Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Primosten

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pablos
Turysta
Primosten

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pablos » 19.06.2016 20:16

Od jutra jesteśmy w Primosten :)

Jakby ktoś miał jakieś pytania to służę pomocą.

Jakby ktoś był chętny na wspólne piwko(30/25) to też zapraszam :)
siudemasz
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) siudemasz » 20.06.2016 09:08

Ja jadę za tydzień do Primosten,
Jak możesz to napisz : czy jest bazarek/targ ze świeżymi warzywami, może owoce jakieś już są?
Jak tam jest ze sklepikami? JAk pogoda/temp wody?
Ogólnie opisz wrażenia, wracam do Cro po 10 latach i nie wiem czego się teraz spodziewać :)
Pozdrowienia
macvw
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 20.06.2016 18:03

Ja również będę za tydzień :D . "Starujemy" w niedzielę, będziemy do 7-go lipca. Jedziemy na 2 samochody, z kuzynem. Sprawdzałem, że od przyszłego tygodnia temp. 30-34 stopnie. Napisz mi proszę, jaka jest tam teraz temp. wody. W CRO byliśmy 4 razy, w Primosten 2 i 4 lata temu. Bawcie się dobrze! Pozdrav! :papa: PS. Nie mogę doczekać się smaku Karlovaćko :lol: Może uda nam się wspólnie je wypić?
Pablos
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pablos » 22.06.2016 13:26

siudemasz napisał(a):Ja jadę za tydzień do Primosten,
Jak możesz to napisz : czy jest bazarek/targ ze świeżymi warzywami, może owoce jakieś już są?
Jak tam jest ze sklepikami? JAk pogoda/temp wody?
Ogólnie opisz wrażenia, wracam do Cro po 10 latach i nie wiem czego się teraz spodziewać :)
Pozdrowienia

Tak bazarki są :)

Sklepiki też są - taki trochę mniejszy Trogir.

Aktualnie jest około 30 stopni. Woda nie wiem ile mam ale dzieci w niej pływają więc myślę, że jest ok. Napewno cieplejsza niż Bałtyk.

Wrażenia jak na razie są bardzo pozytywne :)
rmarcin
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) rmarcin » 25.06.2016 13:05

Hej Pablos,

jak mija urlop w Primosten? Czy byłeś wcześniej w Makarskiej - jeśli tak, to mógłbyś porównać ze sobą te dwie miejscowości?

Polecasz jakieś fajne, czyste i niedrogie noclegi dla 2 - 4 osob? (jedna,dwie pary). Może też jakiś schludny hotelik z wyżywieniem?

Dzięki za pomoc!
Udanego urlopu!
misiekiandzia
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiekiandzia » 28.06.2016 12:46

do: Siudemasz
Jak byłeś 10 lat temu w Primosten, to zapewne zaskoczony będziesz teraz wyglądem plaży za hotelem ZORA.
10 lat temu były tam piękne, malownicze skałki. Co prawda ostre i śliskie, ale naturalne i piękne. Teraz zrównane jest wszystko i przysypane żwirem. Niby lepiej dla dzieciaków, bo zejście do wody jest łagodne i bezpieczne, ale w mojej ocenie zniszczyli ładny kawałek naturalnego wybrzeża. No cóż, komercja wygrywa :(
kibic hr
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 28.06.2016 15:22

Czy ktoś może podać jakie ceny parkingów są w Primosten-na który najlepiej się kierować po przyjeżdzie na wycieczkę do tego miasteczka. Jeśli cena jest jakaś możliwa to połączymy zwiedzanie z plażowaniem.
nitomen
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitomen » 02.07.2016 16:12

czy ten polwysep z hotelem Zora jest ogolnodostepny ? czy tylko dla gosci hoteli ktore tam sa ?
sneer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 02.07.2016 16:18

nitomen napisał(a):czy ten polwysep z hotelem Zora jest ogolnodostepny ? czy tylko dla gosci hoteli ktore tam sa ?

Dostępny dla każdego.
sneer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 02.07.2016 16:24

kibic hr napisał(a):Czy ktoś może podać jakie ceny parkingów są w Primosten-na który najlepiej się kierować po przyjeżdzie na wycieczkę do tego miasteczka. Jeśli cena jest jakaś możliwa to połączymy zwiedzanie z plażowaniem.

Nie jestem pewien, ale rok temu cena była "standardowa", chyba 10-12 kun za godzinę.

W Primosten część ulic w centrum jest wyłączona z ruchu. Najlepiej wjechać normalnie do miasta (skręt przed stacją paliw) i po prawej stronie jest duży parking (przed rondem). Z tamtego miejsca do plaży/centrum dojdziecie w kilka minut. Jest też parking zaraz przy rondzie, ale często był zapchany.
kibic hr
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 02.07.2016 19:42

Też myślałem o tym dużym parkingu i jeśli zawitamy do Primostenu to najpierw tam uderzymy. Chętnie porównałbym go z Baską Vodą-obie miejscowości cieszą się dużą popularnością wśród rodaków.
bulinko
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) bulinko » 03.07.2016 14:38

Też wróciłem z tej miejscowości.
Na szybko parę minusów i plusów
Pieniądze najlepiej wypłacać z bankomatów euronet, bardzo dobry przelicznik z PLN na KN. Mi wychodziło gdzieś koło 50-55gr.
Gdzie w innych bankowych bankomatach i kantorach po 65 gr.
Lody w tych wszystkich stoiskach są okropne, najgorsze ścierwo jakie jadłem chyba dotąd w Chorwacji smakują jak zamrożna woda z sokiem. Lepiej iść na lody do sklepu i kupić coś na patyku.
W Konzumach drogo jak nigdy dotąd wszystko chyba +50% ceny. Omijać szerokim łukiem. Ja podjechałem do kauflanda i tam po normalnych cenach zrobiłem najpotrzebniejsze zakupy. Można też podejść do Sudentaca czy jakoś tak.
Omijać szerokim łukiem cafe menego koło piekarni. Szejki owocowe robią z proszku i ma się po nich później problemy żołądkowe. A drinki trącą wodą. Obsługa tylko zagląda czy ktoś się niezczaił.

c.d.n
misiekiandzia
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiekiandzia » 03.07.2016 18:51

Najlepsze lody są w Trogirze na starówce, 3 lodziarnie obok siebie, pyszne !!!
misiekiandzia
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiekiandzia » 03.07.2016 18:52

bulinko napisał(a): Można też podejść do Sudentaca czy jakoś tak.
c.d.n

Studenac :D :D
jarod
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 03.07.2016 19:13

Napiszcie proszę jak z kwaterami teraz w Primosten. W czwartek wracamy z Makarskiej i jest plan żeby zatrzymać się jeszcze na 4 dni w Primosten. No i musimy coś znaleźć w ciemno.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019