Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Primosten

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Grendel72
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 22.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grendel72 » 14.08.2016 11:49

Czy są w Primosten w okolicy centrum parkingi płatne ale nie tak jak te 3 główne koło rondka i przed nim gdzie stała cena.to 12 kun/h :? Trogir centrum i Rogoznica i kilka innych po 5 kun/h a tam jak za mokre zboże trzeba płacić.
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 14.08.2016 13:38

moja wideo(relacja) z Primosten.
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 14.08.2016 14:26

[quote="Ryszard_K"]moja wideo(relacja) z Primosten.
Świetna relacja. Miło było powspominać. Widzę tu rękę fachowca. :papa:
martaksc
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 17.08.2015
Re: Tribunj, Vodice czy Srima

Nieprzeczytany postnapisał(a) martaksc » 19.10.2016 14:18

ok,

zdecydowałam się na Primosten :) < jupi>

teraz tylko nocleg < grrr>

znalazłam przy plaży Mala Raduca ten app. http://www.apartmani-smiljana.com/en/ ktoś był?
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007
Okolice Primosten - co warto zobaczyć (mało znane miejsca)?

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 19.01.2017 17:51

Czy ktoś z drogich cromaniaków będąc w okolicach Primostenu odkryl ciekawe miejscowki i może polecic miejsca warte obejrzenia niekoniecznie te bardzo znane - na takie 2-3 godzinne poranne lub popołudniowe wycieczki.
Nie chodzi mi o znane i popularne miejsca typu Sybenik, Trogir, wodospady na rzece KRKA.
Ale o mniej znane miejscówki, które z jakieś względu są ciekawe i warte zobaczenia.

O istnieniu Salony, czy twierdzy Klis wiem ;)
Jako, że będziemy stacjonować w Grebasticy to i mury obronne zaliczymy któregoś popołudnia.

Znalazłam informacje, że w Primosten Burnji jest coś takiego jak JURLINOVI DVORI. Czy ktoś z drogich cromaniaków odwiedziło miejsce? Może coś więcej o nim napisać?

Czy gdzieś w okolicy są jakieś np opuszczone klimatyczne wioski (w stylu np Humaca na wyspie Hvar), czy urokliwe winnice z których nikt nie wygoni z widokiem np. na morze, czy jakieś punkty widokowe, które po prostu TRZEBA zaliczyć?

Czy może ktoś był w ubiegłym roku W Rogoznicy w lawendowym labiryncie? Opłaca się tam pojechać przy okazji, czy to dopiero świeżo posadzone i szkoda czasu bo nie ma wrażenia WOW (będziemy w czerwcu w okresie kwitnienia lawendy a mamy do niej słabość po wizycie na Hvarze)?

Z góry dzięki za sugestie i pomysły wycieczkowe :)
Ostatnio edytowano 19.01.2017 21:25 przez CinnamonGirl, łącznie edytowano 1 raz
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Okolice Primosten - co warto zobaczyć (mało znane miejsc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 19.01.2017 19:25

Byliśmy w Jurlinovi Dvori w 2015 roku. Miejsce ciekawe, klimatyczne. Jednak nie nastawiaj się na jakieś fajerwerki. Odniosłem niestety wrażenie, że nastawieni są (raczej na pewno) na spore zorganizowane grupy. Od klyentów indywidualnych i nie umówionych pobiera się tylko opłatę. To także nie jest proste bo nie ma tam kasy a właściciel był trudno uchwytny. My zwiedziliśmy sami tylko (albo aż) samo gospodarstwo bez innych atrakcji, które można znaleźć na ich stronie internetowej. Ogólnie miejsce warte zobaczenia.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007
Re: Okolice Primosten - co warto zobaczyć (mało znane miejsc

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 19.01.2017 20:30

Crocodyl napisał(a):Byliśmy w Jurlinovi Dvori w 2015 roku. Miejsce ciekawe, klimatyczne. Jednak nie nastawiaj się na jakieś fajerwerki. Odniosłem niestety wrażenie, że nastawieni są (raczej na pewno) na spore zorganizowane grupy. Od klyentów indywidualnych i nie umówionych pobiera się tylko opłatę. To także nie jest proste bo nie ma tam kasy a właściciel był trudno uchwytny. My zwiedziliśmy sami tylko (albo aż) samo gospodarstwo bez innych atrakcji, które można znaleźć na ich stronie internetowej. Ogólnie miejsce warte zobaczenia.

Pamięasz może wysokość opłaty? Bo na stronie nie umiałam znaleźć nic o opłatach
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Okolice Primosten - co warto zobaczyć (mało znane miejsc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 19.01.2017 20:46

Opłata był symboliczna zebrana w pospiechu przez młodego człowieka. Pamięć ludzka jest zawodna ale było to chyba 10 HRK za osobę. Wydatek więc niewielki.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Okolice Primosten - co warto zobaczyć (mało znane miejsc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.01.2017 21:25

CinnamonGirl napisał(a):Znalazłam informacje, że w Primosten Burnji jest coś takiego jak JURLINOVI DVORI. Czy ktoś z drogich cromaniaków odwiedziło miejsce? Może coś więcej o nim napisać?

Czy gdzieś w okolicy są jakieś np opuszczone klimatyczne wioski (w stylu np Humaca na wyspie Hvar), czy urokliwe winnice z których nikt nie wygoni z widokiem np. na morze, czy jakieś punkty widokowe, które po prostu TRZEBA zaliczyć?

http://www.tz-primosten.hr/attractions/agroturizam/
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007
Re: Okolice Primosten - co warto zobaczyć (mało znane miejsc

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 19.01.2017 21:27

Crocodyl napisał(a):Opłata był symboliczna zebrana w pospiechu przez młodego człowieka. Pamięć ludzka jest zawodna ale było to chyba 10 HRK za osobę. Wydatek więc niewielki.

Dziekuje :) faktycznie groszowe sprawy
bs-basia
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 13.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bs-basia » 20.01.2017 13:26

Witam;

w tym roku wybieramy się do Primosten, mam na oku apartamenty Zorka i vila Viktorija&Gabrijel czy Ktoś z Was był w któryms miejscu?
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007
Re: Okolice Primosten - co warto zobaczyć (mało znane miejsc

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 21.01.2017 10:30


Byłam na tej stronce ale oprócz Jurlinovi Dvori to dwie pozostałe to chyba tylko knajpy hmmm a nam niekoniecznie chodzi o jedzenie co poszwędanie się, ponapawanie się klimatem itp. Ale moze musze doczytać dokładniej ;)
Bo Drage to odwiedzimy na pewno ze względu na na Jurlinovi Dvori własnie.
Speeder
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Speeder » 02.02.2017 23:52

Ryszard_K napisał(a):moja wideo(relacja) z Primosten.


Witam

Mam prośbę.
Czy Pan Ryszard_K mógłby przesłać mi na e-mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl bezpośrednie namiary na apartament w Primosten w którym Pan był w 2015r.
Apartament prezentuje Pan w powyższym filmie z wideo-relacji Primosten 2015

Dziękuję i pozdrawiam.
IwonaD
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) IwonaD » 06.02.2017 17:14

Witam
Już kilka dni czytam i się zastanawiam......jaką miejscowość wybrać na pierwszy raz. Myślałam właśnie o Primosten. Będę bardzo wdzięczna za namiary na jakąś fajną miejscówkę dla 11osób.
jarod
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 09.02.2017 15:21

Czy znacie jakąś stronę chorwacką z namiarami na kwatery w Primosten? Coś na wzór tego jak mają miasta na R. Makarskiej np brela.com czy igrane.com. Zawsze wysyłałem zapytanie do wszystkim a potem wybierałem co mi pasowało i negocjowałem. W Primosten brakuje takij strony z wieloma namiarami, zdjęciami i opisami kwater. Jak szukacie więc kwatery?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone