Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przejazd bez noclegu-jak sobie radzić

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.05.2018 13:47

Do butelki :mrgreen:
shayla
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 21.05.2018
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) shayla » 21.05.2018 13:52

Po kropelce i wcierać w spodnie :D
marcel232
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 20.02.2008
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcel232 » 21.05.2018 13:58

sito_zabrze napisał(a):
marcel232 napisał(a):Samochód duży, wygodny i prawie sam jedzie (DSG, ACC, Lane Assist).


Co jeszcze umie robić sam ten samochód ?
Pytam jako posiadacz 13-to letniego opla który ma 4 koła i potrafi jechać tylko z moją pomocą.....


Zatrzymać się gdy zasnę....
Użytkownik usunięty
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.05.2018 14:01

marcel232 napisał(a):Zatrzymać się gdy zasnę....


Fajnie, a zjeżdża na pobocze/MOP/stację benzynową czy zatrzymuje się na pasie ruchu? Mnie trochę poraża bezgraniczne zaufanie technice.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.05.2018 14:06

Przejazd bez odpoczynku - jak sobie radzić: kupić samochód z Lane Assist :wink:
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 21.05.2018 14:14

Janusz Bajcer napisał(a):Przejazd bez odpoczynku - jak sobie radzić: kupić samochód z Lane Assist :wink:


Już niedługo wejdą auta autonomiczne od Google i Tesli, będziemy śmigać na raz i do Gibraltaru :D
marcel232
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 20.02.2008
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcel232 » 21.05.2018 14:15

Pääkäyttäjä napisał(a):
marcel232 napisał(a):Zatrzymać się gdy zasnę....


Fajnie, a zjeżdża na pobocze/MOP/stację benzynową czy zatrzymuje się na pasie ruchu? Mnie trochę poraża bezgraniczne zaufanie technice.


Zjeżdża do prawej, zatrzymuje pojazd i włącza awaryjne. Wszysttko poprzedzone przeraźliwym piskiem wewnątrz więc na pewno takie zatrzymanie jest wymagane (utrata przytomności przez kierowcę).
Technika? Przed tym niestety się nie ucieknie. Każde auto sprzedawane dzisiaj w EU jest wyposażone w ESP/ABS czyli 'technika' ma dostęp do kontroli hamulców w POSZCZEGÓLNYCH kołach - nawet w najmniejszych miejskich autach.
Wspomaganie kierownicy? Wszyscy stosuja elektryczne układy wspomagające czyli awaria 'techniki' może teoretycznie skrecić maksymalnie koła bez ingerencji kierowcy przy każdej prędkości.
Infinity Q50? Pierwszy seryjnie produkowany i sprzedawany samochód w którym drążki kierownicze nie są fizycznie połączone z kolumną kierowniczą - 'Drive by wire'. Także bez prądu możesz sobie kręcić kierownicą do upadłego a koła ani drgną.
'Technika' jest wszędzie czy się tego chce czy nie a będzie z tym jeszcze gorzej.
shayla
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 21.05.2018
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) shayla » 21.05.2018 14:17

malinero napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Przejazd bez odpoczynku - jak sobie radzić: kupić samochód z Lane Assist :wink:


Już niedługo wejdą auta autonomiczne od Google i Tesli, będziemy śmigać na raz i do Gibraltaru :D


Jak tylko wymyślą siku assist będzie to możliwe!
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 21.05.2018 14:18

malinero napisał(a):Ja mimo wszystko nie mogę zrozumieć nocnego żyłowania trasy na raz, kiedy można wyjechać wyspanym rano o ludzkiej porze, przenocować na trasie w cywilizowanych warunkach i dojechać spokojnie i wypoczętym na miejsce.

No i bez przesady z tą euforią i podnieceniem. Może kiedy się jedzie pierwszy raz albo jest 12-latkiem ;)

Ale to rzeczywiście w koncu nie mój cyrk....

Zauważyłem ostatnio, że sporo rzeczy nie jesteś w stanie pojąć na tym forum.
shayla
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 21.05.2018
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) shayla » 21.05.2018 14:22

marcel232 napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
marcel232 napisał(a):Zatrzymać się gdy zasnę....


Fajnie, a zjeżdża na pobocze/MOP/stację benzynową czy zatrzymuje się na pasie ruchu? Mnie trochę poraża bezgraniczne zaufanie technice.


Zjeżdża do prawej, zatrzymuje pojazd i włącza awaryjne. Wszysttko poprzedzone przeraźliwym piskiem wewnątrz więc na pewno takie zatrzymanie jest wymagane (utrata przytomności przez kierowcę).
Technika? Przed tym niestety się nie ucieknie. Każde auto sprzedawane dzisiaj w EU jest wyposażone w ESP/ABS czyli 'technika' ma dostęp do kontroli hamulców w POSZCZEGÓLNYCH kołach - nawet w najmniejszych miejskich autach.
Wspomaganie kierownicy? Wszyscy stosuja elektryczne układy wspomagające czyli awaria 'techniki' może teoretycznie skrecić maksymalnie koła bez ingerencji kierowcy przy każdej prędkości.
Infinity Q50? Pierwszy seryjnie produkowany i sprzedawany samochód w którym drążki kierownicze nie są fizycznie połączone z kolumną kierowniczą - 'Drive by wire'. Także bez prądu możesz sobie kręcić kierownicą do upadłego a koła ani drgną.
'Technika' jest wszędzie czy się tego chce czy nie a będzie z tym jeszcze gorzej.


Absolutnie technika jest wszędzie i ma służyć człowiekowi!
Ale przesadna ufność technice kończy się wjechanie do jeziora/ przepaści, bo tak wskazywała nawi (internet zna wieele takich historii ;) )

Rada jest jedna - MYŚLEĆ!
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 21.05.2018 14:22

kaeres napisał(a):
malinero napisał(a):Ja mimo wszystko nie mogę zrozumieć nocnego żyłowania trasy na raz, kiedy można wyjechać wyspanym rano o ludzkiej porze, przenocować na trasie w cywilizowanych warunkach i dojechać spokojnie i wypoczętym na miejsce.

No i bez przesady z tą euforią i podnieceniem. Może kiedy się jedzie pierwszy raz albo jest 12-latkiem ;)

Ale to rzeczywiście w koncu nie mój cyrk....

Zauważyłem ostatnio, że sporo rzeczy nie jesteś w stanie pojąć na tym forum.


Dziękuję za błyskotliwe spostrzeżenie i przekazanie mi go, początki zawsze są trudne, jak się nie jest forumowym superbohaterem :p
Ostatnio edytowano 21.05.2018 14:25 przez malinero, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.05.2018 14:25

marcel232 napisał(a):Zjeżdża do prawej, zatrzymuje pojazd i włącza awaryjne. Wszysttko poprzedzone przeraźliwym piskiem wewnątrz więc na pewno takie zatrzymanie jest wymagane (utrata przytomności przez kierowcę).


Chciałbym to widzieć w akcji. Bo jak sobie przypomnę autonomiczne auto, które widziało rowerzystkę czy tam pieszą, to i tak ją potrąciło. Śmiertelnie. Według systemu, jej nie powinno tam być. Więc z rezerwą podchodzę do takich zastosowań (jak w systemach sterowania na kolejnictwie - zawiedzie jeden mechanizm, jest kolejny a na samym końcu człowiek).

Technika? Przed tym niestety się nie ucieknie. Każde auto sprzedawane dzisiaj w EU jest wyposażone w ESP/ABS czyli 'technika' ma dostęp do kontroli hamulców w POSZCZEGÓLNYCH kołach - nawet w najmniejszych miejskich autach.
Wspomaganie kierownicy? Wszyscy stosuja elektryczne układy wspomagające czyli awaria 'techniki' może teoretycznie skrecić maksymalnie koła bez ingerencji kierowcy przy każdej prędkości.


Technika bywa zawodna a te wszystkie systemy są skuteczne tylko do określonej prędkości i mają wspomagać kierowcę a nie go wyręczać.

Infinity Q50? Pierwszy seryjnie produkowany i sprzedawany samochód w którym drążki kierownicze nie są fizycznie połączone z kolumną kierowniczą - 'Drive by wire'. Także bez prądu możesz sobie kręcić kierownicą do upadłego a koła ani drgną.
'Technika' jest wszędzie czy się tego chce czy nie a będzie z tym jeszcze gorzej.


Nie do samej techniki piję a do ślepego ufania elektronice. Fajnym patentem jest np. radar wykrywający przeszkodę ale jak jedziesz za szybko, to praw fizyki nie oszukasz. Samo skręcające auto - myślę, ba - jestem przekonany, że gwałtowny manewr kierą przy dużej prędkości, skończy się "dachem".
marcel232
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 20.02.2008
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcel232 » 21.05.2018 14:35

'Chciałbym to widzieć w akcji'

Użytkownik usunięty
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.05.2018 14:46

Oba oparte na aktywnym tempomacie i lane assist, bez tego nie działa. Tester mówi, że linie muszą być wyraźne i nie może być ich za dużo - bo jak słyszałem, auto w mieście zdecydowało sie na zaparkowanie na przystanku autobusowym. Sposób, w jaki się Passtuch zatrzymał, wg mnie pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza gdyby to było na powiedzmy - DK1.
marcel232
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 20.02.2008
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcel232 » 21.05.2018 16:35

Pääkäyttäjä napisał(a):Oba oparte na aktywnym tempomacie i lane assist, bez tego nie działa. Tester mówi, że linie muszą być wyraźne i nie może być ich za dużo - bo jak słyszałem, auto w mieście zdecydowało sie na zaparkowanie na przystanku autobusowym. Sposób, w jaki się Passtuch zatrzymał, wg mnie pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza gdyby to było na powiedzmy - DK1.

No widzisz coś 'słyszałeś' coś widziałeś...
Ja z 'tym' czymś jeżdże ponad 2 lata. Auto prowadzi się same w deszczu, mgle, w nocy, w dzień. W lutym w drodze w górach nawet 'złapało' koleiny w śniegu i po nich jechało.
Oczywiście jest to tylko 'asystent' i do człowieka należy ostateczna decyzja i odpowiedzialność.
Co do linii to bez przesady wystarczy nawet jedna z jednej strony i auto będzie po niej jechało.
Zresztą każdy może sobie iść na jazdę próbną i przekonać się na własnej skórze, nie potrzeba do tego forum, yt, itp.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przejazd bez noclegu-jak sobie radzić - strona 45
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone