Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polska [W-wa] - Czarnogóra [Kotor] - którą trasą?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 06.05.2017 13:02

Dokładnie,Prutas. Jak by ktoś był chętny w tym roku, to chętnie bym wyskoczył na jeden dzień w Durmitor-wejść na Bobotov Kuk :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10891
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.05.2017 10:54

walp napisał(a):Ta "pasiasta" górka (4. fot.) to chyba słynny Prutaš.

najlepszy jest efekt zbliżającego się spotkania z Prutasem - droga wiedzie tuż przy nim, można poczuć ogrom - tym bardziej, że przez kilka km widzimy go jak na dłoni, wyłaniającego się z zza zakrętów, jako niewielka wydawałoby się góra
rufus295 napisał(a):Durmitor-niezapomniane śniadanie z górami w tle

albo obiad :wink: na widokowej przełęczy są ławeczki, niezapomniane miejsce
rufus295 napisał(a):Ostatnie zdjęcie to droga międzynarodowa, autentycznie:)

pewnie to fragment drogi Foca-Scepan Polje, która częściowo przeszła modernizację na niektórych odcinkach (była relacja na Al Jazeera Balkans)

Z napisał(a):Mi wszystko po drodze,mam dwa noclegi w trasie,jeszcze nie wybrałem miejsc lecz chciałbym aby jeden był gdzieś na początku Bośni a drugi pod koniec, lub w Czarnogórze.Muszę przestudiować te Wasze przejazdy i wybrać jakąś trasę,w tym roku jadę bez motocykla,więc będzie łatwiej bez przyczepki jechać.

gdybym jechał jeszcze raz w tamte rejony - a mam wielką ochotę - to noclegu upatrywałbym w tych miejscach:
Trsa
Tara
Pluzine
Ivan Do

zależy jaki Kto lubi standard
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 07.05.2017 18:13

O zbawco,właśnie miałem tam szukać nocleu,a tu na tacy podane. Planowałem te rejony na drugi nocleg,ta droga przez Pluzine też spoko?,z chęcią bym się zatrzymał w tym Pluzine na nocleg,tylko mus musi być jakaś knajpa z dobrym jedzeniem.Jagnięcinę bym chciał gdzieś w Bośni lub Czarnogórze zjeść lecz to pewnie ciężko będzie przy drodze znaleźć.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10891
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.05.2017 20:04

Jagnięcina piecze się przy drodze z Sarajewa do Podgoricy w kilku miejscach;
w Pluzine np. Restoran Socica, a już na pewno w Restoran Raj w Kolasin, ale to już trochę dalej po Kanionie Tary w stronę wybrzeża (trzeba być tam po południu, my byliśmy za wcześnie, ale jagnię już się kręciło)
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 17.07.2017 13:39

Mam takie szczegółowe pytanko - jadąc do Czarnogóry przez Słowenię, Chorwację autostradami, navi/google kieruje mnie zamiast przez Dubrovnik na Bośnię - drogami M6, R427. Trochę to mnie zaskoczyło, bo sporo już czytałem rad, aby jechać na Dubrovnik (zresztą już jechałem). Co sądzicie? Jechał ktoś? Miejsce docelowe to Kotor.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.07.2017 13:55

Do Czarnogóry jechałem Jadranką. Wracałem przez BiH M6, ale tylko częściowo, do Mostaru.

Moim zdaniem przez BiH jest szybciej. Po zjechaniu z autostrady na Jadrankę średnia prędkość znacznie się wydłuża. Poza tym, korkuje się często przejście w Karasovići.

Nawigacja kieruje w zależności od wybranego algorytmu trasy, dlatego przy wyznaczaniu długich tras istotne są punkty pośrednie.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 17.07.2017 15:43

Jechałem w tym roku tą trasą,nocowałem w Tuzli i Pluzine,meta w Petrovacu,gdyby ktoś?coś? to pytajcie.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10891
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.07.2017 22:03

rzdrozny napisał(a):Mam takie szczegółowe pytanko - jadąc do Czarnogóry przez Słowenię, Chorwację autostradami, navi/google kieruje mnie zamiast przez Dubrovnik na Bośnię - drogami M6, R427. Trochę to mnie zaskoczyło, bo sporo już czytałem rad, aby jechać na Dubrovnik (zresztą już jechałem). Co sądzicie? Jechał ktoś? Miejsce docelowe to Kotor.

pewnie algorytm wyznaczający trasę podpowiada, że szybciej jednak będzie przekraczając tylko 2 granice, a nie 4; może są jeszcze inne powody; w każdym bądź razie przez BiH nie widać wg GM, by było szybciej; ludzie wybierają różnie, ale ja osobiście jednak jechałbym Jadranką (jechałem), co nie znaczy, że nie jechałem również tak jak wskazuje GM
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 19.07.2017 12:01

te kiero napisał(a):
rzdrozny napisał(a):Mam takie szczegółowe pytanko - jadąc do Czarnogóry przez Słowenię, Chorwację autostradami, navi/google kieruje mnie zamiast przez Dubrovnik na Bośnię - drogami M6, R427. Trochę to mnie zaskoczyło, bo sporo już czytałem rad, aby jechać na Dubrovnik (zresztą już jechałem). Co sądzicie? Jechał ktoś? Miejsce docelowe to Kotor.

pewnie algorytm wyznaczający trasę podpowiada, że szybciej jednak będzie przekraczając tylko 2 granice, a nie 4; może są jeszcze inne powody; w każdym bądź razie przez BiH nie widać wg GM, by było szybciej; ludzie wybierają różnie, ale ja osobiście jednak jechałbym Jadranką (jechałem), co nie znaczy, że nie jechałem również tak jak wskazuje GM


te kiero - dla mnie Twoja opinia jest wiążąca:) Dzięki, jadę Jadranką.
andyrym
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 10.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andyrym » 26.07.2017 21:30

Hej
jedziemy 20/08 do Utjehy... i startujemy z noclegu w Mostarze...
ale będziemy przedzierać Busem 8os... podpowiedzcie czy każdą a tych dróg da radę takim dużym autem??
szczególnie zastanawiam się nad Scepan polje, czy tam nie będzie problemu...?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10891
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.07.2017 08:00

andyrym napisał(a):Hej
jedziemy 20/08 do Utjehy... i startujemy z noclegu w Mostarze...
ale będziemy przedzierać Busem 8os... podpowiedzcie czy każdą a tych dróg da radę takim dużym autem??
szczególnie zastanawiam się nad Scepan polje, czy tam nie będzie problemu...?


spokojnie przejedziecie i przez Scepan Polje, aczkolwiek nie widziałem busów jadących od Pivskiego Jezera w Durmitor
andyrym
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 10.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andyrym » 27.07.2017 12:34

nasz jest dośc długi long ok6m, a i pasażerów mam anty-wysokościowych, co w przepaście nie mogą patrzeć.. :D
a pisaliście że wąsko i bez barierek... to może być nerwowo...nie chcę ich stresować... :wink:
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 27.07.2017 17:52

To im oczy zawiąż lub jedź przez Chorwację.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 27.07.2017 18:07

Dwa lata temu, też jechałem do Utjechy, i też przez Durmitor_Trsa_most Durdevica. Takie trasy do końca życia się pamięta. Widoki przepiękne. Spokojnie busem dacie radę. A pasażerowie? No cóż, w dół niech nie patrzą:)
andyrym
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 10.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andyrym » 10.08.2017 14:28

hej
a może znacie jakieś polecane noclegi na odcinku Osijek- Doboj ?
mamy zamiar pierwszego dnia jak najwięcej przejechać...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Polska [W-wa] - Czarnogóra [Kotor] - którą trasą? - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone