Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prawo jazdy w Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zlota raczka
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zlota raczka » 22.08.2018 15:22

Witam mam straszny dylemat boję się że zostałem.oszukany sytuacja wygląda w taki sposób poznałem swoją drugą połówkę w Chorwacji choć sam pracowałem.w.Niemczech oczywiście prawo jazdy zrobiłem w Chorwacji bo było dla mniej prościej zaznaczam ze jestem obywatelem.polski i odnośnie prawa jazdy mam pytanie czy mogę sprawdzić czy prawo jazdy jest legalne i w jaki sposób proszę o pomoc bo nie chce stąpać po linii prawa
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 22.08.2018 19:38

Nie rozumiem, na czym polega problem?
Posiadam niemieckie i chorwackie prawo jazdy i oba są ważne w Chorwacji :D
darekvideo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 22.08.2018 19:59

Łomatko!
kotek.jpg
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018
Prawo jazdy kategorii B i skuter.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 16.06.2019 15:18

Jakie są chorwackie przepisy dotyczące legalnej jazdy skuterem o pojemności do 125 cm? Czy - tak jak w Polsce - wystarczy prawo jazdy kategorii B i 3-letni staż. Przeszukiwałem forum ale większość informacji pochodzi sprzed 10 lat. Czy może coś się zmieniło?
Dzięki za wszystkie rzeczowe informacje. :?: :?:
Użytkownik usunięty
Re: Prawo jazdy kategorii B i skuter.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.06.2019 15:28

marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Prawo jazdy kategorii B i skuter.

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 16.06.2019 18:39

Ja kilka lat temu wypożyczałem taki skuterek w Makarskiej i właśnie chcieli tylko pokazania polskiego prawa jazdy - a mam tylko kat. B
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Prawo jazdy kategorii B i skuter.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 16.06.2019 18:47

marekkowalak napisał(a):Ja kilka lat temu wypożyczałem taki skuterek w Makarskiej i właśnie chcieli tylko pokazania polskiego prawa jazdy - a mam tylko kat. B


Wypożyczą wszystko, tylko mi chodzi o podstawy prawne. Jeśli coś się stanie to policja przyczepi się do mnie, a nie do wypożyczającego.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Prawo jazdy kategorii B i skuter.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 01.09.2019 20:04

Bravik napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Ja kilka lat temu wypożyczałem taki skuterek w Makarskiej i właśnie chcieli tylko pokazania polskiego prawa jazdy - a mam tylko kat. B


Wypożyczą wszystko, tylko mi chodzi o podstawy prawne. Jeśli coś się stanie to policja przyczepi się do mnie, a nie do wypożyczającego.


Po powrocie z Chorwacji sam sobie odpowiem na swoje pytanie. Chorwackie przepisy zezwalają osobom z prawem jazdy kategorii B
na prowadzenie skuterów tylko do pojemności 50 cm. Przetrenowane kilkukrotnie w sierpniu.
Może się komuś przyda.
mlodyrychu
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 14.07.2009
Kary za jazdę bez dokumentu prawa jazdy

Nieprzeczytany postnapisał(a) mlodyrychu » 28.06.2020 16:28

Cześć wszystkim.
Mam problem, za niecałe dwa tygodnie mam jechać do Chorwacji a zgubiłem prawko.
Wiem już, że nie zdążę wyrobić nowego dokumentu do wyjazdu.
Jedziemy w dwójkę, ale narzeczona nie przejedzie całej trasy sama.

Czy ktoś ma konkretne informacje dotyczące kwot mandatów i kar za jazdę bez dokumentu prawa jazdy na Węgrzech i w Chorwacji?

ewentualnie jakiś namiar na chorwacki i węgierski kodeks drogowy ?

PS. pisałem do ambasad, gdy odpiszą, dam też znać.

Pozdrawiam
Adam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.06.2020 17:36

Konradk
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 16.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Konradk » 30.06.2020 11:48

Co innego brak uprawnień do kierowania pojazdami, a co innego brak dokumentu prawa jazdy.
Janusz wkleił artykuły dotyczące pierwszej sytuacji, a kolega chyba pyta o drugą sytuację.

Dwa tygodnie to wcale nie aż tak mało, spróbuj się dogadać żeby Ci dokument wyrobili, powołaj się na nadzwyczajną sytuację.

Ewentualnie spróbuj może z urzędu gminy zdobyć jakieś zaświadczenie o posiadaniu uprawnień i przetłumacz ten dokument na język chorwacki, albo przynajmniej angielski. Oczywiście u tłumacza przysięgłego.

Brak dokumentu za granicą nie jest tym samym co w Polsce, bo za granicą funkcjonariusz nie sprawdzi sobie w systemie czy kierujący posiada uprawnienia czy nie. Dlatego lepiej nie ryzykować, ale na autostradzie, jeśli jedziesz w miarę zgodnie z przepisami to ryzyko, że ktoś Cię zatrzyma jest praktycznie żadne.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Prawo jazdy w Chorwacji - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone