Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polska [W-wa] - Czarnogóra [Kotor] - którą trasą?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 10.08.2017 16:35

andyrym napisał(a):hej
a może znacie jakieś polecane noclegi na odcinku Osijek- Doboj ?
mamy zamiar pierwszego dnia jak najwięcej przejechać...

Nocowałem w Tuzli w hotelu przy stadionie,polecam.
andyrym
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 10.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andyrym » 10.08.2017 18:04

Tuzla to już BiH... trochę za daleko na raz... do Osijek mamy już 1100km z podlasia...
szukam coś bliżej Osijek...
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 10.08.2017 22:17

Ja z Wa-wy to dałem radę na raz.A Doboj to gdzie?
andyrym
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 10.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andyrym » 10.08.2017 22:37

wiem... ale w Mostarze mamy drugi nocleg, bo robimy dzień przerwy na zwiedzanie i Medjugorie ...więc to już będzie zbyt blisko......dlatego rozglądam się za kwaterą na 7 osób bliżej Osijek, może Bilje ... to i tak pokazuje się ponad 14godz z postojami
kasiak06
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 16.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiak06 » 16.08.2017 16:26

Hello,

uważnie czytam Waszą dyskusje, bo na wrzesień planuje podróż do Ulcinj. Czy ktoś doradzi?

Rozważam 3 trasy:
1) przez Węgry - Serbie - Czarnogore (troche niepokoi mnie szacowane google maps 9h na 500km)
2) przez Węgry - kawałek Chorwacja - BiH - Czrnogora (znowu: nie znam stanu dróg w BiH no i spory kawałek trasy w Czarnogorze..)
3) "standardowy" autostradą przez Chorwację - tą trasę już znam

co polecacie? Czy drogi w Czarnogórze od strony Serbii i w BiH są trudne/niebezpieczne?
Najchętniej pojechalabym z Serbii pociągiem do Baru, ale niestety nie są mi w stanie powiedzieć czy pociąg we wrześniu będzie jezdzil...

Dodam, że wyjazd ze śląska i w planie podróż tylko w ciągu dnia z normalnym noclegiem po drodze.
akwarysta6
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 14.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) akwarysta6 » 16.08.2017 19:45

W tamtym roku jechałem trasą nr 2. W tym roku jadę trasą nr 1. Jeśli chodzi o jazdę przez BiH, to mogą ją spokojnie polecić. W Sarajewie mieliśmy nocleg, a na drugi dzień jechaliśmy przez słynne przejście Hum- Scepan Polje i dalej przez NP Durmitor, a następnie na wybrzeże. Ogólnie piękna, widokowa trasa. Drogi w BiH podobne do Polskich. Drogi w Czarnogórze z północy na południe według mnie lepsze niż w Polsce. 26 sierpnia wyjeżdżamy jedziemy do Utjehy. Polecam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2017 20:18

kasiak06 napisał(a):Hello,

uważnie czytam Waszą dyskusje, bo na wrzesień planuje podróż do Ulcinj. Czy ktoś doradzi?

Rozważam 3 trasy:
1) przez Węgry - Serbie - Czarnogore (troche niepokoi mnie szacowane google maps 9h na 500km)
2) przez Węgry - kawałek Chorwacja - BiH - Czrnogora (znowu: nie znam stanu dróg w BiH no i spory kawałek trasy w Czarnogorze..)
3) "standardowy" autostradą przez Chorwację - tą trasę już znam

co polecacie? Czy drogi w Czarnogórze od strony Serbii i w BiH są trudne/niebezpieczne?
Najchętniej pojechalabym z Serbii pociągiem do Baru, ale niestety nie są mi w stanie powiedzieć czy pociąg we wrześniu będzie jezdzil...

Dodam, że wyjazd ze śląska i w planie podróż tylko w ciągu dnia z normalnym noclegiem po drodze.

Nr 1 calkiem spoko.ladna ,jeszcze jak skrecisz na most na tarze.chyba szybsza niz przez bosnie
Przez chorwacje to musisz cala czarnogore przejechac a to nie jest szybkie
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 16.08.2017 20:51

Też chciałem w tym roku jechać pociągiem lecz się okazało że auta typu suv się na niego nie mieszczą.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 16.08.2017 22:36

kasiak06 napisał(a):Hello,

uważnie czytam Waszą dyskusje, bo na wrzesień planuje podróż do Ulcinj. Czy ktoś doradzi?

Rozważam 3 trasy:
1) przez Węgry - Serbie - Czarnogore (troche niepokoi mnie szacowane google maps 9h na 500km)
2) przez Węgry - kawałek Chorwacja - BiH - Czrnogora (znowu: nie znam stanu dróg w BiH no i spory kawałek trasy w Czarnogorze..)
3) "standardowy" autostradą przez Chorwację - tą trasę już znam

co polecacie? Czy drogi w Czarnogórze od strony Serbii i w BiH są trudne/niebezpieczne?
Najchętniej pojechalabym z Serbii pociągiem do Baru, ale niestety nie są mi w stanie powiedzieć czy pociąg we wrześniu będzie jezdzil...

Dodam, że wyjazd ze śląska i w planie podróż tylko w ciągu dnia z normalnym noclegiem po drodze.

opcja 1 to po zjeździe z autostrady do mw. Kanionu Moraca w MNE, męczarnia i to co pokazuje GM czasowo jak najbardziej zgodne;

wybrałbym opcję 2 lub 3, oczywiście opcja 3 najbardziej wygodna, większość podróży autostradami, ale opcja 2 również nie jest zła (jechałem mw. w ten sposób), krajówki tylko w części BiH oraz MNE, są to drogi dobrej jakości (oprócz granicy BIH/MNE w Scepan Polje) choć trzeba przyznać gdzieniegdzie mocno kręte, ale za to bardzo widokowe
kasiak06
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 16.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiak06 » 17.08.2017 09:10

Dzięki za odpowiedzi :)

Może w takim razie zdecyduje się na trasę 2 przez BiH. Chyba bedzie to bardziej opłacalne, no i zakładając ze nie spieszy mi sie szczególnie, to widoki również miło pooglądać. Najbardziej obawiałam się, że stan dróg jest fatalny, albo że są w dużej mierze bardzo wąskie, ale Wasze relacje mnie pocieszają. Jesli ktoś ma jeszcze jakies wskazowki albo inne doswiadczenia to chętnie przeczytam

Zaplanowałam już 3 autostradą w Chorwacji z wizytą w Plitvicach itd, ale po cichu nadal liczę na pociąg we wrzesniu.. w drodze powrotnej na pewno nie będzie jechał, więc wtedy prawdopodobnie najwygodniejsza trasa.

Ze swojej strony polecam każdemu podróż pociągiem Novi Sad/Begrad - Bar, pociąg dość ekstremalny (przynajmniej jakieś 6 lat temu), ale widoki super, no i wygodnie przespać się w nocy a rano obudzić na wybrzezu :) Kontakt z Zeleznice Srbije to niezłe wyzwanie, ale warto! I faktycznie, istnieje jakieś ograniczenie chyba dot. wysokości pojazdow
p.s. deska w pociągowej toalecie nie opada - poprostu jej nie ma :)


@te kiero - czy na tej trasie którą wysłałeś drogi w BiH lub Czarnogórze są płatne? ew jesli możesz, napisz prosze które sa płatne i czy to winiety czy bramki
roykssop
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 25.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) roykssop » 17.08.2017 12:01

W zeszłym roku z Katowic do Budvy jechałem przez CZ-A-SLO(M-L-P), HR i MNE. Podróż zajęła 16 godzin jazdy i 19 godzin rzeczywistego czasu podróży.
W tym roku jechałem tam trasą PL-SK-HUN-SRB-MNE. Podróż zajęła 21 godzin jazdy i 23 godziny czasu podróży.
Powrót z kolei wiódł trasą MNE-BiH-HR-HUN-SK-PL. Podróż zajęła 19 godzin jazdy i 21 godzin czasu podróży.
W MNE oczywiście przeprawa promem.
kasiak06
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 16.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiak06 » 17.08.2017 12:10

roykssop napisał(a):W zeszłym roku z Katowic do Budvy jechałem przez CZ-A-SLO(M-L-P), HR i MNE. Podróż zajęła 16 godzin jazdy i 19 godzin rzeczywistego czasu podróży.
W tym roku jechałem tam trasą PL-SK-HUN-SRB-MNE. Podróż zajęła 21 godzin jazdy i 23 godziny czasu podróży.
Powrót z kolei wiódł trasą MNE-BiH-HR-HUN-SK-PL. Podróż zajęła 19 godzin jazdy i 21 godzin czasu podróży.
W MNE oczywiście przeprawa promem.


a jakie są Twoje odczucia dot. tras PL-SK-HUN-SRB-MNE oraz MNE-BiH-HR-HUN-SK-PL ? Chodzi mi o jakość nawierzchni/urwiska/osuwiska/bezpieczeństwo?
roykssop
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 25.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) roykssop » 17.08.2017 14:08

a jakie są Twoje odczucia dot. tras PL-SK-HUN-SRB-MNE oraz MNE-BiH-HR-HUN-SK-PL ? Chodzi mi o jakość nawierzchni/urwiska/osuwiska/bezpieczeństwo?


Zdecydowanie lepsza droga jest przez Bośnię. https://goo.gl/maps/tZXB4Lk52c12W przeważającej większości to szerokie drogi z bardzo dobrą nawierzchnią albo całkiem nowe. Długie odcinki poza obszarami zabudowanymi z małym ruchem. Poza główną drogą z Mostaru do Sarajewa mało ciężarówek.
Droga przez Serbię z kolei jest kręta, wąska i o bardzo dużym natężeniu ruchu. Przejazd przez góry w MNE męczący.
Subiektywnie trasa przez BIH wydawała się bezpieczniejsza niż przez SRB.
Do turystyki droga przez SRB to bardzo dobra i malownicza trasa, ale jako tranzyt zdecydowanie polecam BIH, choć pewnie jeśli znów pojadę w tamte rejony to ponownie wybiorę drogę przez chorwackie autostrady.
Ostatnio edytowano 17.08.2017 17:12 przez roykssop, łącznie edytowano 1 raz
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.08.2017 14:31

kasiak06 napisał(a):@te kiero - czy na tej trasie którą wysłałeś drogi w BiH lub Czarnogórze są płatne? ew jesli możesz, napisz prosze które sa płatne i czy to winiety czy bramki

Czarnogóra - bramka, tunel Sozina 5E

BiH - bramka, autostrada A1 (Zenica Jug / Sarajevo Zapad) 6E
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.08.2017 14:38

kasiak06 napisał(a):a jakie są Twoje odczucia dot. tras PL-SK-HUN-SRB-MNE oraz MNE-BiH-HR-HUN-SK-PL ? Chodzi mi o jakość nawierzchni/urwiska/osuwiska/bezpieczeństwo?[/b]

nikt nie przewidzi deszczowej pogody, w przypadku sporych opadów zdarzają się osuwiska, czy kamienie na drodze, ale bez przesady, choć droga M18 w 2014r była parę razy nie przejezdna
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Polska [W-wa] - Czarnogóra [Kotor] - którą trasą? - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone