Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Promajna super!!!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AishaKM
Podróżnik
Promajna super!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) AishaKM » 30.08.2008 19:32

Promajna super!!! Mogę polecić miejscowość Promajna dla osób,ktre szukają odpoczynku od miejskiego zgiełku.Jeżeli ktoś szuka rozrywek typu dance :) to na pewno nie tutaj ale romantyczny spacer wieczorem owszem :wink: Bardzo ładna plaża,długa i szeroka.Polecam restaurację za marketem KONZUM,rewelacyjna obsługa,dania smaczne i niedrogie.Jest niewidoczna z deptaka,my znależliśmy ją w ostatnim dniu,czego bardzo żałowaliśmy.Wysoki budynek z szyldem restauracji.Aha menu po polsku :P Polecam rejs statkiem Bibe naprawdę warto :) Naprawdę super mieścinka na udane wakacje :P
Kacper111
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 31.08.2008 10:54

zapowiedź :hut: fajna-teraz prosimy o większa relację
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.08.2008 16:02

Jak nie będzie relacji , to przeniesiemy temat do innego działu :wink:
janniko
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 31.08.2008 17:49

Janusz Bajcer napisał(a):Jak nie będzie relacji , to przeniesiemy temat do innego działu :wink:

A tak na marginesie, to gdzie jest ta Promajna, bo wzbudziła tym krótkim komentarzem moje zainteresowanie.
Jeśli można prosić o kilka szczegółów no i może kilka fotek?
pozdro
Adam.B
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 31.08.2008 18:30

AishaKM
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) AishaKM » 31.08.2008 18:36

zaraz umieszczę pełna relację z podróży.Wybaczcie proszę :oops: dopiero ruszyłam z cro :P ,oczywiście umieszczę też fotki :)
dangol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 31.08.2008 19:01

AishaKM napisał(a):zaraz umieszczę pełna relację z podróży...oczywiście umieszczę też fotki :)

Fajnie 8), czekamy :papa:
heza
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) heza » 31.08.2008 19:09

No bez przesady z tą rewelacją.
Mieścina rzeczywiście sympatyczna, ale te tłumy na plaży do czego nie nawykłem. Przechodzenie do wody slalomem między ręcznikami to nie było rewelacyjne, może w późnym sezonie jest lepiej.
Byłem w Promajnej od 18 do 26 sierpnia, Mieszkałem kilkanaście metrów od rest. SAN, którą poleca AishaKM ale tam nie byłem. Ja polecam amciu w knajpce na końcu plaży w kierunku Baski, super.
Nie jestem pewien czy następne wakacje będą w Promajnej właśnie ze względu na tłumy ludzi na plaży.
Pozdrawki
AishaKM
Podróżnik
Promajna Super - od początku

Nieprzeczytany postnapisał(a) AishaKM » 31.08.2008 19:54

Start do Chorwacji rozpoczynamy 15.08.2008 z Dąbrowy Górniczej o godzinie 19.00. Punkt docelowy podróży gdzieś w okolicach Makarskiej.Początek drogi niezbyt ciekawy,przerażające wiadomości z radia na temat trąby powietrznej :cry: już w Polsce wjeżdżamy w potężną burzę i tak przeżyliśmy 5 nawałnic a w Austrii gradobicie.Pomyslałam,że lepiej wszystko najgorsze przejść na początku.W Austrii krótkie spanko przy stacji Shell i dalsza droga. W Słowenii pominięcie drogiej płatnej autostrady i tu pomocna była nawigacja.Potem już granica z Chorwacją- poszło szybko i sprawnie.Na szczęście autostrada przez Chorwcję szła szybciutko i sprawnie, za to odwrotny kierunek wzbudzał nasz szok z 10km korkami.Następna część trasy to wcześniejszy pomysł zjazdu na magistralę adriatycką w celu podziwiania widoków.I to był błąd -byliśmy bardzo zmęczeni a w okolicach Omiśu był korek,przed nami jeszcze szukanie kwatery co okazało się nie takie proste.Wolne apartamenty oferowane prze agencje nie były za ciekawe.I tak trafiliśmy na Promajnę tam już szukaliśmy sami.Zbierając z drogi pana z ofertą Apartmans trafiliśmy na fajny apartament,cena wywoławcza 60 Euro.Byłam tak zdesperowana,że już chciałam na to przystać ale mój pan chciał kontynuować poszukiwania i wtedy pani oferująca zmiękła i zaczęła schodzić z ceny.Stanęło na 43 Euro,wniosek z tego ,że cierpliwość popłaca.Może sprawił to mój tragiczny wygląd po podróży :D Apartament bez klimy (niestety :( ) ale za to z pięknym widokiem na morze,odległośc do plaży 3 minuty 30 sekund :lol: Odległość perfekcyjnie zmierzona przez mojego dokładnego męża. I od tego momentu to już sielanka :P Promajna jest położona obok miejscowości Baśka Voda,do której można robić spacery piękną trasą z gajami oliwnymi i lasu sosnowego.Do Makarskiej jest z Promajny 6 km,też bliziutko.Z Promajny zrobiliśmy sobie rejsik statkiem Bibe na dwie wyspy Hvar i Brać i tu pozdrawiam pana na deptaku oferującego wycieczkę :wink: Cena rejsu 160 Kun ale warto.Na statku podają grilowaną rybę i wina do woli,lepiej nie przesadzać z winem bo widoki ze statku są cudowne.Na wyspie Hvar mega szybkie zwiedzanie Jelsy,piękne ,urokliwe miasteczko z tą cudną chorwacką architekturą.Potem wyspa Brać i Bol tu już czsu do woli bo 3 godziny.Powrót na wesoło z muzyką i winem :P Czas w Promajnie biegł nieubłagalnie szybko.Na deptku polecam lody 5 Kun sprzedający nie oszczędza na gałkach są ogromne,kilka razy dostawałyśmy z córką gratisy :wink: No i tak przeleciało 12 dni.Na koniec drobny zgrzyt z panią od apartamentu,która źle sobie policzyła nasze dni,ale wszystko zakończło się pomyślnie.Na koniec zkupy na targu w Makarskiej i niestety pożegnanie z uroczą Promajną.Tak jak już pisałam jest to mała miejscowość,widać,że się rozbudowuje.Dużo domów to nowe obiekty.Miejscowi bardzo mili nie spotkałam się z nieuprzejmością,wręcz przeciwnie,odczułam,że bardzo lubią naszą narodowość.Promajna zauroczyła nawet moją córkę,która niezbyt była chętna na wyjazd z rodzicami,a wyjeżdżając już zapowiedziała,że następne wakacje to tylko Chorwacja i Promajna :P ale jest tyle pięknych miejsc,na razie muszę się zadowolić zdjęciami z forum. Ps.Dodam zdjęcia :)
AishaKM
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) AishaKM » 31.08.2008 20:02

Każdy lubi coś innego,a jeżeli chodzi o tłumy na plaży to nie bylo tak źle wg mnie oczywiście.Plaże w okolicznych miejscowościach wyglądały na jeszcze bardziej zatłoczone.Mniej ludzi było na plaży w kierunku Baśka Voda :lol: ale....tam plażowali nudyści :oops:
janniko
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 31.08.2008 20:04

Dzięki AishaKM!
Krótko i zwięźle.
Będę miał kilka pytań (jeśli pozwolisz) ale może już nie dziś.
pozdrawiam i czekam na zdjęcia
marsylia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 01.09.2008 07:33

No to czekamy na zdjęcia :lol:
julkla
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) julkla » 26.08.2010 12:35

Janusz Bajcer napisał(a):Jak nie będzie relacji , to przeniesiemy temat do innego działu :wink:

Witam wszystkich.
Poszukuję sprawdzonej kwatery w miejscowości Promajna na Riwierze Makarskiej dla 5 osób w tym 3 dzieci.Dwa dni spędzone na poszukiwaniach nie dały niestety rezultatów, albo cena zaporowa około 100 EU na przełomie czerwca i lipca, czyli przed sezonem to trochę dużo, lub brak 5 osobowych apartamentów.
W tej sytuacji jestem zmuszona prosić o pomoc bo miejscowości się po prostu zakochałam, ewentualnie jeśli już nie znajdziemy może być Mala Duba lub Blato.
Z góry dziękuję za pomoc.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
amatus1
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 13.12.2015 21:50

witam szukamy noclegów ok 10 nocy dla 2+1 (dziecko 8 lat). Mozecie cos ciekawego polecic?

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019