Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Poradźcie proszę jaką drogą dojechać do Albanii

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
mkbojarczuk
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 02.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkbojarczuk » 28.02.2017 15:01

Kacper1978 napisał(a):Sorki z kunami sie pomyliłem.
Na przejsciu granicznym wymieniałem 100 e=730 kun a w Pakostane w jednym z banków 100 e =712 kun

Jak podajesz ceny to podawaj ceny ze stacji przy autostradach .
Sama.podajesz ze przelicznik jest 5.39 Węgry i 5.07 Serbia.

A dlaczego przy autostradach,skoro sam napisaleś na wegrzech.
i nie dopatrzyłeś

Węgrzech 5,39 Confused - 4,69 Big Grin
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1976
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 28.02.2017 15:29

mkbojarczuk napisał(a):Ta.... to jest pisanie jak o zeszłorocznym sniegu.


jak znakomita większość tekstów informacyjnych na tym forum. To co dziś aktualne za miesiąc już może nie być. Zmienią się ceny, zamkną knajpę, zmieni się obsługa, fajny hotel przeistoczy się w burdel, drogę podmyje woda. To po co w ogóle pytać i pisać?

W przypadku przejść granicznych można co najwyżej brać pod uwagę średnią z wpisów, które wskażą gdzie najczęściej ludzie czekali krótko, a gdzie długo. I to na pewno daje jakiś pogląd na sprawę.
Kacper1978
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 21.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper1978 » 28.02.2017 16:47

Pudelek napisał(a):
mkbojarczuk napisał(a):Ta.... to jest pisanie jak o zeszłorocznym sniegu.


jak znakomita większość tekstów informacyjnych na tym forum. To co dziś aktualne za miesiąc już może nie być. Zmienią się ceny, zamkną knajpę, zmieni się obsługa, fajny hotel przeistoczy się w burdel, drogę podmyje woda. To po co w ogóle pytać i pisać?

W przypadku przejść granicznych można co najwyżej brać pod uwagę średnią z wpisów, które wskażą gdzie najczęściej ludzie czekali krótko, a gdzie długo. I to na pewno daje jakiś pogląd na sprawę.




Witam
Racja.
Kazdy ma prawo sie wypowiadac tylko o sobie.
Jednakże stwierdzam iż dużo tekstów jest podkolorowanych co do cen,kosztów ,czasu itp.
Polak zawsze lubiał okłamywać siebie i rodaków.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1976
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 28.02.2017 18:52

myślisz?

Rozumiem, że można podkolorować jakieś wydarzenia, żeby wyszło, iż wakacje były ciekawsze niż w rzeczywistości, ewentualnie opisać hotel jako luksusowy, na który nas było stać, ale co do kolejek na granicach? Tu sensu nie widzę ;) Chyba, że ktoś chce pokazać jaki z niego mistrz kierownicy i zrobi trasę w 10 godzin, na co wszystkim zajmuje 20 :D
Kacper1978
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 21.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper1978 » 03.03.2017 13:48

Pudelek napisał(a):myślisz?

Rozumiem, że można podkolorować jakieś wydarzenia, żeby wyszło, iż wakacje były ciekawsze niż w rzeczywistości, ewentualnie opisać hotel jako luksusowy, na który nas było stać, ale co do kolejek na granicach? Tu sensu nie widzę ;) Chyba, że ktoś chce pokazać jaki z niego mistrz kierownicy i zrobi trasę w 10 godzin, na co wszystkim zajmuje 20 :D




Witaj
Polacy to dziwny naród uwierz mi
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1976
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 06.03.2017 14:42

wierzę, ale to jest już bardzo dziwne ;)
Alutka2017
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alutka2017 » 13.03.2017 12:25

Witam,
proszę o informację ponieważ planuję podróż do Albanii-Durres
trasą bez opłat co proponujecie?
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 13.03.2017 14:06

Alutka2017 napisał(a):Witam,
proszę o informację ponieważ planuję podróż do Albanii-Durres
trasą bez opłat co proponujecie?


Raczej trasy całkiem bez opłat nie znajdziesz, albo poswięcisz 3 dni na dojazd. Najtańszym wariantem jest jazda przez Bośnię, Czarnogórę, pytanie z której części Polski będziesz jechał.
marwyk
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 05.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) marwyk » 13.03.2017 14:21

Napisz skąd będziesz jechać - można zminimalizować koszty opłat za drogi - płacac tylko za autostrade w Bosnie jakies smieszne +/-15 zł w jedna strone oraz do rozważenia jest zapłacić za autostrade na Wegrzech bo to jakieś 70 zł za miesiac też nie majatek a sporo drogi
Alutka2017
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alutka2017 » 13.03.2017 21:41

Ruszamy z Katowic :)
Bus powyżej 7 osób Węgry 130zł :(
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15684
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.03.2017 21:53

Skoro jedziecie dużym busem to pewnie we 2 rodziny, to i koszt się rozbije. Podobnie jak i paliwo...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.03.2017 22:15

Alutka2017 napisał(a):Ruszamy z Katowic :)
Bus powyżej 7 osób Węgry 130zł :(


Ta minka :( to tak na serio ?

P.S - Ze względu na odległość i tak dużą grupę osobową proponuję zostać w domku :wink:
mkbojarczuk
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 02.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkbojarczuk » 19.03.2017 11:39

Witaj
Polacy to dziwny naród uwierz mi[/quote]


No dziwni,pamiętam Twoje wpisy z ubiegłego roku(str6-8)w tym wątku .
Prez
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prez » 20.04.2017 12:36

Witam, ja planuje wyjazd do KSAMIL na początku sierpnia i bardzo proszę osoby, które już były\jechały tamtymi trasami o weryfikacje moich założeń:
Trasa najszybsza, zalecana przez Google i viaMichelin ok 2235km, no i najdroższa niestety, ale to w końcu wakacje i nie każdy ma tyle urlopu, żeby sobie zwiedzać po drodze. Chodzi mi o bezpieczny dojazd i maksymalizację ilości dni wypoczynku już na miejscu. Czyli trasa W-wa-Często-Kato-Czechy-Słowacja-Węgry-Macedonia-Grecja-Albania, rozbita na 2 etapy.

I etap Wyjazd w niedzielę 30.07 (chociaż myślałem też nad Poniedziałkiem dla uniknięcia korków) ok 9.00 rano z Wa-wy, dojazd ok 19.00-20.00 i nocleg na Węgrzech do miejscowości Morohalom lub Kiskunmajsa ok 1050km -chodzi o baseny termalne i 1dniowy odpoczynek, moczenie tego i owego.

II Etap wyjazd 8.00 rano wtorek 01.08 do KSAMIL Przejście graniczne w BaćkiVinogradi planowany dojazd na miejsce ok 19.00-20.00.

Najwięcej pytań ma właśnie, co do II etapu, bo nie jestem pewien, czy jest to wynik realny wg. was - wiem, wiem, na wariata pewnie się da, ale mi chodzi raczej o jazdę z prędkościami autostradowymi 140-150km/h. Z Moraholom na Wegrzęch do Kasmil jest jeszcze 1180km i 13,5h jazdy według viaMichelin a ostatnie 250km w Albanii jest podobno takie sobie, do tego trzeba najmarniej doliczyć z 1h na 3 lub 4 przerwy.
Z tego co czytałem i wiem od znajomych autostrada w Grecji i Serbii zwłaszcza za Belgradem jest niezła i można pociągnąć, a jak jest w Macedonii ?
Apropos, z waszego doświadczenia, czy na autostradach można przekroczyć te 10-20 km/h (mam na myśli prędkości licznikowe nie te z GPS'u), czy od razu HALT i mandat, dużo jest patroli\kontroli na autostradach ?

Wracając do trasy rozważam jeszcze czy nie zrobić 3 noclegu gdzieś na jakimś campingu ? np przed samą Albanią ? Namiociki turystyczne będziemy mieć ze sobą, znacie jakieś fajne miejsca campingowe na tej trasie ? Jazda po nocy odpada, gdzieś tak do tej 20.00 chciałbym już zjechać na zasłużony odpoczynek i popijać sobie piwko.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje,

Piotr
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15684
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.04.2017 12:55

Prez napisał(a):Z tego co czytałem i wiem od znajomych autostrada w Grecji i Serbii zwłaszcza za Belgradem jest niezła i można pociągnąć, a jak jest w Macedonii ?


W zeszłym roku przejeżdżaliśmy Macedonię po raz pierwszy (w drodze do Grecji). Jakościowo jest najgorszą autostradą po drodze, ale spokojnie 140km jechaliśmy i raczej przy tej prędkości inni (może nie jakoś co drugi, ale jednak) nas wyprzedzali... staraliśmy się jechać jak większość... Jedyne co wyróżniało ta autostradę od reszty to fakt, że na poboczu się auta zatrzymywały za potrzebą lub na papieroska :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Albania - Shqipëria



cron
Poradźcie proszę jaką drogą dojechać do Albanii - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone