Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Primosten

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pablos
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 12.07.2013
Primosten

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pablos » 19.06.2016 20:16

Od jutra jesteśmy w Primosten :)

Jakby ktoś miał jakieś pytania to służę pomocą.

Jakby ktoś był chętny na wspólne piwko(30/25) to też zapraszam :)
siudemasz
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) siudemasz » 20.06.2016 09:08

Ja jadę za tydzień do Primosten,
Jak możesz to napisz : czy jest bazarek/targ ze świeżymi warzywami, może owoce jakieś już są?
Jak tam jest ze sklepikami? JAk pogoda/temp wody?
Ogólnie opisz wrażenia, wracam do Cro po 10 latach i nie wiem czego się teraz spodziewać :)
Pozdrowienia
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 20.06.2016 18:03

Ja również będę za tydzień :D . "Starujemy" w niedzielę, będziemy do 7-go lipca. Jedziemy na 2 samochody, z kuzynem. Sprawdzałem, że od przyszłego tygodnia temp. 30-34 stopnie. Napisz mi proszę, jaka jest tam teraz temp. wody. W CRO byliśmy 4 razy, w Primosten 2 i 4 lata temu. Bawcie się dobrze! Pozdrav! :papa: PS. Nie mogę doczekać się smaku Karlovaćko :lol: Może uda nam się wspólnie je wypić?
Pablos
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pablos » 22.06.2016 13:26

siudemasz napisał(a):Ja jadę za tydzień do Primosten,
Jak możesz to napisz : czy jest bazarek/targ ze świeżymi warzywami, może owoce jakieś już są?
Jak tam jest ze sklepikami? JAk pogoda/temp wody?
Ogólnie opisz wrażenia, wracam do Cro po 10 latach i nie wiem czego się teraz spodziewać :)
Pozdrowienia


Tak bazarki są :)

Sklepiki też są - taki trochę mniejszy Trogir.

Aktualnie jest około 30 stopni. Woda nie wiem ile mam ale dzieci w niej pływają więc myślę, że jest ok. Napewno cieplejsza niż Bałtyk.

Wrażenia jak na razie są bardzo pozytywne :)
rmarcin
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rmarcin » 25.06.2016 13:05

Hej Pablos,

jak mija urlop w Primosten? Czy byłeś wcześniej w Makarskiej - jeśli tak, to mógłbyś porównać ze sobą te dwie miejscowości?

Polecasz jakieś fajne, czyste i niedrogie noclegi dla 2 - 4 osob? (jedna,dwie pary). Może też jakiś schludny hotelik z wyżywieniem?

Dzięki za pomoc!
Udanego urlopu!
misiekiandzia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 17.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiekiandzia » 28.06.2016 12:46

do: Siudemasz
Jak byłeś 10 lat temu w Primosten, to zapewne zaskoczony będziesz teraz wyglądem plaży za hotelem ZORA.
10 lat temu były tam piękne, malownicze skałki. Co prawda ostre i śliskie, ale naturalne i piękne. Teraz zrównane jest wszystko i przysypane żwirem. Niby lepiej dla dzieciaków, bo zejście do wody jest łagodne i bezpieczne, ale w mojej ocenie zniszczyli ładny kawałek naturalnego wybrzeża. No cóż, komercja wygrywa :(
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 28.06.2016 15:22

Czy ktoś może podać jakie ceny parkingów są w Primosten-na który najlepiej się kierować po przyjeżdzie na wycieczkę do tego miasteczka. Jeśli cena jest jakaś możliwa to połączymy zwiedzanie z plażowaniem.
nitomen
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitomen » 02.07.2016 16:12

czy ten polwysep z hotelem Zora jest ogolnodostepny ? czy tylko dla gosci hoteli ktore tam sa ?
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 02.07.2016 16:18

nitomen napisał(a):czy ten polwysep z hotelem Zora jest ogolnodostepny ? czy tylko dla gosci hoteli ktore tam sa ?


Dostępny dla każdego.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 02.07.2016 16:24

kibic hr napisał(a):Czy ktoś może podać jakie ceny parkingów są w Primosten-na który najlepiej się kierować po przyjeżdzie na wycieczkę do tego miasteczka. Jeśli cena jest jakaś możliwa to połączymy zwiedzanie z plażowaniem.


Nie jestem pewien, ale rok temu cena była "standardowa", chyba 10-12 kun za godzinę.

W Primosten część ulic w centrum jest wyłączona z ruchu. Najlepiej wjechać normalnie do miasta (skręt przed stacją paliw) i po prawej stronie jest duży parking (przed rondem). Z tamtego miejsca do plaży/centrum dojdziecie w kilka minut. Jest też parking zaraz przy rondzie, ale często był zapchany.
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 02.07.2016 19:42

Też myślałem o tym dużym parkingu i jeśli zawitamy do Primostenu to najpierw tam uderzymy. Chętnie porównałbym go z Baską Vodą-obie miejscowości cieszą się dużą popularnością wśród rodaków.
bulinko
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bulinko » 03.07.2016 14:38

Też wróciłem z tej miejscowości.
Na szybko parę minusów i plusów
Pieniądze najlepiej wypłacać z bankomatów euronet, bardzo dobry przelicznik z PLN na KN. Mi wychodziło gdzieś koło 50-55gr.
Gdzie w innych bankowych bankomatach i kantorach po 65 gr.
Lody w tych wszystkich stoiskach są okropne, najgorsze ścierwo jakie jadłem chyba dotąd w Chorwacji smakują jak zamrożna woda z sokiem. Lepiej iść na lody do sklepu i kupić coś na patyku.
W Konzumach drogo jak nigdy dotąd wszystko chyba +50% ceny. Omijać szerokim łukiem. Ja podjechałem do kauflanda i tam po normalnych cenach zrobiłem najpotrzebniejsze zakupy. Można też podejść do Sudentaca czy jakoś tak.
Omijać szerokim łukiem cafe menego koło piekarni. Szejki owocowe robią z proszku i ma się po nich później problemy żołądkowe. A drinki trącą wodą. Obsługa tylko zagląda czy ktoś się niezczaił.

c.d.n
misiekiandzia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 17.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiekiandzia » 03.07.2016 18:51

Najlepsze lody są w Trogirze na starówce, 3 lodziarnie obok siebie, pyszne !!!
misiekiandzia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 17.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiekiandzia » 03.07.2016 18:52

bulinko napisał(a): Można też podejść do Sudentaca czy jakoś tak.
c.d.n

Studenac :D :D
jarod
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 03.07.2016 19:13

Napiszcie proszę jak z kwaterami teraz w Primosten. W czwartek wracamy z Makarskiej i jest plan żeby zatrzymać się jeszcze na 4 dni w Primosten. No i musimy coś znaleźć w ciemno.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone