Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polska [W-wa] - Czarnogóra [Kotor] - którą trasą?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 26.04.2017 13:25

Odświeżam, bo nie ma jak posłuchać bardziej doświadczonych:) Centralna Polska - Kotor, szczyt sezonu, przyjazd w niedzielę, ok. 10-11, trasa autostradowa, z noclegiem. Pytanie - jak z korkami sobotnimi, jeżeli wyjadę z centralnej Polski ok. 6.00? Licząc godzinowo, po ok. 14-16h można być nawet w okolicach Makarskiej, czy z uwagi na korki nie ma co na to liczyć? Chciałbym rano w niedzielę mieć do przejechania możliwie najmniej, a za.ch. nie wiem ile brać pod uwagę czasu na zatwardzenia (Wiedeń, Lućko, itp.).
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 26.04.2017 14:51

Wyjazd w sobotę 6.00, szczyt sezonu...? to korki, korki (CZ, A, SLO, HR)! Proponuje jazdę przez Słowację, Węgry nocleg w Chorwacji np. w Bilje. II dzień przejazd przez BIH (Sarajevo, Scepan Polje)... ja właśnie tak pojadę...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8049
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.04.2017 11:23

slavko.v napisał(a):Wyjazd w sobotę 6.00, szczyt sezonu...? to korki, korki (CZ, A, SLO, HR)! Proponuje jazdę przez Słowację, Węgry nocleg w Chorwacji np. w Bilje. II dzień przejazd przez BIH (Sarajevo, Scepan Polje)... ja właśnie tak pojadę...

Mógłbym się nie zgodzić :wink:
Kolega planuje wyruszyć o 6 rano z "centralnej Polski", czyli do Czech wjedzie około 10 (nie wiem gdzie dokładnie ta "Centralna Polska"), na granicy Slo/Hr będzie gdzieś w okolicach godziny 15 - 16 (w zależności jak szybko i z iloma postojami pojedzie), więc już nie powinno być takiego ruchu. To samo tyczy się bramek w Lučko. W tych miejscach największy ruch jest w sobotnie ranki i do południa, potem jest w miarę luźno bo każdy wieczorem chce być już nad Jadranem :oczko_usmiech: :mrgreen:
Jeśli nie będzie zdarzeń losowych to w Czechach i Austrii w sobotnie południe i popołudnie korków być nie powinno.
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 04.05.2017 11:47

dids76 napisał(a):
slavko.v napisał(a):Wyjazd w sobotę 6.00, szczyt sezonu...? to korki, korki (CZ, A, SLO, HR)! Proponuje jazdę przez Słowację, Węgry nocleg w Chorwacji np. w Bilje. II dzień przejazd przez BIH (Sarajevo, Scepan Polje)... ja właśnie tak pojadę...

Mógłbym się nie zgodzić :wink:
Kolega planuje wyruszyć o 6 rano z "centralnej Polski", czyli do Czech wjedzie około 10 (nie wiem gdzie dokładnie ta "Centralna Polska"), na granicy Slo/Hr będzie gdzieś w okolicach godziny 15 - 16 (w zależności jak szybko i z iloma postojami pojedzie), więc już nie powinno być takiego ruchu. To samo tyczy się bramek w Lučko. W tych miejscach największy ruch jest w sobotnie ranki i do południa, potem jest w miarę luźno bo każdy wieczorem chce być już nad Jadranem :oczko_usmiech: :mrgreen:
Jeśli nie będzie zdarzeń losowych to w Czechach i Austrii w sobotnie południe i popołudnie korków być nie powinno.


dids76, nie ukrywam, że na to właśnie liczę. Centralna Polska to Radom:) Zastanawiam się nawet, czy nie opóźniać na trasie, aby tych zatwardzeń było, jak najmniej. Czyli co, mój pomysł wcale nie taki zły?:)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8049
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.05.2017 11:59

rzdrozny napisał(a):dids76, nie ukrywam, że na to właśnie liczę. Centralna Polska to Radom:) Zastanawiam się nawet, czy nie opóźniać na trasie, aby tych zatwardzeń było, jak najmniej. Czyli co, mój pomysł wcale nie taki zły?:)

Zły nie jest, bo większość jednak na granicy i w Lučko jest rano lub do południa. Im tam będziesz później tym lepiej :oczko_usmiech: :mrgreen:
agaj666
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 27.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaj666 » 04.05.2017 22:28

Warto z Makarskiej jechać przez BiH? Potem Tatabanya - Żylina - Cieszyn?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11293
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.05.2017 10:13

agaj666 napisał(a):Warto z Makarskiej jechać przez BiH? Potem Tatabanya - Żylina - Cieszyn?


środkowa i południowa Bośnia jest świetna krajobrazowo, również dla kierowcy są wspaniałe odcinki do jazdy, czasem jadąc drogą Mostar -> Banja Luka musieliśmy się wręcz odganiać od robienia zdjęć czy podziwiania widoków, oczywiście to wszystko tylko jeśli ładne krajoobrazy i urozmaicona droga stanowią dla kogoś atrakcję, jeśli zależy Wam tylko na szybkim przejeździe, to wracajcie autostradami
agaj666
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 27.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaj666 » 05.05.2017 21:48

Nie zależy nam na wyścigu z czasem. Przy takiej odległości godzina czy dwie nie robią różnicy.
Czyli wracamy przez BiH ale chyba nie przez Mostar, bo droga za bardzo w bok odbija.
A może nie?
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 05.05.2017 22:17

obserwuję temat,ponieważ w tym roku ruszam przez Bośnię do Czarnogóry.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2976
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 05.05.2017 22:21

Z napisał(a):obserwuję temat,ponieważ w tym roku ruszam przez Bośnię do Czarnogóry.

Zdradzasz Chorwację ?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11293
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.05.2017 08:01

Z napisał(a):obserwuję temat,ponieważ w tym roku ruszam przez Bośnię do Czarnogóry.


pozytywnie zazdroszczę i polecam (jeśli nie jechałeś); szczególnie przejazd od Sarajewa do Żabljaka przez Kanion Pivy, Durmitor i dalej na płd Kanion Moraca (jeśli Wam po drodze)
Ostatnio edytowano 06.05.2017 08:30 przez te kiero, łącznie edytowano 1 raz
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 06.05.2017 08:28

yzedef napisał(a):
Z napisał(a):obserwuję temat,ponieważ w tym roku ruszam przez Bośnię do Czarnogóry.

Zdradzasz Chorwację ?

A gdzie tam,tydzień w Petrovacu,potem tydzień w Zuljanie i na koniec tydzień u Daria :D .
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 06.05.2017 08:32

te kiero napisał(a):
Z napisał(a):obserwuję temat,ponieważ w tym roku ruszam przez Bośnię do Czarnogóry.


pozytywnie zazdroszczę i polecam (jeśli nie jechałeś); szczególnie przejazd od Sarajewa do Żabljaka przez Kanion Pivy, Durmitor i Kanion Moraca (jeśli Wam po drodze)

Mi wszystko po drodze,mam dwa noclegi w trasie,jeszcze nie wybrałem miejsc lecz chciałbym aby jeden był gdzieś na początku Bośni a drugi pod koniec, lub w Czarnogórze.Muszę przestudiować te Wasze przejazdy i wybrać jakąś trasę,w tym roku jadę bez motocykla,więc będzie łatwiej bez przyczepki jechać.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 468
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 06.05.2017 09:37

Polecam nocleg w Foce w Auto Camp Drina. Dwa lata temu byliśmy-super. Dojechaliśmy na godzinę 19.15, kolacja ,spanie i rano o 5.00 wyjazd w Kanion, Durmitor-niezapomniane śniadanie z górami w tle , most Durdevica i dalej na miejsce( dojazd na 17.00). Według mnie to najlepsza opcja, żeby jak najwcześniej rano w kanion wjechać, słońce nie świeci jeszcze mocno, ruch praktycznie żaden.
Parę fotek z Durmitoru
DSC00140.JPG
IMG_20150816_085216952.JPG
DSC00398.JPG
DSC00330.JPG
DSC00307.JPG
DSC00275.JPG
DSC00264.JPG
DSC00259.JPG
DSC00255.JPG
DSC00218.JPG
DSC00211.JPG
DSC00186.JPG
DSC00183.JPG
DSC00140.JPG
DSC00112.JPG

Ostatnie zdjęcie to droga międzynarodowa, autentycznie:)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13475
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.05.2017 12:41

Z napisał(a):Mi wszystko po drodze ...

To tak jak u mnie, tylko czasami czasu zabraknie ... :D Dlatego będzie trzeba wrócić kiedyś do Czarnogóry. :wink:
rufus295 napisał(a):Parę fotek z Durmitoru

Ta "pasiasta" górka (4. fot.) to chyba słynny Prutaš.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Polska [W-wa] - Czarnogóra [Kotor] - którą trasą? - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone