 09.05.2016 16:58

Cytat:

Zur Anordnung von Geschwindigkeitsbeschränkungen für die Dauer erhöhter Neigung zu Grenzwertüberschreitungen sowie zum optimierten Einsatz von temporären Geschwindigkeitsbeschränkungen können flexible Systeme, wie immissionsabhängige Verkehrsbeeinflussungsanlagen, verwendet werden.

(2) Zeitliche und räumliche Beschränkungen sind nicht anzuwenden auf


1.


die in §§ 26, 26a Abs. 1 und 4 und 27 StVO 1960, BGBl. Nr. 159, genannten Einsatzfahrzeuge, Fahrzeuge im öffentlichen Dienst, Fahrzeuge des Straßendienstes, der Bahnerhaltung, der Wasser- und Energieversorgung, der Kanalwartung und der Müllabfuhr sowie Fahrzeuge im Einsatz im Katastrophenfall und Fahrzeuge der Feuerwehr, des Rettungs- und Krankentransportdienstes in Ausübung ihres Dienstes,

2.


Fahrzeuge der Land- und Forstwirtschaft in Ausübung einer land- oder forstwirtschaftlichen Haupttätigkeit,

3.


Fahrzeuge, für deren Benützung im Sanierungsgebiet ein im Einzelfall zu prüfendes überwiegendes öffentliches Interesse besteht und die entsprechend einer Verordnung nach Abs. 4 gekennzeichnet sind, sofern nicht in einer Verordnung gemäß § 10 für Straßenbenützung der betreffenden Art nach Abwägung der Interessen die Erteilung von Ausnahmegenehmigungen für bestimmte Gruppen von Kraftfahrzeugen wegen ihres wesentlichen Emissionsbeitrages ausgeschlossen wird,

4.


Fahrzeuge der Klassen N1 und N2, die im Werkverkehr gemäß § 10 des Güterbeförderungsgesetzes 1995, BGBl. Nr. 593 in der Fassung des Bundesgesetzes BGBl. I Nr. 153/2006, im Sanierungsgebiet durch Unternehmer, deren Lastkraftwagenflotte maximal 4 Lastkraftwagen umfasst, verwendet werden und die entsprechend einer Verordnung nach Abs. 4 gekennzeichnet sind, wobei die Erfüllung dieser Kriterien im Einzelfall zu prüfen ist,

5.


Fahrzeuge mit monovalentem Methangasantrieb oder ausschließlich elektrischem Antrieb sowie plug-in-hybrid-elektrische Fahrzeuge, die mit ausschließlich elektrischem Antrieb eine Mindestreichweite von 50 km aufweisen,

6.


folgende Fahrzeuge, sofern sie den Euroklassen 5, 6 oder höher entsprechen:

a)


Fahrzeuge von Ärzten, Tierärzten, Bestattungsunternehmungen in Ausübung ihres Dienstes,

b)


Kraftfahrzeuge zur Personenbeförderung im Kraftfahrlinien-, Gelegenheits- oder Werkverkehr,

c)


Kraftfahrzeuge, soweit sie zum Zweck einer Ladetätigkeit in Ausübung einer unternehmerischen Tätigkeit benützt werden und sofern der Ausgangs- oder der Zielpunkt ihrer Fahrten in jenem Teil des Sanierungsgebietes liegt, für den Verkehrsbeschränkungen verhängt wurden,

d)


Fahrzeuge des Vor- und Nachlaufs im Kombinierten Verkehr, wenn die Verladestelle für den Kombinierten Verkehr in einem Sanierungsgebiet liegt,

7.


Fahrzeuge, die zur Aufrechterhaltung des ordnungsgemäßen Betriebs auf Flugplätzen, für die Betriebspflicht besteht, erforderlich sind,

8.


Fahrzeuge, die von Inhabern eines Ausweises gemäß § 29b StVO 1960 selbst gelenkt oder als Mitfahrer benutzt werden.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2016 17:27

To prawda, że ograniczenia nie dotyczą aut spełniających normy euro5 i euro6,
z tym, że dodatkowo musisz być lekarzem lub weterzynarzem w czasie pracy,
mieć firmę z koncesją na przewóz osób,
mieć inną określoną w tych podpunktach działałność gospodarczą, itp. :!:

Oczywiście trzeba być lekarzem zatrudnionym w Austrii :!:
nitomen
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitomen » 10.06.2016 13:53

czy do wjazdu do Graz wymagaja naklejki o normie euro ?

te przepisy typu druga kamizelka,linka i zarowka sa jednak wymagane dla Aut zarejestrowanych w Polsce czy nie ? mam xenowy i zapasowe zarowki to koszt kilku stowek .. a zarowki mam swieze..wiec szybko raczej nie padna ..
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 10.06.2016 14:10

nitomen napisał(a):czy do wjazdu do Graz wymagaja naklejki o normie euro ?

te przepisy typu druga kamizelka,linka i zarowka sa jednak wymagane dla Aut zarejestrowanych w Polsce czy nie ? mam xenowy i zapasowe zarowki to koszt kilku stowek .. a zarowki mam swieze..wiec szybko raczej nie padna ..

Doposażanie swojego auta na wyjazd zagraniczny nie ma uzasadnienia prawnego, kwestie te reguluje Konwencja wiedeńska o ruchu drogowym. Wynika z niej, że lokalna policja nie ma prawa nakładania mandatu na kierowców samochodów zagranicznych, jeśli są one wyposażone zgodnie z prawem wynikającym z rodzimych rozporządzeń. W praktyce oznacza to, że poruszając się autem na polskich tablicach przez kraje, który przystąpiły do konwencji, musimy mieć tylko gaśnicę i trójkąt. Przepisy zawarte w konwencji wiedeńskiej mają pierwszeństwo względem ustaw krajowych. Tyle jeżeli chodzi o przepisy, ale zdrowy rozsadek podpowiada, że niektóre dodatkowe przedmioty mogą się przydać, z pewnością należą do nich kamizelka odblaskowa, którą dla własnego bezpieczeństwa powinniśmy mieć na sobie, jeśli wychodzimy z pojazdu w miejscu nieprzystosowanym do jego zatrzymywania, oraz dobrze wyposażona apteczka.
marwyk
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 05.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) marwyk » 10.06.2016 16:22

nitomen napisał(a):czy do wjazdu do Graz wymagaja naklejki o normie euro ?

te przepisy typu druga kamizelka,linka i zarowka sa jednak wymagane dla Aut zarejestrowanych w Polsce czy nie ? mam xenowy i zapasowe zarowki to koszt kilku stowek .. a zarowki mam swieze..wiec szybko raczej nie padna ..


Zapasowe żarówki niepotrzebne w Austrii - ja za przepaloną w tablicy rejestracyjne /jedna z dwóch / dostałem 20 euro mandatu i nie ważnie że miałem kilka na zapas ich to nie obchodzi. Nie świeci mandat - tak nas lubia
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2016 00:32

marwyk napisał(a):
nitomen napisał(a):czy do wjazdu do Graz wymagaja naklejki o normie euro ?

te przepisy typu druga kamizelka,linka i zarowka sa jednak wymagane dla Aut zarejestrowanych w Polsce czy nie ? mam xenowy i zapasowe zarowki to koszt kilku stowek .. a zarowki mam swieze..wiec szybko raczej nie padna ..


Zapasowe żarówki niepotrzebne w Austrii - ja za przepaloną w tablicy rejestracyjne /jedna z dwóch / dostałem 20 euro mandatu i nie ważnie że miałem kilka na zapas ich to nie obchodzi. Nie świeci mandat - tak nas lubia






W zasadzie policja w Austrii poza kasowaniem za przekroczenie prędkości innymi sprawami u turystów się nie zajmuje :roll:

Nie wiem, co trzeba zrobić, żeby się tak zdenerwowali, żeby się przyczepili do takiej pie.doły :roll:
W każdym razie coś strasznego :roll:

No, rutynowo sprawdzają Polaków przy okazji mandatu za prędkość, czy dana osoba nie jest czasem zameldowana w Austrii.
Jak tak jest, a od zameldowania minęły 3 miesiące, to wtedy właściciel auta ma przes.... :roll:

Musi zapłacić karę za brak przerejestrowania auta w Austrii i zapłacić OC w Austrii :roll:
Do tego dochodzi potem opłata za austriacki dowód rejestracyjny :roll:
marwyk
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 05.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) marwyk » 11.06.2016 06:01

nic to była rutynowa kontrola okolicach Wiednia - nie na autostradzie
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4914
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 11.06.2016 10:38

marwyk napisał(a):(...) Nie świeci mandat - tak nas lubia
Kogo masz na myśli pisząc "nas"?
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 11.06.2016 10:45

Nas Polaków pewno....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2016 10:54

Nie spotkałem się nigdy z nieprzyjaznym stosunkiem do mojej osoby w Austrii :roll:

Może to jest tak jak z moją znajomą i Czechami.
Byliśmy raz na wycieczce w Pradze i tylko ona twierdziła przed wycieczką, że Czesi nie lubią Polaków.
I tylko ona potem opowiadała, że ją w Pradze nieładnie potraktowali.

Generalnie co do policji w Austrii, to jak złamiemy przepisy,
to z nią się nie dyskutuje i nie próbuje udowodnić, że policjanci nie mają racji :roll:
Akc3nt
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 10.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akc3nt » 11.06.2016 11:06

Lednice napisał(a):Generalnie co do policji w Austrii, to jak złamiemy przepisy,
to z nią się nie dyskutuje i nie próbuje udowodnić, że policjanci nie mają racji :roll:

Z tego powodu staram sie doposazyc auto przed wyjazdem, bo konwencja konwencją, ale jak zaczne sie z nimi kłócić to jeszcze mozna stracić na tym.
Co do ksenonów za kilka stów, do mojega auta żarniki d4s kosztują 500+ za sztuke. Ale mam w samochodzie d2s za 10zł tylko po żeby uspokoić nadgorliwą kontrolę. :mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.06.2016 14:12

Co do nielubienia nas przez policję w innych krajach, to już kiedyś pisałem w którymś z tutejszych tematów o przypadku jaki widziałem na naszej A4.
Jechałem od strony Katowic i pomiędzy Chorzowem a Rudą Śląską, przy zjeździe z górki jest ograniczenie wpierw do 120 potem do 100km/h. Jechaliśmy w sznurku samochodów a między nami auto na czeskich blachach, nikt oczywiście nie zwolnił. Naraz w jednym z aut zapaliły się koguty i zgadnijcie kogo Panowie Policjanci zatrzymali :oczko_usmiech: :mrgreen:

Moim zdaniem Czesi, Słowacy czy inne nacje mają takie samo zdanie o Polskiej Policji jak my o policji w ich krajach :oczko_usmiech: :mrgreen:
marwyk
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 05.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) marwyk » 11.06.2016 14:22

I bardzo dobrze oni nas tak samo scigaja u siebie. Szczególnie Słowacy robią pomiar a km dalej kasują i w większości wypadków tych na obcych blachach
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przepisy drogowe w krajach tranzytowych i w Chorwacji. - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone