Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Poznań - Pula

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pierzaczek
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pierzaczek » 18.06.2007 22:01

Kuba71 a jedziesz może do Punta Verudela kolo Puli ??
Ja jade tam 22 czerwca .
kuba71
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 06.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba71 » 19.06.2007 12:19

pierzaczek napisał(a):Kuba71 a jedziesz może do Punta Verudela kolo Puli ??
Ja jade tam 22 czerwca .


Štinjan - 5km od Puli na NW.
Skąd i którędy będziesz jechał?
pierzaczek
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pierzaczek » 20.06.2007 22:12

ja bede w Punta verudela koło Puli . Jade w piatek w nocy 22.23 o6. Wpadnij - organizujemy mecz siatkówki :) szukaj polskich rejestracji . jade z trzebini kolo Krakowa - na czechy - Olomuc, brno, wien, klagenfurt, lubliana pula. Astra i citroen
Piotras
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 04.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotras » 21.06.2007 13:33

Bahama napisał(a):Ja jechałbym inaczej:

Poznań - Wrocław - Gliwice - Knurów - Cieszyn - Zilina - Bratysława - Graz - Lubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Ucka - Pula

Może i dalej ale , większośc autostrady :)


Jak byś był w Gliwicach a tym bardziej w Knurowie to nic prostrzego jak dalej jechać DK 78 do Chałupek z Gliwic z tamtąd do Bohumina dalej na Karvine i Czeski Cieszyn i dalej już tak samo jak z Cieszyna i jesteś w Zylinie krócej a co ważniejsze szybciej z Gliwic przez Chałupki niż przez Cieszyn . droga Bogumin-Czeski Cieszyn jest nie zatłoczona dobra nawierzchnia i prosta . Proponował bym również trasę na Mikulov wtedy przez Gliwice i Chałupki i dalej drogą 58 w Czechach bedzie jeszcze bliżej do Chorwacji. pozdrowienia
gaduła
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 08.05.2007
Witaj Adam 11!

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaduła » 23.06.2007 16:11

Witaj Adam11!!
Mam prośbę o przesłanie dokładnej trasy Wrocław Pula. mój email: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Pozdrawiam!! Dzięki!!
kuba71
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 06.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba71 » 10.07.2007 23:32

No to witajcie po powrocie :D
Niestety już dobre się skończyło, a powrót do deszczowej i zimnej Polski jest okrutnym zderzeniem :(
Ale pare słów o drodze.
Wyjechaliśmy z Poznania w piątek ok.21.
Trasa: Poznań-Wrocława-Boboszów-Brno-Wiedeń-Graz-Maribor-Ljubljana-Pula (via Koper).
Na miejscu byliśmy w sobote ok.17. - robiąc kilka przerw po drodze.
Tak na prawde można mówić o jeździe dopiero od Wiednia.
Cała wcześniejsza trasa nadaje się tylko do jazdy nocnej i to w dni gdy jest zakaz dla TIRów. Inaczej makabra.
Strona czeska od granicy do ok.Svitavy to jazda po omacku. Trzeba bardzo uważać. Jechałem w nocy i ZERO oznakowań. Brak linii, brak znaków, brak drogowskazów. Trzeba po prostu uważać.
Od Brna da się już jechać. Do Austrii wjeżdża się bez problemu, ale z zakupem winiety propouje nie czekać do ostatniej chwili tylko kupić na pierwszej stacji po przekroczeniu granicy. Ja chciałem kupić przed samym wiedniem i dopiero na trzeciej stacji mieli te co chciałem.
Potem tylko pedał w podłoge i jazda ...... do Maribora.
A tu KOREK. Najpierw bulisz 0,70 na bramce, a potem se stoisz 40km w korku podjeżdżając od czasu do czasu na jedynce.
Na szczeście przy rozjeździe na Zagrzeb/Ljubljana korek "szedł" do Zagrzebia i mogliśmy jechać. Potem postaliśmy tyko trochę przed granicą z CRO i .... już prawie w domu.
Wracaliśmy z CRO do domu przez Ljubljane, Villach, Linz (odbicie od autostrady Villach-Salzburg do Graz-Linz), Praga, Jakuszyce do Karpacza.
Powiem tak - korek w Mriborze (na którym wieszałem psy) to mały pikuś w porównaniu z tym co się dzieje w Slowenii przed Villach a potem w Austrii.
Trwają tam intensywne budowy i trasa to jeden wielki korek.
Po naszej stronie jeszcze nie było najgorzej, ale to co widziałem w strone do CRO to masakra. Ponad 100km jak jechaliśmy, to w przeciwną strone ludzie stali i .... stali. Po prostu 100km stania. Jakbym miał tak stać to normalnie chyba bym zawrócił spowrotem do domu.
Poza tym trasa Villach-Linz jest droższa. Kupa opłat w Austrii za tunele.
Czas przejazdu w zasadzie ten sam, z Puli do Karpacza 15h, czyli +ok.5 do Poznania to też 20h.
Generalnie polecam tą pierwszą przez Brno i Wiedeń.
No cóż - przeżyłem doświadczyłem i w sumie powiem tylko, że nie ma się czego bać. Da się przejechać nawet bez nawigacji i z "mieszającą" babą obok (tzn, moją analfabetyczną mapowo żoną) i licząc tylko na atlas i swoją pamięć po przestudiowaniu map w konfrontacji z mieszaniem baby, że chyba coś nie tak i "no gdzie ty jedziesz" - dałem rade :).
W razie pytań chętnie podziele się swoimi doświadczeniami.
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 19.07.2007 12:57

Ja stałem w korku 30 km od Mariboru do Macelj... Tyle że przy ogólnym sprzeciwie rodziny po 2 godzinach beznadziei zawróciłem i popędziłem puściutką autostradą na Rupę ! Rodzinka wieczorem mnie gorąco ucałowała za tę decyzję ! :) Omijajcie w weekend Macelj !
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 20.07.2007 07:33

Bahama napisał(a):Omijajcie w weekend Macelj !


A to była sobota czy niedziela?
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 20.07.2007 22:09

jdubowski napisał(a):
Bahama napisał(a):Omijajcie w weekend Macelj !


A to była sobota czy niedziela?




sobota
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone